dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 84
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1667
  1. #1001
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie

    A co z wilgocią ,która będzie na płytach przed położeniem papy?

  2. #1002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Folie na koncacch wywija sie na laty, a jak jest w przypadku papy ? U tego Pana co wrzucilem wczesniej, wyglada na ucieta rowno z latami. Pzdr

  3. #1003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Czy można rozcięcie w papie w kalenicy (szczelinę między połaciami) przykryć wygiętym arkuszem blachy zamiast papy?
    Papę trzeba podpierać między kontrłatami żeby nie obwisała, stąd pomysł blachy.
    Są możliwe jeszcze jakieś inne rozwiązania?
    NA dachu ma być dachówka ceramiczna kładziona raczej od razu, bez czekania

  4. #1004
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    przy wbijaniu gwoździ kalenicowych może być ciężko

  5. #1005
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    A szerokość tej "czapki" w kalenicy powinna być mniej więcej szerokości rolki papy czy może więcej albo mniej?
    Więcej pewnie ograniczy podwiewanie śniegu ale ograniczy też wentylację...

  6. #1006
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Nie wydaje Ci się, że jak będzie za szerokie to papa klapnie i nici z prześwitu?

  7. #1007
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Jak będzie skutecznie podparte na całym odcinku który ma przykrywać to chyba nie klapnie, co.
    Żebyśmy się dobrze zrozumieli - pytam jak szerokim pasem papy (czy czegoś innego) nakryć rozcięcie w kalenicy, a nie w jakich odległściach mają być rozmieszczone podpórki.

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    20 cm na stronę. Nawet jak klapnie to nic złego się nie stanie bo nigdy nie zasłoni szczeliny, a jak klapnie to umożliwi wentylacje pokrycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1009

    Domyślnie

    Czy przy strychu nieocieplonym dla dachu deskowanego i pokrytego papą należy wykonać szczelinę w kalenicy? Wydaje mi się to zbędne, tym bardziej jeśli zapewniona jest minimalna wymiana powietrza na poddaszu nieużytkowym.

  10. #1010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A w czym przeszkadza Ci ta szczelina? Jakoś ten strych musi być wentylowany. Jak nie szczelina to przynajmniej jeden lub dwa kominki wentylacyjne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1011

    Domyślnie

    W sumie w niczym. Zastanawiam się czy w kalenicy dać podłużnicę i wtedy będą dwa kominki, czy krokwie dać na mijankę ,a wtedy otworzył bym kalenicę. W literaturze oby dwa rozwiązania są słuszne. Mam w sumie 4 kominki. Jeden pójdzie do pionu wentylacyjnego, dwa do wentylacji strychu i jeden do wentylacji poddasza nieużytkowego garażu. Kominki te są ozdobą dachu więc raczej skłonie się do ich zastosowania.

    Gdzie najlepiej umieścić takie kominki, tzn. na jakiej wysokości od szczytu? (Dach kopertowy z 1m kalenicą)

    Pozdrawiam

  12. #1012
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    U mnie dach się robi i mam takie pytanie : wykonawcy chcą od samego dołu w miarę deskowania (na początku nadbitka) od razu warstwa po warstwie rozwijać papę i na to bić kontrłaty i łaty , tak żeby mogli po nich chodzić przy układaniu kolejnych warstw
    Niestety będzie się to chyba wiązało z cięciem kontrłat na kawałki (nie da się położyć całej kontrłaty jeśli ma się tylko najniższy pas papy - czy można tak robić?

    Dla mnie (dla laika) jest to jakieś marnowanie materiału i zmniejszanie sztywności dachu - kontrłata pocięta i przybita do krokwi nie będzie miała tej sztywności co krokiew plus kontrłata w całości.

  13. #1013

    Domyślnie

    mówisz, że deseczka o przekroju lekko kilkanaście razy mniejszym niż krokiew będzie miała jakikolwiek wpływ na sztywność? 10 cm2 vs 126 cm2 (albo i więcej)

    kontrłata ma zapewnić dystans, ma być podłożem do wbicia łat, ewentualnie wyrównać płaszczyznę - ale żeby jakieś funkcje konstrukcyjne odgrywała?

    weź no toto w łapy i powyginaj, zobaczysz jak lekko idzie

    o ile dobrze pamiętam u mnie też właśnie kawałkami jechali, a fachmana miałem naprawdę dobrego

  14. #1014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę odpowiedzieć na pytanie: Czy połać dachowa pokazana na zdjęciu jest typu szczelnego czy nieszczelnego dla pary wodnej?
    Krycie wstępne stanowi paroprzepuszczalna membrana dachowa na deskowaniu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	memideski.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	298055

    Pozdrawiam

  15. #1015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Będzie szczelna i dla tego zostawili Ci szczelinę w kalenicy. Jak deski zawilgotnieją to się zacisną i przepływ pary wodnej będzie wyłącznie przez szczelinę w kalenicy. Gdyby deski były bite ażurowo (z przerwami) to co innego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1016
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Będzie szczelna i dla tego zostawili Ci szczelinę w kalenicy. Jak deski zawilgotnieją to się zacisną i przepływ pary wodnej będzie wyłącznie przez szczelinę w kalenicy. Gdyby deski były bite ażurowo (z przerwami) to co innego. Pozdrawiam.
    Dziękuję Panie Andrzeju.
    Czyli nawet przez myśl niech mi nie przechodzi pomysł wypełniania całej przestrzeni między krokwiowej wełną (skalną), tak?
    Nawet w przypadku starannie zrobionej paro izolacji pod wełną?
    Dodam jeszcze, że w budynku będzie WM.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez stefan_ems ; 10-01-2015 o 08:11

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Popełniłeś już błąd stosując folię na deskowanie staraj się już wuecej błędów nie popełniać bo może Cię to w przyszłości drogo kosztować. Dosunięcie wełny do desek może choć nie musi doprowadzić do trwałego ich zawilgocenia oraz co bardziej groźne do zawilgocenia krokwi. W dłuższym okresie może to skutkować ich degradacją. A co stoi na przeszkodzie abyś wykonał tą szczelinę? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Popełniłeś już błąd stosując folię na deskowanie.
    A tam zaraz błąd. Na czym ma ten błąd polegać? Na trwałości krycia wstępnego? Nigdzie w Europie papa nie ma takiego bytu jak w PL. Nie wiem z czego to wynika. Wiem tylko, że wielu się "sparzyło" na membranie wątłej jakości, zakładanej w latach '80 \ '90. No i tanio miało być. Dziś ona się sypie i straszy a wykonawcy mają powód do lansowania jedynego słusznego rozwiązania z papą.
    Nie wyobrażam sobie przykrywania konstrukcji dachowej szczelnym kondomem. To może i jest najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie pokrycia dachowego - absolutnie tego nie wykluczam. Ma tylko jedną wadę: Nie wybacza błędu właśnie przy wentylowaniu konstrukcji pod deskami a nad izolacją termiczną.

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ... A co stoi na przeszkodzie abyś wykonał tą szczelinę?
    No właśnie. To tak, jakbym pytał czy brać parasol na spacer. Każdy kto nie zna prognozy powie, żeby brać.
    Wielu już pytałem o tę wentylację i zdania są bardzo podzielone.
    - Nie chcę, żeby mi zimny wiatr hulał nad i pod deskami, jeśli to nie jest konieczne. Wolałbym, żeby było więcej wełny.
    - Nie jestem przekonany co do tego, że ta ilość wody (mała, ale jednak), która skondensuje się w wełnie, nie znajdzie potem możliwości ujścia w przypadku, kiedy nie zastosujemy szczeliny wentylacyjnej. Takie obawy miałbym przy piance OK lub styropianie ale nie przy wełnie.
    Pozdrawiam.

  19. #1019

    Domyślnie

    Nie chcesz nie rób szczeliny - twój cyrk, toje małpy.

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan_ems Zobacz post
    ...Nie chcę, żeby mi zimny wiatr hulał nad i pod deskami, jeśli to nie jest konieczne. Wolałbym, żeby było więcej wełny...
    A na jakiej podstawie twierdzisz, że tam będzie "hulał" wiatr? Tam nie ma przepływów burzliwych. Tam są przepływy laminarne a do tego dławione.
    A co przeszkadza zamontować więcej wełny?
    Oczywiście zrobisz tak jak uznasz za stosowne. Twój dom, Twoja kasa. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 51 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony