dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 84
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 1668
  1. #341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Membrana na deskach nie ma merytorycznego uzasadnienia.
    Deskowanie nie wzmacnia więźby, deskowanie ją sztywni.
    Deskowanie nie jest żadną dodatkową izolacją cieplną (szczelina wentylacyjna pomiędzy deskowaniem a izolacją cieplną.
    Podane wymiary krokwi nie są grubościami tylko wysokościami.
    Radziłbym zastosować krokwie o wysokości 18 cm.
    W przypadku zastosowania papy radziłbym podkładową termozgrzewalną.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiedźmin
    Czy jednak trzymać się projektu - nie deskować i nie przejmować się wielkością szczeliny między wełną a membraną wysokoparoprzepuszczalną ?
    Tak, nie deskowac. Ja mam deskowanie i z biegiem czasu nie widzę potrzeby.

  3. #343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A możesz szerzej wyjaśnić jaki wpływ na zmianę Twojej opinii miał "bieg czasu". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #344

    Domyślnie

    Ja miałem w projekcie deskowanie - to zrobiłem. On nie ma deskowania - to po co ma robić? Trzymajmy sie projektu. Z "biegiem czasu" to ja tego deskowania nie widzę . A trochę kosztowało. A czy coś dało?Skąd mam wiedzieć? Przydało się jedynie do tego, że dach czekał na dachówkę kilka miesięcy.

  5. #345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A czy z biegiem czasu widzisz ławy fundamentowe?! Gdybyś nie zamontował sufitów na poddaszu i izolacji cieplnej to byś deskowanie widział . Z Twojej wypowiedzi jednak wynika, że było ono wielce przydatne. Teraz również spełnia swoją rolę choć Ty tego nie widzisz. Jest takie powiedzenie: "Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" . Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #346
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wiedźmin

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Deskowanie nie wzmacnia więźby, deskowanie ją sztywni.
    Wyraziłem się nieprecyzyjnie, ale o to mi chodziło.

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Radziłbym zastosować krokwie o wysokości 18 cm.
    Pozdrawiam.
    Czy to ogólna rada, czy też wynikająca z pytań o położenie docieplenia i kwestii szczeliny wentylacyjnej pomiędzy wełną a deskowaniem ?

    hala-k,
    coraz bardziej przekonuję się do rozwiązań projektowych

    Pozdrawiam!
    Proces budowlany - zdobyć materiał, umówić wykonawcę, stawić czoła wątpliwościom i nie zwariować - i tak w kółko... a każdy etap przeplatany zbieraniem opinii.
    Jak dobrze, że decyzje wspomaga forum!

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To zwiększenie wysokości krokwi to jednorazowy wydatek podrażający 1 m2 dachu o jakieś 2~3 złote. Umożliwia zwiększenie ilości izolacji cieplnej pomiędzy krokwiami lub gwarantuje dobrą wielkość szczeliny wentylacyjnej. Unika się podbijania krokwi (większe koszty i obniżenie pomieszczenia). Pozwala na ewentualną zmianę pokrycia dachu na trochę cięższe (większy wskaźnik przekroju na zginanie). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #348
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    przeczytałam i wcale nie zmądrzałam..

    planowałam deski + papa + blachodachówka. mój kierbud stwierdził, że szkoda inwestować w deksowanie, teraz sie robi membrany, na to łaty, kontrłaty i blacha..
    na moje kobiece dylematy "ojej, a na czym będzie się blacha trzymała..na folii" stwierdził, że membrana jest ok i "po co przepłacać"..jednak ja mam nadla wątpliwości- wydaje mi się, że dach deskowany jest jednak mocniejszy..milej będzie mi sie spało na poddaszu z deskami, niz ze świadomością ze dach składa się z wełny, jakiejs folijki i na to blacha..wcale mnie to nie przekonuje jakos- wciąż sie waham.. tu widze większośc z Was jest za deskowaniem..a podobno membrana taka popularna.. czy naprawdę jak położę folie, to za 20-30 lat czeka mnie wymiana bo folia się utlenia- jak ktoś tu wyżej wspomniał..??
    jak radzicie- uperać się przy swoim i deskować- dach 240mkw, 2spadowy, 1 lukarna, czy jednak posłuchać keirbuda..? drweno na więxbe mam wycenione na 5.5tys brutto..do tego jeszcze deskowanie..wykończy mnie ten dach..

    jaki może być kosz desek na deskowanie takiej powierzchni dachu..


    obawiam sie, że deycja i konsekwencje sa moje..i to najgorsze-- ehh.. żeby ktoś chciał za mnie zdecydować

    to jak oceniacie koszty deskowania 240mkw dachu? czy dach deskowany bedzie bardziej trwały?

    doradzcie kobiecie zagubionej..
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  9. #349

    Domyślnie

    Ja też mam w projekcie membranę, ale zdecydowałem się na pełne deskowanie.

    A do pokrycia 240 m2 dachu będziesz potrzebowała ok. 6,1 m3 desek calowych i oczywiście papę. Licząc deski z impregnacją po 630,00 zł/m3 (netto) to wychodzi niecałe 4.000,00 zł + ok. 2000,00 zł na papę, na membranę potrzebowałabyś ok. 1500,00 zł. Różnica wychodzi więc nie mała, można za to kupić np. okna dachowe, ale ja na Twoim miejscu robiłbym pełne deskowanie.

  10. #350

    Domyślnie

    Panie Andrzeju już odpowiadam :
    W 1992 roku przyszła do nas na masową skalę technologia kanadyjska. Właśnie wtedy mój father budował domy w tej technologii razem z ekipami które były w Kanadzie.Dachy w szeregowcach kanadyjskich(przynajmniej te które oni robili,a zrobili kilkanaście osiedli) zazwyczaj kryte są w tej technologi lub OSB + folia.Do tej pory nie ma żadnego problemu ponieważ teraz ludzie zaczynają przeprowadzać drobne remonty i część poddasza, dachu jest odkrywana.Folia jak jest tak była, w tym samym stanie i nie jest to membrana tak wysokiej jakości (firmy nie podaję celowo) jaką stosuje się teraz.Ta technologia w Kanadzie była w owych czasach powiedzmy...bardzo dobrze rozwinięta...tak jak pewnie większość nie wie tutaj o fundamentach zalewanych w styropianie.Jest to także bardzo stara technologia ale nie stosowana u nas na masową skalę...ale bardzo dobra.
    Nie jestem Alfą i Omegą i uważam ,że deskowanie+papa to suuuperrr rozwiązanie ale nie możemy patrzeć na inne tak krytycznie jak to czasami jest na tym forum ponieważ te rozwiązania przyszły z innych krajów ,które stosują je od wielu lat i w dużo gorszych warunkach atmosferycznych niż u nas.Ja kierowałem się właśnie pójściem w inne rozwiązanie-bardziej nowoczesne i nie żałuję żadnej złotówki.
    Pozdrawiam,[/quote]

    Może nie w temacie wątku ,ale zainteresowały mnie fundamenty zalewane w styropianie.
    Wyobrazam sobie ,że styropian pełni funkcję szalunku, ale co z izolacją p/wilgociową?

  11. #351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Raz piszesz ten tekst jako "Adam2007" raz jak "Paczka". Warto się na coś zdecydować. Chyba, że cała Wasza paczka pisze jednym tekstem . Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #352

    Domyślnie



    pozdrawiam jednoosobowo,

    Zbyszek

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika.Sz-a
    przeczytałam i wcale nie zmądrzałam..

    planowałam deski + papa + blachodachówka. mój kierbud stwierdził, że szkoda inwestować w deksowanie, teraz sie robi membrany, na to łaty, kontrłaty i blacha..
    na moje kobiece dylematy "ojej, a na czym będzie się blacha trzymała..na folii" stwierdził, że membrana jest ok i "po co przepłacać"..jednak ja mam nadla wątpliwości- wydaje mi się, że dach deskowany jest jednak mocniejszy..milej będzie mi sie spało na poddaszu z deskami, niz ze świadomością ze dach składa się z wełny, jakiejs folijki i na to blacha..wcale mnie to nie przekonuje jakos- wciąż sie waham.. tu widze większośc z Was jest za deskowaniem..a podobno membrana taka popularna.. czy naprawdę jak położę folie, to za 20-30 lat czeka mnie wymiana bo folia się utlenia- jak ktoś tu wyżej wspomniał..??
    jak radzicie- uperać się przy swoim i deskować- dach 240mkw, 2spadowy, 1 lukarna, czy jednak posłuchać keirbuda..? drweno na więxbe mam wycenione na 5.5tys brutto..do tego jeszcze deskowanie..wykończy mnie ten dach..

    jaki może być kosz desek na deskowanie takiej powierzchni dachu..


    obawiam sie, że deycja i konsekwencje sa moje..i to najgorsze-- ehh.. żeby ktoś chciał za mnie zdecydować

    to jak oceniacie koszty deskowania 240mkw dachu? czy dach deskowany bedzie bardziej trwały?

    doradzcie kobiecie zagubionej..

    Słuchaj kierbuda ale myśl także o tym, że Ty tam będziesz mieszkała. Deskować, deskować i jeszcze raz deskować. Ja deskowałem 310m2 i nie żałuje.Na deski dałem folie specjalną przystosowaną do tego rozwiązania.W mojej okolicy na ok. 6 budów tylko na 2 było deskowanie, tak to mambrana i blacha.
    Pozdr.

  14. #354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Raz piszesz ten tekst jako "Adam2007" raz jak "Paczka". Warto się na coś zdecydować. Chyba, że cała Wasza paczka pisze jednym tekstem . Pozdrawiam.


    Ja nie mam z tym nic wspólnego.Tu jest jakiś "układ".

  15. #355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W takim razie wygląda to na plagiat . Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #356
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paczka
    Może nie w temacie wątku ,ale zainteresowały mnie fundamenty zalewane w styropianie.
    Wyobrazam sobie ,że styropian pełni funkcję szalunku, ale co z izolacją p/wilgociową?
    spójrz w mój dziennik i wątek o płycie fundamentowej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #357

    Domyślnie czy konieczna impregnacja

    Wiem już że chcę deskować, ale czy konieczna jest impregnacja?
    Panowie eksperci, proszę o radę...
    Panie, daj mi siłę, abym zmieniła to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniosła to, czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, abym odróżniła jedno od drugiego.

  18. #358

  19. #359

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    konieczna
    czemu?

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamionkal
    Cytat Napisał lazik
    konieczna
    czemu?
    Żeby nie chodować kornika.

Strona 18 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony