dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 84
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 1668
  1. #741

    Domyślnie

    Podobno wyginają się jak schną i dlatego mogą rwać papę.

  2. #742
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KiloGwoździ

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    18

    Domyślnie

    Pomóżcie forumowicze:
    Płyta OSB - w instrukcji montażu takich płyt na dachu http://mdb.kronopol.pl/Plyta-OSB/Instrukcja-montazu wskazują by na szczycie dać podporę brzegu płyty w kalenicy - ale taka podpory zawęzi, zamknie cały kanał wentylacyjny. Jak to zrobić?

  3. #743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Takie podparcie jest potrzebne gdy na płacie montuje się pokrycie docelowe np. gont bitumiczny natomiast gdy jest on podkładem pod krycie wstępne takie podparcie jest zbyteczne a wręcz szkodliwe właśnie ze względu na przesłonięcie otworu w kalenicy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #744
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witajcie ,
    Mam takie oto pytanie;
    Czy na ścianie szczytowej (nie po zewnętrznej ani wewnętrznej tylko właśnie NA ) można dać styropian aż po same deski?
    Na zdjęciu ta czerwona linia?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczyt.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	207106
    Szczelina wentylacyjna będzie od okapu po kalenice i chyba nie powinno być żadnej przerwy/szczeliny w tym miejscu? Jak wy (czym?) wykańczacie to miejsce aż do desek?
    Pzdr.

  5. #745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Trzeba dać i wysunąć go na zewnątrz o grubość elewacji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #746

    Domyślnie

    Witjacie!
    Mam dosc duzy problem, moze nie problem- ale potrzebuje porady
    Jestem na etapie wybierania dachu- padło na blachodachowke
    I teraz- jak to jest z tym deskowaniem? Czy przy blachodachowce lepiej jest odeskowac caly dach> Dom jest parterowy, z poddaszem nieuzytkowym, ma 2 lukarny, bedzie ogrzewany na gaz
    Jezeli deskowanie, to co z folia? Jak to ugryzc i nie dac sie naciagnac?

  7. #747

    Domyślnie

    Daj deskowanie i papę , za parenaście lat ,góra dwadzieścia, jak będziesz wymieniał blachę na nową zrozumiesz jak cenna i celna była ta rada

  8. #748

    Domyślnie

    Witam

    Przymierzam się do pełnego deskowania dachu (krycie docelowe dachówka cementowa dopiero za rok a może i za dwa lata - dach dwuspadowy 40 stopni) i do końca nie wiem jaką dać papę -
    Przewertowałem już masę wątków i wybór padł na :
    - papa termozgrzewalna P-PYE PV250 S40 VILLAS

    Podpowiedźcie czy to dobra decyzja czy szukać jeszcze czegoś innego jeżeli tak to co mogłoby być lepsze

    Pozdrawiam
    Jacek

  9. #749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemas791

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Mam dach 40 stopni, dwuspadowy z dwiema lukarnami - projekt Archonu Dom w rododendronach 6a.
    Wybrałem dachówkę ceramiczną płaską - jeszcze tylko sprecyzować markę( NELSKAMP Nibra G10 lub Creaton Domino lub BRAAS Turmalin)- potrzebna Wasza rada/ cenne wskazówki w zakresie wymienionych dachówek.
    Ponadto potrzebuję informacji w zakresie decyzji czy położyć pod dachówką:
    1. pełne deskowanie i papę
    2. płyta OSB i papę
    3. sama folia
    Proszę o rady...

    Ponadto może ktoś z Was orientuje się gdzie najkorzystniej zakupię dachówki i inne we Wrocławiu i okolicach.

  10. #750

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W przypadku wykonywania krycia docelowego natychmiast nie ma żadnej potrzeby zgrzewania połączeń. Natomiast gdy krycie docelowe w odległym terminie należy zgrzać połączenia a do tego potrzebny palnik a nie lepik. Pozdrawiam.
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    kto to wie? Jak dwa lata to radzę termozgrzewalną wierzchniego krycia modyfikowaną SBS na osnowie poliestrowej grubości minimum 4 mm. Mocowanie papiakami w górnym rzędzie oraz deskami lub kontrłatami wzdłuż krokwi. . Połączenia zgrzane. Pozdrawiam..
    Mam tutaj pytanie ... czy nachylenie dachu ( 35 i 39 st) wplywa na montaz papy ? Podobno przy tym kącie nachylenia papę trzeba przybijać ( nie zgrzewać). Jak zatem najlepiej to zrobić ? Może papiakami pod kontrłatami ? Czy raczej na długość u góry każdego pasa i kryć ?

    Dodam że dach będzie od razu kryty dachówką. Pod papą będzie płyta OSB3.

    Dziękuje za informację jak to prawidłowo zrobić.

  11. #751
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Daj deski i papę. Wystarczy przybić papiakami górny rząd pod zakładką. Lepiej nie dziurawić papy niepotrzebnie. Szczególnie w koszach. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #752

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Daj deski i papę. Wystarczy przybić papiakami górny rząd pod zakładką. Lepiej nie dziurawić papy niepotrzebnie. Szczególnie w koszach. Jan.
    Ale papa poziomo w pasach czy pionowo (bo nie do konca rozumiem) ... a plytke OSB juz kupilem wiec desek nie bedzie .. moze i lepiej bo mam plaska dachowke ..

    A ta papa jest do bani :
    Papa oksydowa
    Welplast PV60S30Super Montaż
    ??

    Powinna byc SBS ?

    Dzięki za radę

  13. #753
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał dworekretro Zobacz post
    ... Dom jest parterowy, z poddaszem nieuzytkowym, ma 2 lukarny...
    Jak poddasze nieużytkowe to po co Ci lukarny? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juziomen Zobacz post
    Ale papa poziomo w pasach czy pionowo (bo nie do konca rozumiem) ... a plytke OSB juz kupilem wiec desek nie bedzie .. moze i lepiej bo mam plaska dachowke ..

    A ta papa jest do bani :
    Papa oksydowa
    Welplast PV60S30Super Montaż
    ??

    Powinna byc SBS ?

    Dzięki za radę
    Panowie jakieś rady???

  15. #755
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Pod spód SBS niekoniecznie , ale osnowa poliestrowa pożądana. Pasy równolegle do rynny. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Pod spód SBS niekoniecznie , ale osnowa poliestrowa pożądana. Pasy równolegle do rynny. Jan.
    Pasy równolegle do rynny nawet przy kącie dachu 39 ? Papę zaczynamy kłaść od dołu do góry , czy od góry do dołu? Każdy pas papy jest przybijany w górnej części a później zakrywany pasem wierzchnim ???

    Dzięki za odpowiedź.

  17. #757

    Domyślnie

    Ja z pomocnikiem położyłem poziomo papę na 40 st dachu , papę wnosiłem przez otwór przyszłego wyłazu i rozwijaliśmy na łatach wcześniej przykręconych z odpowiednim rozstawem do deskowania, jedna rolka 7,5 m starczała na połowę dachu, zaczynasz od góry i kolejne pasy w dół , jeden podnosi brzeg papy drugi bije papiaki( dłuzsze o 1 cm niż deska+papa) , po przybiciu pasa odkręcasz łatę i zrzucasz na dół , najwygodniej robić połowę połaci naraz , zakłady pionowe ( układane na mijankę , boki ciętę pod kątem) dobrze zrobić między konrłatami ( by nie zeszły się 4 warstwy pod konrłatą) , ostatni najnizszy pas rozwijasz na łacie przykręconej do deski okapu z rusztowania, papiaki bijesz tylko pod zakładem tak by żaden nie był widoczny , robota upierdliwa ale da się we dwóch zrobić , zdecydowanie prościej jest kłaść papę w czasie deskowania. Potem potrzebna będzie drabina ( ja połączyłem dwie aluminiowe) z poprzeczką którą można zaczepić ją o kalenicę , przy jej pomocy nabijesz kontrłaty i rozmierzysz dach pod łaty. Nie da się kłaść od dołu przy takim kącie dachu bo już po przybiciu pierwszego pasa nie masz po czym chodzić a papa nie nadaje się do bezpiecznego chodzenia, oczywiście wszyskie roboty w szelkach z linką asekuracyjną .
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 28-08-2013 o 22:40

  18. #758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Proście jest montować od dołu. Po nabiciu każdej warstwy papy kontrły i łaty korespondencyjne, które później się zdejmuje i montuje w odpowiednim miejscu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #759

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Proście jest montować od dołu. Po nabiciu każdej warstwy papy kontrły i łaty korespondencyjne, które później się zdejmuje i montuje w odpowiednim miejscu. Pozdrawiam.
    Na pewno ma Pan rację, może i prościej a na pewno szybcie co jest też nie bez znaczenia . Jako laik wybrałem metodę ,,od góry do dołu'' która praktycznie eliminuje montażowe mocowanie odcinków kontrłat i łat ( komunikacyjnych) gwożdziami (których część trzeba potem wycięgnąć) = dziurawienie papy i od razu montowałem docelowe kontrłaty o długości połaci ( eliminując łączenia odcinków kontrłat) gdyż wydawało mi się to ważne i godne uwagi nawet kosztem większej robocizny, Wziąłem sobie do serca wszystkie Pańskie i Jana uwagi by niepotrzebnie nie dziurawić papy i by wszystkie papiaki były pod zakładem. Serdecznie Pana Andrzeja pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 31-08-2013 o 20:29

  20. #760
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Nie da się kłaść od dołu przy takim kącie dachu bo już po przybiciu pierwszego pasa nie masz po czym chodzić a papa nie nadaje się do bezpiecznego chodzenia, oczywiście wszyskie roboty w szelkach z linką asekuracyjną .
    eee tam się nie da...
    dach 200m2 45 stopni... połozyłem od dołu.

    tom - zapomniałeś o mnie

    pozdro
    NETbet

Strona 38 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony