dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 54
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1070
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    A jak konie zareagowały na zapach kulek na mole ... ??
    uciekły... szybciej niż kuny...

  2. #222

    Domyślnie

    Może zostawić włączone radio Maryja?? Albo hymn wyśpiewany przez Górniakową w Korei??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  3. #223

    Domyślnie

    problem znany w mojej okolicy ,
    musisz zaopatrzyć się w specjalną klatkę do łapanie zwierząt , ma drzwiczki otwarte z duch stron , na srodku zapadka na którą nabijasz przynętę ,jak złapie przynnete to drzwiczki sie zamykają na dobre , potem już tylko robótka ręczna
    najlepsza przynęta na kuny to ryba , taka zabita , albo głowa z ryby , 100% branie

  4. #224
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    a moze sprzedac kune loco plac budowy?
    albo za materialy zplacic w kunach... tak jak w chorwacji

  5. #225

    Domyślnie

    U nas była kuna w szopce non stop była jajka kur sąsiada. Ojciec kupił specjalna trutkę na kuny. Po rozrobieniu z jadzeniem trutka miała taki dziwny zapach śmierdziało to strasznie. Jedzonko wyłożone z miski znikało wiec żeśmy dokładali nowe aż do momentu kiedy już nic nie ubywało. Wiec akurat u nas trutka podziałała. Na razie mamy spokój.

  6. #226

    Domyślnie

    Witam,

    Czytałam wcześniejsze opisy na temat "zbójnickiej"kuny i problem nie mały
    U nas buszuje, robi co chce a z wypędzania skuteczności żadnej
    Nie wiem czy nas chce wykończyć....ale jak tak dalej pójdzie to pewnie tak....
    Dzięki za odpowiedzi będziemy próbować i zobaczymy co dalej.Jak narazie to ma przewagę,a jej skutki mnie przerażają

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    a u nas całą zimę tak fajnie goniła po strychu.. jakoś tak się do niej przyzwyczailiśmy, że żal nam teraz gdy się już zwierzątko wyprowadziło.
    Ale ona chyba nas nie lubiła - jak się wyprowadzała to nasr.. nam na balkonie na "do widzenia"

  8. #228

    Domyślnie

    przesadzacie z ta kuną, przecież to całkiem sympatyczne zwierze i do tego ze względu na swój jadłospis pożyteczne
    ... tuz po wprowadzeniu do domu nasz czworonożny ulubieniec z wielka pasją wpatrywał się w okno tarasowe, z czasu zawzięcie ujadając, ale my "dwunożni" nic tam nie widzieliśmy, jako że wcześniej zdarzało mu się obszczekiwać księżyc uznaliśmy to za kolejnego jego dziwactwo, do czasu kiedy będąc na "jego wysokości" wyjrzałem przez okno, wtedy wszystko się wydało - kuna to sympatyczne stworzenie, szkoda tylko że już się wyprowadzila

  9. #229

    Domyślnie

    Kilka lat temu kuna sąsiadów ukradła mi japonki Widocznie jej sie podobały

  10. #230

  11. #231

    Domyślnie

    Czasami kuny potrafią wejść pod maskę samochodu i zrobić tam niezły bajzel. Podobno sposobem na to jest włożenie gdzieś do komory silnika kawałka szmaty z legowiska/budy psa, najlepiej takiego podwurkowego, starego i śmierdzącego Burka czy też innego Azora.
    Może metoda sprawdziła by się również na strychu.
    Będzie dobrze-sobie rade damy

  12. #232
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RafalR

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    standardowa wiatrowka kal 4,5 mm to za malo do natychmiastowego usmiercenia nawet przy trafieniu w glowe, potrzebna bylaby wiatrowka FAC lub szansa na oddanie drugiego strzalu w glowe (a tej nie bedzie, kuna ucieknie nawet z jedna kulka w glowe)

    a tak nawiasem - na forum mysliwskim tez byla ostra dyskusja nt legalnosci zabicia kuny domowej przez gospodarza na jego posesji, i wyglada na to, ze zgodnie z ustawa (z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt) to jest legalne pod warunkiem usmiercenia humanitarnego.

    zywolapki sa niezle ale do czasu - jak jedna kuna sie zlapie a czlonek jej rodziny zobaczy ja w tej lapce, to zadna kolejna kuna nie da sie juz nabrac, mozna lapke wyrzucic - juz to przerabialem ...

    jestem juz na etapie podejmowania decyzji o rozbieraniu calego dachu, wymianie welny i folli poddachowkowej i ulozeniu dachowek od nowa; nie wiem ile bedzie kosztowac ale chyba dojrzalem do usmiercenia tych sympatycznych zwierzatek jakimkolwiek sposobem, legalnym czy nie, bo jakakolwiek kara bedzie mniejsza niz to co juz kunom zaplacilem i zaplace

    chyba czas siegnac do zrodel - narzedzi traperskich
    http://www.nwtrappers.com/catalog/products.asp?cat=189
    http://trappingtoday.com/index.php/furbearers/marten/

    czy ktos tego prbowal ?
    rafal

  13. #233

    Domyślnie kuna

    Szukałem i znalazłem. Mam ten sam problem - kuna domowa. Te cholerne wróblówki to wielki niewypał. Myślę, że to są miejsca przez które wchodzi kuna. Ale jak wchodzi na dach ? Skacze z ziemi na taką wysokość ? Niemożliwe ! Wchodzi po pionowej gładkiej ścianie ? A może po rynnie ? Nie mogę tego zaobserwować. Są sprytne. Jak już leżę w łużku to tyko widzę skaczące z dachu cielsko i głuchy kontakt ciała z trawnikiem. Będę śledził wasze zmagania z tym intruzem. Może któreś okaże się skuteczne. Oby !

  14. #234

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item649487059_...uny_100m2.html

    Na początek kup sobie takie cudo. U mnie "chyba" pomogło, bo po jakimś czasie się wyniosła, inne rzeczy nie dawały rady. Wchodzić to może po pionowej ścianie bez problemu, u mnie właziła po narożniku.

  15. #235

    Domyślnie kuny

    Wyłożyłem 3 odstraszacze na strychu i 1 w garażu. Każdy zasilany jest 4 bateriami R20. Nie wiem czy pomogą, bo kiedyś kupiłem je na nornice i karczowniki.

  16. #236
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Są wypłaszacze i wypłaszacze...
    Ja swego czasu kupiłem taki 10W i 110dB "acoustic pessure"...
    Ultradźwiękowa Trąba Jerychońska...

    Takiego trzeba a nie zabawki.

    Tak! - to JEST metoda...
    Ale...
    Podróbek się namnożyło tyle, że łeb boli.
    A jak kto nie wie o co chodzi - to bierze pierwsze z brzegu - potem twierdzi, ze mało skuteczne...
    Adam M.

  17. #237

    Domyślnie

    skaczące z dachu cielsko
    To się ubawiłam, brzmi jakby to co najmniej krowa z tego dachu spadała.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  18. #238
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Przejdzie Ci chęć do śmiechu, jak z taką zamieszkasz...
    Mała , mówisz...
    A bajzel i odgłosy jakby rozwydrzona grupa przedszkolna bawiła się w rozbieranie starego zamczyska w poszukiwaniu skarbów...
    Głównie nad ranem... o szarówce...
    Adam M.

  19. #239

    Domyślnie

    W trakcie budowy miałem też nie proszonego gościa . Szczur zamieszkał w kominie systemowym i niszczył wełnę między ściankami . Pamiętam , były już jesienne chłody .Byłem tak wkurzony ,że zrobiłem pułapkę z desek i siatki stalowej ( takiej z małymi oczkami ).Wykonana była w kształcie tunelu z zapadką zamykającą wejście . Ustawiłem ją przy samym otworze .Stała tak kilka dni ,aż się złapał żywy ! Wyrok wykonali majstrzy ,bo wcześniej byli na budowie

  20. #240
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibon67

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Mnie kuna wkurzyła po 3 tygodniach

    W końcu otworzyłem wejście na strych. Kunę widziałem, a ona mnie. Zszedłem na dół po wiatrówkę. Czekałem ok. 5 minut, coś zaczęło się ruszać pod folią dachową, chciałem tam strzelić ale zaczekałem i po ok. minucie z zakładki folii wychyliła się twarz kuny, ten widok w lunecie strzelby wystarczył, strzeliłem, między oczy kuny, oczywiście jej nie zabiłem, po 2 dniach cisza

Strona 12 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony