dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 47
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 936
  1. #301
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rozalka

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    witam! chcę kupić maszynę do szycia
    zależy mi na tym żeby
    - sama zakańczała ścieg lub miała chociaż szycie wsteczne
    - szyła różne materiały cienkie, grube i elastyczne
    - cena do 1000 zł
    proszę poradźcie mi coś!
    na stronach internetowych rzadko przy modelu maszyny jest informacja o zakańczaniu ściegu...

  2. #302

    Domyślnie

    Witaj

    Nie polecam Łuczników a naj bardziej tych które mają imiona damskie w modelu.
    Moim zdaniem z modeli które podałaś to Brother LS 2125 jest najlepszym wyborem. Łuczniki dość głośno chodzą i są słabiej wykonane (3018 i 3024 posiadają dziwne tworzywo są porowate co sprzyja częstemu wycieraniu maszyny - trochę za bardzo śmierdzi chińczykiem

  3. #303

    Domyślnie

    Dziekuje w takim bądź razie jeszcze sie z pięć razy zastanowie bo juz prawie kupiłam tego łucznika tylko jeszcze jedno jak to jest jak będę chciała cos dokupic do tego brothera ? czy nie będzie problemu żeby igły czy stopki czy cos w tym rodzaju kupić? a ( choc mam nadzieje ze nie będą potrzebne) ewentualne części?Może być problem? Z góry dziekuje i pozdrawiam

  4. #304

    Domyślnie

    to jeszcze raz ja Znalazłam jeszcze BROTHER BS 2120 i BROTHER PX 100 oprócz tego LS2125 . Czy znajome sa te modele? bo nic na ich temat znaleźc nie mogę

  5. #305

    Domyślnie

    Do Brothera nie powinno być problemu
    LS 2125 znam reszty modeli niestety nie.

  6. #306
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tiramiwi

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przeczytałam forum i wiem już, że kupię Husqystar E20. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Na maszynie domowej takiej jak ta, możliwe jest szycie np. ok 3 godzin dziennie, codziennie? Czy do takich potrzeb powinnam mieć już przemysłową?
    Czy kupowanie jej w Media Markcie to zły pomysł, bo tam jest w właśnie za 600 zł, a jeśli zły to dlaczego?
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  7. #307
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rozalka

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozalka
    witam! chcę kupić maszynę do szycia
    zależy mi na tym żeby
    - sama zakańczała ścieg lub miała chociaż szycie wsteczne
    - szyła różne materiały cienkie, grube i elastyczne
    - cena do 1000 zł
    proszę poradźcie mi coś!
    na stronach internetowych rzadko przy modelu maszyny jest informacja o zakańczaniu ściegu...
    agamon i Eljaberbro doradźcie mi coś !
    przydała by się też regulacja długości i szerokości ściegu oraz wolne ramię...
    przeglądałam wasze propozycje na poprzednich stronach, ale ciężko mi się na coś zdecydować

  8. #308
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rozalka

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amedamaa

    Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie o sklep we Wrocławiu, wybieram się tam we Wtorek i nie za bardzo wiem gdzie szukać.
    Amedamaa czy znalazłaś sklep z maszynami we wrocku? wybieram się tam po maszynę i też nie wiem gdzie szukać...

  9. #309

    Domyślnie rozalka

    Bieg wsteczny posiada w tej chwili praktycznie każda maszyna do szycia.
    Co co zakańczania to prawdopodobnie chodzi Ci o ścieg overlokowy, ale tutaj nie łódź się, ponieważ żadna maszyna do szycia nie zakończy tego ściegu jak overlock (który dodatkowo obcina brzeg tkaniny "zakańcza"

    Bernina - zbierają bardzo dobre opinie

  10. #310
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slavovw

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiramiwi
    Czy kupowanie jej w Media Markcie to zły pomysł, bo tam jest w właśnie za 600 zł, a jeśli zły to dlaczego?
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    witam wszystkich forumowiczów. Prawda jest taka, że maszynę do szycia należy kupować w sklepie specjalistycznym. To nie jest lokówka czy młynek do kawy. Nie ma tam osoby która potrafi doradzić i dopasować maszynę do naszych potrzeb. Za ladą jest ktoś kto wypisze nam zlecenie na maszynę do magazynu i wyrecytuje nam jakie ma ściegi. Nie przeszyje jej przy nas i nie zademonstruje jak wykonuje dziurkę czy ścieg overlockowy. Czyli nie dowiemy się o niej więcej niż dowiemy sie z firmowej ulotki reklamowej. O ile zakup maszyny byłbym w stanie zrozumieć to zakup overlocka w markecie to całkowita pomyłka. Ale rozumiem to każdy liczy pieniądze to normalne.

    Tylko kupując w sklepie możemy później liczyć na pomoc fachowca, który często sam hobbistycznie zajmuje się szyciem

  11. #311

    Domyślnie

    A prawda jest taka, że żadna szanująca się firma nie wprowadza swoich produktów do super czy hiper marketów, ponieważ w tego rodzaju sklepach występują głównie produkty, których atutem jest niska cena.

    Występują nawet czasem modele znanych firm, które spotkacie tylko w takich sklepach, a te z kolej najlepiej omijać z daleka (i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o maszyny do szycia, ale tak jest praktycznie w każdej grupie towarowej)

  12. #312

    Domyślnie

    dziękuję Eljaberbro za odpowiedź

  13. #313
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rozalka

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    dziękuję Eljaberbro za odpowiedź

    pisząc o zakańczaniu ściegu miałam na myśli przeszycie przy początku i przy końcu ściegu do przodu, do tyłu i do przodu tak, żeby nie pruł się szew
    wiem, że przemysłowe maszyny automatycznie tak szyją gdy naciska się pedał na początku lub puszcza na końcu szwu

    kupiłam w końcu huskystar E20 za 749 zł
    pożałowałam kasy na berninę
    mam nadzieję, że E20 spisze się dobrze
    po pierwszych próbach mam takie uwagi:
    + dobrze sobie radzi z wielokrotnie złożonym materiałem (stary łucznik "przepuszczał" nitkę na zgrubieniach)
    - silnik ma moc jedynie 75W ciekawe jak będzie z szyciem grubych tkanin np. jeansu (stary łucznik ma moc 80W)
    - przy szyciu wstecz trzeba cały czas naciskać przycisk, więc nie można prowadzić obiema rękami materiału
    - przy ścieku zygzakowym plącze dolną nitkę nawet przy największym naprężeniu nici, ale na pewno uda się to jeszcze wyregulować, będę próbować ( jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o radę)
    + poza tym na razie jest ok (jestem urodzoną pesymistką nie przejmujcie się )

    i jeszcze coś dla poszukujących maszyn we wrocławiu:
    husqvarnę i pfaff mozna kupić w Agdomie na grabiszyńskiej
    berninnę na stoisku pasmanteryjnym w fenixie
    w MA-STER na stawowej elnę i toyotę
    elnę w Study na al. pracy
    janome w Strimie na kruszwickiej lub w Dousa na pomorskiej
    brothera w La roni na warciarskiej
    większość maszyn trzeba zamawiać z jedno lub dwudniowym wyprzedzeniem
    informacje te są też w stronach producentów lub np. w panoramie firm (wraz z telefonami i dokładnym adresem)
    powodzenia

  14. #314

    Domyślnie Janome MC6600

    Ja kupiłam od Pana Marka z Lublina w/w maszynę. Zrobilam na razie kilka testów z szyciem i wszystko jest w porządku. Maszyna ma wiele sciegów, dużo stopek w wyposazeniu. Sama transakcja i dostawa poszła idealnie i szybko. Pan E. Marek potrafi dobrze doradzić. Polecam innym, którzy chca kupic dobrą maszynę.

  15. #315
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tiramiwi

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kupiłam w końcu E20 w sklepie z maszynami. Szyję nią już drugą rzecz i nie mam żadnych problemów. Doskonale radzi sobie ze śliskimi cienkimi materiałami, które mój stary Singer potrafił tylko zniszczyć
    Co do ściegu zygzakowego, to u mnie nic nie plącze, więc to musi być kwestia regulacji. Polecam.

  16. #316
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tiramiwi

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eljaberbro
    A prawda jest taka, że żadna szanująca się firma nie wprowadza swoich produktów do super czy hiper marketów, ponieważ w tego rodzaju sklepach występują głównie produkty, których atutem jest niska cena.

    [...] (i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o maszyny do szycia, ale tak jest praktycznie w każdej grupie towarowej)
    Trochę przesadziłeś, ja rozumiem, że sprzętu nie kupuje się np. w Realu (a maszyny do szycia tylko w specjalistycznych sklepach), ale kupienie telewizora w Media Marktcie to chyba normalna rzecz.

  17. #317
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    endrju22

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał żurawinka+
    to jeszcze raz ja Znalazłam jeszcze BROTHER BS 2120 i BROTHER PX 100 oprócz tego LS2125 . Czy znajome sa te modele? bo nic na ich temat znaleźc nie mogę
    Do żurawinka+ :
    modele LS-2120 i PX-100 są to starsze modele Brother, nie produkowane już dzisiaj. Gdybyś nosiła się z zakupem takich, to na bank będzie u nas problem z częściami do tych modeli
    Wiem coś o tym, bo od lat naprawiam maszyny, podobnie jak agamon z Lublina
    Przy okazji; prawo unijne (a więc i nasze) mówi, że do 5 lat po zaprzestaniu produkcji urządzenia, można zaprzestać produkcji części zamienych. Niestety, często słyszałem od "japończyków" ten cytat
    Chętnie pomogę, jeśli "będę w temacie".

  18. #318

    Domyślnie Tiramiwi

    Timariwi

    Miałem nic nie pisać, ale nie mogę się powstrzymać jak widzę takie banialuki

    Ceny między MM (poza paroma sztukami o których tak krzyczą w reklamach radiowych) to przepaść cenowa (taki sam TV można kupić w e-sklepach nawet o ok 4 000 taniej np jakiś 42" 46"). A po drugie często występują w marketach modele których nigdzie indziej nie spotkasz ponieważ są to modele produkowane wyłącznie na potrzeby niskiej ceny i tylko dla sklepów wielkopowierzchniowych - tzn chłam, kiszka itp)

    Po trzecie zastanów się jakie koszty musi mieć taki moloch jakim jest np MM, oni nie mogą sprzedawać tanio - MUSZĄ ZARABIAĆ, AŻEBY JE POKRYĆ

    Po czwarte chłopie szanuj swoje ciężko zarobione pieniądze

    Pozdrawiam ! ! !

  19. #319
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    coco12

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja kupiłam natalie 2007 łucznika z łucznika mam też overloka i nie nażekam . Ciekawi mnie dlaczego wszyscy tak na nie narzekają.Oczywiście są troche głośne ale natalie mam już1,5 roku a owerloka 700 D chyba z 5 lat i ani razu nie były w naprawie

  20. #320
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    endrju22

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał coco12
    Ja kupiłam natalie 2007 łucznika z łucznika mam też overloka i nie nażekam . Ciekawi mnie dlaczego wszyscy tak na nie narzekają.Oczywiście są troche głośne ale natalie mam już1,5 roku a owerloka 700 D chyba z 5 lat i ani razu nie były w naprawie
    To naprawdę masz farta coco12 i trzeba to docenić


    Dlaczego tak wszyscy narzekają na obecnego Łucznika?
    Chętnie na to odpowiem, bo domyślam się dlaczego, jak patrzę na to "od kuchni"

    Powiem tak;
    jeśli chodzi o chińską produkcję "no-name", czyli urządzenia Łucznika, tego z Radomia czy tego z Krakowa, to po co przepłacać?
    W markecie kupisz identyczną maszynę, ale o kilkaset zł. taniej! Dlaczego taniej? bo nie trzeba płacić za napis-logo Łucznik
    Można tam spotkać takie same maszyny, ale pod różnymi nazwami. Nie ma uproś, jak widać chiński człowiek sprzeda tą samą maszynę wszystkim kto zapłaci a napis na niej to szczegół
    Będą miały taką samą usterkowość, ale zostanie choć trochę kasy na późniejsze naprawy

    A skąd "polski" Łucznik nadal jest w marketach i sklepach?
    A to niezły numer Kilka lat temu, po plajcie radomskiego Łucznika, pare polskich firm kupiło prawo do użytkowania napisu-logo Łucznika i zleciło w Chinach produkcję taniej maszyny i owerloka
    Trzeba przynać, że spryciule No i tym sposobem do dzisiaj mamy "polskiego" Łucznika ...

    Ale powiem wam jedno, że często jest mi naprawdę żal, jak widzę ludzi, którzy dali się nabrać na taką "polską" maszynę
    Widać, że poprostu ich na to nie stać - zbyt częste naprawy, marna jakość ściegów ...
    Liczyli na polski produkt, a tu nagle w serwisie dowiadują się, że to PRC / made in China - poprostu DRAMAT

    Jak na mój gust, taka polityka informacyjna importerów "polskiego" Łucznika, to cios poniżej pasa no albo ja jestem z innej planety ...

    A co wy o tym sądzicie Agamon i Eljaberbro ?

    PS.
    Ech kiedyś to były Łuczniki, szczególnie te z licencją Singera
    Chętnie pomogę, jeśli "będę w temacie".

Strona 16 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony