dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 47
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 936
  1. #701

    Domyślnie

    Niestety na to co chce Pan szyć najlepszym wyborem jest Newlife 1111.
    każdy inny będzie gorszy( flagi- tkaniny śliskie , marszczenie i ściaganie podczas szycia). jest to najtańsza maszyna z transprtem górnym
    Od 01.06. jest promocja na hafciarke husqvarny 955 w cenie 3999zł.
    Maszyna dobra sprawdzona,w cenie jest głowica haftująca. Dożo tych maszyn sprzedano do Warszatów Terapii Zajęciowej, do Szkól a nawet na działalość.
    Warto skorzystać.Poprzednia cena wynosiła 5999zł. więc jest 2 tys w kieszeni.
    Z przeznaczeniem na np. orogramowanie czy nagrywarke.
    Warto kupić od razu z oprogramowaniem ( 4D) w cenie 9tyś. zł za zestaw Wówczas otrzymuje się nagrywarkę gratis.
    agamon

  2. #702

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana57
    Witam gorąco wszystkich forumowiczów.Jakże się cieszę że tutaj trafiłam. Wierzę że nareszcie ktoś mi pomoże.Otóż! Wkrótce otwieram pracownię krawiecką (dzisiaj zakończyłam załatwianie formalności). Mam lokal ale nie mam jeszcze wyposażenia. Nic a nic! Będę szyła na miarę,ale również własne projekty które chcę sprzedawac.Szyję również poduszki, serwety,patchworki, paski,ozdabiam z pasją wszystko co się da- często ręcznie bo igłę kocham nade wszystko. Przerabiam również rzeczy "z duszą" z "ciucholi". MOJE PYTANIE BRZMI: Jakie maszyny są potrzebne do takiego szycia ile ich(stębnówka, overlock) co jeszcze i dlaczego tak drogo?AGAMONIE może Ty mi pomożesz, jestem z Chełma Ty z Lublina więc ziomale! Liczę na pomoc. Pozdrawiam.
    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik95718.htm

    Cytat Napisał wasja
    napewno przyda ci się jeszcze zwykła wieloczynnościowa do robienia dziurek, na początek powinno wystarczyć, no i dobre żelasko i duży stół, powodzenia
    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik91328.htm

  3. #703

    Domyślnie

    A czy Pfaff Select 2.0 posiada górny transport i czy wogóle model 2.0 jest w sprzedaży na polskim rynku? Szukałem ale znalazłem tylko modele 3.0 i 4.0.

    Jeszcze jedno pytanie. Czy system IDT Pfaffa jest tym samym co system DFT Newlife? Chyba polega w nich na tym samym czyli na podwójnym transporcie materiału.

  4. #704

    Domyślnie

    Maszyny Newlife są to tureckie wersje Pfaffa
    agamon

  5. #705

    Domyślnie

    Do dany- zaprasza do Lublina do Centrum Maszyn do Szycia.
    W Chełmie mam dużo klientów od kilkunastu lat
    agamon

  6. #706

    Domyślnie

    A czy Pfaff Select 2.0 posiada górny transport i czy wogóle model 2.0 jest w sprzedaży na polskim rynku? Szukałem ale znalazłem tylko modele 3.0 i 4.0.

  7. #707

    Domyślnie

    Selekt 2, ma górny transport- wszystkie modele sekekta go mają , selekt to następce 1530, 1536,1538.
    Od momentu gdy pojawły się Newlify to nie sprzedalem żadnego selekta. Selekty są droższe i maja plastykowe koszyki chwytacza.
    Proponuję pójść do najbliższego sklepu oferujace w/w maszyny i sprawdzić.
    agamon

  8. #708

    Domyślnie

    OK już wszystko wiem. Jako, że nie mam w Toruniu przedstawiciela ani Husqvarny ani Pfaffa to prosiłbym, aby podesłał mi Pan na mail swoją ofertę cenową na Maszyny z górnym transpotrem Newlife, Pfaff oraz Husqvarnę (jeśli takowe są). Czy modele 1536 i 1538 można jeszcze gdzieś nabyć? Czy one mają metalowy koszyk chwytacza?

    Jeszcze jedno pytanie czy Newlife uczestniczy również w promocji na przedłużoną gwarancę do 5 lat tak jak Pfaff i Husqvarna?

    mail: [email protected]

  9. #709

    Domyślnie

    Odpowiedż wysłałem na maila. maszyny Newlife nają 5 letnia gwarancję. jednak jak kupi Pan maszynę domową na działalnośc - gwarancja zostaje skrócona do 1 roku. Wynika to z przepisów kodeksu cywilnegoi dotyczy wszystkich maszyn domowych.( punkt 12 karty gwarancyjnej)
    agamon

  10. #710

    Domyślnie

    Odpowiedziałem Panu na ofertę na e-mail.
    Co do gwarancji to wolę tę maszynę kupić jako klient indywidualny i mieć 5 lat gwarancji, niż kupić - teraz odliczyć VAT, ale po roku płacić każdorazowo za ewentualne naprawy. Chyba to się bardziej opłaca.

    Ogólnie poczytałem o tych maszynach i zapowiadają się bardzo dobrze, z tym, że faktem, że w ulotkach reklamowych zarówno Pfaffa jak i Newlifea są przekłamania. Bo np. Newlife 1111 nie ma samosmarowania podczas pracy, a Pfaff Select 2.0 nie posiada górnego transportu.

    Z chęcią zakupiłbym Pfaffa 1538 lub 1548, ale nigdzie już ich nie można dostać :/

  11. #711

    Domyślnie

    Maszyny Newlife i Pfaff selekt to te same maszyny, tylko rózne zakłady produkcyjne ( pfaff-Chiny, newlife - Turcja)- różnica w koszyczku chwytacza . selekt już ma z tworzywa a newlife ma tradycyjnie metalowy. Obydwie maszyny mają tuleje samosmarujące, więc nie wymagają smarowania panewek , ani korbowodów. Metalowy koszyk w newlifie jednak wymaga smarowania bieżni olejem , a w Selekcie plastykowego nie wolno ( smarowanie powoduje uskzodzenie koszyka).
    Metalowy jest trwalszy- po uderzeniu igły nie ma śladów, a plastykowy pęka. Moge podesłać zdjecia z napraw.To tak krótko od strony praktycznej a nie od marketingowej.
    agamon

  12. #712

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolanta.Wojcik
    Cytat Napisał Aimee
    Witam

    Szycie materialow TYLKO elastycznych, wykanczanie rekawkow, brzegow spodniczek, wszywanie zamkow krytych etc. Pracuje tylko na materialach typu Lycra + aksamity elastyczne, elastyczne koronki, tiul (projektuje kostiumy do tanca,kostiumy kapielowe, baletowe) /ciach

    Maszyna pracowalaby okolo 5 h dziennie.



    Pozdrawiam i czekam na wasza pomoc

    P.S tam w serwisie mi powiedzieli ze maszyna do takich materialow powinna miec gorny transport. Czy nie wystarczyloby jakbym do tanszej maszyny uzyla stopki z gornym transportem zamiast kupowac drozsza maszyne?

    /ciach
    Wobec powyższego najprostsza maszyna , a bardzo solidna Elna 2100 cena 649zł lub odpowiednik w Janome 415 cena 762zł. Mogę jeszcze wiele zasugerować, ale ogranicza nas cena.
    Poniżej tego poziomu nie radzę schodzić.
    Do tych maszyn trzeba dokupić stopkę do cekinów i taśm , są ogólnie dostępne ,stopka z górnym transportem też , ale ja nie jestem przekonana do koniecznoścj zastosowania jej.

    Mam nadzieję ,że choć trochę pomogłam
    Jola
    Witam,
    okazalo sie ze po uzbieraniu srodkow mam az 900 zl (ewentualnie 50 zl wiecej ) wiec moge kupic *cos lepszego* niz ta Janome 415 albo Elna 2100.
    Zastanawiam sie moze ta Janome 423S ? Jest lepsza od Janome 415 ? czy nie oplaca sie jednak ?
    Jak z innymi markami ?
    Na co mnie stac (ceny upatrzone na Allegro) :
    SINGER 7463 / 7464
    BERNINA E55 / E 56
    BROTHER XL 5700
    ELNA 2600 / 2800
    JANOME 415
    JANOME 423S

    Tutaj jest jeszcze Pfaff w promocji, na ktorego mnie stac :
    http://www.swiat-maszyn.com/product_...roducts_id=577


    Na jakich podzespolach jest ten niemiecki Veritas?

    http://allegro.pl/item655078442_domo...ja_2_lata.html

    Jest tego tyle ze naprawde trudno wybrac... Jak mialam w zalozeniu 600 zl to bylo prosciej

    Pozdrawiam

  13. #713

    Domyślnie

    Za 900-950 zł jak dobrze poszukasz dostaniesz również maszyny:

    HUSQVARNA EMERALD 118 oraz PFAFF HOBBY 1132

    obydwie z 5 letnią gwarancją sprawdz chyba fajna oferta Ja już podjąłem decyzję i kupuję sobie maszynę Newlife opisywaną wyżej z górnym transportem. Ale na początku moich poszukiwań to właśnie te 2 wymienione wyżej maszyny wiodły prym w moim rankingu.

  14. #714

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek643
    Za 900-950 zł jak dobrze poszukasz dostaniesz również maszyny:

    HUSQVARNA EMERALD 118 oraz PFAFF HOBBY 1132

    obydwie z 5 letnią gwarancją sprawdz chyba fajna oferta Ja już podjąłem decyzję i kupuję sobie maszynę Newlife opisywaną wyżej z górnym transportem. Ale na początku moich poszukiwań to właśnie te 2 wymienione wyżej maszyny wiodły prym w moim rankingu.
    Wlasnie, tez ciekawe spostrzezenie, dzieki Wlasnie widze juz ta Husqvarne za 890 zl. Pfaff kosztuje juz wiecej ale tam na gorze podalam tez innego Pfaffa w promocji.

    Pozdrawiam

  15. #715

    Domyślnie

    No to tutaj masz link do Pfaffa Hobby 1132, o którym ja pisłem w promocji za 944 zł:

    http://www.domar-bydgoszcz.pl/opis.p...aff_Hobby_1132

  16. #716

    Domyślnie

    Wystarczy dobrze szukać, pytać o oferty, negocjować. Zapewniam Ciebie, że nie są to jeszcze najniższe ceny za te dwa modele z jakimi się spotkałem . A maszyny są jużś z górnej półki maszyn domowych .

  17. #717
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adam41

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Moja tesciowa zamawiała tu http://www.czesciagd.pl/ kupowała maszyne do szycia albo jakies akcesoria z nią związane,pamietam ze potem musiałem jej montowac gniazdko o specjalnie remoentowailismy pokój pod tą maszyne.

  18. #718

    Domyślnie

    Tia . Tylko, żę w przypadku markowego sprzętu (Brother, Janome, Pfaff, Husqvarna, Bernina...) nie ma takowych problemów. Importerzy na to by sobie nie pozwolili.

  19. #719

    Domyślnie maszyna-jaka??

    Przeczytałam cały ten wątek i nie chcę być kolejną osobą piszącą nie wiem co kupić doradźcie ...ale mój problem polega na tym, że chciałabym maszynę na potrzeby domowe, ale wytrzymałą na wiele lat, którą uszyję firankę, ubranko dla dziecka i gruby dżins czy zasłonę. Mam już pewne typy (mam ograniczone fundusze na ten cel poniżej 1000 zł, odrzucam wszelkie Łuczniki, Arki Radom i Elnę). W związku z tym chcę, żeby miała metalowe podzespoły i nie chcę, żeby była wyprodukowana w Chinach... myślicie, że mam szansę?? pozdrawiam

  20. #720

    Domyślnie

    Witam!
    przejżałam cały wątek i wiem że, tu znajdę pomoc.
    Potrzebuję maszynę do szycia firanek (tiule, organtyny...) i zasłon z grubszych nieco materiałów,chodzi o podwijanie, wszywanie taśmy, szycie prosto bez ściągania. Będzie to szycie pod własną firmą- ale w małym zakresie 2-3 godzin dziennie. Nie mam doświadczenia z maszynami ( i zbyt wielkiego z szyciem)więc mam nadzieję że pan Marek z lublina Coś mi doradzi. Czesto bywam w okolicy więc ewentualny zakup końcem sierpnia. Przedział cenowy do 1200zł
    pozdrawiam

Strona 36 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony