dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 47
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 936
  1. #861

    Domyślnie

    Janome 625 to maszyna z mechaniczną zmianą ściegów, ale posiada pozycjonowanie igły i dodatkową regulację prędkości szycia,
    typowa maszyna elektroniczna to model Janome dc4030 lub Brother NV30 lub Elna 5300 i 6200
    Bardzo dobre modele maszyn mechanicznych to np, Elna 3210 lub Bernina E82, ta pierwsza naprawdę super

  2. #862
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    korberon

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Maszyna do imiacji sciegu recznego

    Witam serdecznie, poszukuje maszyny do imitacji sciegu recznego, niestety do tej pory napotykalem jedynie na produkty do zastosowan przemyslowych ktore sa poza moim zasiegiem finansowym, poza wspomniana imitacja sciegu recznego jedynym innym sciegiem ktorego bede potrzebowal jest scieg prosty. automatyczne nawlekanie i pobieranie nitki z dolnego bebna bedzie mile widziane. srodowisko do pracy to glownie lekka skóra i materialy syntetyczne typu alkantara. z gory dziekuje za rady. pozdrawiam. Adam

  3. #863
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gwes

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-566
    Posty
    3

    Domyślnie Łucznik Izabella 888

    Witam, czy ktoś może powiedzieć kilka słów na temat tej maszyny, tzn. Łucznik Izabella 888, producent umieścił w przedziale do zastosowań profesjonalnych, więc wydaje się być trwała.
    Co do funkcji są wszystkie opisane, zależy mi na trwałej maszynie na lata, która będzie sobie radzić nawet z kilkoma warstwami materiałów, ale wykorzystywana sporadycznie.
    Może jakieś propozycje w tym przedziale cenowym (650 do 800).
    Bardzo proszę o opinie.

  4. #864
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sham

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    mam bardzo ambitne plany, co do używania maszyny, ale nie wiem jaki model byłby najlepszy.jak na razie mam łucznika (ponad 35 lat) i szycie na nim doprowadza mnie do łoskotu wszystkich narządów a to wcale nie jest orgazm bardzo proszę o pomoc! chce na niej szyć od muślinu przez rzeczy z poliestru, elastanu, aż po gruby jeans. dobrze by było, gdyby miała funkcje overlocka, pikowania i naszywania elementów zdobniczych. no i pełne wyposażenie z dużą ilością stopek też byłoby mile widziane. choć priorytetem dla mnie jest trwałość i dosyć cicha praca bez wibracji no i jakiś coś , co powiększ pole pracy. cena tak do 1000 zł, ale jak są jakieś lepsze, nieco droższe modele to tez chętnie bym zobaczyła.
    oddaje się w Wasze ręce XXX

  5. #865
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szibur

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-540
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej - Witam wszystkich szyjących !!! Należę do tutejszej mniejszości bo jestem facetem ale też szyję
    Przeczytałem forum od początku i mam mętlik w głowie - minęły czasy komuny i jest tyle towaru że nie wiadomo co wybrać hihi !! a wybrać dobrze to już ogromna sztuka!!
    Nie będę zanudzał więc zapytam konkretnie Mam pytanko do Fachowców ( Agamon jeśli mogę prosić ! ) - naprawiam i tworzę własny sprzęt sportowy jak też dla psów zaprzęgowych szyję ( stary łucznik ) dla siebie i znajomych więc nie często ale potrzebuję maszynę do szycia raczej grubszych materiałów typu kilka warstw jeansu sztruks derma gruby ortalion kordura brezent wszywanie taśm parcianych itp. Posiadam maszynę starego pfaffa słup do ciężkiego szycia ale mogę na nim przeszywać tylko krótkie odcinki - nie potrzebuję ozdobnych ściegów ale obrzucanie się przydaje . Doradźcie mi co mogę kupić do moich celów tak do 800 zł - z forum wywnioskowałem że najlepszy będzie PFAFF 1538 ale to już większy wydatek a ja na szyciu nie zarabiam.
    Proszę o podpowiedź Gdzie najlepiej kupić maszynę we Wrocławiu ewentualnie proszę o maila lub telefon do sklepu Agamona . Wiem że nie można reklamować ale może na [email protected] - dziękuje bardzo i jeśli ktoś potrzebuje coś dla piesków lub o pieskach to chętnie pomogę - to tak w rewanżu bo na sukienkach się nie znam.

    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam - SZIBUR

  6. #866
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gwes

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-566
    Posty
    3

    Domyślnie

    Szukam od dłuższego czasu maszyny dla siebie, nawet wcześniej już zadałem pytanie o Izabelle 888 łucznika, ale nikt nic nie napisał więc drążę temat dalej, zainteresowałem się marką janome i z tego co widzę to Polacy są chyba dyskryminowani, na naszym rynku są tylko stare modele, nowych brak i jeszcze patrząc na ceny z amazon to u nas są zdrowo wyśrubowane....
    Jeszcze jedno moje spostrzeżenie, z tymi maszynami chyba teraz jest podobnie jak z wózkami dziecięcymi, jest kilka fabryk, które robią podzespoły a później inni z nich składają swoje modele pod własną nazwą, nie mam jak tego sprawdzić ale jestem przekonany, że wiele modeli pod nieznaną nazwą można kupić za pół darmo i cieszyć się tą samą jakością co w dużo droższych markach.

  7. #867
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylgru

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    co lepsze elna 5300 czy janome dxl603?

  8. #868
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    deBart

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    Mam takie pytanie, może śmieszne, ale bardzo mnie nurtujące.
    Czy pfaff select 4.0 posiada w zestawie regulator obrotów tak zwany pedał ?
    pozdrawiam

  9. #869
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elkaros

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Manchester/Sulęcin
    Kod pocztowy
    69-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon Zobacz post
    Ja się zajmuje od ponad 20 lat maszynami do szycia jesli macie jakieś pytania chętnie odpowiem
    pozdrawiam
    agamon
    Witam,planuje zakup maszyny do szycia firmy Brother model XL2220NT Chciałabym się dowiedzieć czy posiada ona wystarczające opcje dla osoby ,która chce nauczyć się szyć od podstaw.Z góry dziękuję za odpowiedź.Ela.

  10. #870

    Domyślnie

    Marzy mi się maszyna Janome QXL605. Na razie mam łucznika, który służy mi od 16 lat, to znaczy najpierw szyła na nim moja mama a teraz ja go morduję i właśnie przed chwilą wyregulowałam w nim chwytacz,.....
    tymi oto ręcyma hahaha, znaczy majster za mnie pierwsza klasa.

    A tak serio może sie kiedyś doczekam lepszej maszyny.
    Bob Bubowniczy wszystkiemu zaradzi bob budowniczy nie jest sam

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-dom-salsa

  11. #871
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aneta G.

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Maszyna do szycia na dobry poczatek...

    Witajcie!
    Przeczytalam to forum i jestem pelna podziwu!!! Ja nigdy nic nie uszylam - NIGDY! 6 miesiecy temu urodzila mi sie coreczka i postanowilam zrobic cos dla siebie i dla niej - zapisalam sie na zajecia dla matek, gdzie pewna Pani nauczyla mnie jak zrobic poszewke do poduszki, a teraz robie coreczce lalke szmacianke. Bardzo mi sie spodobala ta zabawa z szyciem i chcialabym sie sama troszke pouczyc, ale nie wiem, jaka maszyne kupic dla poczatkujacego. Zajecia juz sie skonczyly, ja do Pani prowadzacej nie mam kontaktu i nie mam sie kogo poradzic. Moze ktoras/ktorys z Was by mi doradzila? jaka maszyne kupic dla poczatkujacego samouka???

    Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie
    Aneta G.

  12. #872
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wioletka

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    45-036
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam , bardzo chciałabym zaczerpnąć informacji od osoby która zna się bardzo dobrze na nowych maszynach . Zakupiłam parę dni maszynę model SINGER 7469, przeczytałam instrukcję ... ale nic nie znalazłam o oliwieniu jej przed 1 użyciem . Czy taka maszynę się oliwi ?? ma podzespoły metalowe i nie wierzę , że się jej nie oliwi . Jeśli tak to w jakich miejscach ??

  13. #873

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w wyborze maszyny. Według opisów, są bardzo podobne.

    Elna 2300 - ok 750 zł
    Elna 2800 - ok 950 zł
    Janome 423s - ok 930 zł
    Janome 525s - ok 1050 zł

    Fajnie byłoby zapłacić jak najmniej, ale boję się brać najtańszą. Będę sporo szyć. Zależy mi żeby maszyna była mocna, wytrzymała, nie psuła się i żeby przeszywała grube materiały (w tym cieniutki zamsz, a normalna skóra to byłby raj) ale też żeby dała sobie radę z delikatnym jedwabiem. Nie zależy mi na dekoracyjnych ściegach tylko na tych praktycznych.

    Porównywanie opisów niewiele mi dało. Tańsza Elna i tańsza Janome mają chwytacze wahadłowe. E 2300 nie ma też automatycznego nawlekania igły ale to nie takie ważne.
    Wzięłabym najdroższą J 525s dla pewności ale też nie chce wydawać pieniędzy jeśli reszta jest podobnie dobra. A może nie jest?
    Na którą się zdecydować?

    Dzięki i pozdrawiam

  14. #874

    Domyślnie

    Cytat Napisał cwirek844 Zobacz post
    Witam bardzo prosze o pomoc, chcialabym kupic maszyne do szycia, jakas bardzo prosta w obsludze, na uzytek domowy, do podlozenia spodni, jeansow, skracania, podkladania firanek,.Chcialabym nauczyc sie na niej szyc bo nie potrafie jak narazie niczego zrobic. Prosze o porade jaka maszyne kupic, zalezy mi zeby byla tania ( 300-500zł) bo niewiedomo czy szycie mi sie spodoba, Dziekuja za odpowiedz
    Dzień dobry.
    3 lata temu też szukałem maszyny do domowego użytku. Miała robić dokładnie to samo - obszywać spodnie po skróceniu, przyszywać łaty, do podkładania firanek. No i dzięki bardzo cennej wiedzy z tego form - szczególnie pani Jolanty i Agamona wybrałem Janome 423S. Ale dziś zrobiłbym inaczej:
    1. Ustaliłbym sobie budżet - realny, ale nie "głodowy" - podobnie jak wtedy. 500 PLN to trochę za mało, jak na maszynę, którą kupujemy przeważnie na 20-30 lat.A potem, przed samym zakupem dorzuciłbym dodatkowo może 200 PLN na model oczko wyżej. Może to trywialne, ale tak uważam.
    2. Poszukałbym dużej szerokości ściegu. 5 mm to czasem trochę za mało. Jak dziecko rozpruje spodnie na kolanie, to po zszyciu nie dajemy już tych spodni na użytek oficjalny, ale do zabawy w ogrodzie, czy na jazdę na rowerze. A wówczas szerokość gęstego zygzaka ma znaczenie, żeby złapać rozdarte krawędzie.
    3. Zabrałbym kawałek dżinsu do sklepu - złożyłbym go na 3, a może i na 4 warstwy i poprosił o możliwość sprawdzenia na miejscu na kilku maszynach. Przy okazji posłuchałbym, czy głośna. Czasem szyję późnym wieczorem, gdy właśnie sobie przypomnę, co na jutro trzeba było podszyć. A dzieci już śpią.
    4. Upewniłbym się, czy można maszyną szyć ściegiem krytym - do skracania spodni to podstawa. Dokupienie stopki, o ile nie ma jej w zestawie to nie problem,ale chodzi o ten nierówny zygzak (a'la "choinki na łące").
    5. Dla szycia firan dorzuciłbym chyba "kilka" stówek do górnego transportu - gdybym je miał. Na obecnej idzie mi słabo, więc robotę zwalam na żonkę, mówiąc - wypiłem piwko i szyłbym nierówno.
    6. Za radą pani Jolanty poszukałbym maszyny z chwytaczem rotacyjnym - ale wyłącznie z uwagi na ilość zębatek do transportu materiału.
    7. Za radą Agamona nie kupowałbym w internecie, ale w normalnym sklepie (jak zresztą zrobiłem) - i tak stargowałem do tej samej ceny, wystarczy zapisać sobie na komórce, ile to kosztowało "gdzieś indziej".
    8. Nie patrzyłbym na ilość ściegów ozdobnych, ale gdyby był alfabet - no, nie wiem.
    9. Dziurka automatyczna - koniecznie. Samonawlekacz - koniecznie. Obcinacz nici - taki schowany nożyk - przydatny. Pozycjonowanie igły po skończeniu - chętnie.
    10. Ponieważ nie szyjemy w domu nic - nic nowego - żadnych sukienek, spodni, koszulek - ściegi overlockowe nie były ani razu potrzebne.
    11. A może ktoś coś dorzuci?

    Tak w ogóle to nie żałuję. Maszyna chodzi b.dobrze, dalej jest cicha. Robi to, co miała robić w czasie, gdy ją kupowałem. No, ale kolejnej to nie kupię. Ta wystarcza w zupełności
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
    Don Pedro

  15. #875
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    .didi.

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-312
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Jestem nowa na forum, ale prześledziłam nawet dokładnie cały wątek.
    Ponieważ do końca tygodnia mam zamiar zakupić maszyne do szycia, mam pytanie do użytkowaników.
    Waham się pomiędzy wyborem maszyny ( oczywiście Husqvarna) SAPPHIRE 875 Quilt vs. DESIGNER TOPAZ 20.
    Może, ktoś z użytkowaników forum posiada jakąś z w/w maszyn?

  16. #876

    Domyślnie

    Witam!
    Od jakiegoś już czasu przymierzałem się do zmiany maszyny do szycia na coś nowszego (od ponad 20 lat Łucznik 723), co również sugerowała mi żona. Chociaż szyję tylko na domowe potrzeby, zaczęły sie kłopoty np. z estetycznym skróceniem spodni dresowych. Po wizycie w jednym ze sklepów w okolicy prawie zdecywałem się na Łucznika 2030 (Telimena II). Jednak starym zwyczajem drążyłem jeszcze internet. Okazało się, że cena maszyny była znacznie zawyżona o ponad 1 000 (!) zł. Na szczęście trafiłem też na strony tego forum. W trakcie lektury - od pierwszego postu - zmieniały sie moje poglądy w kwestii maszyn i ich zakupu. Czytając końcowe strony jednak miałem niezły mętlik w głowie, co wybrać.
    Sporo różnego rodzaju zakupów wykonuję za pośrednictwem internetu. Uwagi odnośnie sprawdzenia i serwisu maszyn spowodowały, że postanowiłem zrobić tym razem inaczej.
    Ponieważ mieszkam nie tak daleko od Lublina, w ubiegłą sobotę wybrałem się wraz z żoną, na chybił trafił, do dystrybutora firmy Janome w Lublinie, którym jest znany czytelnikom tego wątku Agamon z nadzieją, że najlepiej doradzi mi kompetentna osoba.
    Jak się okazało, mieliśmy sporo szczęścia. Chociaż właściwie było nieczynne (urlop), akurat zastałem p. Marka w firmie. Pomimo urlopu poświęcił nam kilka godzin (!) swojego czasu pomagając sprecyzować nasze potrzeby. W efekcie wybór padł na Janome QXL 605 oraz owerlock 744D, równiez Janome. Obie maszyny zostały sprawdzone na miejscu, otrzymałem też dużo cennych wskazówek eksploatacyno-użytkowych oraz dodatkowe gratisy. Było miło i sympatycznie.

    Agamon, dziękujemy!
    Pozdrawiam wszystkich.

  17. #877
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anka _b

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-341
    Posty
    1

    Domyślnie Pomocy!

    Ja zamierzam zrobić dokładnie to samo tylko nie mogę trafić na adres firmy Agamona. Proszę o namiary.
    Z góry dziękuję.

  18. #878

    Domyślnie

    Lublin ul. Kiepury 5 b na Czechowie, jadąc Smorawińskiego w kierunku na wiadukt Poniatowskiego przy przejściu dla pieszych gdzie stoi fotoradar trzeba skręcić w prawo i zaraz w w lewo ( Kiepury jest równolegla do Smorawińskiego) Zaraz za wieżowcem sa pawilony uslugowo-handlowe ( resteuracja Jontek, bank PKO BP, siłownia Paco, poczta, apteka mgr. Kaweckiej, klub ABC, szkoła nauki jazdy Mistrz Kierownicy, rusznikarz, )
    agamon

  19. #879
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajfik

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-133
    Posty
    1

    Domyślnie Janome

    Dostałam prezent od męża - maszynę Janome QXL 605. Szyłam na niej tylko 2 dni, ale i tak jestem nią zachwycona! Różnica pomiędzy starym Łucznikiem, którym posługiwałam się do tej pory (kupiony w latach 80-tych) jest ogromna! Cicho szyje, jest lekka, ma wiele przydatnych funkcji no i kilka ściegów "hafciarskich" z których jestem bardzo zadowolona. Do tego jest prosta w obsłudze. Maszynę Janome polecił mężowi Agamon, któremu chciałam podziękować - że doradził mężowi i że uczciwie pomógł wybrać z wielu innych modeli i marek. To był bardzo trafiony prezent !

  20. #880
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirra76

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-706
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, od paru lat ślędzę forum Muratora. Sama jestem użytkowniczką maszyny Janome, dzięki tejże stronie i temu forum zdecydowałam się na moim zdaniem dobry wybór.
    Pozdrawiam Forumowiczów, prosząc jednocześnie o pomoc w temacie takim jak regulator obrotów do maszyny Singer. Sprawa niby prosta ale się okazuje ten regulator został sprowadzony z Niemiec razem z maszyną przez co trudno zdobyć go na rynku polskim. Ostatnia nadzieja w Forumowiczach znających temat. Kabel ma wtyk podkowę z pięcioma otworami. Dane z tabliczki regulatora to CAT CR509 PART NO 604 651 - 005. Będę wdzięczna za namiary na sklep lub osobę w Polsce, która ma w sprzedaży takie regulatory obrotów. Jeśli będzie potrzebne zdjęcie proszę o email na [email protected].
    Pozdrawiam gorąco D.

Strona 44 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony