dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie KOSZT PROJEKTU PRZEBUDOWY

    Witam, mam bardzo istotne pytanie i nadzieję, że ktoś z doświadczeniem w tej kwestii mi pomoże. Niespełna dwa lata temu kupiliśmy dom z lat 50-tych (podobno). Nie mamy niestety żadnej dokumentacji, żadnych planów . Wewnątrz udało nam się dom doprowadzić do porządku, ale w tym roku, mimo konserwacji - dach zaczął przeciekać, dlatego podjęliśmy decyzję, że konieczna będzie jego zmiana. I tutaj jest problem, bo dach na domu jest 3-poziomowy (wygląda jak schody), decydując się na zmianę, chcielibyśmy by to była jedna płaszczyzna, obojętne czy dach będzie jedno- czy dwuspadowy. Żeby udało się coś takiego zrobić, trzeba będzie podnieść ściany domu z 1 strony (delikatnie podnieść ściany dotychczasowego poddasza). Prócz tego chcielibyśmy powiększyć ganek i dobudować taras.
    Jaki jest koszt zrobienia planów inweneryzacyjnych (obecny plan domu) i jaki koszt projektu przebudowy?
    Będę niezmiernie wzięczna za takie informacje.
    MonikaVIOLA

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    tak mniej więcej:

    inwentaryzacja 800-1500zł
    projekt od 1500 do ... w zależności od zakresu
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #3

    Domyślnie

    SERDECZNE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ - POWIEM SZCZERZE - BUDUJĄCĄ! BO JA SŁYSZAŁAM O KWOTACH RZĘDU 7-8 TYS. A JAK DŁUGO WAŻNY JEST TAKI PROJEKT PRZEBUDOWY?
    MonikaVIOLA

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    może kosztować i tyle...
    ważny jest nie tyle projekt, co pozwolenie na budowę:
    tak jak normalnie - czyli cały czas, tylko, żeby nie było przerwy dłuższej niż 2 lata w budowie.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mataha

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam!
    jesteśmy juz po załatwieniach zwiazanych z projektami przebudowy ,
    koszt inwentaryzacji - 500zł, koszt projektu -2500zł, koszty dodatkowe (geodeta, geolog,energetyka , wodociągi)-3000zł=6000zł

  6. #6

    Domyślnie

    witam
    ma pytanie, bo widzę ze jesteście na bierząco, czy długo trwało zrobienie inwentaryzacji i projektu pzebudowy??
    Też mam to do zrobienia i zaczynaja mnie przerażać terminy oczekiwania na wszystko
    Pozdrawiam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga81

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    87
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    to zależy od tego czy wiesz dokładnie co chcesz i jak się projektant "spręży" że tak powiem

  8. #8

    Domyślnie

    Ja wiem dokładnie czeg chcę, fachowe oko po pierwszych oględzinach stwierdziło że wszystko da się zrobić więc tylko chęci projektanta pozostają
    To na jaki czas oczekiwania się powinnam nastawić- Srednio???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony