Cytat Napisał bluszczyk
Cytat Napisał Wciornastek
Gatunki które mam na tapecie to ślazowiec (malwa ) pensylwańska, miskat olbrzymi, palczatka gerarda, róża bezkolcowa, topinambur i oczywiście wierzba
Wciornastku,
Nie sądziłem, że ten miskant olbrzymi może być roślina energetyczną. Miałem właśnie go nabyć jako trawę ozdobna do mojego skalniaka.
I ten topinambur, z fotografii odszukanej w internecie wygląda, że ja go mam u siebie w ogrodzie. Nie wiem czy to ten, ale rozrasta się niesamowicie jak mu się stworzy dogodne warunki. Nawiasem mówiąc ładnie kwitnie późną jesienią. Jeszcze ta palczatka mnie trochę zainteresowała, ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć jej foto.
Wszystko się zgadza miskant jest sprzedawany jako ozdobna. Ale naogół nie jest to miskant olbrzymi ale miskant cukrowy lub chiński. Ma takie pióropuszowe wiechy bardzo ozdobniaste. Poszukaj też pt. zibra grass to też ozdobny miskant. Miskant olbrzymi jest mieszńcem i rośnie jak ch...ra dlatego można z niego z powodzeniem produkować pellet czy brukiety. Z kolei topinambur to rzeczywiście niezły chwast. A czy wiesz że ma bulwy i to bardzo smakowite. Co do palczatki wejdż na stronki ogrodu botanicznego w Bydgoszczy.