dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 384 z 1620
Pokaż wyniki od 7.661 do 7.680 z 32399
  1. #7661

    Domyślnie

    Agdus, i nie pozalujesz!!! Ten Depsiowy jest absolutnie cudowny, zywotny i nie klopotliwy Tylko dbaj o niego regularnie, a odwdzieczy Ci sie takim chlebkiem, ze cala Rodzina bedzie chciala probowac

    Co wiecej, taki chleb piecze sie rownie prosto jak na drozdzach. Ja wrzucam wszystko do maszyny, nastawiam dlugi program wyrastania i robi sie samo

    Dzien Dobry Wszystkim
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  2. #7662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    To ja może poproszę o jakieś sugestie co do tych sprytnych maszyn ... kto wie... kto wie ...
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  3. #7663

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza
    To ja może poproszę o jakieś sugestie co do tych sprytnych maszyn ... kto wie... kto wie ...
    brazunia, jak na wsi juz zamieszkasz to stwierdzisz, ze takie ustrojstwo to profana Ja uzywam i sobie chwale, bo bestia ze mnie leniwa i zapracowana ... Ale tradycyjne wypiekaczki tylko pieca uzywaja i tradycyjnych metod wyrabiania
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  4. #7664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nooo, Ambercia, dumna jestem z Ciebie, wszystkie moje nauki cenne nie poszły u Ciebie w las!
    Braza - jak już będę miała tyle zakwasu, żeby Ci wysłać, to masz jak w banku, a pieczenie jest naprawdę proste - trzeba tylko postawić ciasto chlebowe w ciepłym miejscu i dać mu czas na wyrośnięcie.
    Agduś - a na co Tobie będzie robić następny zakwas?
    Przecie jak zrobisz chlebek, to część ciasta odkładasz do słoika, trzymasz w lodówce i to jest Tój nowy zakwas.
    To takie perpetuum mobile trochę jest - im więcej ciasta zrobisz, tym więcej masz nowego zakwasu...
    A chleb na zakwasie jest naprawdę lepszy od drożdżowego.
    I ten zapach, niepowtarzalny absolutnie...
    I właściwości! Zjadasz dwie kromki i jesteś najedzona jak bąk, a tego sklepowego zjadasz trzy i dalej coś byś zjadła...
    Jednym słowem, same korzyści to są.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  5. #7665
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    cześć
    to z tym zakwasem to jak jogurtem domowym

  6. #7666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Piąteczko, a Ty robisz domowy jogurt?
    Masz jakiś fajny patent na to?
    Bo jak masz, to ja chętnie skorzystam...

    Kuffa, chyba się dzisiaj załatwiłam na parę ładnych dni.
    Poszłam na pole, chciałam grządki hakać.
    No i wyhakałam całkiem sporo, koło 1 ara, mimo, że w krzyżu od pierwszego haknięcia łupało i piekło jak diabli.
    I potem to już wyprostowac się nie mogłam i ledwie do domu wróciłam...
    A w domu...
    No, o lasce normalnie chodzę!
    Bez laski kroku nie zrobię, tak rżnie w tych plecach i w biodrze, że szok.
    Całe szczęście, że w górach się bywało to i ciupagi solidne się ma i za laskę mogą robić.
    Sołtys już chce mnie wieźć do kręgarza, dobrze, że wynegocjowałam trzydniowe zawieszenie wyroku.
    By to szlag nagły trafił i kurtka na wacie!!!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #7667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Depsia, no masz qurna za swoje Zapigalasz jak motorynka, nie zważasz na nic i się doczekałaś, nożesz!!!! Zdrowiej Kobieto, odpoczywaj - współczuję serdecznie, moją ś.p. Mamę tak kiedyś złamało, że tez o ciupażce chodziła - a bywało się w górach, bywało Oby Ci przeszło jak najszybciej!!!!


    Ambercia - Ty chyba nie wiesz co mówisz w tym momencie
    brazunia, jak na wsi juz zamieszkasz to stwierdzisz, ze takie ustrojstwo to profana ... Ale tradycyjne wypiekaczki tylko pieca uzywaja i tradycyjnych metod wyrabiania
    Taka ze mnie tradycyjna wypiekaczka, jak z hipopotama prima balerina Jestem straszliwie i bezwstydnie leniwa bestia Dawaj namiar na to ustrojstwo!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  8. #7668

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    Nooo, Ambercia, dumna jestem z Ciebie, wszystkie moje nauki cenne nie poszły u Ciebie w las!
    Staram sie jak moge
    Ale brazuni podpowiem sposob "dla mieszczuchow" Slonko, ja mam prosty Severin 3989. Na poczatku kierowalam sie tym, ze byl w wersji Inox i pasuje mi do kuchni Okazalo sie jednak, ze w wypieku chleba, drozdzowek i mieszaniu ciasta na pizze jest niezawodny. Programow ma tylko 12 i to w zupelnosci mi wystarcza ... i tak uzywam chyba tylko 3 - 4. Wypieka bochenki 750 i 900 g, o trzech poziomach zarumienienia.
    Jednym slowem wrzucasz wszystko, nastawiasz timer i na sniadanie masz aromatycznego gotowca
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  9. #7669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dzięki Amberciu. Bardzo mi leży ta wersja dla mieszczuchów! Jakbyś mi jeszcze tak cichutko wyszeptała cenę, to już będzie pełnia szczęścia
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #7670
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  11. #7671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ech Wy...
    Mieszczuchy...

    A co Wy możecie o życiu wiedzieć...

    No, kurna, z tymi plecami to załatwiłam się na ament.
    Niech to gęś kopnie.
    I jeszcze dzisiaj MUSIAŁAM zrobic pierwszą partię rzodkiewek w curry, bo zerwaliśmy z Sołtysem na polu i zwiędłyby...
    Robiłyście kiedyś słoiczki w pozycji półleżacej na kanapie? Bo ja tak, dzisiaj.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #7672
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    cześć oj współczuję Ci ogromnie w tych połamaniach..grzej sie kochana i nacieraj..

    jogurt - tak, robię, bo lubie i jem dużo na okrągło..sam, z platkami gorskimi, z kaszą jaglaną i ścieram jablko lub daje banana..dziś truskawki
    robie tak jak kiedyś gdzieś znalazłam..
    Mleko zwykłe 3,2 % gotuję i studzę..
    Jogurt poprzedni albo kupny bakom/bałk mieszam w kubku po tym jogurcie z cieplym dobrze mlekiem i wleam do reszty mleka, dobrze mieszam, przykrywam pokrywą, owijam kocem i stawiam w ciepłe miejsce na min.8 godz. jak za długo stał był bardziej kwaśny Potem do lodówki i mniam. zostawiam trochę na następny zaczyn
    dobranocki, pa

  13. #7673
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    no to ja dziś robiłam na niedzielny piknik ogórki chilli..

  14. #7674

    Domyślnie

    Depsia, teraz bedzie o Twoim kregoslupie ... nie chce Cie martwic, ale nawet jak minie, to takie sprawy lubia powracac
    Niech Soltys odpali sprzet zmechanizowany i zawiezie Cie do dobrego lekarza. Dostaniesz leki przeciwzapalne np. Difloclenac (moze zastrzyki ), cos mocnego przeciwbolowego (np. Ketanol) i leki ktore zmniejsza napiecie miesni. Do smarowania dobry jest Naproxen. Po co masz sie meczyc i cierpiec, jak mozesz sobie szybciej pomoc ...
    No i jeszcze jedno ... to nie mija jak bol glowy czyli po paru godzinach. Taki bol lubi utrzymywac sie przez kilka a nawet wiecej dni ...
    Zdrowka i odpoczynku zycze ...
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  15. #7675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Oooo, to, to, to!
    Tak mi mów, kochana, ja Ci dziękuję za ten przepisik, na pewno go czym prędzej wypróbuję.

    A te ogórki chili też na kanapie robiłaś?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #7676
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Depesiu, czemu widzisz mnie na kanapie?

  17. #7677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jak ja wam zazdroszcze tych ogorkow

    depeesia smaruj sie jakimis cudami , masc konska jest dobra (dostepna bez problemu w De) albo jaka rozgrzewajaca , plastry tez nienajgorsze (te rozgrzewajace) i ABSOLUTNY bezruch az do wyzdrowienia !!!!!
    i nie probuj niczego dzwigac !!!
    doigralas sie ...
    mnie poucza a sama lekcewazy swoje zdrowie
    jak ci nie przejdzie to do kreglarza marsz
    wiem co mowie , frosch co jakis czas ma te same problemy
    zycze szybkiego powrotu do zdrowka kochana
    przytulam i cmokam
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  18. #7678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    matko . znaczy Depsiu
    nie wolno takich rzeczy z kręgosłupem robić
    Niech Cię Sołtys jakoś nasmaruje albo wymasuje. albo coś tam innego
    A jak Cie na robotę bierze, to usiądź i przeczekaj.

    Na mój kawałek lędzwiowy basen dobrze robi
    I podobno mięśnie brzucha trzeba ćwiczyć - bo one wtedy odciążają tę partię kręgosłupa. Tzn - ja to znam głównie z teorii

    A z tej cudonej maszyny to chleb w jakim kształcie wychodzi ?
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  19. #7679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    To ja na złość wszystkim zrobię ogórki w musztardzie!!!! Tylko najpierw musze nabyć składniki - poza musztardą nie mam nic

    Amberciu, dzięki kochana Nie jest źle!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  20. #7680

    Domyślnie

    Aaaa ... i jeszcze jedno ... jak juz dotrzesz do lekarza to nie daj sobie zapisac niczego steroidowego. Majamil tez jest dobry, ale na traktor wtedy nie wsiadaj ... Ja mialam po nim zawroty i zwidy jakies, wiec lepiej byc ostroznym ...

    A tak na marginesie, to raz jedyny dysfunkcja kregoslupa wylaczyla mnie z zycia na prawie miesiac ... Powod byl tak trywialny, ze az trudno mi o tym pisac Wszystko przez ... kichniecie ... a wlasciwie wstrzymanie kichniecia Tak spiely mi sie przyczepy miesni na kregoslupie, ze musialy spowodowac mikrouraz miedzy 3 a 4 kregiem ledzwiowym. Po tej akcji zostalam w pozycji pochylonej i juz sie wyprostowac nie moglam Jakos tak pod katem prawie 90 st. wtoczylam sie do duzej taksowki i na tomograf ... potem do chirurga, a potem to juz byly jakies 4 tygodnie zastrzykow, masazy, laserow i kolejne 4 - 6 tygodni zabawy na basenie ... koszmaros ...
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

Strona 384 z 1620

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony