dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 399 z 1620
Pokaż wyniki od 7.961 do 7.980 z 32399
  1. #7961
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Oj ranne ptaszki. Mnie o 5 psica obudziła bo chciała za porzeba. Więc psi obowiązek i myk pod kołderke. Ale tak dzis w kosciele wala że nici z pospanka. Teraz pare spraw natury godpodarczo domowej.

    A własnie Depesiu cos o czarnym bzie pisałas. Własnie pasteryzuje słoiki z syropem.
    Dzis na popołudnie jeszcze mam do zaprawienia szparagi .

  2. #7962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza
    Amberciu, ja Ty możesz pić zieloną herbatę
    toż to gorsze niż ....rybnicki full

  3. #7963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Uff, chwilkę przerwy mam po obiedzie...
    No i proszę - okazuje się, że jak poskrobać głębiej, to wcale a wcale nie jestem tą jedyną złażącą z łóżka o rannej bardzo porze.

    Syropek z bzu już zrobiony tegoroczny, szparagów jeszcze nie robię, zostały ubiegłoroczne, chyba na razie dam sobie na luz z nimi...
    O matko, idę zobaczyć, jak chlebek rośnie...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #7964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    cześć
    a co było na obiad ?
    u nas cukinia z pomidorami, papryką ,czosnkiem i innym zielskiem.
    Leje co 5 minut . Wsuwam gumofilce - wychodzi słońce ,
    zsuwam pada.. i tak cały dzień

    Czy malwy są dwuletnie tylko ?
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  5. #7965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    cześć
    a co było na obiad ?
    u nas cukinia z pomidorami, papryką ,czosnkiem i innym zielskiem.
    Leje co 5 minut . Wsuwam gumofilce - wychodzi słońce ,
    zsuwam pada.. i tak cały dzień

    Czy malwy są dwuletnie tylko ?
    Witam słonecznie
    Na obiad był karczek duszony i ciemny ryż do tego zielona sałata z dodatkami.

    Zochna u mnie malwy chyba ze 4 lata kwitły, ale z wiekiem coraz gorsze były

    Mnie jutro 18 młodej czeka...

  6. #7966

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA
    Witam słonecznie
    Na obiad był karczek duszony i ciemny ryż do tego zielona sałata z dodatkami.


    a u nas poledwica w winie i ziemniaki z grilla w sosie czosnkowo-szczypiorkowym dla Marka, a dla mnie grillowany losos na szpinaku w czosnku aromatyzowanym Do tego warzywa rozniste na parze al dente Pychota ...
    Tak zglodnielismy po basenie i przechadzce po Starowce, ze konia z kopytami moglismy wchlonac ... braza, bez urazy ... tak tylko napisalam

    A jaka pogoda piekna byla ... teraz leje, ale 3/4 dnia sloneczne i gorace

    Depsia, zyjesz?
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  7. #7967
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA

    Zochna u mnie malwy chyba ze 4 lata kwitły, ale z wiekiem coraz gorsze były

    Mnie jutro 18 młodej czeka...

    a to dobrze, bo moje 3 rok zabierają się za kwitnienie i myślałam , że może coś z nimi nie tak

    Miłej zabawy jutro Edziu i najlepsze życzenia dla Córki

    Amber - u nas wino, ale bez polędwicy
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  8. #7968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    Amber - u nas wino, ale bez polędwicy
    sluszny trynd! Nie ma co profanowac przedniego trunku
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  9. #7969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    U nas bardzo tradycyjnie i prosto, jak zawsze dla gości.
    Zupa ogórkowa i ziemniaczki z koperkiem, schabowy + szparagi z bułeczką tartą. Do popicia napój ziołowy - mój własny patent sprzed kilku lat, rewelacja na ciepłe dni.
    No i po pomarańczy na deser.
    Zamówiłam truskawki na zaprzyjaźnionej plantacji na jutro, 25 kg będzie.
    Na pewno zrobimy na obiad ryż z truskawkami jutro, zupka chyba grzybowa z tartymi kluseczkami.
    10 kg twardych, do zamrożenia, a 15 kg miękkich, na przetwory.
    Dżemik - mniammmmm!!!
    Syropek - mniammmmm!!!
    Ale co roboty jutro będzie, to będzie...

    Zosiu, mówią, że malwa to niby dwuletnia, ale u mnie to one wcale nie chcą rosnąć, więc się na nich nie znam.

    U Was, dziewczynki, to takie wykwintne jedzenie, że aż wstyd się przyznać, że człowiek takie zwyczajne dania gotuje...
    No ale wyszłam z założenia, że na polskiej tradycyjnej wsi nie robiło sie spaghetti i pizzy albo i takiego łososia...
    Mój chlebek robi furorę, zawsze.
    Nie ma gościa, żeby nie zabrał do domu kilku bochenków.
    Bardzo jestem dumna z siebie.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  10. #7970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS

    U Was, dziewczynki, to takie wykwintne jedzenie, że aż wstyd się przyznać, że człowiek takie zwyczajne dania gotuje...

    Depsia
    , nie kokietuj
    wiadomo, że miszcz kuchni jesteś

    szkoda ,że malwy Ci cię nie udają - pięknie kwitną.
    Wrzucasz nasiona i tyle. Po jakimś czasie jesteś zaskoczona, że wyrosły
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  11. #7971

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    U Was, dziewczynki, to takie wykwintne jedzenie, że aż wstyd się przyznać, że człowiek takie zwyczajne dania gotuje...
    Ekhmmm ... raczej szybkie ... mnie to zawsze wstyd, ze jak mnie ktos przejrzy to od razu wyjdzie, ze na obiad poswiecamy gora 20 - 30 minut, gary do zmywary i koniec jedzenia
    Losos nabywany bez skory, posypany wlasna mieszanka przypraw, wrzucony na ruszt, opiekany ok. 15 minut, a do tego w miedzy czasie zrobiony sos na bazie lekkiego jogurtu greckiego, siekanego szczypiorku i pzecisnietego przez praske czosnku Najbardziej pracochlonne to to przeciskanie jest, bo czosnku zdecydowanie naduzywam i na 2-3 zabkach sprawa sie nie konczy

    Poledwica tez szybciorem robiona, ale o tym zanudzac juz nie bede

    A co do truskawek, to mam patencik na pyszne biszkoptowe nalesniki, z serkiem ucieranym z wanilia, przekladane truskaweczkami, zawiniete a na koniec polane musem truskawkowym, ozdobione listkiem miety, a dla lakomczuchow kleksem bitej smietany Polecam
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  12. #7972
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    właśnie chciałam dodać za Amber - że te "polskie tradycyjne" to są tak pracochłonne, że na okoliczność gołąbków to ja musiałabym mieć ze dwa dni urlopu . Że o zrazach nie wspomnę .
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  13. #7973

    Domyślnie

    Ooooo taakkkk ... golabki tez mi daly kiedys popalic Nie mowiac juz o cielecych klopsikach w sosie koperkowym
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  14. #7974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ambercia, nie bądź taka, sprzedaj patent na te nalesniki, gości bym zaskoczyła.
    Gołąbki i takie inne to też nie ja robię, tylko Babcia.
    Ze mnie taki własnie miszcz...
    Obiadu dobrego to sama chyba bym nie zrobiła ani jednego.
    No dobra, może ze dwa najprostsze na świecie zestawy...

    Ja to lebiega kuchenna jestem, słowo Wam uczciwe daję.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  15. #7975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... fajnie się czyta o Waszym gotowaniu (i udawaniu nic nie wiedzących)

    buźka
    unde venis et quo tendis

  16. #7976

    Domyślnie

    Ciasto biszkoptowe na nalesniki:

    Ubijamy na sztywno dwa bialka
    W drugim naczyniu roztrzepujemy (ja to robie blenderem - generalnie wszystko robie blenderem i jego przystawkami ) dwa zoltka, odrobine cukru waniliowego (czasami zamiast cukru dodaje odrobine soku z malin albo wisni, ktory zabarwia ciasto na fajny kolorek i dodaje oryginalnego smaczku), make, mleko (moze tez byc jogurt), szczypte proszku do pieczenia, sol.
    Proporcji nie podaje, ciasto ma byc jak jogurt, a z tych dwoch jajek wystarczy go dla 2 - 3 osob.

    Nastepnie delikatnie lacze ubite bialka z ciastem, mieszam drewniana lyzka, pryskam teflonowa patelnie olejem w sprayu, albo "miziam" pedzlem
    Smaze na zloty kolor, przy odwracaniu podrzucam, bo sa bardzo delikatne i przy patelniowych manewrach wymagaja odrobiny wprawy ... Ale ja tam podrzucac lubie, na WF-ie w kosza szlo mi niezle, nie mowiac juz o siatkowce ktora uwielbiam do dzisiaj

    Gdy sie tak smaza i mam przerwe w podrzucaniu przygotowuje farsz. Do przystawki blendera wrzucam chudy ser w kostce, jogurt balkanski, tarta prawdziwa wanilie, odrobine cukru pudru. Wszystko miksuje na gladka, puszysta mase. Ser nie moze byc kluchowaty, wiec dodaje tyle balkana aby byl aksamitny i wyraznie waniliowy.

    Smaruje zlote nalesniki serem, tne truskawki na male cwiartki lub osemki jak truskaw wyrosnieta i wciskam w ser. Zawijam w rulonik. Tworzy sie jakby roladka z kolorowym farszem.
    Miksuje kilka truskawek ze slodzikiem w proszku (inni niech wrzucaja cukier ), polewam zygzakiem nalesniki na wierzchu, obrywam miete z paparetu i przelamuje zloto-czerwony kolor talerza wiosenna, swieza zielenia

    Smacznego!
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  17. #7977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No i masz, nie wierzą mi...

    Ambercia - jesteś kochana, bardzo, bardzo Ci dziękuję za przepis!
    Matko, jak czytałam, to klawiaturę zakapałam, a co dopiero po zrobieniu...
    Jutro to nie dam rady, ale pojutrze - może zawalczę z tymi nalesniczkami...
    Dziękuję!!!!

    Pawełku - i Ty, Brutusie?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #7978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Polędwicę i łososia to widze tylko jak do restauracji pójdę zjeść ... czyli niezmiernie rzadko !!! W życiu bym chyba sama tego nie zrobiła Ale sos czosnkowy robię podobno super - na bazie jogurtu bałkańskiego
    I wiecie co mi wychodzi dobrze ... sos do placków po węgiersku (na Wegrzech pewnie byliby zdziwieni, co to za potrawa ), placki niestety robi albo Szanowny, albo kupuję gotowe
    I pragnę nadmienić, że się też zaśliniłam ... przy czytaniu o tych polędwicach, ogórkowych, szparagach itepe

    Nocne witanko i zaraz spadam spać
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #7979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dzień dobry!
    Ciekawe, co nam dzisiaj pogoda uszykuje, jakoś podejrzanie to wygląda na dworze...
    Mam nadzieję, że truskawki zostaną zebrane z pola na czas i przygotowane dla nas.
    Grzybki juz namoczone, ryż gotowy do gotowania.
    Muszę jeszcze się po domu pokręcić, bo Sołtys zalał wczoraj obrus gości herbatą i trzeba wyprasować inny, przygotować im parówki w cieście francuskim, no i zająć się truskawkami.
    A jutro przygotować świeżutką pościel i podskakiwać z niecierpliwości - bo w niedzielę z samego rana Synek do domku przyleci na wakacje!!!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  20. #7980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    U mnie jest tak wrednie za oknem, że już nic mnie nie zdziwi!!! Niech mi ktoś powie, kiedy było lato, jak ja to przegapiłam

    Zapytam tylko jeszcze nieśmiało, dlaczego nie dostałam parówki w cieście francuskim na śniadanie

    Miłego
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

Strona 399 z 1620

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony