dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 133 z 141
Pokaż wyniki od 2.641 do 2.660 z 2801
  1. #2641
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź

  2. #2642

    Domyślnie

    jacekk666 - a gdzie dokładnie w Wielkopolsce? bo jeśli chodzi o okolice Konina to nasz Protonek (a raczej Proton II) stoi dokładnie 6 km od Turku

  3. #2643
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekk666

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    konin, okolice starego miasta C.H. ferio

  4. #2644
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak51

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Natolin
    Kod pocztowy
    08-445
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam!

    Mam na imię Ania i wraz z męzem też zdecydowaliśmy się na projekt Proton 1.

    Nasze zmiany objęły m.in. wyrzucenie spiżarki, powiększenie okna w salonie, wydłużenie garażu o 2,65 m i upchnięcie między garażem a salonem kotłowni (wybicie drzwi na zewnątrz), drzwi balkonowe w facjatach będą bez łuków. Mamy także w planie podniesienie domu o jakieś 2 pustaki w górę.

    I zastanawiamy się także nad jeszcze jedną dość rewolucyjną zmianą- mianowicie zrezygnować z pokoiku na dole, przesunąć łazienkę w miejsce spiżarki i zrobić w miejscu pokoiku półotwartą kuchnię. W ten sposób będziemy mieć duży salon z częścią jadalną i telewizyjną.

    Aha, i nie robimy kominka.

    Aktualnie mamy wylane fundamenty i szykujemy się do stawiania bloczka.

    Pozdrawiam

  5. #2645
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak51

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Natolin
    Kod pocztowy
    08-445
    Posty
    18

    Domyślnie

    Mam także pytanko do renia1211

    czy byłaby możliwośc umówienia się i ewentualnego obejrzenia Waszego domu?
    Pisałaś że jesteście z okolic Wołomina, a ja także z mazowieckiego (blisko Garwolina).

    Byłabym niezmiernie wdzięczna za możliwośc zobaczenia na żywo jak się prezentuje PROTON 1.

  6. #2646
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kowaleczka
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak51 Zobacz post
    I zastanawiamy się także nad jeszcze jedną dość rewolucyjną zmianą- mianowicie zrezygnować z pokoiku na dole, przesunąć łazienkę w miejsce spiżarki i zrobić w miejscu pokoiku półotwartą kuchnię. W ten sposób będziemy mieć duży salon z częścią jadalną i telewizyjną.

    Pomysł ciekawy, tylko zastanowicie się porządnie, bo jakbyście kiedyś potrzebowali dodatkowej sypialni np. dla rodziców czy gości to na powrót przerobienie pomieszczeń będzie bardzo kosztowne. No chyba, że już część sypialni górnych macie wolnych to pomysł wydaje się interesujący

  7. #2647
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak51

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Natolin
    Kod pocztowy
    08-445
    Posty
    18

    Domyślnie

    Właśnie to jest kwestia dyskusyjna bo w sumie jakbyśmy się chcieli szybko wprowadzać to ten pokój na dole mógłby robić nam za sypialnię.
    Tylko zastanawia mnie czy salon na dole jest na tyle duży żeby spokojnie zmieścić powiedzmy 3-4m stół dla gości (rozstawiony oczywiście okazyjnie ) i żeby jeszcze choć trochę miejsca zostało luzu przy kanapach przed TV.
    Z drugiej strony nie robimy kominka więc raczej powinno to też powiększyć salon.

  8. #2648
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekk666

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jak dla mnie to glupi pomysl zeby usuwac ten pokoik, nie wyobrazam sobie tego jak dla mnie to bedzie OKROPNE
    ajak chcecie to robcie jakies zmiany z sensem, a nie teraz jakies wymagania ze w protonie salon niby za mały, a sama teraz pewnie w klitce mieszkasz co salon masz wiekosci tego pokoiku na dole

  9. #2649

    Domyślnie

    aniak51 Specjalnie dla Ciebie zmierzyłam i stół 3m zmieści się spokojnie tylko zajmie środek salonu co sprawi, że zniknie ta fajna przestrzenność .Stół dałoby się rozłożyć nawe do 4m, ale wtedy jest już ciasniej. Krótko mówiąc jeśli to ma być okazyjnie to salon w Protonie sprosta temu zadaniu. My mamy 2m stół, który na codzień stoi w wykuszu, a przy imprezach wędruje na środek rozłożony do 2,5m. Jest to funkcjonalne, bo z każdej strony można podejść bez żadnego problemu.

  10. #2650
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak51

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Natolin
    Kod pocztowy
    08-445
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości renia1211 udało mi się zobaczyć dom na żywo.\
    jeszcze raz serdecznie dziękuję za tę możliwość

    Dzięki Madia za info na temat stołu. Rzeczywiście salon jest dość spory, a my nie robiąc kominka i tak będziemy mieli ciut więcej miejsca. Zostajemy jednak przy kuchni jak w projekcie gdyż stwierdziliśmy z mężem, że wtedy zawsze można sie szybciej wprowadzić (np. wykończyć górę później).


    a uszczypliwej wypowiedzi jacekk666 nie skomentuję

  11. #2651

    Domyślnie

    Po długiej nieobecności znowu się pojawiamy - tym razem już troszkę bliżej startu.
    Niestety nadal na działce pusto ale pozwolenie już jest

    Mam pytanie do tych co zmieniali schody na betonowe - czy można zobaczyc jak to jest rozrysowane? Chcielismy zrobic pod schodami spiżarnie jednak projektant i kierownik budowy są innego zdania - że te schody sie nie zmieszczą (wejscie od salonu w ksztacie litery L)
    JAk ktoś może pomóc to bardzo proszę.

    Pozdrowienia dla Grudiego i Gosi za wielką pomoc.
    Trzymajcie się !!!

  12. #2652

    Domyślnie

    ... oczywiście podziękowania również dla Sabiny i Grzegorza ... a także dla wszystkich co piszą na tym forum bo wiedza ta od każdego jest bardzo przydatna ))

    To tyle na przywitanie

  13. #2653
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar renia1211
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Karolew
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witajcie!
    Jeżeli chodzi o schody to u nas są zrobione w "L" wejście od strony salonu a pod schodami spiżarka, trochę wpuszczona w dół (dwa schodki), myślę, że to dobre rozwiązanie, nie mamy żadnego rysunku poglądowego, nasz majster rozrysowywał to na miejscu, a zajęło to mu cały dzień (głowili się razem z moim tatą) u mnie w galerii jest kilka zdjęć z etapu budowy. http://foto.onet.pl/tpsc6,a4g4o8ooksuw,u.html
    Teraz już mamy tynki i posadzki i płytki i kominek, zrobię zdjęcia i uaktualnię galerie tylko znajdę chwilkę wolnego, bo ostatnio padam na twarz

  14. #2654

    Domyślnie

    renia1211

    Dzieki za info .
    Może wasz murarz ma gdzies rozrysowane schody, albo uchyli rąbka tajemnicy jak je wykonał - wymiary jakieś

    Czekam na wasze zaktualizowane zdjęcia - najbardziej oczywiście na schody

  15. #2655
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekk666

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam
    czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat kosztu budowy domu proton?
    mam na myśli ile wyniosł stan surowy i otwarty i z czego budowaliście proszę o odpowiedź)

  16. #2656

    Domyślnie

    nas stan surowy otwarty wyniósł 130 tys. z robocizną (30 tys) a z oknami i zrobionym prądem i studnią 155 tys.zł

  17. #2657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena Strok Zobacz post
    nas stan surowy otwarty wyniósł 130 tys. z robocizną (30 tys) a z oknami i zrobionym prądem i studnią 155 tys.zł
    Ile kosztował Cię dach chodzi mi o robociznę

  18. #2658

    Domyślnie

    u nas wyglądało to tak, że jedna ekipa budowała nam dom od fundamentów po dach, więc nie jestem w stanie określić ile policzyli sobie za sam dach. Mogę jedynie powiedzieć, że mieliśmy pełne deskowanie i za to doliczyli sobie pod koniec prac.

  19. #2659

    Domyślnie

    Jeszcze jedna prośba

    ... ma może ktoś w miarę aktualny kosztorys ? - potrzebuję coś takiego do kredytu ...

    Bylibyśmy bardzo wdzięczni

    Dzięki za pomoc.

  20. #2660

    Domyślnie

    Magda i Marek

    Własnie obejrzeliśmy sobie wasze fotki - czy macie może rozrysowane wasze schody?
    Też chcemy zalewane aby zrobic pod nimi spiżarnię lecz niestety wszyscy mówią że zalewane się tam nie zmieszczą.
    Powiedcie także proszę co to macie za okna i jeśli można - ile was wyniosły wszystkie na Protona

    Dziekujemy

Strona 133 z 141