dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 141
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 2801
  1. #1441

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich wielbicieli projektu Proton i muszę z przyjemnością dodać że również znajduję się w tym gronie...Niedawno zakupiłam projekt i obecnie jestem na etapie załatwiania spraw paierkowych typu przepisywanie działki, mierzenie, usypywanie drogi itp. Będę budowała Protona w odbicu lustrzanym w województwie małopolskim i miałabym ogromną prośbę do wszystkich forumowiczów...Proszę o kontakt tych którzy budują w tymże województwie lub sąsiadujących gdyż bardzo chciałabym zobaczyć Protona na żywo a najlepiej w odbiciu lustrzanym. Gdyby znalazł się właściciel Protona który chciałby pokazać swój dom proszę o kontakt na adres [email protected]śli chodzi o zmiany, które planuję to będą one niewielkie typu powiększenie okna w kotłowni, w kuchni, powiększenie wiatrołapu oraz rezygnacja z pralni na rzecz garderoby do najmniejszego pokoju. No i oczywiście drzwi do garażu, pozostawiam również spiżarkę tylko wejście chcę zrobić na ścianie kuchni. Proszę o opinię co sądzicie o tych zmianach Serdecznie pozdrawiam Ewa
    P.S Życzę pięknego majowiego słoneczka przez cały rok na Waszych budowach...

  2. #1442

    Domyślnie

    Marchewko, czemu rezygnujesz z pralni? Nie wiem jak inni, ale ja uważam to pomieszczenie za bardzo dobry pomysł i kiedy szukałam projektu duży plus dostał właśnie proton, bo miał pralnię blisko łazienki. Nigdy nie podobały mi się rozwiązania z pralkami bezpośrednio w łazienkach, czy w kuchniach( chyba, że jakoś super zakamuflowane, oczywiście rozumiem, że często inaczej się nie da z braku miejsca), ale generalnie w moim odczuciu psują wystrój. Albo deska do prasowania i te suszarki, które nie wiadomo gdzie postawić w domu, żeby nie zawadzały i nie drażniły w oczy.Może przemyśl jeszcze tą decyzję o pralni, bo moim zdaniem nie warto z niej rezygnować.

    A u nas dziś wytyczono dom, za tydzień ruszamy z budową

  3. #1443

    Domyślnie

    Madia zgadzam się z Tobą. Pralnia w Protonku jest super. Można zrobić półeczki na różne środki czystości, no i można tam prasować. Bardzo fajne miejsce.

    Nasz domek nabiera kolorów. Wczoraj zamontowali nam drzwi zewnętrzne i na dwóch ścianach mamy położony kolorek. Wyszedł inny niż chcieliśmy ale też ładny.

  4. #1444

    Domyślnie

    Kasia i Mariusz
    Oglądam sobie Wasze zdjęcia i widzę, że robiliście najpierw wylewki a potem tynki.. mi mówią żeby zrobić taką kolejność:

    - instalator i elektryk
    - tynki
    - instalator (podłogówka)
    - wylewki
    - ocieplenie poddasza

    Moze coś pokręciłam..

    P.S. u nas już więźba skończona (wyszła pięknie) i wiata też . Tylko, ze leje, to zdjęc nie porobię..

  5. #1445

    Domyślnie

    Cytat Napisał meluzyna
    Kasia i Mariusz
    Oglądam sobie Wasze zdjęcia i widzę, że robiliście najpierw wylewki a potem tynki.. mi mówią żeby zrobić taką kolejność:

    - instalator i elektryk
    - tynki
    - instalator (podłogówka)
    - wylewki
    - ocieplenie poddasza

    Moze coś pokręciłam..

    P.S. u nas już więźba skończona (wyszła pięknie) i wiata też . Tylko, ze leje, to zdjęc nie porobię..
    U nas była dokładnie taka kolejność jak napisałaś. Końcowa wylewka była po podłogówce i po tynkach. Tynkarze strasznie ciapią na podłogę i tą drugą wylewkę trzeba zrobić po tynkach.

  6. #1446

    Domyślnie

    Dzięki, już się bałam, że coś pochrzaniłam

  7. #1447

    Domyślnie

    Witam kolejnego pięknego dnia Do Magdy - masz całkowitą rację z tą pralnią, przemyślałam sprawę i dzięki Twojej radzie zostawiam pralnię, troszkę ją pomniejszę w taki sposób by powiększyć najmniejszy pokój ale przekonałaś mnie co do ukrycia pralki, środków czystości, deski do prasowania itp. Również nie chciiałabym by te rzeczy były na widoku w łazience...Zazdroszczę tego że już zaczynasz budowę i życzę Ci aby poszła ona sprawnie i bez ...Ja będę za Tobą w tyle bo ( mam nadzieję ) że rozpocznę końcem sierpnia może połowa września - to zależy od tego kiedy dostaniemy pozwolenie na budowę...A Ty Magdo gdzie budujesz protonka...Mój będzie w okolicach Tarnowa , mój będzie z jednostanowiskowym garażem i w odbiciu lustrzanym...Czy wprowadziłaś jakieś zmiany? Serdecznie pozdrawiam mam nadzieję że będziemy się wymieniać doświadczeniami w trakcie budowy...Ewa

  8. #1448

    Domyślnie hej

    ja również rozpocząłem budowę, mamy już wylane ławy czekam na murarzy

  9. #1449

    Domyślnie

    Marchewka80 co do zmian to przemyśl jeszcze wejście do spiżarki od strony kuchni- wydaje mi się że to niepotrzebnie zabierze miejsce przeznaczone na ciąg kuchenny, a kuchnia w protonie nie jest duża...Co do pralni to słuszna decyzja z jej pozostawieniem- to pomieszczenie baaardzo się sprawdza.
    Pozdrawiam

  10. #1450

    Domyślnie

    Ewo myślę, że nie pożałujesz tej decyzji i rzeczywiście przemyśl jeszcze to wejście do spiżarki tak jak radzi Utek. Nasz proton powstanie w pobliżu Krakowa wersja podstawowa z garażem jednostanowiskowym, o zmianach pisałam tutaj

    http://forum.muratordom.pl/proton-i-...96800-1200.htm

    Trzymam kciuki, żeby pozwolenie było jak najszybciej. Doskonale pamiętam ten czas oczekiwania, który w naszym przypadku trwał rok-podział działki, przepisanie, pozwolenie i wiele innych papierkowych robót, które jeszcze się nie skończyły, bo działka jest nieomediowana.

    Jak widać po ilości osób, które rozpoczęły budowę, ten rok jest wyjątkowo obfity, bo protony rosną jak grzyby po deszczu

    Kasiu czekamy na zdjęcia jak to tam teraz wygląda u Ciebie

  11. #1451

    Domyślnie

    Dziękuję Magdo i Utek za zainteresowanie oraz Wasze rady - zastanowię się nad tą spiżarką...Chciałam wejście zrobić bezpośrednio żeby właśnie tam powrzucać niepotrzebne sprzęty, nadmiar garnków, oczywiście przetwory i różne artykuły spożywcze po które mogę sięgnąć nie wychodząc z kuchni...A jak wygląda spiżarka w normalnym rozmiarze bo podejrzewam że wolna jest jedynie ściana - komin na którym zmieści się jedynie jeden niewielki regał a gdybym zrobiła wejście od kuchni to regał miałabym na całą długość...Gdyby ktoś mógł wrzucić zdjęcie spiżarki byłabym niezwykle wdzięczna...Przyznam się szczerze że nie planuję ogromnej kuchni więc może wystarczyłaby taka...Zlikwiduję też okno z tyłu domu od kuchni a zostawię to z boku i powiększę...To jest ocizywiście wszystko do ustalenia ale mąż byłby wdzięczny gdyby zmian było jak najmniej...Oj Ci mężczyźni...Pozdrawiam Was mieszkańcy protonów i proszę o rady które wam się nasunęły w trakcie budowy lub już po zamieszkaniu...Będę bardzo zobowiązana...Dobrej Nocy Ewa

  12. #1452

    Domyślnie

    Dzień dobry Ewo!
    Jeśli mogę, to również przychylam się do wpisów moich poprzedników w kwesti pozostawienia drzwi do spiżarni zgodnie z projektem. Kuchnia w protonku jest wyjątkowo mala i zrobienie dodatkowych drzwi jeszcze ją pomniejszy. A wejście do spiżarki jest ustytuowane tuż obok, więc chyba nie będzie to bardzo klopotliwe, aby od czasu do czasu zrobić parę kroków tuż obok i z niej korzystać. Zresztą jak się domyślasz spiżarka również nie grzeszy wyjątkowymi rozmiarami, w związku z czym i my ją powiekszamy, kosztem dolnej lazienki, w którą pomniejszamy, rezygnując z prysznica. Pozdrawiam i życzę powodzenia...!

  13. #1453

    Domyślnie

    Marchewka80 co do wejścia do spiżarki od strony holu to jest to również bardzo blisko, a w spiżarce swobodnie mieści się szeroki na niemal 150cm i głęboki na 40 cm regał na dłuższej ścianie-tej od strony łazienki, nie ma problemu z dostępem do niego - przejście jest około 60 cm szerokie, a drugi regał można dać na ścianie kominowej tak jak mówiłaś. Ogółem w tej małej spiżarce naprawdę sporo gratów się mieści
    Co do okna w kuchni to już sama musisz zadecydować, pamiętaj tylko, że każda zmiana okien wewnątrz to też zmiana na elewacji budynku- wersję bez okna z tyłu ma np Beakap-zobacz u niej w galerii.
    Pozdrawiam serdecznie

  14. #1454

    Domyślnie

    Witam Izo i dziękuję za radę i sprawę spiżarki jeszcze muszę przemyśleć ale Ty czemu pomniejszasz łazienkę, która i tak jest mikroskopijna???Pomyśl jeszcze o tym bo myślę że łazienka jest ważniejsza niż spiżarka a prysznic nawet maleńki zawsze się przyda...Na jakim jesteś etapie budowy bo u mnie tak wolno idzie to załatwianie spraw papierkowych że nie wiem czy uda mi się rozpocząć w tym roku...Planuję fundamenty przed zimą i obym zdążyła Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia w budowaniu swojego gniazdka Ewa

  15. #1455

    Domyślnie

    Witam Utek dziękuję za informacje o spiżarce - jeszcze nie postanowiłam z której strony zrobię wejście...A jeśli chodzi o okno w kuchni to uważam że dwa sprawią że nie będę miała górnych szafek bo nie będzie miejsca...Proszę mi jeszcze powiedzieć jak duży jest garaż bo wydaje mi się że nie będzie tam miejsca nawet na regał na narzędzia???Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc Ewa

  16. #1456

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marchewka80
    Witam Izo i dziękuję za radę i sprawę spiżarki jeszcze muszę przemyśleć ale Ty czemu pomniejszasz łazienkę, która i tak jest mikroskopijna???Pomyśl jeszcze o tym bo myślę że łazienka jest ważniejsza niż spiżarka a prysznic nawet maleńki zawsze się przyda...Na jakim jesteś etapie budowy bo u mnie tak wolno idzie to załatwianie spraw papierkowych że nie wiem czy uda mi się rozpocząć w tym roku...Planuję fundamenty przed zimą i obym zdążyła Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia w budowaniu swojego gniazdka Ewa
    Witam ponownie! Droga Ewo! Nie uważam pomniejszenia dolnej łazienki za zły pomysł...! Wiekszośc moich znajomych, którzy niedawno wybudowali swoje domy nie posiada prysznica w dolnej łazience, tylko samo wc i umywalkę i nie narzekają na brak funkcjonalności. Poza tym kiedyś mieszkałam w domu i również miałam same wc na parterze i też nie sprawiało mi to kłopotu. Przemawiają za tą zmianą rownież względy ekonomiczne-koszt prysznica,podłączenie i chyba moje "wygodnictwo"- mniej pracy w utrzymaniu porządku w tym pomieszczeniu. A osobiście wolę mieć większą spiżarką, gdyż nie planuję dużej ilości wiszących szafek w kuchni, a dodatkowe miejsce w spiżarce napewno się przyda.
    Jeśli chodzi o nasze postępy na budowie, to zapraszam na naszą stronę ze zdjęciami. My do końca roku planujemy zakończenie prac na etapie: ocieplenie dachu, domu i przygotowanie go do położenia elewacji, poza tym wszystkie instalacje i tynki wewnętrzne. No i może zacznę coś robić na ogrodzie (chociaż przygotować podłoże pod kostkę). Dużo tego, ale mam nadzieję, że nam sie to wszystko uda zrealizować zgodnie z założonym planem!!!!
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za rady!!!

  17. #1457

    Domyślnie


    Witam serdecznie. Nie mogę sobie poradzić z wklejeniem miniaturki do opisu,mogę prosić o podpwiedzieć ?
    Ale te protonki są piękne
    http://megan79.fotosik.pl/albumy/533645.html

  18. #1458

    Domyślnie

    Witaj Izo oczywiście jeśli chcesz zrezygnować z prysznica to zrób to...Ja myślę że pozostanę przy takiej wielkości łazienki jak w projekcie ( i tak jest maleńka ) a prysznic po prostu konieczny dlatego że planujemy się przeprowadzać wtedy gdy wykończymy parter no a myć się gdzieś trzeba Ja chyba zrobię jednak wejście do spiżarki od kuchni - też nie planuję dużo szafek wiszących, a dużej kuchni też nie chcę bo tak jak ty będę wygodna i im mniejsza kuchni tym mniej sprzątania )))) Pozdrawiam Cię i życzę dużo sił i wytrwałości w spełnianiu marzeń Ewa

  19. #1459

    Domyślnie

    Izo i jeszcze jedno...no pięknie się prezentuje Wasz Protonek - zazdroszczę bo ja na tym etapie będę dopiero w przyszłym roku...Czyżbym dobrze widziała że podpiwniczyliście cały dom???U mnie się niestety nie da bo domek stanie na dość podmokłym gruncie i musiałabym walczyć ciągle z żywiołem...Pozdrawiam i dziękuję za rady i oczywiście proszę o następne Powodzenia w budowie Ewa

  20. #1460

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko takie ogóle... co robicie z wielkością tarasu?
    U nas zalewamy strop więc będzie trochę przestoju. Panowie "budujący" nie lubią bezczynności, więc chcą się zabrać za schody i taras i padło pytanie...

Strona 73 z 141