dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 141
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 2801
  1. #1761

    Domyślnie kaoszty materiałow

    kaktus75 dzięki bardzo powiedzcie prosze z czego budujecie swoje protonki ja zastanawiam sie nad pustakiem UNIPOR 24 lub solbet 24 sam nie wiem ilu specjalistów tyle opinii. Kaktus75 a Ty z czego budujesz czy jest ktos kto buduje w poznaniu lub okolicach??
    Pozdrawiam

  2. #1762

    Domyślnie

    Witam Was PROTONKI. Po długiej nieobecności mogę zakomunikować, że 4 grudnia 2009 przeprowadziliśmy sie do naszego protonka. Dokładnie po upływie 1 roku i 5 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty w ziemię . Jak sie trochę wyrobimy z układaniem rzeczy to postaram się zamieśći zdjęcia.

  3. #1763

    Domyślnie

    Marekner

    Gratulujemy i życzymy dużo szczęścia w nowym domku. Czekamy na fotki!!!

  4. #1764

    Domyślnie

    Cześć!

    Trochę czasu mnie tu nie było, bo byłem zajęty pracami wykończeniowymi. Efekt taki, iż również 4 grudnia wprowadziliśmy się do domku
    Marekner - Gratulacje!. U nas od wbicia pierwszej łopaty minął podobny czas - zaczynaliśmy w sierpniu 2008

    margola_g zamieściłem w końcu parę fotek salonu jeszcze z przed przeprowadzki

    Bramę garażową polecam Krispola- bo taką mam Do Wiśniowskiego mnie zniechęcali bo ponoć w wielkopolsce kiepsko wygląda sprawa serwisu.
    Co do okien to mam u siebie PCV z Oknoplast Kraków.

    Pozdrawiam

  5. #1765

    Domyślnie Gratulacje !!!

    Witajcie,
    Marek i Basia, Maciej i Ania GRATULACJE !

    Fajny prezent sobie sprawiliście na nadchodzące święta.

    Życzę Wam samych miłych chwil w Waszych Protonkach.
    Pozdrawiam

    ps. Wicher78 z Porothonu t-24 ROBENA

  6. #1766

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa. Jest to niesamowite uczucie zamieszkać w nowym a przede wszystkim SWOIM domku. Takich doznań życzę Wam wszystkim. Bortek79 - my chyba powiniśmy sie umówić na wspólne wyganianie diabła

  7. #1767
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewas7

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dawno mnie nie było na forum, ciągły brak czasu. Fajnie jest popatrzeć na fotki rosnących protonków nasz też rośnie dzisiaj przywiozą więźbę, więc panowie zaczną walczyć z dachem. Do Świąt dach ma być wydeskowany. Dekarz ma wolny termin pod koniec stycznia. Dachówkę zamówiliśmy Bogena INNOVO 10 brąz angoba, okna "już się robią" Chyba najwyższy czas umawiać fachowców od instalacji.

  8. #1768

    Domyślnie

    wrzuciłam na picase zdjęcie moich pięknych balustrad - niestety tylko po zmroku , bo sie tak szybko ciemno robi

    i zaczątki mojej pięknej obudowy kominka

  9. #1769

    Domyślnie

    Ach jak te nasze protonki pięknieją z dnia na dzień
    My mieliśmy się wprowadzić 15 grudnia, ale jak widać na fotkach dół jest jeszcze w proszku. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
    Wrzuciłam parę fotek,pozdrawiam

  10. #1770

    Domyślnie

    [b]MEG79 bardo ładnie już w tym Waszym domku.
    A my od jutra bierzemy się za sypialnię. Przywożą nam meble i musimy pomalować, ale kompletnie nie wiemy jak. Najważniejsze jednak, że już nie będziemy spać na dmuchanym materacu

    pozdrawiamy

  11. #1771

    Domyślnie

    Założyli nam okna i bramę garażową tuż przed śniegiem, tym samym mamy stan surowy zamknięty wrzuciłam kilka zdjęć na picassę.

    http://picasaweb.google.com/madia.kr...rowyZamkniety#

  12. #1772

    Domyślnie

    Cześć budowniczym !

    Mam pytanie jaką grubość wełny dajecie przy ociepleniu dachu bo słyszałem że
    30 cm to juz standart . Czy wszyscy ocieplają również stropy miedzy jętkami ? My zamierzamy ocieplać wszystko w ramach oszczędnośći na ogrzewaniu moze wyjdzie nam dom pasywny! Tak nam doradzają spece od
    odbiorów energetycznych no i komfort uzytkowania takiego domu jak niske zuzycie energi.
    My robimy ogrzewanie podłogowe na cały dom i montujemy pompe ciepła a kominek 14 -18kw bez wkładu wodnego . Czy ktoś juz jedzie na pompie i jak mu się sprawuje.

    ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT ! ! !
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  13. #1773

    Domyślnie

    Z tego co wiem u nas ma być 20 cm ocieplenia dachu, bo powiedziano nam, że tyle jest ok. Mąż mi podpowiada, że między jętkami też ocieplamy. U nas również podłogówka na całym parterze oraz w pralni i łazience na poddaszu. W pozostałych pokojach poddasza grzejniki.

  14. #1774

    Domyślnie

    Witam. Ja dałem łącznie 25cm wełny tzn 20cm+ 5 na przekładkę. Dzisiaj rano było 19 stopini mrozu a wsypialni cieplutko.Pozdrawiam

  15. #1775

    Domyślnie ocieplenie poddasza

    Witam,
    napiszcie proszę jaki jest mniej więcej koszt ocieplenia poddasza. Wg moich wstępnych wyliczeń to gdzieś chyba wyjdzie ze 20.000 zł (wełna 15 + 5, stelaże i płyty ) w tym robocizna 11.500 zł ! Czy u Was też tak dużo wyszło, zwłaszcza robocizna ?

    Ps. Życzę wszystkim Protonowiczom Zdrowych, Pogodnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Bozego Narodzenia

    Sedeczne pozdrowienia

  16. #1776

    Domyślnie

    kaktus75 nie wiem jak Ci to wyliczyli ale mnie zdecydowanie mniej kosztuje robocizna bo około 5500 tys!!!!!!!!! więc w stosunku do Twojej ceny to rewelacja, nawet nie wiedziałam ,że mam takich tanich wykonawców a przy tym sprawdzonych.Nie wiem jak koszt materiałów bo na razie wszystko jest brane na wz, ale jak tylko podliczę to napiszę.

    Wszystkim z forum życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i bardziej sprzyjającej pogody na przyszły rok, pozdrawiamy.
    Anetka i Bogdan

  17. #1777

  18. #1778

    Domyślnie

    Ja także dodałam kilka fotek. Nie wiem dlaczego, ale niemogę sobie poradzić z ogrzewaniem. Mamy kominek z płaszczem wodnym, na dole jest bardzo cieplutko nawet 23 stopnie, a niestety na górze grzejniki ciepłe a jest 14 stopni Może ktoś wie jaka może być przyczyna ? oczywiście strych jest ocieplony.

  19. #1779

    Domyślnie

    Meg79 Nie wiem jaka przyczyna, ale ja bym się skontaktowała z osobami, które wykonywały Ci instalacje, bo może jest zbyt mały przepływ wody lub nieprawidłowa regulacja hydrauliczna instalacji. Jeśli z ich strony wszystko działa, to może poddasze jest nieprawidłowo ocieplone i są mostki cieplne?

  20. #1780

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie paneli na podłogówce, czy ma ktoś takie rozwiązanie? Jeśli tak, to jak się sprawuje?

Strona 89 z 141