dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał msobanie
    Witam,
    To moze sie trzeba przestawic na szkieletory?
    Ciekawe jakby dzisiaj wygladalo porownanie cen domow: szkieletu vs. klasyczny (z bloczkow czy tam z czego chcecie).
    Ktos wie?
    Mirek
    Ja trochę wiem. Ale nie co do złotówki. Szwagier stawia domek letniskowy ok. 180m2 (parter + poddasze+strych) :lol: . Od 2003r. Z pustaków + styropian 10cm. Dach blachodachówka, bez podpiwniczenia. Koszt stanu surowego zamkniętego to coś koło 80kzł.
    Ja dla sprawdzenia wybrałem dom w szkielecie Teżletniskowy ale wersja całoroczna. Podpiwniczenie 35m2+ dom 6x7,5m(wymiary zewnętrzne) użytkowe poddasze; ścianka 15cm w to wełna, dach to ondulina (czyli twarda masa bitumiczna o wyglądzei eternitu). Początek budowy 2005r. Teraz wykończeniówka. Koszt stanu surowego zamkniętego to: piwnice ok. 20kzł, domek 45kzł, okna 10kzł wełna, folie itp, 5kzł. Razem: ok. 80kzł. Brak instalacji i wykończenia ścian wewnętrznych. Wstępnie obliczyłem że elektryka+CO+woda+kanalizacja+POŚ+glazury i terakoty to ok. 50kzł. Więc moje wyszło i mniejsze i droższe. I jeszcze łatwiejsze do spalenia. Ale zobaczymy jak będzie z eksploatacją szczególnie zimą.

  2. #42

    Domyślnie

    Zgadza się. Powstał stan nierównowagi wywołany potwornymi cenami mieszkań. Więc ceny wszystkich składników potrzebnych do wybudowania domu rosną aż mniej więcej dogonią ceny mieszkań. Ale jednocześnie odbywa się wyścig między ceną 1) usług 2) materiałów i 3) gruntu. Któraś z nich może się wysforować, ale będzie to kosztem pozostałych, bo suma ich wzrostu powinna pozostać stała.

    Swoją drogą ciekawe co mówią banki dowiadując się od klienta, że mu nie wystarczy to co wziął i że prosi o więcej?

    Ciekawi mnie również co myślą zaciągający kredyt na temat jego spłaty za parę lat, kiedy inflacja osiągnie kilka procent. Macie jakieś przemyślenia na ten temat?
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    a najgorsze jest to, że nawet jak masz pieniadze to nie ma materilow w magazynach w skladach - nic tylko zapisac sie na nie na lipiec

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gościk
    Jednocześnie pozdrawiam panikujących ! Niech nie wykupują bezmyślnie wszystkiego i za każdą cenę, bo będzie jak z tym papierem toaletowym w latach 70-ych. Ile by nie naprodukować to i tak było za mało ! Ratunkiem było podniesienie radykalnie ceny (sztuczka Balcerowicza). Z reszta historia lubi sie powtarzać. Natura ludzka się skokowo nie zmienia. Hej !
    To nie przejdzie. Panika dopiero sie rozkreca. Na innych watkach ludzie ktorzy planuja budowe w 2008 roku juz teraz chca kupowac materialy z obawy, ze w przyszlym roku moze byc jeszcze drozej.

    Na allegro pustaka max chca juz sprzedawac po 8 zl.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    To nie przejdzie. Panika dopiero sie rozkreca. Na innych watkach ludzie ktorzy planuja budowe w 2008 roku juz teraz chca kupowac materialy z obawy, ze w przyszlym roku moze byc jeszcze drozej.

    Na allegro pustaka max chca juz sprzedawac po 8 zl.
    Nie tylko na allegro. W skłądzie budowlanym, który dotąd znałem z przywoitych cen równieżie za jakiś czas.

    Jest chyba tak jak piszesz - kupują ludzie, którym materiał nie jest potrzebny na ten sezon. Pocieszające jest to, że jak ktoś mądry na forum już zauważył - materiały, których nie można przechowywać rok przed wykorzystaniem (np. więźba) nie drożeją tak bardzo.

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia888

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    387
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    dołączę się i ja do tej dyskusji, moja siostra akurat pracuje w firmie budowlanej i tam teorie są że te podwyzki będą jeszcze trwały rok czasu potem wszystko się ustabilizuje (nie wiem czy spadnie ale nie wzrosnie). Ciekawe a te rosnace podwyzki to robia wlasnie ci panikarze co kupuja na zas przez to jest deficyt i producenci moga wywalac ceny w kosmos. Gdyby oni sie opanowali wszystko by doszlo do normy.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam
    Wiele głosów się pojawia, że wzrost cen to przez panikarzy ale wytłumaczcie mi jedno, jak ktoś kto ma umówioną ekipę i zna przybliżony termin rozpoczęcia budowy ma kupować materiał. Z dnia na dzień? Wiadomo, że kupuje się z wyprzedzeniem i sporo osób czekało na zimę żeby zacząć rozglądać się za materiałem (większość myślała że ceny spadną). I jak ktoś poszedł w styczniu czy w lutym do hurtowni i tam się dowiaduje, że ceny rosną z tygodnia na tydzień, że nie wiadomo dokładnie kiedy materiał będzie, to co wtedy ma robić? Powiedzieć "spoko", materiał będzie mi potrzebny za 2-3 miesiące to pojawię się w kwietniu tydzień przed brygadą i kupię sobie cegłę. Jakby tak podszedł, to straciłby kilka tysięcy i nie miał materiału na czas. Więc przestańcie zwalać winę za wzrost cen na tych co budują domy, że panikują. I tak naprawdę to mi się nie chce wierzyć, że to właśnie osoby budujące domy tak wyssały materiał z rynku, buduje się więcej tych domów ale nie aż tak dużo, chyba że ten rynek jest taki płyciutki, że chwilowe zwiększenie zapotrzebowania powoduje jego zachwianie.

  8. #48
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Na allegro jest leszczyk, który chce sprzedać stary suporeks po 20 PLN/szt

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar semir
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miol
    Witam
    Wiele głosów się pojawia, że wzrost cen to przez panikarzy ale wytłumaczcie mi jedno, jak ktoś kto ma umówioną ekipę i zna przybliżony termin rozpoczęcia budowy ma kupować materiał. Z dnia na dzień? Wiadomo, że kupuje się z wyprzedzeniem i sporo osób czekało na zimę żeby zacząć rozglądać się za materiałem (większość myślała że ceny spadną). I jak ktoś poszedł w styczniu czy w lutym do hurtowni i tam się dowiaduje, że ceny rosną z tygodnia na tydzień, że nie wiadomo dokładnie kiedy materiał będzie, to co wtedy ma robić? Powiedzieć "spoko", materiał będzie mi potrzebny za 2-3 miesiące to pojawię się w kwietniu tydzień przed brygadą i kupię sobie cegłę. Jakby tak podszedł, to straciłby kilka tysięcy i nie miał materiału na czas. Więc przestańcie zwalać winę za wzrost cen na tych co budują domy, że panikują. I tak naprawdę to mi się nie chce wierzyć, że to właśnie osoby budujące domy tak wyssały materiał z rynku, buduje się więcej tych domów ale nie aż tak dużo, chyba że ten rynek jest taki płyciutki, że chwilowe zwiększenie zapotrzebowania powoduje jego zachwianie.
    zgadzam się trzeba byc przewidujący i pytac o materiały wcześniej jeśli ktoś zaspał no to ma problem teraz ja miałem w tamtym roku ekipe zamówiona jej kierownik juz sam sprawdzał ceny i zrobił odpowiednio wcześniej zakupy,i teraz ma co robic,pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał miol
    I tak naprawdę to mi się nie chce wierzyć, że to właśnie osoby budujące domy tak wyssały materiał z rynku, buduje się więcej tych domów ale nie aż tak dużo, chyba że ten rynek jest taki płyciutki, że chwilowe zwiększenie zapotrzebowania powoduje jego zachwianie.
    Jesli jakies tam dane mowia ze liczba pozwolen na budowe pod koniec zeszlego roku wzrosla o 60 % to oznacza ze w tych bogatszych miejscach w Polsce wzrosła o 200 % by w tzw Polsce C wzrosnac o 10 %.
    Sam mieszkam w Polsce B i nawet tu jest szał budowalny. Wieksze działki dzieli sie na połowe i na tej drugiej czesci buduje sie nowe damy.

  11. #51

    Domyślnie

    Ja suporex 24 kupuje za 7,68 brutto z dowozem na działkę. Mysle że jeszcze nie tak źle. A po ile kupujecie wieźbe na dach bo u nas w tartaku 650m3 netto.
    Ostatnio zauważyłam że nawet robotnicy napedzają swoje ceny, jak sie pytam za ile pan to zrobi to tylko słyszę "no wie pani wszystko drożeje..." Szlak mnie trafia jak to mówią
    Pozdrawiam
    walus1

  12. #52

    Domyślnie

    Ale co drożeje jaki wpływ na cenę robocizny ma cena materiału???!! Też mnie trafia jak to słyszę. Ale cóż należy się wyluzować.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie marudzić Budować i nie gadać Ale za to jaki piekny bedzie ten nasz kraj Tylko patrzeć jak krasnale będziemy w ogródkach stawiać

    A tak serio to... mi pensja nie wzrosła w pół roku o 100% Nie wzrosła nawet o 50% Nawet o stopę inflacji...
    Złote czasy dla budowlańców.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #54
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Robić swoje i nie narzekać. Jak ktoś chce zarobić nieadekwatnie do posiadanych umiejętności lub wykonanej pracy to trzeba mu wprost mówić, że nie jest wart takich pieniędzy. To ich zaboli tak jak nas nieuzasadnione podwyżki

  15. #55
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Właśnie przed chwilą otrzymałem ofertę na bloczki keramzytobetonowe 24cm - 6 PLN brutto z dostawą, 12cm - 2,80 PLN z dostawą i rozładunkiem. Dostawa w ciągu tygodnia od zamówienia.

    To chyba nie tak źle

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Na allegro jest leszczyk, który chce sprzedać stary suporeks po 20 PLN/szt
    widzialem wczoraj

    moze to jakas pomylka

    http://www.allegro.pl/item178935405_gazobeton.html
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #57

    Domyślnie

    to raczej prowokacja....

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    których nie można przechowywać rok przed wykorzystaniem (np. więźba) nie drożeją tak bardzo.
    Łapę na drewnie trzymają lasy państwowe, które są głównym dostawcą materiału. A tam obowiązują limity. Pod koniec zeszłego roku (listopad i grudzień) składy zostały wyczyszczone.

    Branża budowlana ma okazję odkuć się za lata chude.
    marta

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Właśnie przed chwilą otrzymałem ofertę na bloczki keramzytobetonowe 24cm - 6 PLN brutto z dostawą, 12cm - 2,80 PLN z dostawą i rozładunkiem. Dostawa w ciągu tygodnia od zamówienia.

    To chyba nie tak źle
    Mógłbys podać nr tel. do producenta/sprzedawcy?
    Rozumiem, że to cena za bloczek 50x24x24?

  20. #60
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Bloczek 24x24x49 - około 10cm krótszy niż BK ale za to "podobno" zdrowszy i bardziej wytrzymały.

    Co do telefonu do producenta - wybaczcie, ale najpierw kupię a potem podam gdzie. Trochę to egoistyczne, ale jak się rozdzwonią mu telefony i wzrośnie zainteresowanie to podniesie ceny To mały skład budowlany na wsi i właśnie na takich małych wiejskich składach polecam szukać.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony