dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Temperatura 37°C i wiecej

    Miło mi zakomunikować, że w miejscu, w którym obecnie przebywam, czyli w Pakistanie, temperatura powietrza w cieniu mierzona amatorsko osiągnęła 37°C, co mi osobiście odpowiada.
    W związku z tym już niedługo rozpoczną pracę miejscowe cegielnie oparte na wypalaniu cegieł w stosach przełożonych drewnem i zakopcowanych, co może wpłynąć na dalszą obniżkę ceny tego podstawowego materiału budowlanego, czego życzę również inwestorom w kraju.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    Ech...
    37 w cieniu... marzenie

    A co do cegieł- pomysl, proszę o jakimś imporcie. Sprzedasz każdą ilość (po rozsądnych cenach).

  3. #3

    Domyślnie

    Po wyglądzie tutejszych cegieł i sposobie wypalanie można twierdzić, że w naszym kraju długo by nie wytrzymały. Tu nie ma przejść temperatury przez zero.

  4. #4

    Domyślnie

    Piszesz o piecach ziemnych w Polsce niegdyś b. często spotykanych. W Europie do tej pory z dużym powodzeniem stosowana jest cegła surowa nie ma obawy, że się rozleci a ile mniej dymu.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiele mazurskich gospodarstw było budowanych z cegły wypalanej na miejscu w takich ziemnych piecach. Jestem ciekaw czy jej wyrobem zajmowali sie jacyś wędrowni ceglarze, to chyba nie jest takie proste. A niedawno widziałem stary dom z suszonej cegły, w całkiem niezłym stanie. Tylko w jednym narożniku przeciekała rynna i sie tu rozpłynął

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony