dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 557 z 616
Pokaż wyniki od 11.121 do 11.140 z 12315
  1. #11121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o pustkę pomiędzy płytą a wełną to ona też jest pomijalna. Wełna nie jest sztywna jak deska więc szczelina będzie tylko blisko profila. A jeśli chodzi o zgniecenie wełny to mówimy tu o miejscowym a nie całościowym. Ile procentowo starci na izolacyjności takie poddasze jak co 40cm będzie wgniecenie na 3cm? Łącznie będzie 30cm wełny a w miejscu profila "tylko " 27cm. Jaki to promil dla całości? Kamera termowizyjna zauważy to? Od wewnątrz tak bo widzi same profile (obojętnie czy wełna ze ściskiem czy bez) ale od zewnątrz nie jest wstanie.

    Nie poruszam tu przypadku gdy wełnę 15cm upchali pod profile odsunięte na 8-10cm - widziałem takie cudo na własne oczy!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #11122
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Pytałem głownie o tą szczelinę pomiędzy OSB a wełną (poniżej do niej wrócę) a udało mi się dogłębnie wyjaśnić tą szczelinę pomiędzy wełną a płytą gk. Ten post i następny FlashBacka jako odpowiedź dla Tomka W pięknie to wyjaśnia, a mianowicie nie ma być ani pustki (choć we wcześniejszych postach niejeden guru mówił, że to nie przeszkadza w izolacyjności) i nie może byc ścisku profilem ( i tutaj też niejeden guru mówił że lekki ścisk samym profilem jego frubością nie powoduje zmniejszenia izolacyjności. Ale dobrze wybrnę z tego i położę wełnę bez ścisku i bez pustki po prostu będę nacinał wełnę, położoną z rolki, przy profilach i wkładał w profil. Tą metodę też ktoś wcześniej opisywał, troszkę więcej pracy ale się neispieszę robię sobie. Tylko mi ni eproponujćie drugiej warstwy wełny w płytach i wycinanie kawałków i wpychanie w profil, gdyż przy wełnie w płytach i rostawach profili CD nie stać mnie na tyle odpadów wełny.
    Natomiast jeśl ma być ta pustka między OSB i wełną w lukarnach to ją zrobię, zgadzam się z tobą że powinna być. Ale jak ją połaczyć z kalenicą to tego już nie mogę sobie wyobrazić, musiałbym w tej najważniejszej krokwi rogowej wiercić chyba dziury, nigdy tego nie zrobię. Myślę, że natura sama sobie z tym poradzi i zawsze trochę przewiewu w tej lukarnie będzie
    W lukarnie? aaa (edit: nie dach) tu wełna od osb do folii
    Ostatnio edytowane przez FlashBack ; 28-02-2015 o 18:27

  3. #11123

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    W lukarnie? aaa (edit: nie dach) tu wełna od osb do folii
    No całe szczęście, szybka reakcja Rom - Kona i zrozumienie FlashBacka że chodziło mi o pionowy bok lukarny a nie o skosy ( o skosy nie pytałem bo to już jest tak wyjaśnione przez Was, że nie ma tu żadnego problemu) i wszystko się wyjaśniło i dla mnie i innych forumowiczów którzy tutaj się uczą.

  4. #11124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    A jeśli chodzi o pustkę pomiędzy płytą a wełną to ona też jest pomijalna. Wełna nie jest sztywna jak deska więc szczelina będzie tylko blisko profila. A jeśli chodzi o zgniecenie wełny to mówimy tu o miejscowym a nie całościowym. Ile procentowo starci na izolacyjności takie poddasze jak co 40cm będzie wgniecenie na 3cm? Łącznie będzie 30cm wełny a w miejscu profila "tylko " 27cm. Jaki to promil dla całości? Kamera termowizyjna zauważy to? Od wewnątrz tak bo widzi same profile (obojętnie czy wełna ze ściskiem czy bez) ale od zewnątrz nie jest wstanie.

    Nie poruszam tu przypadku gdy wełnę 15cm upchali pod profile odsunięte na 8-10cm - widziałem takie cudo na własne oczy!
    Ponowne dzięki ( również pozdrowienia od żony). za praktyczne podejście do sprawy. Jak już będę latem kładł to ewentualnie jak będę widział, że można nożem przeciąć wełnę na głebokośc i szrokośc profila CD i będfzie ona się tam dobrze układać to się pobawię. Jeśli nie to tak jak piszesz spokojnie to pominę i będzie ten niewielki i nieszkodliwy ścisk.
    Przy okazji prośba do wszystkich doradzających i znających temat o takie praktyczne i użyteczne porady jak Rom-Kon, bo nie ma nic gorszego jak zacząć pracę i już na starcie myśleć że się źle robi, albo że co by nie robił to i tak celu się nie osiągnie bo np. będzie jakiś mostek srostek. W naszych warunkach klimatycznych co by nie robił to i tak te 5.000-7000 tys rocznie za ogrzewanie gazem trzeba załacić i koniec. Ja nie chcę domu tak szczelnego żebym zaoszczędził z tego np. 3.000 zł a nad ranem był siny z braku powietrza, albo dostał raka płuc od brudnych filtrów z rekuperatora. Dom ma być wietrzony, okna otwierane, kratki wentylacyjne nie zasłonięte papierem i wszysko. Jka ktoś chce płącić 3.000 zł za rok ogrzewania domu to albo węgiel albo wyjazd na Kretę

  5. #11125

    Domyślnie

    czy może ktoś mi na szybko podrzucić informację jak najlepiej połączyć folię (isover żółta) na suficie z folią na skosie?

    jaką taśmą to skleić? może być zwykła pakowa szara? a możne lepiej 2-stronna? lub taka srebrna zbrojona? mam też taką do wyklejania linii na podłodze może się nada?

    no i czy ma znaczenie która z tych folii będzie na wierzchu (od strony pomieszczenia)?

  6. #11126

    Domyślnie

    Pod zakład taśma dwustronna, zakłady taśma uniwersalna (srebrna). Przyklejasz folie od dołu do góry, wpierw skosy, potem sufit. Na PW wysłałem Ci nazwy taśm.
    Ostatnio edytowane przez kkkk-kp ; 28-02-2015 o 22:20

  7. #11127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ok. pokaż mi tą fotkę a może wybronię się z tego... jeśli nie to przyznam ze popełniłem błąd. A jeśli nie to właśnie udowodniłeś że jesteś hejterem.
    Twoje zdjęcia z postu 11097. Wyraźnie widać pchełki UD z CD przy ściance. Nie zależy mi co mi przyznasz, i czy będziesz się próbował wybronić. Szkolny błąd i tyle, którego konsekwencją będzie to co napisałem wcześniej; pęknięcia na połączeniach.
    Ostatnio edytowane przez kkkk-kp ; 28-02-2015 o 22:24

  8. #11128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Ja nie chcę domu tak szczelnego żebym zaoszczędził z tego np. 3.000 zł a nad ranem był siny z braku powietrza, albo dostał raka płuc od brudnych filtrów z rekuperatora. Dom ma być wietrzony, okna otwierane, kratki wentylacyjne nie zasłonięte papierem i wszysko. Jka ktoś chce płącić 3.000 zł za rok ogrzewania domu to albo węgiel albo wyjazd na Kretę
    Uważam, że źle myślisz . . .
    Przy wentylacji mechanicznej właśnie z rana siny nie będziesz . . . Przesadzasz tutaj.
    A co do tego reku i brudnych filtrów widziałeś takie ? Bo pragnę Ci przypomnieć, że je się wymienia, można nawet codziennie je czyścic jak już ktoś takim ekscentrykiem jest
    Widziałem, już nie jedno mieszkanie gdzie ludzie mieli problem z brakiem wentylacji bo nowe okna bo paroizolacja itd, itd.
    Mało tego w takim mieszkałem. I do szału doprowadzało mnie płacenie rachunków za ogrzewanie i wentylowanie, tak naprawdę wyrzucanie tych pieniędzy w błoto.
    Wentylacja grawitacyjna zaczyna działać tylko zimą, później jej nie ma.
    Ale to Twój dom, możesz w nim zrobić wszystko !

    Pozdrawiam

  9. #11129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Twoje zdjęcia z postu 11097. Wyraźnie widać pchełki UD z CD przy ściance. Nie zależy mi co mi przyznasz, i czy będziesz się próbował wybronić. Szkolny błąd i tyle, którego konsekwencją będzie to co napisałem wcześniej; pęknięcia na połączeniach.
    Forumowiczu kkkk-kp jaki szkolny błąd, co Ty piszesz ? Tak uczą w PL, ten sam producent w GB czy w IRL pokazuje na swoich filmach instruktażowych i w dtr pisze zupełnie coś innego i skręca wszystko co się da
    Proszę przestań już o tym była mowa, każdy robi tak jak mu pasuje, to wykonawca daje gwarancję na swoja pracę.
    Jest wiele dróg do celu . . .

    Pozdrawiam !

  10. #11130

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Uważam, że źle myślisz . . .
    Przy wentylacji mechanicznej właśnie z rana siny nie będziesz . . . Przesadzasz tutaj.
    A co do tego reku i brudnych filtrów widziałeś takie ? Bo pragnę Ci przypomnieć, że je się wymienia, można nawet codziennie je czyścic jak już ktoś takim ekscentrykiem jest
    Widziałem, już nie jedno mieszkanie gdzie ludzie mieli problem z brakiem wentylacji bo nowe okna bo paroizolacja itd, itd.
    Mało tego w takim mieszkałem. I do szału doprowadzało mnie płacenie rachunków za ogrzewanie i wentylowanie, tak naprawdę wyrzucanie tych pieniędzy w błoto.
    Wentylacja grawitacyjna zaczyna działać tylko zimą, później jej nie ma.
    Ale to Twój dom, możesz w nim zrobić wszystko !

    Pozdrawiam
    No dobrze niech będzie. Zastanowię się może dam tylko na samym poddaszu jakąś wersję uproszczoną, jeden na całość ( 60 m2 poddasze). Jak do tego momentu dojdę to zacznę szperać i szukać i za i przeciw.

  11. #11131
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Forumowiczu kkkk-kp jaki szkolny błąd, co Ty piszesz ? Tak uczą w PL, ten sam producent w GB czy w IRL pokazuje na swoich filmach instruktażowych i w dtr pisze zupełnie coś innego i skręca wszystko co się da
    Proszę przestań już o tym była mowa, każdy robi tak jak mu pasuje, to wykonawca daje gwarancję na swoja pracę.
    Jest wiele dróg do celu . . .

    Pozdrawiam !
    szkolny, szkolny.

  12. #11132

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Forumowiczu kkkk-kp jaki szkolny błąd, co Ty piszesz ? Tak uczą w PL, ten sam producent w GB czy w IRL pokazuje na swoich filmach instruktażowych i w dtr pisze zupełnie coś innego i skręca wszystko co się da
    Proszę przestań już o tym była mowa, każdy robi tak jak mu pasuje, to wykonawca daje gwarancję na swoja pracę.
    Jest wiele dróg do celu . . .

    Pozdrawiam !
    Kto tak uczy w naszym pięknym kraju nad Wisłą? Jeden wykonawca drugiego... i tak to się jakoś toczy. Rzecz w tym że to nie chodzi o "jakoś" tylko o jakość - tak to jest; wykonawca mówi szeptem; jakoś to będzie, a inwestor rozumie; jakość będzie!. Problem z akcentem. Chętnie zobaczę film producenta systemu który uczy Celtów usztywniania konstrukcji na poddaszach. Wymienieni przez Ciebie Irlandczycy rzadko stosują stelaże stalowe, dominuje szkielet drewniany ale jeżeli już stelaż stalowy, to też go nie usztywniają.

  13. #11133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Flash jesli wszystko co na sztwyno robione to blad to jakim cudem nie krytykujesz Rafala hmm ? On nie ukrywa, ze wszystko robi na sztywno, jesli on tak robi to jest ok, Rom tak zrobi to jest bleee i szkolny blad
    Zaznaczam, ze nie krytykuje pacy Rafala, to "jego" technologia i on udziela na to gwarancji.
    I uwazam ja za bardzo dobra tak samo jak Rom'a, czy Twoje Flash.
    Dla mnie jest duzo drog do celu.
    kkkk-kp prosze wpisz sobie np gyproc ceiling na YT, zdziwisz sie, ze marka Saint-Gobain, ma rozne technologie w innych krajach.
    Co do Irlandczyków, moze byles i widziales tylko pana carpentera ktory cale zycie jedzie na drewnie i robi male kilku metrowe powierzchnie.
    Wieksze firmy jada tylko na profilach bo nie maja czasu na drewno, jest to stara i za droga technologia dla nich.

    Pozdrawiam

  14. #11134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Reasumujac Panowie. Wiecej luzu i mniej bicia biany !! Mamy to do siebie, ze bardzo lubimy krytykowac konkurencje, obysmy sie na tym nie przejechali !!

    Pozdrawiam

  15. #11135
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Flash jesli wszystko co na sztwyno robione to blad to jakim cudem nie krytykujesz Rafala hmm ? On nie ukrywa, ze wszystko robi na sztywno, jesli on tak robi to jest ok, Rom tak zrobi to jest bleee i szkolny blad
    Zaznaczam, ze nie krytykuje pacy Rafala, to "jego" technologia i on udziela na to gwarancji.
    I uwazam ja za bardzo dobra tak samo jak Rom'a, czy Twoje Flash.
    Dla mnie jest duzo drog do celu.
    kkkk-kp prosze wpisz sobie np gyproc ceiling na YT, zdziwisz sie, ze marka Saint-Gobain, ma rozne technologie w innych krajach.
    Co do Irlandczyków, moze byles i widziales tylko pana carpentera ktory cale zycie jedzie na drewnie i robi male kilku metrowe powierzchnie.
    Wieksze firmy jada tylko na profilach bo nie maja czasu na drewno, jest to stara i za droga technologia dla nich.

    Pozdrawiam
    nie krytykuję bo z tego co pamiętam Rafał robi na sztywno płytą, a nie jak flachowcy profilami.

  16. #11136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    nie krytykuję bo z tego co pamiętam Rafał robi na sztywno płytą, a nie jak flachowcy profilami.
    Zgadza sie masz racje, ale przez jeden wkret swiat sie nie zawali, a tym bardziej sufit.
    Pamietam Twoje slowa, moja i Twoja "rozmowe", bo pytalem Cie o cos nt. scianek i padlo tam Twoje stwierdzenie nie usztywnia sie konstrukcji jesli nie jest to wymagane, na wyskapch ci sami producenci skrecaja CW z UW i rowniez dopuszczaja skrecanie nosnych z glownymi . . .
    I badz tu madry.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zeusrulez ; 01-03-2015 o 10:34

  17. #11137
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    i by nie bylo co do rafala ... mowimy o sufitach
    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Zgadza sie masz racje, ale przez jeden wkret swiat sie nie zawali, a tym bardziej sufit.
    Pamietam Twoje slowa, moja i Twoja "rozmowe", bo pytalem Cie o cos nt. scianek i padlo tam Twoje stwierdzenie nie usztywnia sie konstrukcji jesli nie jest to wymagane, na wyskapch ci sami producenci skrecaja CW z UW i rowniez dopuszczaja skrecanie nosnych z glownymi . . .
    I badz tu madry.

    Pozdrawiam
    i chodzilo o skrecanie plyta profil np uw.
    bo w filmach czesto ida na skroty chca w pelni pokazac swoja oferte (lub wszechstronnosc wkretarki) tak jest z wkretem wafer heads.
    Ostatnio edytowane przez FlashBack ; 01-03-2015 o 10:51

  18. #11138

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    i by nie bylo co do rafala ... mowimy o sufitach i chodzilo o skrecanie plyta profil np uw.
    bo w filmach czesto ida na skroty chca w pelni pokazac swoja oferte (lub wszechstronnosc wkretarki) tak jest z wkretem wafer heads.
    Panowie wy się grzecznie sprzeczacie, a ja i podejrzewam wielu innych chcemy się coś nauczyć, czyli (proszę o potwierdzenie albo zaprzeczenie):
    1. nie skręca się CD z UD,
    2. nie skręca się CU z UW na ściankach działowych,
    3. nie skręca sie płyty gk z UD przy ścianie,
    4. nie skręca się płyty gk z UW przy ściance działowej,
    5. nie skręca się płyty gk z UA (profil drzwiowy w ściance).
    Lub skręca się wszystko to co wyżej wymieniłem wtych 5-ciu punktach, ale jak uważa kolega Rom-Kon na powierzchniach niewielkich tj. do 20 m2. Nie wmawiajcie Rom-Konowi, że on zawsze skręca, przeczytalem przez 7 dni wszystkie strony tego postu i wiem, ż eon zaleca skręcanie tylko na małych powierzchniach.
    No ale dobra podsumujcie Panowie czy tak ma być jak w tych 5-ciu punktach.

  19. #11139
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Panowie wy się grzecznie sprzeczacie, a ja i podejrzewam wielu innych chcemy się coś nauczyć, czyli (proszę o potwierdzenie albo zaprzeczenie):
    1. nie skręca się CD z UD,
    2. nie skręca się CU z UW na ściankach działowych,
    3. skręca sie płyty gk z UD przy ścianie, wyłączając umyślnie/z konieczności pływające
    4. nie skręca się płyty gk z UW przy ściance działowej,
    5.skręca się płyty gk z UA (profil drzwiowy w ściance).
    Lub skręca się wszystko to co wyżej wymieniłem wtych 5-ciu punktach, ale jak uważa kolega Rom-Kon na powierzchniach niewielkich tj. do 20 m2. Nie wmawiajcie Rom-Konowi, że on zawsze skręca, przeczytalem przez 7 dni wszystkie strony tego postu i wiem, ż eon zaleca skręcanie tylko na małych powierzchniach.
    No ale dobra podsumujcie Panowie czy tak ma być jak w tych 5-ciu punktach.
    nie wiem dlaczego ciebie to interesuje? możesz coś więcej skrobnąć.
    Powiem to,co mówię każdemu młodemu ruszt jest do tego by zapewnić wymaganą nośność, a płyta nadaje sztywność.
    Inaczej nie przepłacaj płytą 12,5mm tylko stosuj płytę 9-9,5mm

  20. #11140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    (...) Inaczej nie przepłacaj płytą 12,5mm tylko stosuj płytę 9-9,5mm
    Chciałbym przypomnieć że w tej chwili to płyty 9,5mm są dostępne tylko w dużych marketach budowlanych. taki element reliktowy. Ale jeszcze 15-20lat temu sufity robiło się głównie na płytach 9,5mm.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 557 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony