dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 47
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 935
  1. #381

    Domyślnie Bryza.

    Ładne zdjęcia.Daleko już jesteś.Kiedy przeprowadzka.W tych zdjęciach brakuje mi zdjęcia od strony jadalni.Nie mogę rozgryźć tej ściany od kominka.Robiłaś jakieś przeróbki.Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za zdjęcia.

  2. #382
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    zmiana u mnie to likwidacja spiżarki i sciana miedzy salonem a kuchnią, ściana z kominkiem jest bez zmian
    Ostatnio edytowane przez mimona ; 10-11-2011 o 07:39

  3. #383

    Domyślnie Bryza.

    Mimono super to wszystko wygląda.Ja na drugi rok robię środek.Teraz niech budynek odpocznie.Mam pytanko , kominek będzie z płaszczem wodnym,jeżeli nie to co to za przewody koło komina. Gdzie masz wyczystkę komina, bo ja mam w sypialni nie szło inaczej.Pozdrawiam.

  4. #384

    Domyślnie Bryza.

    A jeszcze jedno pytanie, jakie masz tynki tradycyjne cementowo - wapienne czy gipsowe.Pozdrawiam.

  5. #385
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokrates15 Zobacz post
    Mimono super to wszystko wygląda.Ja na drugi rok robię środek.Teraz niech budynek odpocznie.Mam pytanko , kominek będzie z płaszczem wodnym,jeżeli nie to co to za przewody koło komina. Gdzie masz wyczystkę komina, bo ja mam w sypialni nie szło inaczej.Pozdrawiam.
    Kominek z płaszczem wodnym, rozprowadzenie ciepla do kaloryferów. Oczywiście u nas też wyczystka w pokoju, zaraz za otworem drzwiowym po lewej. Tynki mamy cementowo wapienne z baumitu. Wyszły super. Każdy chwali jak widzi, również malarz który był mowił że ekstra. Gładzi już nie robimy, jest zbędna. No super to wychodzi, ale jeszcze dużo do zrobienia. Chociaż patrząc na to że zaczynaliśmy budowę w październiku tamtego roku to i tak sprawnie poszło. Jak będę dzialać z plytkami powolutku coś wrzucę, no i zkominkiem rzecz jasna

  6. #386

    Domyślnie Bryza.

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi na pytania. Myślę , że zbytnio Cię nie zadręczam.Jak pozwolisz to w czasie realizacji będę pytał o pewne sprawy.Zdjęcia super masz morze zdjęcia góry.Będę czekał niecierpliwie na następne.Pozdrawiam.

  7. #387
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokrates15 Zobacz post
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi na pytania. Myślę , że zbytnio Cię nie zadręczam.Jak pozwolisz to w czasie realizacji będę pytał o pewne sprawy.Zdjęcia super masz morze zdjęcia góry.Będę czekał niecierpliwie na następne.Pozdrawiam.
    No coś ty, pewnie że nie zadręczasz. Sama ciągle zagladałam czy blanca czegos nie wrzuca. Pytaj smiało. Zdjecia góry mam tylko z instalacjami. Jak zrobie to wrzuce. Pozdrawiam

  8. #388

    Domyślnie Bryza.

    Serdeczne dzięki.Blanka jakoś ucichła na forum.No i wogule jakiś zastój , chyba nikt nie buduje Bryzy.Pozdrawiam serdecznie.

  9. #389
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Qunio

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam wszystkich, właśnie dostałem pozwolenie na budowę i na wiosnę zaczynam realizować plan budowy bryzy , będę wdzięczny jeżeli ktoś kto już wybudował taki domek prześle mi zdjęcia z jego realizacji na adres [email protected] pozdrawiam

  10. #390

    Domyślnie Bryza.

    Jeżeli przejrzysz strony a jest tego niewiele to znajdziesz sporo zdjęć z budów Bryzy.Nie jest tego dużo bo tylko dwadzieścia stron.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  11. #391
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Skóra

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Dębe k/Czarnkowa
    Kod pocztowy
    64-720
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Mam problem ze schodami. Schody zabiegowe są niewygodne a dodatkowo stopnie są wysokie. Proszę o pomoc jak to można rozwiązać. Myślę o dodaniu jednego stopnia, ale schody będą się wcześniej zaczynać-bliżej drzwi wejściowych. Ze zmian które na razie dokonałem to poszerzenie o 50 cm dolnej łazienki kosztem sypialni co pozwoliło uniknąć wejścia komina w płatew co jest dużym błędem tego projektu. Komin z łazienki wypadł, zamieniłem go na kanały wentylacyjne w ścianie. Zrezygnuję z okien na jednej z połaci garażowych na rzecz solarów. Okna dodatkowo wstawiam w szczycie od strony garażu tak jak to jest w bryzie z garażem jednostanowiskowym. Myślę również nad zmianą okna w górnej łazience na krótsze (nie do posadzki). Proszę o zdjęcia schodów [email protected] .

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d4cdb772a.html

  12. #392
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    schody w bryzie rzeczywiscie nie są wygodne. Proponuje zostawić większy otwór na schody w stropie. Przy omawianiu schodow zastanów się nad oknem przy nich. Jeśli chcesz robić schody inaczej niż w projekcie moga zachodzić na okno. My planowalismy ze spocznikiem. Ale nie wyjdą. Nie ma innego rozwiązania niż zabiegowe. To rzeczywiście mały mankament ale myślę że da się żyć. Komin w platew nie jest blędem. Wystarczy dla pewności w miejscu przecięcia wstawić po słupie drewnianym. My tak zrobiliśmy. Jeśli likwidujesz komin w sypialni tzn nie planujesz kominka?
    a dla stałych bywalców nasz kminek zdjecie z komórki więc wybaczcie jakość::

  13. #393
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Skóra

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Dębe k/Czarnkowa
    Kod pocztowy
    64-720
    Posty
    6

    Domyślnie

    Elementy drewniane z tego co mi mówiono powinny być oddalone od komina, ale również moim zdaniem zabierają przestrzeń w i tak niedużych pokojach dlatego przesunąłem komin w stronę drzwi balkonowych co pozwoliło zastosować płatew bez podziału. Komin który udało się zlikwidować to komin w łazience. Poszerzenie klatki to dobry pomysł, zlikwidowałem również całkowicie część stropu między schodami a pokojem.

  14. #394
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pokoje wcale nie są małe, wiem bo już mam wybudowane, nie wiem o co chodzi z tymi el. drewnianymi bo dach raczej ma drewniana konstrukcje
    likwidacja tego stropu to bardzo dobry pomysł

  15. #395

    Domyślnie Bryza.

    Ja mam u siebie szesnaście schodków,nie jest to maże rewelacja ale wyszło nie najgorzej. Klatkę mam poszerzoną o piętnaście centymetrów. Ostatni schodek rzeczywiście zaczyna się blisko drzwi holu, ale został zrobiony pod katem i moim zdaniem jest ok. Pozdrawiam bryzowiczów.Mimona kiedy jakieś zdjęcia.pozdrowionka.

  16. #396

    Domyślnie Bryza.

    Zapomniałem kominek super,jaka cena kompletu jak można.Pozdrowionka.

  17. #397
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dobra dobra, zrobie jakies zdjęcia tylko ciągle zapominam aparatu.
    Ostatnio edytowane przez mimona ; 31-10-2011 o 13:32

  18. #398

    Domyślnie

    Cześć Bryzowicze!
    Ja z żoną właśnie załatwiamy papiery do pozwolenia na budowę. I mam jedno pytanie. Czytając Wasze posty, większość z Was podnosi ściankę kolankową. Po pierwsze: jak to robicie? Podnosicie na całym obwodzie i kalenicę również, tak, żeby nie zmieniały się kąty dachu, czy podnosicie tylko boki dachu, a kalenicę zostawiacie tak samo, przez co dach robi się bardziej płaski? Robicie to już w czasie adaptacji, tzn podnosi Wam to w projekcie architekt, czy też robicie to na własną rękę/z ekipą/kierownikiem budowy?
    Pozdrawiam, a na wiosnę mam nadzieję, że dołączymy do budujących Bryzowiczów

  19. #399

    Domyślnie Bryza.

    Szanowny kolego.
    Jeżeli robisz jakiekolwiek zmiany w projekcie musi to być zrobione na etapie projektowania. Zmiany w trakcie są dopuszczalne , ale są problemy później z odbiorem. Jeżeli podnosisz ścianę kolankową to podnosisz wszystko, i najlepiej jak to zrobi projektant bo on zmieni kąty dach i inne rzeczy. U mnie na 18 stronie są zdjęcia i widać wyraźnie jak to wygląda.Pozdrawiam i powodzenia. Blanka kiedy zdjęcia.Pozdrowionka.

  20. #400

    Domyślnie Bryza.

    Mimona masz już jakieś zdjęcia.Sory za dręczenie ale wiesz jak to jest.Jak masz ocieplone poddasze.Pozdrowionka.

Strona 20 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony