dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 47
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 935
  1. #601
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lucy_83

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Starkowek
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimona Zobacz post
    zapomnialam dodać - działka przepiękna. A jak tam z mediami u was? daleko do ciągnięcia?
    Dziekuje za kolejne cenne wskazowki Mimona
    Po burzliwej dyskusji z mezem postanowilismy zostawic wykusz, poszerzyc schody i powiekszyc o 60 cm wiatrolap. Co do pokoju nad garazem to caly czas sie mocno zastanawiam.
    Poniewaz jestem uzalezniona od ksiazek i mam ich setki to jedno pomieszczenie przeznaczone bedzie na biblioteke i male biuro. Pokoj nad garazem pewnie bylby odpowiedni gdyby nie skosy. Ciezko bedzie tam polki wmontowac na taka ilosc ksiazek. Wydaje mi sie ze decyzje co do podzialu tego pokoju to podejmiemy w trakcie budowy dopiero.

    Co do mediow na dzialce to jest kiepsko bo to taka wies zabita dechami (jak najbardziej sie z tego ciesze ). Z pradem nie ma problemu bo okazalo sie ze kabel idzie w ziemi na dzialce i bedzie mozna sie podlaczyc. Panowie z energetyki lada moment beda dzialac.
    Kanalizacji nie ma wiec zaprojektowana jest przydomowa oczyszczalnia sciekow - przepustowosc na 8 osob tak na zapas Zrodlem wody bedzie studnia (woda jest na ok 20 m wiec nie tak zle). W tym wypadku to calkiem dobre rozwiazanie bo ceny wody na naszym terenie sa chyba najwyzsze w Polsce.
    gazu tez nie ma ale i tak nie planowalismy ogrzewania gazowego tylko ekogroszek a kuchenke indukcyjna.

    Mimona a mozesz mi jeszcze powiedziec co zrobiliscie ze spizarka? Widzialam ja u kogos na zdjeciach i jest bardzo mala.

    Dziekuje i pozdrawiam.

  2. #602
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    spiżarki nie mamy. u mnie w ogóle jest kuchnia zamknięta bo nie chciałam otwartej. I mamy dwoje drzwi w kuchni jedne od schodów drugie od salonu.spiżarka jest możliwa tylko przy żelbetowych schodach. (tam gdzie stoi drabina są schody na górę. Jeśli zlikwidujesz okna szczytowe w pokoju nad garażem (wg proj tam jest w sumie 6 okien, stanowcza przesada!) masz piekną ścianę na półki z książkami nad garażem Idealna
    Ostatnio edytowane przez mimona ; 15-03-2012 o 12:01

  3. #603
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lucy_83

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Starkowek
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzieki za zdjecie Teraz mam przynajmniej jakies wyobrazenie bo z moja wyobraznia przestrzenna jest kiepsko. Tez myslelismy zeby zamknac kuchnie ale jest dosc mala wiec zostajemy przy otwartej.
    coraz bardziej podoba mi sie pomysl 'pokoju rekreacyjnego' nad garazem. Myslelismy zeby zrezygnowac z 2 okien dachowych ale rzeczywiscie moze lepiej bedzie zostawic dachowe a zrezygnowac ze szczytowych. Musimy sie powaznie zastanowic
    Swoja droga zazdroszcze tego na jakim etapie juz jestes. Chwila moment i bedzie mozna mieszkac a przed nami jeszcze bardzo dluga droga.

  4. #604
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    my zostawilismy tylko 2 okna dachowe od pd w tym pokoju. Niektórzy twierdzą że mało, ale pokoj jest dobrze doświetlony i przytulny.
    Jeśli chodzi o kuchnię to oczywiscie kwestia wyboru
    Sama sobie też zazdroszczę tego etapu bo mam nadzieję do 2 miesięcy przeprowadzka
    Do PnB nie musieliscie mieć podpiecia wodociągu?
    Ostatnio edytowane przez mimona ; 15-03-2012 o 13:11

  5. #605
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lucy_83

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Starkowek
    Posty
    8

    Domyślnie

    Piekny ten pokoj! Na biblioteke jak znalazl

    Do PnB musielismy miec zaswiadczenie z wodociagow ze nie ma pociagnietej tam wody. Jedyna mozliwoscia w tym miejscu jest studnia.

  6. #606
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    też mamy studnie, wiercona. Wode ze studni mamy też podpietą do domu. W domu przełącznik i możemy korzystac albo z wody z wodociągów albo ze studni. ale najpierw musimy trochę poużywac jej na ogrodzie żeby się oczysciła
    Sokrates, ruszasz z robotami? u mnie dzisiaj słoneczko

  7. #607

    Domyślnie Bryza

    Mimona będę pomału ruszał , ale musi trochę ziemia podeschnąć żeby można było wjechać. U nas pogoda ponura. Mimona pochwal się łazienką. Co do szerokości schodów to żadna filozofia . musicie tylko powiedzieć wykonawcy żeby zrobił szerzej. A jak będziecie robić strop terriwa to niech dobrze rozplanują belki stropowe. Spiżarka jest faktycznie mała , ale regał spokojnie wejdzie. Pozdrawiam.

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucy_83 Zobacz post
    ...
    Poniewaz jestem uzalezniona od ksiazek i mam ich setki to jedno pomieszczenie przeznaczone bedzie na biblioteke i male biuro. Pokoj nad garazem pewnie bylby odpowiedni gdyby nie skosy.
    Gdzieś kiedyś widziałem regały na książki umieszczone pod skosami nie przy ścianach, ale tak prostopadle. Bardzo fajnie to wyglądało, a na takiej dużej powierzchni tego pokoju można by taki "biblioteczny" klimatyczny kącik z kilkoma ładnymi drewnianymi półkami zrobić. Jeszcze np. goła cegła przy regałkach...

  9. #609

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was rozważał schody spiralne?

  10. #610

    Domyślnie Bruza.

    Mimona co u Ciebie jak postępy w pracy. Co do kręconych schodów. Nie spotkałem na forum kogoś , kto by miał takie schody. Miejsca nie zajmują dużo ale czy są wygodne. Pozdrawiam.

  11. #611
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    u mnie główny wykonawca dalej na L4 - do piątku! prace lekko stoją, pomalowałam tylko listwy przypodłogowe żeby były gotowe do montażu. Co do schodów kręconych, są w domu u moich rodziców i są naprawdę wygodne. Problemem ich jedynym jest to, że wnoszenie po nich mebli odpada - nie mieszczą się. Wszystko tzreba balkonem.

  12. #612

    Domyślnie

    Sokrates, Mimona - ale czy po schodach zabiegowych w Bryzie naprawde da się wnieść jakieś duże meble? Większość mebli i tak jest chyba składana w pokojach... Ale czy balkon to w ogóle realna alternatywa?

  13. #613
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    haha, ja mówię że balkonem wnoszą u moich rodziców. Myślę że pozabiegowych troche więcej sie wniesie. Np wnieslismy wanne na górę a przy kreconych nie wiem czy byśmy sie wyrobili. Ale kręcone schody są dość fajne

  14. #614

    Domyślnie Bruza.

    No pozdrowienia dla głównego wykonawcy . Szybkiego powrotu do zdrowia. Jeżeli poszerzysz schody tak jak ja to zrobiłem , to na pewno masz większe możliwości. Pozdrawiam.

  15. #615

    Domyślnie

    Omówię z architektem nie tylko poszerzenie Bryzy o 60 cm, ale również wysunięcie całej ściany frontowej o ok. 1 metr. Załatwi to problem schodów oraz małej kuchni. Zapewne się nakryję nogami jeśli chodzi o dodatkowe koszty budowy, ale wtedy Bryza II będzie miała rozkład z moich marzeń

  16. #616
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    w końcu marzenia są po to żeby je spełniać. Pamietaj tylko że potem jest też wiekszy koszt ogrzewania .

  17. #617

    Domyślnie Bruza.

    Mimona tak jak piszesz , marzenia są po to żeby je spełniać, ale to też kosztuje. Często koszty warte są spełnieniu tych marzeń. Mimina wrzucisz jakieś fotki. Pozdrawiam.

  18. #618

    Domyślnie Bruza.

    Mimona co u Ciebie słychać. Bryzowicze co za cisza , nikt nie buduje. Pozdrawiam.

  19. #619

    Domyślnie

    ja zaczynam budowę, ale już zanim zacząłem, pojawiły się schody :/ działkę mam na środku pola i muszę najpierw utwardzić ok. 100m drogi, żeby maszyny mogły wjechać... poza tym idąc za przykładem szanownych bryzowiczów dałem jeszcze projekt do przeróbek - podniesienia ścianki kolankowej i poszerzenia schodów. Jednak ściankę kolankową podniosę tylko o jeden pustak, ok. 25 cm, gdyż gdybym więcej podniósł, powierzchnia użytkowa zrobiłaby się większa niż 140 m2, a to bierzemy kredyt Rodzina na swoim. Pytanie też do Was, co zrobiliście z pustkami na poddaszu (tam gdzie skosy dochodzą do murłaty)? Zostawiliście je, czy może usunęliście, czy może zrobiliście w nich jakieś wbudowane/wmurowane szafki/regały?
    I jeszcze jedna sprawa - konstruktor przeglądający projekt stwierdził, że oryginalny dach jest niezbyt dobrze przeliczony i do tego z belek i drewna, które jest bardzo trudno dostępne... Jeszcze nie sprawdzałem drewna na więźbę, ale czy może potwierdzacie tą opinię i czy warto przeliczać dach w oparciu o jakieś standardowe krokwie itp.?
    Ostatnio edytowane przez johnekj ; 29-03-2012 o 18:33

  20. #620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan@zyta

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chyba kubatura się zwiększy a nie powierzchnia użytkowa my podnieśliśmy o trzy pustaki i jest to najbardziej odpowiednia wysokość i też mamy kredyt rodzina na swoim

Strona 31 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony