dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 49 z 66
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1350

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Polowałem na swojego kreta tydzień ,czatujac na niego jak wywala ziemię,kiedy była dogodna chwila szybciutko wykopałem go razem z kopczykiem na powirzchnię.
    Poczym podrzuciłem sasiadowi

  2. #2

    Domyślnie

    A zło wraca w dwójnasób !

  3. #3

    Domyślnie

    Na kreta najlepszy jest...kot Mój codziennie rano przynosi mi nowego na śniadanko (tak"specjal for me") Zbiera je w całej wsi
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Kupuję, pierwszy....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49
    Ja mam dwa odstraszacze i od 2007 roku nie mam kretów na działce.
    Wiosną nabyłem droga kupna dwa takie odstraszacze. Zwlekałem z ich zakupem bo trochę obawiałem się czy dźwięk przez nie wydawany, nie będzie przykry dla mojego psa. Okazało się że jest mu całkowicie obojętny. Uradowany wstawiłem je w grządki jeden kwiatową drugi warzywną i spokojnie czekałem na efekt tego przedsięwzięcia. Jakie było moje zdziwienie gdy po kilku dniach zobaczyłem ślad podziemnej wędrówki kreta bezpośrednio koło brzęczyka wzdłuż a właściwie pod rządkiem maleńkich jeszcze wówczas astrów. Już byłem skłonny wydedukować że "mój kret" albo jest niedouczony i nie wie że tych pisków nie lubi albo po prostu jest głuchy. Jednak z czasem jego wizyty stawały się coraz rzadsze (przeważa więc teza o jego początkowym nieuctwie) aż w końcu ostatnio przeniósł się całkowicie w inną część działki. Z uwagi na wrodzone lenistwo brzęczyków nie przestawiałem więc teraz muszę wziąć się do roboty i gonić za nim z brzęczykami.
    ppp.j

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Kupuję, pierwszy....
    Nie nie!To lokata! Wykastrowany niestety(a takie dobre gieny ma skurczybyk )
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie



    Nasza najmniejsza kotka czasem przynosi krety (na łąkach gdzieś chyba je łapie, bo na działce nie ma jeszcze)

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Carsten

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    A potem ludzie płaczą, że w ogródku warzywnym szaleją turkucie podjadki czy inne robactwo... Można walczyć, ale bez przesady,rozumiem jak jest dużo, ale jak 1-2 nie ma co przesadzać...

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    A ja mam koty, psa, turkucie i krety - i nie zauważam jakiejś specjalnej różnicy gdy któregoś chwilowo zbraknie. Na krety chyba najlepsze są elektroniczne odstraszacze - ale to tak jak z chwastami - nie da się załatwić raz i mieć z głowy. Psy i koty - owszem łowią - ale tam gdzie łatwiej, czyli niekoniecznie u nas... A turkucie? Gdybyż to krety były wielkości dżdżownic...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69
    Polowałem na swojego kreta tydzień ,czatujac na niego jak wywala ziemię,kiedy była dogodna chwila szybciutko wykopałem go razem z kopczykiem na powirzchnię.
    Poczym podrzuciłem sasiadowi
    fajnie, mój sąsiad chyba robi podobnie.
    Muszę mojego że jednak nie warto i niech zostanie z rodziną po sąsiedzku
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  12. #12

    Domyślnie

    A ja mam super psa i kota , a koło domu żadnej myszy czy kreta (żywych)

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też kupiłem 2 takie odstraszacze zasilane solarnie umiesciłem po obu stronach domu (działka cała w kopcach), rozgarnąlem kretowiska i czekałem co będzie. Spokój trwał dwa tygodnie potem kret najwyraźniej przyzwyczaił się do dźwięków - powstawały nowe kopce i to pomimo że kilkakrotnie przestawiałem urządzenia bliżej. Może jakimś rozwiązaniem byłoby ustawienie wielu odstraszaczy co 10 m (rzekomy zasięg ich działania to 1000 m2) ale to w końcu koszty! Kreta w końcu dorwałem w tradycyjny sposób - zaczaiwszy się przy kopcu.

  14. #14

    Domyślnie

    Ciekawe czy kretowiska zaleje po tych deszczach i sie wyniosa z naszych działek?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Dinar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cały tamten rok miałem 2 odstraszacze solary i na baterie też nic nie pomagało,Udało mi się kupić w Castoramie łapkę na kreta [oficjalnie to się nie nazywa na kreta] ale łapała ekstra.Czasami w jednej dziurze 8szt ,co dziennie jeden.

  16. #16

    Domyślnie

    No popatrz a ja po castoramie latałem i nie widziałem tego,tylko kupilem na allegro, 1 szt ,ale z poczatku ucichlo a po 3 miesiacach znowu wylazły,moze ten deszcz je zmyje ?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Red face

    podczas deszczu wsadziłem wąż (z odpompowywanym nadmiarem deszczówki ze studni) do kretowiska i... pojawiła się piękna fontanna z kretowska po drugiej stronie trawnika
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  18. #18

    Domyślnie

    No super pomysł,ciekawe czy sie potopia czy popłyna gdzies?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    odświeżę temat...

    Próbowałem świec dymnych ... dzisiaj kolejne kopce... dzisiaj kupuje łapki w Castoramie

    Z uwagi na to ze zakladam nowy trawnik kolo domu - czy agrowłóknina rozwiąże problem?

  20. #20

    Domyślnie

    nie
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

Strona 49 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony