dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 42 z 68
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1350
  1. #821

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    pozdrawiam świątecznie i zostawmy choć na chwilę krety, karczowniki i opuchlaki...
    Dziś w nocy jest wyjątkowa okazja aby pogadać z nimi, dojść do porozumienia i ustalić strefy wpływów.
    Ja każdego roku o północy (24/25 grudnia) przeprowadzam takie negocjacje z dobrym skutkiem i ku zadowoleniu wszystkich umawiajacych się stron. Najtrudniej tylko jest osiągnąć kompromis z pędrakami (proponują mi umowy czteroletnie ).

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym 2008 Roku.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  2. #822

    Domyślnie

    Ja bym temu kretowi zafundował wysokie podataki...z czasem na pewno sobie daruje....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  3. #823

    Domyślnie

    ...witam ..na forum juz grasuje półtora roku ale dopiero teraz zglądnełam tu do Was...choc sama uwielbiam piekne ogrody ...zawse moim wielkim marzeniem był domek z duuuzym ogrodem...do domku jednak narażie daleka droga ...ale chce sie podzielić moim sposobem w walce z takimi typami jak krety ...uprawiam ogródek warzywny...i miałam nie lada problem z nornicami (a to bliscy koledzy z kretami)...normalnie załamałam sie jak dwa lata temu nornice zjadły mi prawie całą pietruche iczęść marchewki...tyle sie przy niej narobiłam co chwile na kolanach plewiłam i gdy jesienia zabierałam sie za zbieranie owoców mojej pracy..to mnie normalnie sz...g trafił gdy zobaczyłam co mi zostało z moich warzyw...ojej ale sie rozpisałam....w tym ..to znaczy w zeszłym zkupiłam sobie odstraszacz przeciw kretom nornicom ...i wiecie co wszystkie poszły won ...choc zanim go wsadziłam w ziemie to widziałam juz slady ich bytnosci..podziałało
    ...byc moze juz tutaj był opisywany ten sposób zwalczania tych gryzoni (nie czytałam całego watku) ale naprawde polecam !!

  4. #824

    Domyślnie

    Kreta sie nie przepedza - kreta sie holubi. To samo z ropucha.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  5. #825

    Domyślnie

    Sąsiad za płotem walczy z kretem wszystkimi możliwymi sposobami, a kopców przybywa. Wczoraj pojawiły się nowe.
    Ja natomiast cierpliwie sprzątałam wygrzebaną przez krety ziemię. I o dziwo! Od jakiegoś czasu na mojej działce nie pojawił się żaden nowy kopiec. Sąsiad walczy dalej. Ja natomiast polubiłam moje krety, odkąd likwidując kawałek trawnika pod rabatkę ozdobną zobaczyłam, jaka ilość pędraków chrabąszcza majowego zamieszkuje mój trawnik. I wybaczam kretom to, że czasami muszę posprzątać ziemię z trawnika. A one chyba doceniły moją sympatię, bo dlaczego u sąsiada ryją dalej, a u mnie nie
    If I were a rich (wo)man...

  6. #826

    Domyślnie


    Gratulacje ! ! Szkoda tylko, ze masz takiego sasiada.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  7. #827
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    (...)Wmówić kretowi trzęsienie ziemi

    Ultradźwiękami ogólnie określa się częstotliwość, której ucho ludzkie już nie słyszy. Granicę wyznaczyć trudno, bo jednemu człowiekowi słyszalność kończy się 10 tys. kiloherców, drugi usłyszy jeszcze 20 tys. Identycznie jest w przyrodzie: różne gatunki porozumiewają się na różnych częstotliwościach.

    - Byłoby idiotyzmem ze strony natury, gdyby np. drapieżca i jego ofiara porozumiewał się w tych samych zakresach. I jaka konkurencja w zaproszeniu na ucztę - śmieje się inżynier. - Ucho człowieka jest względem dźwięków natury niemal bezradne - wystarczy nabyć coś, co w handlu nazywa się "urządzeniem do podsłuchiwania przyrody" (jest to aparat do odbioru ultradźwięków z transmisją na pasma słyszalne), a przekonamy się, że pozornie cichy, spokojny, kojący las jest nasycony takim wrzaskiem, że lepiej pójść na autostradę w godzinach szczytu.

    Te obserwacje posłużyły do konstrukcji kolejnych odstraszaczy. Po komarach przyszła kolej na krety. Pierwszy klient, jaki trafił do Przychodzienia, był zupełnie zdesperowany; wypróbował już wszystkie znane sposoby, lecz jego ogród codziennie znaczony był nowymi kopcami. To dla niego inżynier skonstruował coś, co dziś produkowane jest seryjnie i rozchodzi się w ogromnej ilości egzemplarzy. Tym razem ultradźwiękiem mającym straszyć krety nie był odgłos innego zwierzęcia lecz... częstotliwość drgań zapowiadających trzęsienie ziemi.

    - Zrobiłem generator dużej mocy, na próbę. Po paru dniach w ogrodzie nie było jednego kreta. Wtedy wziąłem się za krety na poważnie - wspomina inżynier.

    - W sklepach były jakieś odstraszacze, ale kompletnie nieskuteczne, bo nie brały pod uwagę, że kret jest ślepy i głuchy. Za to świetnie odbiera drgania, co wykorzystałem ja. Gdy więc wypuściłem na rynek mój odstraszacz, długo nie nadążaliśmy z produkcją.(...)"

    http://www.magazynplus.com/pokaz_artykul.php?id=49

  8. #828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał chopinetka
    Witam

    Ja bym się tak bardzo lumpem praskim nie przejmowała widać ma jakieś kompleksy i musi się ekologicznie dowartościować.
    Haniu z tymi siatkami to masz rację - jedyne słuszne wyjście. A w ogóle widzę, że mamy podobne problemy. Jak dałaś sobie radę z opuchlakami?(ale to chyba nie ten wątek, trudno)

    pozdr
    Pyrinex. Innej metody nie ma. Kury i krety nie pomogą. Wydra też nie...
    a gdzie to mozna kupic????? mam juz dosc...13 kopcow w jeden ranek

  9. #829
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Mirek napisał - że nie można tego kupić w detalicznym obrocie dla " cywili".
    To silna trucizna ( niczym cyjanek potasu), więc obrót ograniczony tylko dla specjalistycznych ogrodnictw i lesników.

    U nas halny, zeszły śniegi , gdzie niegdzie tylko łachy lodu, ale.... grządki jak ser szwajcarski karczowników i nornic. Uzbierałam już 2 słoiki petów i dziś będę wsypywała w nory...Ziemia jeszcze zamarznieta i nie ma jak sprawdzić, które krzewy i drzewa nie mają już korzeni, ale...kosówka Ophir...już wisi zwiędła i zielona, co raczej wskazuje brak " jamy gebowej" pod ziemią.
    Az boję się wiosny i tego czego już nie będzie.

    Moze spróbuj jeszcze takie coś Tesco :
    http://www.allegro.pl/item296696767_...otliwosci.html

  10. #830
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał chopinetka
    Witam

    Ja bym się tak bardzo lumpem praskim nie przejmowała widać ma jakieś kompleksy i musi się ekologicznie dowartościować.
    Haniu z tymi siatkami to masz rację - jedyne słuszne wyjście. A w ogóle widzę, że mamy podobne problemy. Jak dałaś sobie radę z opuchlakami?(ale to chyba nie ten wątek, trudno)

    pozdr
    Pyrinex. Innej metody nie ma. Kury i krety nie pomogą. Wydra też nie...
    a gdzie to mozna kupic????? mam juz dosc...13 kopcow w jeden ranek
    Teska, czytaj.. albo co.
    Pyrinex jest na opuchlaki. O to było pytane.

  11. #831

    Domyślnie

    Polecam O czym szumia wierzby Grahama Greena ( Wind in the Willows).
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  12. #832
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Czytać kretom?

  13. #833

    Domyślnie

    Czytac dla przyjemnosci sobie a z pozytkiem dla wszystkich - pozdrow Hanne. Wisze wszystkim p o e m a t o k u r z e.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  14. #834
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Był sobie raz artysta-sadysta.
    Mniemanie o sobie miał gigantyczne
    Nosa zadzierał wręcz, arystokratycznie!

    Rozumy ze smakiem podjadał,
    Chełpił się nad-wykształceniem
    A adwersarza nazywał...jeleniem.

    Świat poukładał warstwowo:
    "Nie jesteś ze mną? Toś ..krową!
    I głupkiem, i dziurą ową... "

    "Ssak, to jest porost bezmózgi!!!
    Oblać benzyną, podpalić
    I to, TO będzie się chwalić!"

    Naczelny- zawsze jest górą!
    Bo radość tkwi w zabijaniu,
    W przemyślnym cierpień dawaniu

    Tak, tkwiąc w swym zadufaniu
    Padł trupem przy przekąszaniu
    Zwykłego, świńskiego kotleta.

    Bo dureń nie widział, że życie,
    Koło zatacza też skrycie.
    Oddaje to, co dawane.

    Trutka ze szczura, jest w kocie,
    Co psu w misce mięchem grzechoce.
    A psina w świńskim korycie,
    Rewersem odbierze też życie.

    Pozdrawiam refleksyjnie ale ciepło
    -hanka

  15. #835

    Domyślnie

    A jakia jest mysl przewodnia tego pieknego wiersza z rymami ? Prawie rap z pierwszej polki A na krety to nie tylko trucizny, trzesienia ziemi ale i trotyl. Bardzo dobry. Polecany przez uznanych d o r a d c o w co tez maja punkty sprzedazy roslin i wszystkiego do ogrodu.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  16. #836

    Domyślnie

    Dwa pierwsze wątki na forum o tym jak przepędzić koty, krety, gdzieś niżej o psach....

    w.

  17. #837

    Domyślnie

    Przepedzamy wszystko, jak leci..........
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  18. #838
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Na małe trawniki dobra jest siatka ogrodzeniowa o małych oczkach. Drut w plastiku. Powiedział mi o tym pracownik który kilka lat pracował w firmie zakładającej ogrody. Niwelują teren, rozwijają siatkę, docinają. Wywrotka humusu, rozgarniają cienko, ... Jeśli trzeba coś posadzić - nożyce do cięcia drutu, otwór i sadzimy.

  19. #839

    Domyślnie

    Eeee, nie gadaj, ze akcja byla udana bo nie rzuciles tam nie zgaszonego papierosa.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  20. #840
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Wojne z kretami wygrałem .Dziś
    Ciekawe na jak długo (Elektryczne straszaki nie zadziałaly)
    Zakopałem pułapki i udało się .Tylko szkoda że nie przeżyły (miałem kreciki wynieść do lasu)
    Często trzeba zaglądać .Dwa razy dziennie to przeżyją
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Strona 42 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony