dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie co zrobić z rojem pszczół?

    Przyleciał do mnie do ogrodu rój pszczół, usiadł na wysokiej sliwce; posiedział parę godzin i nie ruszany odleciał; jednak po południu pszczoły wróciły i usiadły w tym samym miejscu; co gorsza pojawiły sie szerszenie nad nim - nie jest to zdecydowanie matka; co robić; ani pies ani dzieci nie wypuszczam do ogrodu, ale nie usmiecha mi się czekanie na...własnie na co?
    Poradzicie coś mądrego??
    Pozdrawiam i z góry dzięki za rady

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    1. Zawołać jakiegoś właściciela pasieki (musi być w pobliżu), niech przyjedzie i sobie weźmie.

    2. Można również schwytać. Pszczoły można uspokoić uderzając rytmicznie w coś metalowego. Równocześnie można je lekko spryskać wodą. podstawić jakiś kocioł lub skrzynię i strząchnąć rój, lub jak się nie jest pewnym, to obciąć gałąź. Uwaga, wysokość z której spadnie rój nie powinna być wysoka. Pojemnik szybko przykryć. Pojemnik powinien mieć niewielkie otwory, żeby pszczoły się nie podusiły, ale tak małe, żeby nie wylazły. Tak zabezpieczony rój postawić w cieniu i spokojnie czekać na kogoś kto je odbierze, albo wywieźć i wypuścić w lesie, ale jest szansa, że wrócą.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #3

    Domyślnie

    no własnie cały sęk w tym, że wokół nie ma żadnej pasieki, naprzeciwko bloki, a wzdłuż mojej ulicy domki owszem, ale nigdzie uli.a co do zroszenia wodą, to próbowaliśmy, sądząc że je to zwyczajnie odgoni, niestety część z nich opadła na trawnik i teraz juz noc, więc tak zostały - aż pewnie wyschną, 4/5 na drzewie a 1/5 na trawniku łażąc wokół drzewa..

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ja bym spróbowała poszukać jakiegoś telefonu, np. Związek Pszczelarzy, niech je sobie wezmą, pewnie im się przydadzą...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  5. #5

    Domyślnie

    A ja uważam, że jutro rano albo najpóźniej przed południem rój pszczól odleci a przez nastepne kilka godzin będą jeszcze latały w tym miejscu tylko pojedyńcze pszczoły.
    No i nie polewać pszczół wodą bo jak mają lecieć...
    Napisz czy miałem rację
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  6. #6

    Domyślnie

    No miałeś rację, przed południem większość pszczół odleciała; została na gałęzi niewielka grupka - trochę zagubionych pszczół, ciekawe co z nimi; jestem już spokojniejsza ale skubany szerszeń cały czas poluje..
    Dzięki za rady!

  7. #7

    Domyślnie


    A szerszeń to już inna „opcja polityczna" ale też nie pokrapiaj go wodą i nie wydzwaniaj mu żadnych rytmów stukając w coś metalowego
    Te nieliczne pozostałe pszczoły też polecą do swojej „bazy". A może już poleciały (jutro ich już nie zobaczysz ).
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony