dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 165
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gorallo24

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie


    W rozwinięciu na powyższym przykładzie.
    Standardowo w programie są dostępne widoki/rzuty na ściany N, S, W i E. W powyższym:
    w widoku na ścianę S będzie widoczna ściana 1 (przesłania S),
    w widoku na ścianę N będzie widoczna ściana 2 (przesłania N).
    Czy można stworzyć widoki na wszystkie ściany osobno? Nie mogłem niestety nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Nie znam tego programu dobrze, stad moje pytanie.

  2. #62

    Domyślnie

    A tego niestety nie wiem, jakoś dałam radę bez tych opcji widoku (jak potrzebowałam dokładnie obejrzeć daną ścianę to odsuwałam tę która mi zasłaniała )
    Może ktoś inny pomoże.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Czy mozna pobrać z sieci biblioteki mebli do pro100? Gdzie je wtedy wkleić-w meble czy w materiały?
    Moze podzielicie się linkami do bibliotek do pro100?
    Wczoraj sciagałam Voxa ale otwieraja się tylko tekstury a meble juz nie
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #64

    Domyślnie

    No wlasnie może ktoś ma więcej bibliotek do PRO 100- glównie lazienki mnie interesują.
    Dla chcącego nic trudnego!

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marekmaz

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    8

    Domyślnie pro100

    Witam,
    Mam pytanie: - pro 100
    jak można zapisać w bibliotece foto np. dodatkowej umywalki, oświetlenia, szafki, obrazu ściennego, etc - jakie rozszerzenie powinien mieć obraz?

    POZDRAWIAM

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    .jpg
    Zapisuj w materiałach

    A ja nadal szukam bibliotek o pro. Będę wdzięczna za pomoc.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o biblioteki mebli to nie znalazłem pare a biblioteki materiałow można samemu zrobić, czy to glazury,fronty i inne.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Czy ktoś wie czy do PRO100 można gdzieś znaleźć modele schodów?

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Z materiałami nie ma takiego problemu jak z meblami czy np. zasłonami. Tego brakuje i trzeba sie bawić.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    JA próbowałem schody zrobić samemu. Każdy stopień ustawiałem we właściwościach wyżej o powiedzmy 17cm i ustawiałem jeden nad drugim z przesunieciem. Proste schody ze spocznikiem owszem wyszły całkiem nieźle, niestety przy zakręconych trzeba już sporo pogłówkować.

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajila

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie glazura, terakota - PRO 100

    Moja przygoda z PRO100 zaczęła się wczoraj więc proszę o pomoc.
    Próbuję zaprojektować łazienkę, niestety kiedy przeciągam z biblioteki płytkę na daną ścianę nie widzę wzoru płytki, ale tylko "kolor". Dla przykładu - czarno biała płytka przeciągnięta na ścianę - rezultat: ściana szara, a nie płytki.
    Mam nadzieję że dobrze opisałam problem.

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajila

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Ooops..

    przypadkiem klinęłam tekstury i problem się rozwiązał

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    jeżeli chcesz więcej tekstur to rób jak ktoś opisał wyżej. Znajdż fotkę danego wzoru - zapisz ją w program files/pro100/biblioteka, stwórz nowy element, i przeciągnij zdjęcie z biblioteki na element.
    Ja tak robię drzwi, okna, lodówki, zlewy, kuchenki. Oczywiście odwzorowywuję w pełni wymiary oryginału na moim nowym elemencie.

  14. #74

    Domyślnie

    Witam. mam takie pytanko. Jak zrobić w PRO100 skośną ścianę? da się jakoś edytować ściany, żeby możnabyło zrobić taki skos??

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał elleonore
    Witam. mam takie pytanko. Jak zrobić w PRO100 skośną ścianę? da się jakoś edytować ściany, żeby możnabyło zrobić taki skos??
    Zaznaczasz ścianę którą chcesz mieć skośną i wybierasz z menu przycisk "obróc" (taka wywinięta strzałka) - ustawiasz o jakąś oś obrotu chodzi i o ile stopni chesz obrócić.

  16. #76

    Domyślnie

    nie wiem czy bylo
    kazdy element (glazura terakota, obrazy, itp) zapisujemy w jpg. w pro 100 klikamy na nim prawym i zapisujemy prawidlowe wymiary w mm i juz mozna uzywac.
    projektowanie skomplikowanych ksztaltow to juz wyzsza jazda, latwiej edytowac dostepne
    co do bibliotek, przejzalem siec i znalazlem niewiele, wydaje mi sie ze lacznie to ok 700MB a nie wiem czy sie nie powtarzaja

  17. #77

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    NIetypowe kształty mozna też tworzyć za pomocą narzedzia "Kształt".
    Wystarczy, że wygenerujemy nowy element o danych wymiarach. KLikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy "kształt". Teraz możemy z tym elementem zrobić prawie wszystko.

    PS. Bofff może natknąłeś się gdzieś w bibliotekach na schody?

  19. #79

    Domyślnie

    niestety, schodów nie widziałem, ale się jeszcze rozejrzę

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Cytat Napisał elleonore
    Witam. mam takie pytanko. Jak zrobić w PRO100 skośną ścianę? da się jakoś edytować ściany, żeby możnabyło zrobić taki skos??
    Zaznaczasz ścianę którą chcesz mieć skośną i wybierasz z menu przycisk "obróc" (taka wywinięta strzałka) - ustawiasz o jakąś oś obrotu chodzi i o ile stopni chesz obrócić.
    aha, ok, dzięki wielkie.
    Z pro100 mam do czynienia od wczoraj świetny program, najlepszy z tych kilkunastu, które już wypróbowałam! do kuchni polecam ALNO - najlepszy, jeśli chodzi o wybór mebli, Pro100 używam póki co do projektowania łazienki, ale może pokuszę się też do odświeżenia mojej kuchni, już zaprojektowanej w ALNO właśnie Jestem grafikiem komp. z wykształcenia, przywiązuję ogromną wagę do funkcjonalności programów, PRO100 jest baaaardzo funkcjonalny, przyswojony przeze mnie w niecałą godz. ściągnęłam masę płytek, zwłaszcza Cersanit ma ciekawe kolekcje, do pobrania w rar na www, więc biblioteka powstała w kilka minut Zabieram się do poczytania podręcznika użytkownika, co by program rozłożyć na części pierwsze Łazienka już w 1/3 zaprojektowana, jak będzie całość to wrzucę zdjęcie pozdrawiam

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony