dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 129
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 2580
  1. #2521

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemotz Zobacz post
    Cześć!!!
    Pozdrawiam wszystkich włascicieli i budujących Doskonałego!
    Czy ktoś Was byłby tak miły i umożliwił obejrzenie swojego domu, najlepiej w Krakowie, okolicach lub małopolsce?

    Wersja dowolna, aczkolwiek przymierzamy się do wersji 1 w lustrzanym odbiciu.

    Pozdrawiam,
    Tomek.
    Polecam przejechać się po okolicy, i napewno się znajdzie w okolicy jakiś doskonały.
    Ja w Lublinie znalazłem bez niczyjej pomocy 5 "doskonałych" w różnych wersjach.

  2. #2522

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoobertus Zobacz post
    Cześć,
    czy ktoś z doskonałych montował więcej niż jeden włącznik świetlny w słupie przy schodach ?
    Tak, ja montowałem 2x (w pionie) od czoła słupa (sterowanie salonu), jeden z boku od strony schodów(schodowy do schodów) i niżej gniazdko 230V. Kierownik nie był zadowolony tym faktem, finalnie daliśmy max płytki puszki, tak aby część zmieścić w tynku a tylko 2-3cm w słupie. Lepiej nie zbliżać się do zbrojenia.

  3. #2523

    Domyślnie

    dzięki sherif, też zastanawiam się nad rozwiązaniem dwóch gniazd po dwóch stronach i na dole gniazdo230V od strony komina. Albo 1x 4 w pionie, mam nadzieję że elektryk nie trafi na zbrojenie bo jeśli tak się stanie to kończy kucie.
    Wydłużyłem dom o 1m i schody zaczynają się równo ze słupem, napisz jeszcze czy dałeś oddzielnie oświetlenie schodów, wydaje mi się że górne światło z korytarza powinno wystarczyć ?

  4. #2524

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoobertus Zobacz post
    dzięki sherif, też zastanawiam się nad rozwiązaniem dwóch gniazd po dwóch stronach i na dole gniazdo230V od strony komina. Albo 1x 4 w pionie, mam nadzieję że elektryk nie trafi na zbrojenie bo jeśli tak się stanie to kończy kucie.
    Wydłużyłem dom o 1m i schody zaczynają się równo ze słupem, napisz jeszcze czy dałeś oddzielnie oświetlenie schodów, wydaje mi się że górne światło z korytarza powinno wystarczyć ?
    Mam gniazdko od strony kominka, ale to miejsce to świetna miejscówka na kanapę /narożnik, więc dostęp do gniazdka przy większym meblu może być utrudniony.
    4 w pionie to zależy jak inne gniazdka są, u mnie są max 2 w pionie więc więcej by nie pasowało.
    Mam górne światło montowane +/- w osi poddasza nad korytarzem na piętrze. 3pkt (LED 5W) wystarczają do doświetlenia schodów i całego górnego korytarza. Trochę światła jeszcze daje u mnie podświetlenie szklanej balustrady na schodach.

  5. #2525

    Domyślnie

    Ok, dzięki. A jak się szklana balustrada sprawdza, masz pochwyty? zastanawiam się nad szkłem, choć nie chciałbym ciągłego wycierania.

  6. #2526

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoobertus Zobacz post
    Ok, dzięki. A jak się szklana balustrada sprawdza, masz pochwyty? zastanawiam się nad szkłem, choć nie chciałbym ciągłego wycierania.
    Tak, mam pochwyty. Z wycieraniem jest taki problem, że mam ją podświetlana + dwójka dzieci a to nie najlepsza kombinacja. W dzień nie widać smug.

  7. #2527

    Domyślnie

    no to u mnie podobna sytuacja, tylko nie będę robił podświetlenia. z pochwytami czy bez dla dzieci to chyba żadna różnica Tak z innej beczki bo i ile dobrze pamiętam masz ogrzewanie podłogowe na dole a na górze grzejniki ( popraw mnie jeśli się mylę). Podłogówkę układam w całym domu, planuję dać sterowniki w każdym pokoju + jeden na dole na tym słupie przy schodach. Jak wygląda kwestia rozchodzenia się ciepła?. Wentylację mam grawitacyjną.

  8. #2528

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoobertus Zobacz post
    no to u mnie podobna sytuacja, tylko nie będę robił podświetlenia. z pochwytami czy bez dla dzieci to chyba żadna różnica Tak z innej beczki bo i ile dobrze pamiętam masz ogrzewanie podłogowe na dole a na górze grzejniki ( popraw mnie jeśli się mylę). Podłogówkę układam w całym domu, planuję dać sterowniki w każdym pokoju + jeden na dole na tym słupie przy schodach. Jak wygląda kwestia rozchodzenia się ciepła?. Wentylację mam grawitacyjną.
    Starszy syn (7 lat) już nie brudzi, używa pochwytu.
    Cały dom mam podłogówkę + drabinki w łazienkach + na górze rozprowadzenie na grzejniki (zatynkowane). Teraz bym nie robił drabinek i rozprowadzenia na grzejniki (zrobiłem awaryjnie). Mam czujniki w każdym pokoju i byłem przygotowany na podmianę zaworów na elektrozawory ale po 2 latach stwierdzam, że to bez sensu. Kazde pomieszczenie i tak ma różne zapotrzebowanie na ciepło, więc trzeba poświęcić jeden sezon na regulację tak aby było dobrze i jezeli się chce zastosować niewielkie różnice temp. To wszystko sterować centralnie. Ciepło najlepiej rozchodzi się od kominka na dole, dość szybko się nagrzewa masa powietrza idąca w kierunku antresoli i sypialni.

  9. #2529
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    investor1

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    19

    Domyślnie

    Pytanie do wybudowanych, gdzie schować rury rekuperacji dla obsługi parteru?

  10. #2530
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    investor1

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych, zbliżam się do końca sso koszty to okolice 165 000 . Jedyne zmiany to blachodachówka murano , rezygnacja z 2 okien dachowych i xps 15 w fundamenty

  11. #2531
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    M&S.Z

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-472
    Posty
    2

    Domyślnie

    Właśnie też się nad tym zastanawiałem. Jest system, który można ukryć na podłodze piętra w warstwie styropianu (5 cm) pod wylewką i w ten sposób rozprowadzić reku dla parteru. Trzeba tylko wykonać przewierty do anemostatów w każdym pomieszczeniu. Będę zamawiał projekt rekuperacji dla Doskonałego 3 lustro w tej firmie. Montaż można spokojnie wykonać samodzielnie i sporo przy tym zaoszczędzić.

  12. #2532

    Domyślnie

    W kwestii wentylacji warto kupić projekt u projektantów domu. Projekt jest dopracowany i na prawdę trudno o lepsze rozwiązania. Odnośnie dołu to jjst on obsługiwany: kuchnia i spiżarnia przez wiatrołap, jadalnia +salon - przewiert przy antresoli, pokój na dole i łazienka przez korytarzyk przed łazienką + kotłownia. Pozwala to ograniczyć zabudowę do min, zabudowuje się tylko wiatrołap i korytarzyk przed łazienką (wnęka).

  13. #2533

    Domyślnie

    Odkupie projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją dla projektu Doskonały 3.
    Zapraszam na PW.

  14. #2534
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kindas

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-092
    Posty
    9

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,
    poszukujemy dekarza, do dachu na domu według projektu Doskonały 3. Kogos z doświadczeniem w kładzeniu dachówki płaskiej, Brass Turmalin.

    Termin: Wrzesień 2017

    Dach będzie deskowany i papowany, zakres robót:
    - dachówka
    - runny
    - wykończenia blaszane w tym lukarna

    Uprzejmie poprosiłbym o kontakt mailowy, lub poprzez forum

    Pozdrawiam.

  15. #2535

    Domyślnie

    Cytat Napisał kindas Zobacz post
    Drodzy forumowicze,
    poszukujemy dekarza, do dachu na domu według projektu Doskonały 3. Kogos z doświadczeniem w kładzeniu dachówki płaskiej, Brass Turmalin.

    Termin: Wrzesień 2017

    Dach będzie deskowany i papowany, zakres robót:
    - dachówka
    - runny
    - wykończenia blaszane w tym lukarna

    Uprzejmie poprosiłbym o kontakt mailowy, lub poprzez forum

    Pozdrawiam.
    U mnie robił tą dachówkę dekarz tel. 661 917 438. Wiem, że potem jeszcze robił ze dwa razy Doskonałego. Jak najbardziej godny polecenia

  16. #2536
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kindas

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-092
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    U mnie robił tą dachówkę dekarz tel. 661 917 438. Wiem, że potem jeszcze robił ze dwa razy Doskonałego. Jak najbardziej godny polecenia
    Dzieki sherif, niestety z tym panem cieżko sie porozmieć.... bukowaliśmy u niego termin w zeszłym roku, na ten rok na wykonanie. W tym roku okazało się, że pan niema dla nas czasu.... przed realizacja terminu, bo miał robić w czerwcu, odmówił wykonania, także proszę uważajcie na niego...
    Ostatnio edytowane przez kindas ; 06-06-2017 o 14:53

  17. #2537

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Ktoś może orientuję się czy mógłbym gdzieś zobaczyć na żywo (chociażby z zewnątrz) Doskonałego w okolicach Zielonej Góry?
    Z góry dziękuję za informację

  18. #2538

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Z zadaszeniem tarasu od strony jadalni jest też problem. Dach jest dość nisko w tym miejscu i nie ma gdzie przyczepić markizy.
    U mnie za ogrzewanie wyszło trochę mniej, ostatnie 2,5m to 710zł, Cały rok 1806zł. Grzanie gazem (CO + CWU+gotowanie, 222m2 PU) +3mp drewna do kominka.
    Dawno mnie tu nie było. Ostatnio szukałam inspiracji na zadaszenie tarasu, i znalazłam w necie takie rozwiązanie. Niestety nie znam jeszcze kosztów. Może komuś się przyda

  19. #2539

  20. #2540
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    scotystudio

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-102
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam,

    odsprzedam skany rekuperacji doskonały 3. [email protected] ,
    Ostatnio edytowane przez scotystudio ; 11-09-2017 o 20:14

Strona 127 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony