dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Schody zabiegowe RINTAL

    Czy ktoś zafundował sobie takie cudo i ma jakąś opinię albo usłyszał gdzieś coś o nich ?

    Czyli czy warto się w to pakować ?
    Jasiu

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz duuuuuużo pieniędzy to możesz sobie zafundować

  3. #3

    Domyślnie

    Opinia z drugiej, ale bliskiej ręki:
    U mojej siostry na osiedlu schody zabiegowe ludziska wykonywali na dwa sposoby:
    1) stolarz
    2) Rintal

    Wszystkie domy (i schody też w związku z tym) są jednakowe.
    Wnioski po 4 latach użytkowania:
    1) te robione przez stolarzy trzymają się różnie (w zalezności od klasy fachowca) - u mojej siostry (też wersja stolarz) się nieco "rozklekotały", konstrukcja skrzypi i jak się chodzi po nich, to one też "chodzą"
    2) te z Rintala trzymają się podobno doskonale i ani drgną (to opinia mojej siostry, która teraz ubolewa że się jednak nie szarpnęli na koniec budowy na taki luksus).

  4. #4

    Domyślnie

    Rintal jest w Tczewie wiec mam poniekąd blisko. Kiedyś nawet pojechałem zobaczyc ich schody. Wyglądają rzeczywiście porządnie. Cena też porzadna Za jednobiegowe schody około 8tys. zł. Jednak ze względu na bliskość wykonawcy i jakość poważnie się nad nimi zastanawiam.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wcale nie wychodza tak drogo - moje zabiegowe (3/4) z wszystkimi barierkami i w kolorach takie jakie mi się podobają "pod klucz" (transforma) wychodzą za 8 tys. A byle stolarz z garażu chce na dzień dobry 7 tys. W dodatku Rintale mają sprytne półspoczniki, dzięki czemu schody wychodzą o 10 cm szersze i wygodniejsze (mam otwór 210x150 i 300 cm różnicy podłoga-podłoga)

    Czyli powiadacie, że nie słyszeliście narzekań na ich jakość ?
    Jasiu

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, te spoczniki też przypadły mi do gustu, ale za Bitre zaśpiewali sobie ponad 1000zł/stopień

  7. #7

    Domyślnie schody Rintal

    witam
    czy ktoś ma u siebie zamontowane schody Rintal Araya lub podobne systemowe?
    Jakie opinie i jak to wygląda finasowo?

  8. #8

    Domyślnie

    Rintal nie jest tani. Jak byłem na etapie schodów i analizowałem ich ofertę to okazało się że za cene 1 schodów od nich miałem wykonane prawie 2 przez firmę z okolic.
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Potwierdzam to co Pisze MaBi. Cena kosmiczna

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Ja jestem parkieciarzem, nie użytkownikiem - ale napiszę swoje zdanie. Ja rozwiązania Rintala mogę tylko polecać. I do paneli podłogowych i do parkietów. Ze stolarzami i ich schodami różnie bywa - różne rzeczy widziałem. I niestety muszę tak napisać jako rzemieślnik... . Cen Rintala nie znam, ale znam rozwiązania - mogę napisać, że sprawdzają się w 99%... .

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    Potwierdzam to co Pisze MaBi. Cena kosmiczna
    a co ty wiesz o kosmosie ?
    poprostu dobry produkt w dobrej cenie
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #12

    Domyślnie

    a jakaś alternatywa: podobna jakość i niższa cena?
    znalazłem w "centrum-schodów" cena trochę niższa
    może ktoś jeszcze ma jakieś namiary na solidnąfirmę?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    poprostu dobry produkt w dobrej cenie
    A mógłbyś trochę rozwinąć swoją wypowiedź, bo wg mnie cenniejsze są argumenty niż stwierdzenia. Dodam, że nie neguję Twojej tezy ale pytam z ciekawości bo jak pisałem schody już dawno mam za sobą.
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Rezi - ja powiem, że produkt taki sobie (nic specjalnego go nie wyróżnia od innych ogólnie dostepnych na rynku), w super CENIE. A wracając do schodziarzy (rzemieślników) - to jak ktoś proponuje dębowe schody samonośne (jak było to na tym forum) za 3-4kPLN, to nie dziwmy się później jakości ich wykonania.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam schody kombinowane tzn. poręcze, tralki i balustradę mam od Rintala a stopnice i podstopnice zamówione gdzieś na "ścianie wschodniej" i zamontowane przez parkieciarzy. Faktycznie Rintal jest drogi ale z moich doświadczeń wynika, że jakościowo co najmniej dobry. Jeżeli chodzi o wygląd - rewelacja, system montażu - zamontuje nawet laik. Kupiłem elementy niepolakierowane, więc było trochę taniej, lakierowanie odbyło się w jednym czasie razem z parkietem i resztą schodów jednym rodzajem lakieru. Jak sobie porównałem taki "system kombinowany" wyszedł mnie taniej niż w całości zamówiony u dobrego rzemieślnika no i taniej niz w Rintalu za kompletne schody.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Kangoo - zmniejsz atawar
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  17. #17

    Domyślnie OPINIE O SCHODACH Z FIRMY RINTAL

    Proszę o opinie o schodach. Czy warto zamówić? Mają w miarę szybko na obecne czasy. 6 tygodni czekania

  18. #18

    Domyślnie

    Moi znajomi mają. Świetny wyrób, jak dla mnie mają tylko jeden minus - wszystko robią na buku.

  19. #19

    Domyślnie

    a co jest nie tak z bukiem?

  20. #20

    Domyślnie

    Nie, no buk mają pierwsza klasa, ale jak wiesz to bardzo gładkie drewno i nie ma mowy, nawet wybierając nienaturalne wybarwienie, o uzyskaniu np ciekawego rysunku drewna.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony