dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie kolejny raz o zgłoszeniu robót nie wymagających pozwolenia

    Witam wszystkich i od razu przepraszam za poruszanie wielokrotnie już drążonego tematu.
    Art 29 Prawa Budowlanego znam już chyba na pamięć - forum przeszukałem wzdłuż i wszerz i mimo to mam kilka praktycznych pytań dotyczących Waszych doświadczeń ze zgłoszeniami prac nie wymagających pozwolenia.

    Przed wprowadzeniem się do naszego zakupionego domu chcę przeprowadzić szereg prac na zgłoszenie.
    W jaki sposób pisaliście Wasze zgłoszenia? (druk mam) - chodzi mi o stopień szczegółowości opisów prac i sposobu wykonania, czy wszystkie prace wpisywaliście na jednym zgłoszeniu czy też każdą czynność na osobnym.

    Takie zgłoszenie składa się w gminie czy starostwie?

    Im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem a już za kilka dni musze zacząć działać.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i Wasze doświadczenia. Byłoby idealnei gdyby ktoś przesłał mi na priv lub email : [email protected] opis prac ze swojego złoszenia (równiez tych które ocierają się o pozwolenie )

    Co chcę robić?:
    łazienki, podłogi, ściany, sufity podwieszane, wymiana, kaloryferów, wymiana drzwi wewnętrznych i zewnętzrnych, wymiana obłożenia betonowych schodów wewnętzrnych, docieplenie dachu, montaż okien połaciowych, wymiana rynien, malowanie elewacji zewnętrznej (czy podaje się kolor?) , być może ocieplenie budynku i nowe tynki, wymiana ogrodzenia, zadaszone miejsce parkingowe na dwa samochody - to na razie chyba tyle ale pewnie jeszcze coś dojdzie.


    Bardzo Was proszę o pomoc i pozdrawiam

    aleksanderm
    własnie rozpoczynamy przygodę z własnym domem...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Przy takim zestawie robót, to najlepiej skontaktować się z wydziałem budownictwa w Starostwie (gmina nie) i uzgodnić z nimi, bo przepisy przepisami, a z ich interpretacją ...
    Generalnie do zgłoszenia napewno należy mieć tytuł prawny do zajmowanej nieruchomości (najlepiej nr księgi wieczystej). resztę powiedzą na miejscu, bo wymagania odnośnie dokumentacji są różne, raz wystarcza szkic, a gdzie indziej żądają projektu.

    Co chcę robić?:
    łazienki, podłogi, ściany, sufity podwieszane, wymiana, kaloryferów, wymiana drzwi wewnętrznych i zewnętzrnych, wymiana obłożenia betonowych schodów wewnętzrnych, docieplenie dachu, montaż okien połaciowych, wymiana rynien, malowanie elewacji zewnętrznej (czy podaje się kolor?) , być może ocieplenie budynku i nowe tynki, wymiana ogrodzenia, zadaszone miejsce parkingowe na dwa samochody - to na razie chyba tyle ale pewnie jeszcze coś dojdzie.
    1. Na roboty wnetrzowe, które nie powodują żadnych zmian w scianach i elementach konstrukcyjnych, generalnie nie trzeba żadnego zgłoszenia.
    2. Jeśli chodzi o elewację zewnetrzną, to bywa różnie. W niektórych miejscowościach obowiązuje określona kolorystyka, w innych nie. To samo z fasadą i oknami.
    3. Na ocieplenie budynku zdaje się, że należy mieć zgodę, ale w zależności od wysokości ściany (tu niedawno była jakaś zmiana w przepisach)
    4. Wymiana ogrodzenia to też zależy. Jeśli sąsiaduje z własnością publiczną (działka gminna, jakiejś firmy czy droga państwowa) to musi być uzgodnione z dysponentem ii wymaga zgłoszenia. jeśli pomiędzy właścicielami prywatnymi, to za ich zgodą, bez zgłoszenia.
    5. zadaszenie pargingu - zgłoszenie - a może i pozwolenie?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony