dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 132
  1. #1

    Domyślnie Okna biale czy kolorowe?

    Czym sie kierujecie w podjeciu decyzji co do koloru okien? Teoretycznie zdecydowalam sie na okna orzechowe, bo takie pasuja mi bardziej niz biale do elewacji i takie ogolnie mi sie podobaja. Jednak mam watpliwosci czy we wnetrzach aby na pewno nie bedzie mi kolor okien za bardzo dominowal i zaciemnial? Szukajac inspiracji, ogladajac wnetrza widze, ze czesciej moja uwage jednak przyciagaja te z bialymi nie rzucajacymi sie w oczy oknami, wiec co tu zrobic?

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno latwiej jest urzadzic wnetrze z bialymi oknami. Mam wlasne ten sam problem, bo jak zamawialismy okna, to nie zastanawialam sie jak beda urzadzone wnetrza i wybralismy okna w kolorze dab rustykalny, bo takie nam sie podobaly. Teraz chce urzadzic dom w jasnych kolorach, bo domek malutki i te ciemne okna troche mnie ograniczaja. Do tego dochodza okna polaciowe, ktore sa z bardzo jasnego drewna, podloga pewnie bedzie jakas posrednia, a jeszcze drzwi i meble. Trzeba sie dobrze zastanowic, zeby nie zrobic balaganu kolorystycznego.

    A o jakich oknach myslisz plastikowych czy drewnianych?
    Jesli plastikowe, to moze byc okleina tylko od zewnatrz.
    Drewniane tez mozna zamowic malowane od zewnatrz i od wewnatrz na inny kolor, ale wiaze sie to oczywiscie z dodatkowa oplata. Np. w Gebauerze 30%.

  3. #3

    Domyślnie

    KozAnko dzieki za odpowiedz Wlasnie boje sie tych utrudnien w urzadzaniu, tym bardziej, ze ogolnie lubie sloneczne wnetrza, a czesc dzienna na parterze wydaje mi sie troche ciemnawa. Kuchnie i jadalnie mam od polnocy a salon poludniowy- zachod.
    Okna planuje plastikowe i tak chcialam zaimitowac drewno kolorem a nie zwyklym bialym plastikiem. Ale moze faktycznie jednostronnie kolorowe beda dla mnie wyjsciem. Bede musiala pogodzic sie z mysla, ze nie zostana pomylone z drewnianymi
    Do czego kolorystycznie powinno sie dopasowac drzwi wewnetrzne?? Czy sa gdzies spisane jakies ogolne zasady dotyczace projektowania wnetrz?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja podobnie jak przedmówczynie , zastanawiam się wciąż nad kolorem okien - a tak w ogóle to nad kolorystyką całego domu w środku i na zewnątrz.Jedno jest pewne - nie można decyzji podejmować pochopnie, bo jeżeli to ma być dom naszych marzeń ten jedyny, to wszystko trzeba dokładnie przemyśleć.Nawet nie zdawałam sobie sprawy ile jest szczegółów na pozór banalnych, które potem przy wyborze sprawiają problemy.I tak decydując się na okna plastikowe w okleinie drewnopodobnej musimy wziąć pod uwagę, że "drewniane" będą też meble,podłogi,schody i drzwi...Z moich obserwacji wynika że niewielka zmiana w odcieniu powoduje już chaos. Białe okna wydają się super rozwiązaniem jeśli chodzi o kolor - do wszystkiego pasują, ale decydując się na nie musiałabym też zamówić białe drzwi do wewnątrz bo uważam że okna i drzwi powinny być jednakowe.I tu jest problem. Nie mam zamiaru na okrągło ich czyścić.
    Generalnie wybrałam okna w okleinie złoty dąb lub orzech-obustronne.Drzwi będą w tym samym kolorze.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał prystelka
    Z moich obserwacji wynika że niewielka zmiana w odcieniu powoduje już chaos. Białe okna wydają się super rozwiązaniem jeśli chodzi o kolor - do wszystkiego pasują, ale decydując się na nie musiałabym też zamówić białe drzwi do wewnątrz bo uważam że okna i drzwi powinny być jednakowe.
    No to ja się wyłamałam
    Okna będą obustronnie ciemne, kolor "dąb bagienny". Dobierałam je do odcienia dachu, który jest niejednolity - nie chciałam wprowadzać zbyt wielu kolorów, zresztą ciemne okna najbardziej nam pasowały do charakteru domku. Drzwi zewnętrzne dobraliśmy do koloru okien.
    Natomiast wewnątrz drzwi w odcieniu okien byłyby za ciemne, zdecydowalismy sie na zupełnie inny kolor, dużo jaśniejszy i cieply. Do tego dość jasna podłoga Jak będzie - zobaczymy, ale wydaje mi sie, ze to chaosu nie spowoduje, ważniejsze moim zdaniem, żeby drzwi nie gryzły sie ze ścianami i podłogą, okna w naszym przypadku będa częściowo schowane za firanami

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Nie, no co wy opowiadacie, przecież nie trzeba wybierać tego samego koloru podłogi i drzwi co kolor okien. U nas jest orzech (okna), a podłoga jest dużo jaśniejsza i ma zupełnie inny odcień, ale nie gryzie się z oknami, fajnie to wygląda. Drzwi też robimy orzechowe, ale jakby były jaśniejsze to też by się nic nie stało.

    Aha - w kuchni, przy jasnobeżowym gresie ciemne okno wygląda bardzo ładnie. Jestem trochę zła, że nie zrobiłam takiego okna w łazience - bałam się, że będzie problem z dobraniem kolorów, a tymczasem okazało się, że orzech bardzo by do mojej łazienki pasował.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylwia z Poznania

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witajcie ja mam również podobny problem. Okna będą plastikowe na zew w kolorze złoty dąb ponieważ pasuje mi do dachówki i eleacji którą wybrałam. Bez problemu też można dostać bramę garażową i drzwi zew w kolorze złotego dębu. Cały czas nie wiem co ze środkiem. Marzą mi się okna w kolorze ale złoty dąb mi nie pasuje. Kolorystyka mebli kuchennych i jadalni oraz salonu będzie w czereśni. Uważam, że złoty dąb nie będzie pasował. Chyba zostaniemy przy bialych.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem ,czy mówicie o oknach drewnianych czy pcv. Jesli chodzi o pcv to każdy kolor berdzie lepszy od białego. Przypomnijcie sobie białe meble ogrodowe z pcv juz po roku użytkowania.. Okna oczywiście nie tracą tak szybko swojej śnieżno białej barwy- ale coś w tym jest.( drewno zawsze można pomalować).

  9. #9

    Domyślnie

    nie znam sie, ale z tego co wiem, to okna biale wcale nie traca swojej bieli. A juz coraz bardziej sklaniam sie do kien od srodka bialych, bo jakos latwiej mi wyobrazic sobie moje wnetrza z bialymi. Niestety nie umiem wstawic tu zdjec, wiec nie pokaze co mi sie podoba, moze nastepnym razem

  10. #10

    Domyślnie

    a_gnieszka napisał:
    Jak będzie - zobaczymy, ale wydaje mi sie, ze to chaosu nie spowoduje, ważniejsze moim zdaniem, żeby drzwi nie gryzły sie ze ścianami i podłogą, okna w naszym przypadku będa częściowo schowane za firanami
    Okna nie będą się gryzły z jaśniejszymi drzwiami jeśli założysz żaluzje drewniane w jaśniejszym kolorze podobnym do drzwi.Ale myślę że i bez nich nie będzie źle - trzeba tylko odpowiednio dobrać kolor mebli, nie dodawaj już więcej odcieni.Wybierz meble w kolorze podobnym do okien lub drzwi - będą się ładnie odznaczały na jasnej podłodze.

    dominikams napisał:
    Nie, no co wy opowiadacie, przecież nie trzeba wybierać tego samego koloru podłogi i drzwi co kolor okien
    Nie mówimy o podłodze tylko o relacji okna - drzwi.Podłoga powinna się wręcz wyróżniać, aby pomieszczenie nie było mdłe.Na pewno twoja podłoga ładnie wygląda do ciemniejszych okien.

  11. #11

    Domyślnie

    Czy znacie jakies ogolne zasady, jakimi trzeba sie kierowac przy doborze kolorow okien, drzwi, podlog, prosze napiszcie

  12. #12

    Domyślnie

    Białe najtańsze i mniej się nagrzewają niż ciemne.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  13. #13

    Domyślnie

    a jak sprawdzają się okna dwukolorowe? na zewnątrz w kolorze,a w środku białe?
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  14. #14

    Domyślnie

    My zdecydowalismy sie na białe właśnie z powodów nagrzewania okien. Poza tym mamy okna dość wysokie bo 170 cm. a nie chcielismy lufcików tylko jedną taflę więc przy takiej wysokości na okna w okleinie firma nie dawała nam 100% gwarancji.Poza tym ciemne mocno sie nagrzewają i mogą się wypaczyć od ciepła, szczególnie jeśli ktoś ma taras od południa to mogą być problemy z durzymi drzwiami. O nagrzewaniu okiem plastikowych pisano w Muratorze, tylko nie pamietam który numer, ale w tym roku. Dlatego też zdecydowalismy się na białe, bo znając nasze szczęście to nam by się na pewno okna powypaczały.
    Co do kolorystyki okien, drzwi, podłóg. Do białych okien pasuje każdy kolor drzwi i bramy garażowej. Jeśli okna są w kolorze to ładnie wygląda brama i drzwi w takim samym, lub w takim samym odcieniu koloru(kolor ton jaśniejszy, lub ciemniejszy). Ale to także rzecz gustu, każdy buduje dla siebie. W środku kontrasty w zakresie wybranej tonacji barw np.barwy ciepłe- będą ładnie wyglądały. Brązy są ciepłe, ciemne okna i jasna podłoga z delikatnymi ciemnymi sękami, czy też odwrotnie, do tego drzwi w odcieniach brązu i terakota czy gres dobrany kolorystycznie. O całości decydują szczegóły.ważny jest kolor ścian, a czasem wystarczy jakiś akcent kolorystyczny i on nada naszemu wnętrzu indywidualności. Myślę,że dobór barw zalezy także od naszego wnetrza-jedni wolą spokojne, stonowane pastele, inni kolory mocne i dominujące.
    Ja zdecydowałam się na ciemną podłogę(kolor jeszcze do rozważenia) i drzwi (orzech) a gresu szukam pastelowego- beż, krem. Kolor ścian- na pewno coś ciepłego. Jak to wyjdzie okaże się za trzy, cztery miesiące.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał novi_ana
    a jak sprawdzają się okna dwukolorowe? na zewnątrz w kolorze,a w środku białe?
    Nie wiem jak sie sprawdzają, ale wyglądaja fatalnie. Moim zdaniem. Otwierasz okno i widzisz dwa kolory. Wtedy to dopiero pstrokacizna. Ja nie zdecydowalabym sie na takie rozwiązanie, bo miałabym wrażenie, że albo z jednej strony brudne, albo z drugiej zabrakło okleiny.

  16. #16

    Domyślnie

    A ja mam wlasnie dwukolorowe-tzn. na zewnatrz zloty dab ktory swietnie pasuje mi do koloru elewacji i dachowki (drzwi zewnetrzne ma sie rozumiec tez w tym samym kolorze), a w srodku wszystko jest biale. A zdecydowalam sie na to glownie wlasnie z wyzej wspomnianego powodu, tzn. nie chcialam zeby okna swoim kolorem przesadzaly o kolorystyce pomieszczenia, albo sie z nia "gryzly". Jako ze okna wstawiane byly 3 lata temu, nie mialam jeszcze wtedy zadnej koncepcji jak bede urzadzala pokoje dlatego te biale okna wydawaly mi sie najbezpieczniejszym wariantem. Trzeba dodac ze wychodza to troche taniej niz kolorowe z obu stron. Jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiazania bo teraz nie psuja mi zadnej koncepcji kolorystycznej a jak je otwieram to nie widac dwoch kolorow jednoczesnie, wiec jak dotychczas nie zauwazylam "pstrokacizny" ale ja mam slaby wzrok, wiec moze dlatego ... .

  17. #17

    Domyślnie

    79mirka
    nie masz moze fotek z oknami od środka?
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  18. #18

    Domyślnie

    79mirko, moze wstawisz zdjecia tych swoich okien? Czy bedac na obczyznie budowalas?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylwia z Poznania

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Ja miałam okna dwukolorowe w pierwszym domu. Na zew machoń a w środku białe. Nie było żadnej pstrokacizny. Okna przez 4 lata spisywały się bardzo dobrze. Nie dominowały pomieszczenia swoim kolorem. W środku miałam pełną dowolność z kolorami. W nowym domu będę miała okna złoty dąb na zew a w środku białe.


    okno machoń na elewacji


    okno białe w kuchni

  20. #20

    Domyślnie

    Dzieki Sylwio z Poznania, to dobre zdjecie pogladowe, no i jestes doswiadczona juz w tym wzgledzie. Jeszcze nie podjelam decyzji, ale do drugiego tygodnia czerwca musze sie zdecydowac, bo wtedy bede na miejscu . Jak macie wiecej uwag i przemyslen to piszcie, kazda jest cenna.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony