dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1115 z 2199
Pokaż wyniki od 22.281 do 22.300 z 43973
  1. #22281

    Domyślnie

    Cytat Napisał wu
    2. od razu dopytam o możliwość krycia suki jak bedzie na to gotowa (coby raz się oszczeniła) i o możliwość zagospodarowania szczeniaczków przez hodowcę
    3. po oszczenieniu sterylka
    a po co to krycie zatem, ze tak z ciekawosci zapytam?

  2. #22282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Spartanko od kilku weterynarzy słyszałam i miałam okazje zaobserwować sama też że suki które ani razu się nie oszczeniły mają wieksze problemy ze zdrowiem niż takie po oszczenieniu, najłagodniejsze to ciąże urojone do problemów z narządami które i tak w najlepszym razie kończyły się wycięciem wszystkiego może ma to wpływ może nie ma na wszelki wypadek żeby nie ryzykować to jeśli bedzie taka możliwość to postaram się o jedno krycie tylko najpierw rozeznam możliwość znalezienia domku dla szczeniąt może właściciel psa będzie chciał szczeniaczki np

  3. #22283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Hello

    ... widzę, że będziesz wybierała piec ... akurat mi nie musisz wyjaśniać jego zakupu ... przynajmniej tak sądzę

    ... wybór jest duży ... i jeśli pozwolisz to wieczorem coś też Ci zaproponuję (jak nie zapomnę) ... szczególnie taki, na którym można postawić czajnik

    .. a teraz spadam na chwilę do siebie ... i wybywam

  4. #22284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nieźle daja takie piece. Nie wiem czy te nowe mozna też węglem załadować? Bo kiedyś te stare to się bez problemu węglem podsypywało nieco i dośc długo trzymały ciepło.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #22285

  6. #22286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Fajny jest ten ostatni.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #22287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    ... a mi się takie podobają





  8. #22288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał wu
    Spartanko od kilku weterynarzy słyszałam i miałam okazje zaobserwować sama też że suki które ani razu się nie oszczeniły mają wieksze problemy ze zdrowiem niż takie po oszczenieniu, najłagodniejsze to ciąże urojone do problemów z narządami które i tak w najlepszym razie kończyły się wycięciem wszystkiego może ma to wpływ może nie ma na wszelki wypadek żeby nie ryzykować to jeśli będzie taka możliwość to postaram się o jedno krycie tylko najpierw rozeznam możliwość znalezienia domku dla szczeniąt może właściciel psa będzie chciał szczeniaczki np
    Jeżeli sunię wysterylizujesz (a w tym się nie zgodzę z Brazą - trzeba to zrobić, jeżeli nie planujesz hodowli właśnie dla zdrowia suni, a nie dla wygody, bo dla wygody to są zastrzyki), to nie będzie miała urojonych ciąż, ropomacicza i innych takich przyjemności. Suka, która raz miała szczeniaki, a potem dostawała zastrzyki albo była pilnowana, może mieć tak samo ciąże urojone i ropomacicze, jak taka, która szczeniaków nie miała (przynajmniej tak twierdzi wet, z którym rozmawiałam). Jeżeli nie zaliczysz ze swoją sunią odpowiedniej ilości wystaw i nie uzyska na nich odpowiednich ocen, to szczeniaki będą kundelkami! Nie dostaną rodowodów. Nie będziesz miała żadnego dowodu na to, że sucz została pokryta psem rasowym. Zresztą żaden pies - reproduktor nie powinien zostać dopuszczony do suni, która nie jest hodowlana (jeżeli jego właściciel jest uczciwy).
    Ja się długo zastanawiałam nad tym, ale doszłam do wniosków: 1. nie znam się na wystawianiu psów, 2. środowisko hodowców wydało mi się bardzo hermetyczne i niezbyt przyjazne ewentualnej konkurencji, więc raczej nieskłonne do udzielania rad i dzielenia się wiedzą, 3. nie wydam w ciemno bliżej nieokreślnej ilości kasy na przygotowanie Emi do wystawy przez fachowca nie wiedząc, jakich efektów mogę się spodziewać. No i zrezygnowałam z hodowli. Wciąż się nie mogę zebrać do weta na sterylkę Emi, bo tym naszym nie ufam w takich sprawach, a wciąż nam coś przeszkadza w zaplanowaniu operacji w Krakowie (głównie moja nieumiejętność poruszania się samochodem po Krakowie). Jednak sprawa jest przesądzona - przed wiosną musimy to załatwić, żeby nie dawać kolejnego zastrzyku.

    A z tą poleconą hodowlą, to uważaj - moja sąsiadka kupiła z polecanej przez kogoś i ma furę problemów. Fakt, że sama nie potrafiła wyciągnąć wniosków z tego, co zobaczyła w tej "hodowli". Psy były w kojcach na podwórku! Bez kontaktu z ludźmi! Leonbergery!!! Szczeniak zapchlony i reagujący paniką na każdego człowieka! Do tej pory nie udało się tego całkiem odkręcić. A hodowla jest zarejestrowana, suki z papierami do hodowli...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #22289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Moja rada: nie kupuj piecyków tego typu:



    Tych niskich, ładnych, żeliwnych.
    Bardzo często są słabiutkie, złej jakości, tak naprawdę ich zadaniem jest tylko ładnie wyglądać, a nie grzać.
    Doskonałe są te, które pokazał Gwoździk, z kaflami ceramicznymi.
    Broń Cię Boże te blaszane czarne wysokie - owszem, niedrogie, niby i szamot mają, a nawet fajerkę, ale błyskawicznie stygną, pilnować trzeba jak cholera z podkładaniem i bardzo szybko po zgaśnięciu pomieszczenie się wyziębia.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  10. #22290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Depsia - u moich sąsiadów niski, ładny i żeliwny ze 120 mkw ogrzewa .
    Sauny nie ma ale jest OK. Pewnie zależy od innych parametrów też

    Co do wsiowości - to myślę, że takie rozważania łatwiej latem się prowadzi.
    Zima nie daje wsi równych szans - poza urlopem zimowym oczywiście
    Mnie też trochę miasta brakuje. Wróć - właściwie nie brakuje mi miasta jako takiego, ale niektórych wygód. Rozkładają mnie dojazdy. Dwa wyjazdy dziennie (do/z pracy + wypad w innym celu) - to prawie 4 godziny w podróży.
    Depsia ma optymalną sytuację - mieszka i pracuje w jednym
    Póki co rozważam zakup większej porcji książek na cd - może jazda samochodem wte-i-we-wte może być przyjemna
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  11. #22291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Jamles, pierwszy i ostatni - rewelka!!! Dzięki piękne!!

    Nad kaflowymi zastanawiam się baaardzooo mocno bo ja za kaflami nie przepadam ... wiem, wiem, są śliczne, fajnie się nagrzewają itp., itd. Ale no nie lubię ich za bardzo, chociaż jak sami widzieliście wśród tych podobających mi się są i z kaflami ... ludzka natura to przewrotna jest
    Gwoździku, te wklejone przez Ciebie to chyba Siena Romotopu, czy tak? Widziałam je i przyznam, że prezentują się fajnie, parametry tech. też mają dobre.

    Szukam tych piecy w sumie "ku pokrzepieniu serc", dużo jeszcze wody upłynie zanim będę mogła wprowadzić w życie swoje zamierzenia, ale jaka frajda

    Depsia, wybacz, ale moje zawsze nazywane było Perłą ... noż qurna ... zawsze!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  12. #22292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Agduś rozmawiałam z LeoAureus tak jak poradziłaś powiedziała że pomoże mi znaleźć dobrą hodowlę a ponieważ sama jest hodowcą więc zna i innych dlatego mam nadzieję że pomoże mi znaleźć jakąś dobrą

  13. #22293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza
    Jamles, pierwszy i ostatni - rewelka!!! Dzięki piękne!!
    pierwszy
    ja tam zawsze za jotulem ...... porządne żeliwo ..... tylko pewnie cena

  14. #22294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Braza - mam tego pierwszego - Jotul 500.
    Jest przystojny , ciepły i ma głębokie wnętrze - polecam
    a...ma jeszcze długą rurę
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  15. #22295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Trochę mi zejdzie zanim go kupię, to mogę sobie poodkładać
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  16. #22296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Zochna, a czy ten przystojniak coś ugotuje dodatkowo w razie "W"???
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  17. #22297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    spoko ostatnio smażył powidła .
    trochę się przy tym uciapał , co prawda - no ale jedną wadę można mieć
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  18. #22298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Łooooo, super Wychodzi powoli na prowadzenie!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #22299

    Domyślnie

    Cytat Napisał wu
    Spartanko od kilku weterynarzy słyszałam i miałam okazje zaobserwować sama też że suki które ani razu się nie oszczeniły mają wieksze problemy ze zdrowiem niż takie po oszczenieniu, najłagodniejsze to ciąże urojone do problemów z narządami które i tak w najlepszym razie kończyły się wycięciem wszystkiego może ma to wpływ może nie ma na wszelki wypadek żeby nie ryzykować to jeśli bedzie taka możliwość to postaram się o jedno krycie tylko najpierw rozeznam możliwość znalezienia domku dla szczeniąt może właściciel psa będzie chciał szczeniaczki np
    Przepraszam ale stwierdzenie, ze suka musi ra zmiec szczeniaki to dla mnie zabobon. Skoro nie bedzie uzywana do hodowli to od razu ja wysterylizuj.
    Poza tym., jak juz zostalo wspomniane, aby mogla miec szczeniaki z rodowodem ( zakladam, ze TYLKO o takim kryciu myslisz ) to musisz zaliczyc wystawy, moze jakies szkolenia + testy - sorki ale nie doczytalam jakiej rasy ma to byc pies.

  20. #22300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No i tak się snuje pogawędka, temat błądzi zygzakiem pomiędzy psami, piecykami a ciepłym przystojniakiem o głębokim wnętrzu i długiej rurze, który w dodatku gotować potrafi...
    W wynajmowanym domu mieliśmy Jotula - niski był i niepozorny, ale nieźle dawał!
    Spartanko, Wusia planuje mieć leosia. A wszystko przez to, że nasza Emi na jej budowie zgrabnym susem przeskoczyła nad rowem!
    Wusia, pewnie, że LeoAureus poleci Ci dobrą hodowlę. Moja sąsiadka pytała w jednej hodowli, ale tam nie mieli szczeniaczków, więc polecili jej inną, w której były sunie od nich. Chyba sami nie wiedzieli, w jakich warunkach zyją te ich sunie
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 1115 z 2199

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony