dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 87
  1. #1

    Domyślnie [Foto] Nasze stare i nowe siedliska...

    Witam,

    Zauważyłem, że na Forum pojawia się coraz więcej posiadaczy zabudowań na siedliskach, próbujących ponownie, po latach niszczenia, tchnąc w nie duszę...

    Zapraszam więc wszystkich pasjonatów remontujących stare budynki na siedliskach, jak i osoby zainteresowane tematem...

    Proszę by w tym wątku umieszczac zdjęcia tych najczęsciej starych, często gęsto nadszarpniętych zębem czasu cudeniek, i oczywiscie siedlisk na których się one znajdują...

    Podsumowaniem niech będzie odnośnik do Dziennika opisującego dokładniej "boje" z siedliskiem, jeżeli takowy jest prowadzony.

    W jedności siła! Posiadacze siedlisk, łaczcie się !
    All rights reserved.

  2. #2

    Domyślnie Siedlisko

    Witam,

    Siedlisko niedaleko Pułtuska, 7200 metrów.

    Domek do remontu


    oraz rozpadająca się stodoła, niestety do rozbiórki



    jest też parę innych budynków w stanie raczej słabym.

    Pozdrawiam serdecznie
    Mark0wy

  3. #3

    Domyślnie Re: Siedlisko

    Cytat Napisał mark0wy
    Witam,

    Siedlisko niedaleko Pułtuska, 7200 metrów.

    Domek do remontu
    Ten domeczek to taki straaasznie malutki... co tam było wcześniej ?
    All rights reserved.

  4. #4

    Domyślnie seroczyn

    siedlisko w Nadburzańskim Parku Krajobrazowym, działka 30 arów, domek mały chętnie poczytam o tym od czego zacząć )) mam trochę planów dotyczących ogrodu w środku domku ładny piec z chlebowym. cztery pomieszczenia plus sień, piwnica i strych. jest też stodoła
    zdjęcia jak najszybciej się postaram

  5. #5

    Domyślnie Re: [Foto] Nasze stare i nowe siedliska...

    Cytat Napisał Dopuser
    Witam,

    Zapraszam więc wszystkich pasjonatów remontujących stare budynki na siedliskach, jak i osoby zainteresowane tematem...
    Apel sluszny ale chyba już realizowany bardzo sprawnie tu http://forum.muratordom.pl/viewtopic...0050&start=540
    Kto chce swoją perełke pokazać robi to tam, a kto nie chce i tak tego nie zrobi. Zatem po co dublować? Pozdrawiam i gratuluje pasji
    K

  6. #6

    Domyślnie Re: [Foto] Nasze stare i nowe siedliska...

    Cytat Napisał Kris_eS
    Apel sluszny ale chyba już realizowany bardzo sprawnie tu http://forum.muratordom.pl/viewtopic...0050&start=540
    Kto chce swoją perełke pokazać robi to tam, a kto nie chce i tak tego nie zrobi.
    Tyle, że mi chodzi zasadniczo o Fotowątek, bez zbędnych szczegółów co i jak wyremontowac, a szczegóły remontu czy zamierzenia dostępne po naciśnieciu na link strony domowej... wątek "Adaptacja starego wiejskiego budynku" jest/staje się ogólnobudowlany i zdjęc tam raczej niewiele (np. Twoje zniknęły ! )... potraktuj ten temat jako graficzny drogowskaz po poszczególnych siedliskach...
    All rights reserved.

  7. #7

    Domyślnie Re: Siedlisko

    Cytat Napisał Dopuser
    Cytat Napisał mark0wy
    Witam,

    Siedlisko niedaleko Pułtuska, 7200 metrów.

    Domek do remontu
    Ten domeczek to taki straaasznie malutki... co tam było wcześniej ?

    Witaj,

    Domek faktycznie mały. Wcześniej było tam małe gospodarstwo rolne, ostatni właściciel zmarł 2 lata temu. Od tego czasu siedlisko stało puste.

    Pozdrawiam serdecznie
    Mark0wy

  8. #8

    Domyślnie Re: seroczyn

    Cytat Napisał LuiLin
    siedlisko w Nadburzańskim Parku Krajobrazowym, działka 30 arów, domek mały chętnie poczytam o tym od czego zacząć )) mam trochę planów dotyczących ogrodu w środku domku ładny piec z chlebowym. cztery pomieszczenia plus sień, piwnica i strych. jest też stodoła
    zdjęcia jak najszybciej się postaram
    To uzbrajam się w cierpliwośc... z uprzednio dostępnego linku najbardziej mnie zaintrygowały te ze stertą zboża pod oknem w izbie
    All rights reserved.

  9. #9

    Domyślnie zdjęcia

    to zboże w izbach nas przekonało, że dom jest zdrowy skoro zboże było (jest) suche, bez robali, nie śmierdzi stęchlizną ani grzybem no i obok byly bociany
    mamy nadzieję że jak zbudujemy im gniazdo tez się do nas wprowadzą

    oto jest link jutro wrzucę dokładne zdjęcia wnętrza

    http://picasaweb.google.com/llinczewska

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie stodoła

    Witam Dopuser!!!
    Jestem początkującą osobą na forum i z zapałem śledze Wasze pisanie....
    Widze ,że również jesteś z zachodniopomorskiego?Ja jestem z Tuczna koło Wałcza-a Twój domek gdzie jest położony?Na zdjęciu widać piękne jeziorko-czyżby pojezierze drawskie?
    Co powiecie na naszą stodołe?Prawda, że piękna?Nasz dom też jest położony 200m od pięknego jeziora Liptowskiego ,mieszkamy z dala od miasteczka jakieś 2,5 km i na nasze nieszczeście mamy jednego sąsiada!Nasze gospodarstwo leży na 5 ha ziemi dookoła las i pola...
    Pozdrawiam[img]
    Shot with NIKON D70s at 2007-06-28[/img]

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Na ucztę zdjęciową zapraszam do naszego Dziennika Makilmatów(tj dzinnik Kamusi i wlomaca)

    Pozdrawiam

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Śledzę Cię Kamusiu
    Stodołe masz piękną. Widać, że belki zdrowe. Moja niestety się wali i chyba nic jej nie uratuje. Chyba, że wygram w totka.
    No i przy Tobie to ja małorolny "komtur" zaledwie 1,5 ha
    A i do jeziora masz bliżej niż ja o ponad 200 m. Buuuuuuuuuuuuuuu!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    A teraz biegnę do Waszego dziennika. Jak mam sobie psuć wątrobę to raz, a nie na raty.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    A teraz biegnę do Waszego dziennika. Jak mam sobie psuć wątrobę to raz, a nie na raty.

    Spokojnie Tomek,zaraz dla pocieszenia wyśle Ci zdjęcia z wnetrza naszego domku-tam to dopiero straszy...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Śledzę Cię Kamusiu
    Stodołe masz piękną. Widać, że belki zdrowe. Moja niestety się wali i chyba nic jej nie uratuje. Chyba, że wygram w totka.
    No i przy Tobie to ja małorolny "komtur" zaledwie 1,5 ha
    A i do jeziora masz bliżej niż ja o ponad 200 m. Buuuuuuuuuuuuuuu!
    czemu płaczesz Komturku, my do jeziora mamy ze 4km.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie jeziorko tuczyńskie

    My mamy jeziorko pod nosem jakieś 200m przez naszą działeczkę,ale niestety z domu tego nie widać....bo dzili nas olbrzymi wąwóz porośniety staro drzewem.Wode widać tylko jesienią jak nie ma liści na drzewach-wtedy to robi wrażenie)

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie Re: jeziorko tuczyńskie

    Cytat Napisał kamusia
    My mamy jeziorko pod nosem jakieś 200m przez naszą działeczkę,ale niestety z domu tego nie widać....bo dzili nas olbrzymi wąwóz porośniety staro drzewem.Wode widać tylko jesienią jak nie ma liści na drzewach-wtedy to robi wrażenie)
    I jeszcze wąwóz macie, a ja tylko kanał melioracyjny Na dodatek olbrzymi, pewnie większy od kanionu Colorado. BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

    Czekam na zdjęcia wnętrz. To co zakupiłem razem z "komturią" która wtedy "komturią" nie była, tylko zaniedbaną wiejską, starą chałupą, w głowie się nie mieści. Więc nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć.

  18. #18

    Domyślnie Re: stodoła

    Cytat Napisał kamusia
    Witam Dopuser!!!
    Widze ,że również jesteś z zachodniopomorskiego?Ja jestem z Tuczna koło Wałcza-a Twój domek gdzie jest położony?Na zdjęciu widać piękne jeziorko-czyżby pojezierze drawskie?
    Jeśli chodzi o moje siedlisko to znajduje się nad jeziorkiem Wielki Pełcz, ok. 8km na wschód od Barlinka... z tym, że z domu to pozostały fundamenty ( w latach 60 sołtys rozebrał mury bo potrzebował cegieł na swoją chatę ) a tylko mała obórka jeszcze jako tako się trzyma... może kiedyś zbiorę fotki do kupy i gdzieś wrzucę na serwer...

    Co powiecie na naszą stodołe?Prawda, że piękna?
    Tego nie trzeba mówic... to po prostu widac... fajowa !

    Nasze gospodarstwo leży na 5 ha ziemi dookoła las i pola...
    No to masz ŁADNE POLE do popisu...
    All rights reserved.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie Re: stodoła

    No to masz ŁADNE POLE do popisu... [/quote]

    Muszę się pochwalic,że oprócz tego dokupiliśmy 1ha łąki jakieś 300m od domu i 4km dalej staw który ma 5ha-to jest dopiero rodzynek w okolicyRazem całej ziemi mamy juz 26ha ,ale koniec tego chwalenia -z natrury jestem skromną osóbką(ale nie mogłam się oprzeć)!!!

  20. #20

    Domyślnie Re: stodoła

    Cytat Napisał kamusia
    Muszę się pochwalic,że oprócz tego dokupiliśmy 1ha łąki jakieś 300m od domu i 4km dalej staw który ma 5ha-to jest dopiero rodzynek w okolicy
    Nie uwierzymy dopóki nie zobaczymy... dowody (w postaci fotek) poproszę tu lub w dzienniku...

    Razem całej ziemi mamy juz 26ha...
    No, no... ładne cacko... , no i wspaniała inwestycja, oczywiście...
    All rights reserved.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony