dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wykańczany dom w zimie

    Zaczęliśmy wykanczanie domu, ale nie damy rady przeprowadzić się przed zimą. I teraz problem: zakładać drewniane drzwi, drewniane parapety, drewniane podłogi (tylko w sypialniach) i drewniane listwy podlogowe czy czekać do wiosny? malować czy czekać? W domu nie będzie pieca, nie będziemy palić. W domu są/będą przed zimą: plytki, meble kuchenne i łazienkowe.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jesli nie będziecie grzać to jak położycie drewno ?
    Wylewka powinna miec odpowiednią wilgotność.
    Kiedy ją wylaliście ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie Re: Wykańczany dom w zimie

    Cytat Napisał alfa36
    zakładać drewniane drzwi, drewniane parapety, drewniane podłogi (tylko w sypialniach) i drewniane listwy podlogowe czy czekać do wiosny? malować czy czekać?
    NIE, czekać, jedynie malowanko

  4. #4

    Domyślnie

    Tynki, wylewki były w maju. Teraz są kladzione plytki, a w sypialniach ma być mozaika drewniana (dostalismy takową, co prawda ma 30 lat ale jest dobra), ewentualnie panele. W pazdzierniku dom będzie ocieplany. Piec mozemy wstawic, ale nie chcemy grzać, bo to i koszty i praca (ogrzewanie na grosik).

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom.f

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeżeli nie zamierzacie grzać to ja bym nie robił dalszych prac jak malowanie czy drewno absolutnie. W zimę ściany przemarzną i będzie problem później.

    Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.

    Także jeżeli nie zamierzasz grzać to ja bym odpuścił.

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli dom nie ogrzewany tym bardziej świeży, to czekać do ciepłej wiosny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom.f
    Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.
    Z tynkami i gładziami nic się nie stało? U mnie też muszą przezimować. Mam tynki cementowo-wapienne z cienką warstwą goldbandu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    Tynki, wylewki były w maju. Teraz są kladzione plytki, a w sypialniach ma być mozaika drewniana (dostalismy takową, co prawda ma 30 lat ale jest dobra), ewentualnie panele. W pazdzierniku dom będzie ocieplany. Piec mozemy wstawic, ale nie chcemy grzać, bo to i koszty i praca (ogrzewanie na grosik).
    nie zaryzykowałabym drewna bez ogrzewania
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    jak poprzednicy - nie ogrzewając zimą - na pewno nie robiłabym podłóg czyli paneli, parkietu.....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    zakonczyc przed jesienia wszelkie mokre roboty i koniec ... luz.
    zima bez "kaflowania" szczegolnie na podlogowkach.
    Cytat Napisał paul997
    Cytat Napisał tom.f
    Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.

    bo wkrety byly przekrecone i te zimne szpachlowanie


    Z tynkami i gładziami nic się nie stało? U mnie też muszą przezimować. Mam tynki cementowo-wapienne z cienką warstwą goldbandu.
    cienka? rozumiem, ze nie cieniej jak 5mm.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Całą ostatnią zimę grzaliśmy (nie mieszkając jeszcze) właśnie z powodu drzwi, coby swojego kształtu pierwotnego nie straciły

  12. #12

    Domyślnie

    Inaczej....

    Jaką minimalną temperaturę trzeba utrzymać w częściowo wykończonym domu (ocieplenie, GK, schody drewniane)?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    W pazdzierniku dom będzie ocieplany. Piec mozemy wstawic, ale nie chcemy grzać, bo to i koszty i praca (ogrzewanie na grosik).
    nie dramatyzuj - nie musisz mieć w domu 25 stopni. Jak lekko będziesz grzać - tak około 12stopni to większość prac możesz robić a na ogrzewanie kasy strasznie dużo nie wydasz.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom.f

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał paul997
    Cytat Napisał tom.f
    Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.
    Z tynkami i gładziami nic się nie stało? U mnie też muszą przezimować. Mam tynki cementowo-wapienne z cienką warstwą goldbandu.
    Z tynkami wszystko OK, tylko KG w miejscach gdzie występują wkręty

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał paul997
    Cytat Napisał tom.f
    Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.
    Z tynkami i gładziami nic się nie stało? U mnie też muszą przezimować. Mam tynki cementowo-wapienne z cienką warstwą goldbandu.
    Ale chyba łazienkę czy pom. gospodarcze mozna wykończyć i zostawić bez ogrzewania. Mam na myśli płytki, instalacja sprzętów itp.

  16. #16

    Domyślnie

    12-13 stopni to nie jest minimalnie - zupaełnie komfortowo można pracować - a nawet się zgrzać
    minimalnie to ja bym określił na 5-7 stopni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony