dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 140
  1. #21

    Domyślnie

    Moze chodzi o wierzby japońskie ? one maja takie pstrokate liscie z rózowymi końcówkmi. Zobacz moze na stronie : http://www.krzewy.pl/Salix_hakuro/wierzba.htm lub http://www.pinus.net.pl/oferta_lisciaste.php# czy to coś takiego
    zielonym do góry

  2. #22

    Domyślnie Jaki to klon?

    Posadziłam klon i nie wiem, jak to odmiana. Na pewno nie jest to palmowy. Liście są zbliżone wyglądem do klonu pospolitego, kolor zielono-biały. Pytam, ponieważ drzewko coś choro wygląda - i nie wiem, czy coś je podgryza, czy dolega coś innego. Liście marszczą się i brązowieją od brzegów. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Jeśli są duże liście z biala obwodka to jest to prawodopodobnie klon pospolity Drummondi, jesli liscie sa zielono-bialo-rozowawe to jest klon jesionolistny Flamingo.
    Ja wlasbnie mam Flamingo, i tez zauwazylam, ze koncowki listkow schna. Przygladalam sie temu i mysle, ze to dlatego, ze te biale koncowki sa bardzo wrazliwe i delikatne, i slonce je pali.

    Ale moze jest to jakies chorobsko?

    Przylaczam sie wiec do pytania pooh-atca.
    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

  4. #24

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to nie Flamingo - te liście nie są jesionolistne. A słońce - nie wiem. Sadziłam grubo przed upałami i już po paru dniach były dziwne oznaki.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marika.s

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1

    Domyślnie Prosze o pomoc...co to za roślinka??

    Witam serdecznie,
    Jestem na forum od....dzisiaj
    I od razu mam pytanie do wszystkich użytkowników
    Dostałam odnóżkę tej rośliny od koleżanki...niestety nie wiedziała jak on sie nazywa. Mnie to jednak ciekawi...lubie wiedzieć co mam.
    Otóż jest to roślina doniczkowa.Ma liscie koloru fioletowego.Liscie te są pokryte jakby włoskami,łodygi też.Włoski są delikatne i nie kłują.
    Roślinka bardzo dobrze się rozrasta,w szczególnosci puszcza wiele pędów od korzenia,a w góre też rośnie w zawrotnym tempie.Zauwazyłam ze musi stać w miejscu słonecznym bo wtedy liscie odbarwiaja sie na zielono.
    Proszę o pomoc....co to takiego?

  6. #26

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to pokrzywka - mam w domu taką, rośnie błyskawicznie, tylko liście ma nie całe filoetowe - ale kilka odcieni - od czerwieni do żółcie. I jak postoi w ciemniejszym miejscu, to listki rosna bardziej zielone (mniej światła = konieczność intensywniejszej fotosyntezy = więcej chlorofilu w liściach). Jeśli to jest to, to jak pojawią się kwaty - takie długie kiście filetowe, skierowane do rógy- to trzeba je szybko obcinać, bo jest roślina jednoroczna i po przekwitnięciu umiera.

  7. #27

    Domyślnie

    A mnie się wydaje, że to jest ginura (łac. gynura), bo z opisu wynika że jest cała włochata. Właśnie te włoski są mocno fioletowe, choć liście i łodygi pod spodem zielone. Pochodzi z tropików, lubi ciepło i umiarkowaną wilgotność. Rozrasta się gdy się ją przytnie, bo inaczej rosną pojedyncze, długie pędy. Kwitnie małymi pomarańczowymi kwiatkami, ale trzeba je obcinać, bo nie zdobią rośliny, Ginurę trzeba często odmładzać, bo brzydnie i łysieje od dołu. Odmładzanie polega na ukorzenianiu nowych sadzonek. Bardzo łatwo ją ukorzenić, wkładając sadzonki wierzchołkowe do słoika z wodą.

  8. #28

    Domyślnie

    Marika wrzuć zdjęcie. NIe zgadniemy bez niego.

  9. #29

    Domyślnie

    Też o niej myślałam, ale ona nie bardzo rośnie do góry, raczej ma takie pnącza pełzające na boki, i chyba nie zielenieje (nigdy przynajmniej nie widziałam zielonej ginury). Ale faktycznie, jest bardzo fioletowa i bardzo włochata. A jakie liście, Mariko, ma Twoja rośłinka? Czy mają one regularne kształty, czy takie bardzo poząbkowane, z wieloma głebokimi wcięciami?
    Czy to jest to:

    albo to:

    albo coś podobnego?
    A może to:

  10. #30

    Domyślnie

    Jeżeli nie macie nic przeciwko temu (a temat jest uniwersalnie sformułowany) wrzuciałabym tu swoje zapytanko o roślinkę.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    Jeżeli nie macie nic przeciwko temu (a temat jest uniwersalnie sformułowany) wrzuciałabym tu swoje zapytanko o roślinkę.
    dawaj

  12. #32

    Domyślnie

    Ginura nie zielenieje, to jasne ale jak się przypatrzeć, to pod włoskami jest zielona, na starszych pędach. Pędy rosną długie, nie cięte nie rozgałęziają się. Pozostaję przy ginurze.

  13. #33

    Domyślnie

    Zobaczymy, czy któreś ze zdjęć frafiło na tajemnicza roślinkę Mariki ?

  14. #34

    Domyślnie

    Marika jaką nagrode przewidujesz dla togo kto odgadnie?

  15. #35

    Domyślnie

    Roślinka ta tworzy kobierce, bardzo często sadzona na brzegach rabat, skalniakach, przy chodnikach.
    Listki szaro-srebrne drobne, wydłużone. Kwitnie w maju. Białe kwiatki, niepozorne po kilka (kilkanaście) na gałązce ( gałązki z kwiatami górują nad resztą listków). Przejrzałam sporo stron wwwz fotografiami - najbardziej "podpada" mi łyszczec rozesłany, ale nie jestem pewna.

    Proszę o nazwy roślinek, które mogłyby odpowiadać rysopisowi - zdjęcia nie posiadam.

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    Właśnie na podstawie tej fotki dogdybałam tego "łyszcza".
    Bardzo podobne ale kwiatuszki z ostatniej wiosny zapamiętałam jako "mniej białe" i chyba płatki zakończone nieco ostrzej.

  18. #38

    Domyślnie

    Marbo - wydaje mi się, że te roślinki często można (przynajmniej w mojej okolicy) zobaczyć... na grobach. A znalazłam coś takiego:
    W stanie naturalnym spotkać ją można na południu Włoch. Najczęściej rośnie tam w szczelinach pomiędzy skałami. Jest to bylina tworząca zwarte poduchy lub kobierce, nie przekraczające wysokości 15 cm. Posiada małe, wąsko-lancetowate, srebrnoszare, białofilcowate liście. Pojawiające się w maju i czerwcu zebrane w luźne wierzchołki białe kwiaty uznać należy za raczej małe. Rogownicę kutnerową sadzić można w ogródkach skalnych oraz na suchych murkach. Najbardziej przypomina jednak rośliny rosnące w środowisku naturalnym posadzona pomiędzy płytami chodnikowymi oraz w szczelinach kamiennych schodów. Oczywiście roślina ta wymaga ciepła i dużo słońca, dlatego też należy posadzić ją w miejscu zapewniającym, w jak największym stopniu takie właśnie warunki. Co ciekawe, im bardziej gleba jest uboga i stanowisko cieplejsze, tym mniejszych zabiegów pielęgnacyjnych wymaga ta bylina.

  19. #39

    Domyślnie

    To chyba TO!
    Piszę chyba, bo w mojej okolicy kwitną znacznie mniej obficie niż na zdjęciu.

    Dzięki wielkie!




    Znalazłam takie zdjęcie - ta rogownica bardziej przypomina moje "okazy"

  20. #40

    Domyślnie

    "Szukajcie, a znajdziecie"

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony