dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 29
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 578
  1. #541
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Skrzypek
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Dzielnica
    Kunice
    Posty
    50

    Domyślnie

    Liwko a jak rozwiązałeś podłączenie grzejników łazienkowych ? Też chcę dać drabinkowe grzejniki w łazienkach i chyba nie da sie tego zrobić bez mieszacza? I trzeba go kupić dodatkowo tylko do tych dwóch grzejników czy lepiej piec który już posiada wyjście na wyższą temperaturę? Czy może podłączyłeś je pod podłogowe? A jeśli tak to czy temperatura na nich nie jest za niska?

  2. #542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skrzypek Zobacz post
    Liwko a jak rozwiązałeś podłączenie grzejników łazienkowych ? Też chcę dać drabinkowe grzejniki w łazienkach i chyba nie da sie tego zrobić bez mieszacza? I trzeba go kupić dodatkowo tylko do tych dwóch grzejników czy lepiej piec który już posiada wyjście na wyższą temperaturę? Czy może podłączyłeś je pod podłogowe? A jeśli tak to czy temperatura na nich nie jest za niska?
    Zrób drabinki jako osobne pętle podłogówki. Temperatura 35st. w zupełności wystarcza do suszenia ręczników, grzać łazienkę będzie podłoga. Pamiętaj tylko, żeby w łazienkach dać gęściej rurki.
    Żadnych mieszaczy!!!

  3. #543
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darson63

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie,
    czytam waszą rozmowę o ogrzewaniu podłogowym i mam pytanie do Ciebie Liwko pod jakim rodzajem podłogi masz podłogowe bo, że pod terakotą się to sprawdza to wiem a jak pod resztą? mam na myśli np. zwykłe panele??

  4. #544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Pod panelami nie ma problemu, ma tak kolega. Na dole mam płytki, a u góry wykładziny, w sypialni nawet dość grubą i włochatą. Podłogówkę można zrobić nawet pod drewnem, byle nie za grubym.
    Podłogówka to jedno, a ocieplenie domu to drugie. Im lepiej ocieplimy dom, tym niższą temperaturą będziemy grzali podłogę, tym niższe będą rachunki

  5. #545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zrób drabinki jako osobne pętle podłogówki. Temperatura 35st. w zupełności wystarcza do suszenia ręczników, grzać łazienkę będzie podłoga. Pamiętaj tylko, żeby w łazienkach dać gęściej rurki.
    Żadnych mieszaczy!!!
    U nas (Ciekawy 118B) jest mieszacz i też jakoś to działa, ale potwierdzam, że w łazienkach w zupełności można by się obyć bez.
    (Ja mam jeszcze kaloryfery w dodatkowym pokoju nad garażem. Trudno było tam założyć podłogówkę, bo strop jest drewniany. Mój majster potwierdzał, że nawet na takim stropie podłogówkę zrobić może, z tym, że to by kosztowało ekstra, a u nas było wtedy bardzo krucho z kasą i zdecydowaliśmy się na rozwiązanie najtańsze)
    Poza tym wszędzie jest podłogówka.

    Sprawdza się bardzo dobrze, chociaż trochę przesadziliśmy z tzw. sztuczną inteligencją
    Sterownik podłogówki (8-punktowy pomiar, 12 obwodów grzewczych, system WLM-2) wydaje się być mądrzejszy od nas.
    Kocioł gazowy kondensacyjny MCT/II 24T - też.
    W dodatku jeden współpracuje z drugim bez żadnej bezpośredniej wymiany informacji (oprócz temperatury wody).
    Jak się do tego dołoży jeszcze kominek w salonie, to czasami wychodzą jaja.

    (Ot, na ten przykład - przy dobrze napalonym kominku - woda wypływająca z podłogi w salonie potrafi mieć temperaturę wyższą niż wpływająca, co powoduje automatyczne wprowadzenie pieca w stan nieaktywny, a inne pomieszczenia ogrzewane są wodą z... podłogi w salonie. Oczywiście, nikt tego w ten sposób nie projektował - samo wyszło jak nam się kiedyś siłownik od obwodu w salonie zaciął)

    Kominek jest bardzo prosty, bez żadnego mechanicznego rozprowadzenia czy płaszcza wodnego, za to z masywnym kominem o dużej pojemności cieplnej i przebitą w stropie dziurą do grawitacyjnego rozprowadzenia ciepła na górę.
    Rok temu uratował nas od zamarznięcia, gdy genialni elektrycy odcięli nam na kilka dni prąd, uszkadzając przy okazji elektronikę kotła.

    Ale wracając do tematu:
    generalnie - podłogówka górą!

    Jedyna wada, to brak możliwości rozkładania dywanów w domu.
    Ale... jak ktoś dywanów nie lubi... to
    Ostatnio edytowane przez Radecki ; 29-01-2012 o 19:41

  6. #546
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sampras

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich budujących
    Mam pytanie czy ktoś buduje projekt ciekawy 118e wariant V? Od wiosny zaczynamy budowę i miło by było jakby ktoś się znalazł z identycznym projektem...
    Pozdrawiam

  7. #547
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sampras

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    3

    Domyślnie pytanie o "ciekawego"

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wysłałem wam kilka fotek schodów drewnianych. Pozdrawiam właścicieli "Ciekawego" i czekam na opinie.
    Jak są jeszcze jakieś pytania odnośnie domku to proszę pytać.
    Cześć!
    Oglądałem Twoje zdjęcia "ciekawego"... bardzo ciekawe my też zaczeliśmy budowę prawie miesiąc temu (projekt ciekawy c118e wariant V) i jesteśmy już na etapie murowania ścian...szczególnie w Twoim projekcie spodobały nam się to schody drewniane oraz trójkątne okno nad wejściem...czy było to wszystko robione na zamówienie czy gdzieś można by takie dostać...z góry dziekuje za odpowiedź...pozdrawiam serdecznie!

  8. #548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Schody robił znajomy stolarz, a okna były zamawiane w Drutexie.
    Pzdr

  9. #549

    Domyślnie

    Hej!!

    Mam prośbę czy mógłby ktoś wkleić swoje zdjęcia domku już wykończonego w środku??? Będę bardzo wdzięczna. pozdrawiam

  10. #550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Kliknij na drugi link w mojej stopce.

  11. #551

    Domyślnie

    gdiz emacie pralki,wiem ze to juz bylo lae nie mam czasu szukac watku

  12. #552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W gospodarczym

  13. #553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W gospodarczym


    dziekuje za szybka odp.a moze fotka?>

  14. #554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał haniab Zobacz post
    dziekuje za szybka odp.a moze fotka?>
    Fotki nie mam, a nie ma mnie w domu. Pralkę mam jak się wchodzi do gospodarczego po lewej stronie. Obok pralki mam też zlew, a nad pralką i zlewem opuszczaną suszarkę z IKEA

  15. #555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Fotki nie mam, a nie ma mnie w domu. Pralkę mam jak się wchodzi do gospodarczego po lewej stronie. Obok pralki mam też zlew, a nad pralką i zlewem opuszczaną suszarkę z IKEA





    jetsem przed wyborem kotła,defro,czy seko,z podajnikiem na wszystko,tz smieciowy,25 kw,cos polecacie?

  16. #556

    Domyślnie

    Cytat Napisał haniab Zobacz post
    jetsem przed wyborem kotła,defro,czy seko,z podajnikiem na wszystko,tz smieciowy,25 kw,cos polecacie?

    NASZ WYBOR..





    http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/...77fcde2456c842
    http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/...5c4312bc3604dd

  17. #557
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar lukas-78
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Ciekawy C118 lub zamierzających takowy budować.

    Jeśli ktoś chciałby oglądnąć taki dom jak wygląda w realu to zapraszam - w zachodniopomorskim w okolicach Szczecina jest do oglądnięcia.
    Mieszkamy 4 osobową rodziną już piąty rok i powiem szczerze, że nie zamieniłbym się na inny dom. Mimo, że mam aż 5 okien dachowych w tym jedno nad łóżkiem w sypialni (aluzja do kolegi Liwko).
    PS. Drogi kolego Liwko: jeśli tak bardzo okna dachowe powodują straty ciepła - owszem powodują, ale dają o wiele więcej światła niż zwykłe okna a jeśli ktoś ma dobrze usytuowany dom względem stron świata, to zimą gdy świeci słońce można wyłączyć piec bo tak dobrze nagrzewają pokoje. A jeśli chodzi Ci,że latem cholernie nagrzewają pokoje, to nie wiem, czy słyszałeś o czymś takim jak markizy zewnętrzne do okien dachowych

    http://www.fakro.pl/akcesoria_zewnetrzne/markizy.php

    sprawdzają się one rewelacyjnie latem. Ponadto zwykłe okna przy dużym mrozie też są mostkiem termicznym - to w takim razie ktoś, komu zależy, żeby nie mieć w ogóle strat ciepła nie powinien wstawiać w ogóle okien.
    To na razie tyle.
    Liwko, to nie jest moja złośliwość - każdy buduje swój dom marzeń i każdy robi go po swojemu. Owszem, warto podpytać jak co zrobić, ale nie wszystko co Ty masz zrobione jest najlepsze.

    Pozdrawiam
    Łukasz

  18. #558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam te markizy. Zdecydowanie poprawiają sytuację, ale nie rozwiązują problemu. Powtarzam, bardzo ostrożnie z oknami dachowymi od strony południowej.
    I ja nie twierdzę, że mam najlepiej. Nie mam. Sam osobiście skopałem kilka tematów, jedne idzie poprawić, innych nie i właśnie je tutaj opisuje. Dwa okna dachowe od strony południowej u syna w pokoju są jednym z nich. Dzisiaj dałbym jedno.

  19. #559
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar lukas-78
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Po paru latach mieszkania dochodzi się do wniosku, że to albo tamto można było zrobić inaczej. Na etapie budowy nie myślało się o tym, albo wydawało się, że będzie dobrze. Ponadto technika i technologia idzie do przodu i to co ja zastosowałem, teraz jest wypierane przez nowsze rzeczy, albo już się tego nie stosuje. Masz rację Liwko, warto innych ustrzec przed błędami, które nam się przytrafiły. Myślę, że za drugim lub trzecim razem jakbym budował taki sam dom, już bym chyba nie popełnił błędów.
    Pozdrawiam

  20. #560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał haniab Zobacz post
    NASZ WYBOR..
    Wybraliście już kocioł? 25kW do Ciekawego to zdecydowanie za dużo! Będzie się kisić a nie palić. Ja mam PC 8kW i jest ok. Szukajcie kotła mniejszej mocy!

Strona 28 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony