dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 146
  1. #121

    Domyślnie

    Czemu nie użyto bloczka Ytong?
    Małż właśnie z tego zrobił sarkofag dla wanny akrylowej i stoi sztywno jak... mur!

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: niestabilna obudowa wanny akrylowej

    Ta wanna opiera się tylko na nóżkach? Powinna być jeszcze mocowana górną krawędzią do ściany, a i tak krawędź od strony zabudowy dobrze jeśli jest na czymś porządnie oparta.
    W każdym razie wanna akrylowa jest w pewnym stopniu elastyczna i ma prawo lekko pracowac, ale nie powinna trzeszczeć przy wchodzeniu i rozerwanie silikonu też nie jest zbyt dobrym objawem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #123
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m.martaw

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wanna nie przylega do ściany, jest jakby "nasadzona" na obudowę, zaczynam się martwić... Zaufałam fachowcom. Wprawdzie ja wymyśliłam sposób jej obudowy, ale gdyby mi uświadomili, że nie będzie stabilna, wybiłabym sobie z głowy...

  4. #124

    Domyślnie

    wanna stoi na nóżkach i jest nasadzona na taki uchwyty przykręcone do ściany - obudowa nie ma tu nic do rzeczy

    w mojej łazience stoi wanna akrylowa (na razie bez obudowy) i nic się nie przesuwa i nie trzeszczy.

    Inna rzecz że być może kupiłaś tanią wannę i jej ścianki są bardzo wiotkie - tanie wanny tak nieraz mają

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.martaw
    Wanna nie przylega do ściany, jest jakby "nasadzona" na obudowę, zaczynam się martwić... Zaufałam fachowcom. Wprawdzie ja wymyśliłam sposób jej obudowy, ale gdyby mi uświadomili, że nie będzie stabilna, wybiłabym sobie z głowy...
    U mnie są bloczki bk wokół i pod wanną. Te pod wanną są dodatkowo związane pianką. Własnie po to, żeby nie trzeszczało. I podczas montażu było sprawdzanie "na sucho".
    Ja bym poprosiła o poprawienie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #126

    Domyślnie

    Glazurnicy, ktorzy robia wlasnie u mnie lazienke, powiedzieli, ze te nozki to sobie moge w buty wlozyc i... zrobili sarkofag z suporeksu. Podobno ma byc nie do ruszenia
    REKLAMA JEST PŁATNA

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpudlo
    Glazurnicy, ktorzy robia wlasnie u mnie lazienke, powiedzieli, ze te nozki to sobie moge w buty wlozyc i... zrobili sarkofag z suporeksu. Podobno ma byc nie do ruszenia
    Ja nóżek w buty nie wsadzałem . Wanna na nóżkach, obudowana suporexem. Nic się nie rusza, nie pierdzi, nie trzeszczy. Może to wina wanny te trzeszczenia ?
    pozdrawiam,
    M

  8. #128
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aabradab

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Ruchoma zabudowa wanny

    Witam wszystkich,

    Moja lepsza połówka wymyśliła sobie aby zabudować wannę. Wszystko ładnie pięknie, tylko chce, aby pod wanną można było coś schować (np miski). Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak zrobić taką zabudowę? Może ktoś dysponuje schematem albo zdjęciami? Wanna jest 170x70 i umiejscowiona jest między dwiema ścianami. Ponoć ma to wyglądać tak: ścianka - drzwiczki - ścianka. Z czego skorzystać? Zawiasy? Prowadnice?
    Ktoś podrzuci rozwiązanie (za które będę wdzięczny)??

  9. #129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jak mniemam wanna jest narożna. W takim wypadku chyba dobrze będzie zrobić konstrukcję choćby stalową pod wannę. Jeśli już będziesz miał wannę wbudowaną i postawiona na konstrukcji to możesz się brać za zabudowywanie. Czy prowadnice czy zawiasy to zastanów się czy masz miejsce by otworzyć drzwiczki jeśli będą na zawiasach albo czy będzie jak zamontować prowadnice. Wydaje mi się że zawiasy są łatwiejsze do zamontowania ale prowadnice dają niezły efekt.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aabradab Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Moja lepsza połówka wymyśliła sobie aby zabudować wannę. Wszystko ładnie pięknie, tylko chce, aby pod wanną można było coś schować (np miski). Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak zrobić taką zabudowę? Może ktoś dysponuje schematem albo zdjęciami? Wanna jest 170x70 i umiejscowiona jest między dwiema ścianami. Ponoć ma to wyglądać tak: ścianka - drzwiczki - ścianka. Z czego skorzystać? Zawiasy? Prowadnice?
    Ktoś podrzuci rozwiązanie (za które będę wdzięczny)??
    A tak w ogóle da się schować jakiekolwiek miski pod wanną? Pierwszy raz spotykam się z takim pomysłem. Przecież wanna stoi na krótkich nóżkach. Kobiety raczej naciskaj, żeby wanna była modna, nowoczesna
    ładnie zabudowana i seksowna (znaczy pomieściła 2 osoby), a nie jakieś miski i inne szmatki No to Twoja żona ma fajne priorytety w obszarze wanien.

  11. #131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Jeżeli masz miejsce obok wanny, to można zrobić wnękę i wstawić tam jakąś szufladę wyjeżdżaną, albo drzwiczki. Jeżeli nie, to nie wyobrażam sobie umieszczania czegokolwiek pod wanną, chyba, że chcecie do niej wchodzić po drabinie, albo używać jej tylko do prania ręcznego - wtedy owszem można dać wyżej, a nawet jest to lepsze dla kręgosłupa
    Pozdrawiam
    Monika
    My home is my castle.

  12. #132
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aabradab

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wanna jest prostokątna umieszczona na 4 nóżkach i znajduje się we wnęce (z 3 stron ściana). Nóżki są akurat takiej wysokości że spokojnie mieszczą się miski, a wejście do niej nie sprawia kłopotu. Drzwiczki byłyby po środku akurat

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    No to tak mało wygodnie... Jakby były gdzieś przy ścianie to jeszcze jak cie mogę ale po środku trochę mogą przeszkadzać chyba że będą się otwierać tak by nikomu nie zawadzać. Natomiast prowadnice pewnie będą aluminiowe... niech się jakaś miska nie zmieści to będziesz miał pogięte prowadnice... Jakoś jestem za drzwiczkami...

  14. #134

    Domyślnie Dzwiczki pod wannę od wanna w wannie

    Wiem, że firma wanna w wannie, która zajmuje się renowacją wanien, ma w swojej ofercie takie drzwiczki pod wannę, przesuwane, z białego akrylu. Naprawdę fajny patent jeśli ktoś ma małą łazienkę i każdy kąt dobrze trzeba zagospodarować.

  15. #135
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robrobin

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam. zerknąłem na firmę polecaną wyżej. rzeczywiście ciekawy pomysł. ale ja mam wannę ustawioną przy 2 ścianach, a tam drzwiczki są tylko od frontu, chyba że się mylę?

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-200
    Posty
    109

    Domyślnie

    A u mnie nie podświetla się link do tej firmy

  17. #137

    Domyślnie

    Sorry, gdzie te drzwiczki bo patrzę na ich stronę i nie widzę?

  18. #138

    Domyślnie Jak zabudowac wanne?

    Witam, chciałbym zrobić między scianą a wanną półkę na ok 10-12 cm. Gdyby nie te rury co idą przy scianie po prostu wziąlbym ytongi przylozyl do sciany a do nich wanne i polka by byla. Niestety te rury przeszkadzają. Mysłałem moze zeby zrobic jakis stelaż z profil kg ale nie wiem czy to zda egzamin? jak pozniej przykrecic wannę do takich profili? Myślałem jeszcze żeby wyżlobic w ytongach miejsce na te rury... Jakbyście rozwiązali ten problem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1356.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	100506
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1355.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	100507
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1357.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	100508

  19. #139

    Domyślnie

    rurki masz w peszelach , ja bym zaszalował na odpowiedni wymiar i zalał betonem

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwertyasdfgh Zobacz post
    Witam, chciałbym zrobić między scianą a wanną półkę na ok 10-12 cm. Gdyby nie te rury co idą przy scianie po prostu wziąlbym ytongi przylozyl do sciany a do nich wanne i polka by byla. Niestety te rury przeszkadzają. Mysłałem moze zeby zrobic jakis stelaż z profil kg ale nie wiem czy to zda egzamin? jak pozniej przykrecic wannę do takich profili? Myślałem jeszcze żeby wyżlobic w ytongach miejsce na te rury... Jakbyście rozwiązali ten problem?
    Mam u siebie podobną konstrukcję. Została wykonana z płyty OSB 22 mm, profile GK wydawały mi się zbyt wiotkie (choć pewnie niesłusznie). Na to poszły płytki. W gotową zabudowę została od góry włożona wanna. Nie jest przykręcana, jest jedynie przyklejona silikonem. Od 3 lat nie ma żadnych problemów. Być może kiedyś silikon stwardnieje i trzeba będzie go wymienić ale to normalne.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony