dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 24
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 462
  1. #401
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zaskoczyłaś mnie tym kolorem pieczarek.Te co kupiłem były twarde i nie rozwinięte.Są białe w słoikach a przecież je gotowałem w soli a potem ,krótko w zalewie.

  2. #402
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Chociaz przyznam, że jakoś nie mam zaufania do tej odwracanej metody i wszystkie słoiki po prostu apertyzuję (zagotowuję znaczy się).
    Co roku ją stosuję i nic mi się jeszcze nie zepsuło.
    Natomiast przy pasteryzowaniu często mi się słoiki nie zamykają i wieczko robi "klik klik".

  3. #403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    U nas w tym roku ogrodek mizerny (wszystko spalone sloncem) ale i tak spizarka pelna , a zrobilam:
    -czarna porzeczka w cukrze
    -jagody w cukrze
    -maliny w cukrze
    -kurki w soli (mam okolo 50 sloikow)
    -podgrzybki w soli
    -ogorki kiszone
    -ogorki chili
    Ogory w occie zostaly od zeszlej zimy, wiec odpadla mi robota. Zreszta tak malo mielismy ogorkow, ze nie bylooby z czego zrobic w tym roku.
    Teraz mrozilam natke pietruszki i koperek oraz regularnie mroze maliny.
    Planuje jeszcze sosy z pomidorow i papryki takie odparowane zrobic jako dodatek do miesa drobiowego.

  4. #404

    Domyślnie

    W tym roku robię:
    - ogórki kiszone
    - ogórki konserwowe
    - paprykę
    - przecież z pomidorów
    - jabłka na szarlotkę
    - sałatkę z buraczków i szwedzką.
    Z zesz łego roku zostało mi pełno dżemów więc w tym roku odpuszczam sobie.
    No i oczywiscie sok z malin.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  5. #405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    no to tera widzę dlaczego Madzia nie ma czasu na uzupełnianie dzienniczka swego

  6. #406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Teraz też pewnie zamiast tu z nami gadać, zakręca jakieś frukty

  7. #407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zaskoczyłaś mnie tym kolorem pieczarek.Te co kupiłem były twarde i nie rozwinięte.Są białe w słoikach a przecież je gotowałem w soli a potem ,krótko w zalewie.
    Ja też kupiłam malutkie i robiłam jak inne grzyby, które nawet jak w gotowaniu ściemnieja, to potem w słoikach robią się jasne. Nie wiem czemu tak sie stało. W sumie to bez różnicy, bo ja takich pieczarek używam do sałatki śledziowej, więc kolor nie jest ważny (sałatka z pomidorami).

  8. #408
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    U mnie gotowe:
    - buraki
    - ogórki kiszone
    - przeciery pomidorowe
    - brzoskwinie w cukrze
    - grzybki w occie
    - jabłka do szarlotki

    Teraz zamierzam trochę grzybów pomrozić.

  9. #409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ja wczoraj zaprawialam kolejne wiadro podgrzybkow w soli, a prawdziwki do suszenia.
    U mnie w tym roku w przetworach kroluja kurki i grzyby suszone .

    Mam tez caly sloik posuszonych pomidorow, pokrojone w plastry, posypane czyms zielonym (nie wiem czym, bo maz robil - zobaczylam juz gotowe) i na jedna noc do suszarki.
    Tak przy okazji to chcialam napisac, ze suszarka to rewelacyjne urzadzenie!!! Wieczorem pokrojone grzybki wkladamy do suszarki, a rano juz suche do pojemnika na zime chowam. Do tego grzyby suszone w suszarce maja piekny jasny kolor, jak kiedys suszylam na nitce to byly ciemne i suszenie trwalo nawet 2 tygodnie.

  10. #410
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Nastka - jak robilas te brzoskwinie w cukrze - to taki dzem czy marmolada? (ja lajkonik przetworowy jestem )

    A przy okazji podziwiam Was dziewczyny!!! Ja to bym moze i zrobila co nieco, tylko u mnie chlopaki jakos nie bardzo chca to potem jesc
    A po ostatnich akcjach to sie zaczelam grzybow bac.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  11. #411

    Domyślnie

    U mnie grzybki już się suszą, na święta będą do farszu do pierogów z kapustą, mmm już mi ślinka cieknie na samo wspomnienie

  12. #412
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    U mnie ogórki kiszone, suszone pomidory w oliwie. leczo i sok malinowy już zrobione.
    Ostatnio popełniłem taki sos z papryki:
    "3 kg papryki słodkiej, 30 dkg papryki chili, zemleć gotować 15 min. Dodać ½ kg cukru, ½ szklanki oliwy, 1,5 szklanki octu, 60 dkg przecieru pomidorowego 30%, 2 główki czosnku, 2 łyżeczki ziela angielskiego, 8-10 liści laurowych, 2 łyżki soli. Gotować jeszcze przez 15 minut. Przelać do słoików, pasteryzować 20-30 minut.
    PS. We własnym dobrze pojętym interesie chilli obierać i kroić w rękawiczkach gumowych."
    Do zrobienia został sok jabłkowy i buraczki z papryką:
    "3 kg buraków, 6 papryk, 3-4 cebule
    Zalewa:
    1/2 szklanki octu 10% 1 szklanka wody,
    15 dkg cukru, 1 łyżeczka soli
    Buraczki ugotować i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Paprykę i cebule pokroić w kostkę. Zalewa: Wszystkie składniki zalewy dać do dużego garnka i zagotować.Na gotującą się zalewę wsypać paprykę i cebulę. Gotować 10 minut.Następnie dać buraczki i wszystko zagotować. Wkładać do słoików pasteryzować 15-20 min."

    Noo i nie zapominajmy o nalewkach. Malinowa, jeżynowa, wiśniowa i orzechowa stoją. Musze nastawić jeszcze żurawinową i cynamonową, może jeszcze pigwę i cytrynówkę. Jak by nie patrzeć to na zimę nader istotne przetwory.

  13. #413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Pierwszy raz robilam w tym roku prawdziwki w soli, bo tyle ich bylo (zawsze tylko suszylam), ciekawa jestem jak beda smakowac smazone z cebulka?

  14. #414

    Domyślnie

    W jakiej cenie u Was papryka?Kupiłam dziś po 4.50/kg i wydaje mi się,że będą to dość drogie weki Jak myślicie? Moja,gruntowa papryka nie dopisała
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  15. #415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora Zobacz post
    W jakiej cenie u Was papryka?Kupiłam dziś po 4.50/kg i wydaje mi się,że będą to dość drogie weki Jak myślicie? Moja,gruntowa papryka nie dopisała

    U nas (dolnoslaskie) po 4 zl, w promocji w eko widzialam po 3 zl. W ogrodku papryka nam dopisala .

  16. #416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    No własnie, papryke z miodem mialam robić i zapomniałam.

    Muszę przemyśleć zakup suszarki ze wzlędu na pomidory.

  17. #417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora Zobacz post
    ..........Moja,gruntowa papryka nie dopisała
    Cytat Napisał magpie101 Zobacz post
    ............. W ogrodku papryka nam dopisala .
    moja niestety wzięła wzór od tej z izowego ogrodu
    na pomidorach zaraza
    a ponieważ się nie znam to do czego te suszone pomidory

    amalfi o drugiej w nocy też bym zapomniał o miodzie do papryki

  18. #418

    Domyślnie

    Amalfi jak Ty to zrobiłaś, że Twoje grzybki w słoikach są takie ładne jaśniutkie? Moje mi zawsze ciemnieją , potem od octu trochę jaśnieją ale nigdy nie są takie ładne (masz biały trzonek i ciemną czapkę, a ja mam zawsze trzonek i czapkę w tym samym kolorze-takim jakimś różowawym (( Ale grzybki na pewno dobre nazbierałam
    A może to kwestia przepisu..hmm. Ja robię w takiej słodkiej zalewie. Ale wszyscy moi znajomi je uwielbiają i się dziwią bo są "inne niż wszystkie"

    Przepis:
    gorczyca, kulki pieprzu, listek laurowy, a dla ozdoby-marchewka i cebulka (dobrze, że to nie robi się różowawe

    zalewa:
    1 szkl. octu
    2 szkl. wody
    1 łyzka soli
    10 łyżek cukru

    oczywiście zalać gorącą zalewą i zapasteryzować.
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  19. #419

    Domyślnie

    A i zapomniałam-grzyby najpierw odgotowuję (trzymam na małym ogniu jakieś 10 min)
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  20. #420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Jakoś zawsze mi w słoikach jaśnieją. Nie wiem od czego to zależy, bo po wyjęciu z gara po obgotowaniu są ciemne.
    Zawsze robie wg. takiego przepisu:
    3 szklanki wody
    1 szklanka octu 10%
    3 łyżeczki cukru
    1,5 łyżeczki soli
    kilka ziaren pieprzu
    kilka ziaren ziela angielskiego
    kilka liści laurowych
    cebula pokrojona w krążki

    Jamles, to jedyna godzina, w której moge pomyśleć o miodzie, papryce i innych głupotach

Strona 21 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony