dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 309
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.500 z 6701

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak zwał tak zwał. Ale powiem wam tak, obecnie szerokość schodów u mnie to 70cm , na dodatek schody tzw "kacze". I daję radę.
    Wiec moja całą rodzinka ma wyrobione łydeczki jakby regularnie biegała w maratonie. Szkoda że to się nie przekłada na brzuszek

    Myślę ze szerokość jest też podyktowana wolnym miejscem. Schody i tak miały być inne. Zostały dopasowane.

    Ale te barierki od pestka56 - majstersztyk
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    jak zwał tak zwał. Ale powiem wam tak, obecnie szerokość schodów u mnie to 70cm , na dodatek schody tzw "kacze". I daję radę.
    Wiec moja całą rodzinka ma wyrobione łydeczki jakby regularnie biegała w maratonie. Szkoda że to się nie przekłada na brzuszek

    Myślę ze szerokość jest też podyktowana wolnym miejscem. Schody i tak miały być inne. Zostały dopasowane.

    Ale te barierki od pestka56 - majstersztyk
    Tak bywa, że dom po wybudowaniu powoduje konieczne zmiany. Czasem rządzi też przypadek, jak u mnie gdzie schody miały być betonowe z zabiegiem w dolnej części, a mam lekkie podparte belką i bez zakrętów. Wyszło z korzyścią.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Ale ja w ogóle się nie wypowiadałem o luksusie, jedynie o wymiarach i proporcjach schodów, nie wiem zatem skąd takie nawiązanie ? Najważniejsze jest miejsce przeznaczone pod schody. Jak już wspominałem, schody proste najczęściej są szersze niż zabiegowe, ma na to wpływ wiele czynników. Przy zabiegowych schodach szerokość wpływa w znaczącym stopniu na " długość" schodów, przy prostych nie. Dodaj do schodów Autorusa jeden stopień, zwiększ głębokość do 30 cm, szerokość do 1,1 m i zobacz gdzie się zaczną wyjdą. Policz ilość niepodpartych stopni dla takiej konstrukcji jak schody dywanowe. Generalnie łatwo jest sobie powiedzieć "powiększ sobie schody", tylko trzeba mieć na uwadze róźne konsekwencje, które się z nimi wiążą. Drzwi też mają przeciętnie 90 cm szerokości i jakoś nikt nie narzeka, że nie da się nimi przejść.
    Zresztą sam Autorus odniósł się już do tematu, po to też zatrudnia architekta, żeby pomógł mu wybrać optymalne rozwiązanie. Jak już tez wspominałem w tej kwesti nie daje się określić jednego, najlepszego rozwiązania - wymiaru i jest to rzecz trochę subiektywna.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Per'hod mój dom ma 230m2 z czego 30 to garaż, a schody mam jednobiegowe lekkie drewniane 17 stopni na 110 szeroko x 18 wysokości i 27 głębokości.
    Moja sąsiadka ma 650 m2 w tym na wylewce betonowej marmurowe schody główne (110) i drewniane boczne (90), Moje stanowią element kompozycji z całym parterem doskonale widoczne z salonu o wysokości ponad 7,5 m. Jej są schowane w korytarzach i przedpokojach. Każdy kto wchodzi do mnie podziwia całość, a u niej podziwia, ale tylko piękno wykorzystanych materiałów i wykonanie.
    Nie uzależniajmy pojęcia luksusu od powierzchni. I nie o luksusie powinno się tu mówić, ale o skomponowaniu wnętrza i schodów w całość, która sprawia, że szczęka opada. Takich wrażeń estetycznych oczekuję po schodach w 450 metrach Autorusa.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 07-01-2014 o 13:31
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sorry Per'hold, zacietrzewiłam się i zamiast użyć „rezydencja” posłużyłam się „luksusem”. Często te dwa słowa są równoznacznie pojmowane.
    Masz dużo racji, ale ja uważam, że zawsze warto spróbować spojrzeć z innej strony, przymierzyć się innego rozwiazania. Temu zresztą służy forum. Inne oko, świeże widzi czasem więcej. Warto próbować.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #6

    Domyślnie

    Mam pytanie do wykonawców. Jak dużą taflę szkła i jakiego można dać na barierkę schodów na takich uchwytach "łapkach". Zastanawiam się nad barierką ze szkła- szkło przytwierdzone na uchwytach do grubych pionowych drewnianych słupków. Schody mamy na razie wylane z betonu, zabiegowe. Nie wiem jeszcze czym obłożymy bo na drewno nas chwilowo nie stać...
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Mam pytanie do wykonawców. Jak dużą taflę szkła i jakiego można dać na barierkę schodów na takich uchwytach "łapkach". Zastanawiam się nad barierką ze szkła- szkło przytwierdzone na uchwytach do grubych pionowych drewnianych słupków. Schody mamy na razie wylane z betonu, zabiegowe. Nie wiem jeszcze czym obłożymy bo na drewno nas chwilowo nie stać...
    Jeżeli są to rotule czyli szkło ma otwór to raczej nie ma sytuacji, by nie były one w stanie unieść nawet bardzo dużej tafli szkła.
    Jeżeli są to uchwyty typu " zacisk" to pewne ograniczenia są, ale tam tez jest opcja wykonania otworu w szybie i włożenia trzpienia podtrzymującego szybę.
    Lepiej napisz jaką powierzchnię szkła chcesz uzyskać ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Mam pytanie do wykonawców. Jak dużą taflę szkła i jakiego można dać na barierkę schodów na takich uchwytach "łapkach". Zastanawiam się nad barierką ze szkła- szkło przytwierdzone na uchwytach do grubych pionowych drewnianych słupków. Schody mamy na razie wylane z betonu, zabiegowe. Nie wiem jeszcze czym obłożymy bo na drewno nas chwilowo nie stać...
    Gremlinka, nie stać Was na drewno, a chcesz balustradę szklaną ????????? OJ

    Zajrzyj do Malkul. Oni zrobili piękne schody ze szklaną balustradą schodząc z kosztów 5-krotnie. Warto też zobaczyć rozwiązanie u Beaty Weroniki
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 09-01-2014 o 11:12
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Gremlinka, nie stać Was na drewno, a chcesz balustradę szklaną ????????? OJ
    Ale po betonie można chodzić bez szkody dla zdrowia, bez balustrady już niekoniecznie Zresztą jeżeli balustrad jest niewiele i ma to być tylko wypełnienie na zaciskach pomiędzy słupami drewnianymi a nie tafla na rotulach to ceny są raczej przyzwoite. Obłożenie może kosztować 8-12 tys zł, a 3 mb balustrady poniżej 2 tys.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jednak trzeba to w budżecie przewidzieć Żeby potem nie było
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jednak wolałabym odłożyć te dwa tysiące na obłożenie stopni, a balustradę zrobić jak najtańszą.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jednak wolałabym odłożyć te dwa tysiące na obłożenie stopni, a balustradę zrobić jak najtańszą.
    ja tak samo, może nie robiłbym najtańszej wersji balustrady a jakąś w przyzwoitej cenie +20%ceny najtańszej

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Można liny stalowe lub nawet sznury pociągnąć od stopni do sufitu
    Nazwa:  House-0214-18.jpg
Wyświetleń: 442
Rozmiar:  83,2 KB

    Nazwa:  wooden-staircases-06.jpg
Wyświetleń: 449
Rozmiar:  87,1 KB


    Albo rozpiąć siatkę jak tu:
    Nazwa:  LOFT-wooden_staircases_PRAHA-03.jpg
Wyświetleń: 458
Rozmiar:  56,6 KB

    Nazwa:  LOFT-wooden_staircases_PRAHA-02.jpg
Wyświetleń: 452
Rozmiar:  66,2 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 18-02-2014 o 13:42
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi na temat Z balustradą jest tak, że mam plan i koncepcję i szyby byłyby dwie. Jedna na biegu schodów o długości ok 1,1 m , druga u góry. Montaż we własnym zakresie- wszystko na uchwytach tych montowanych na słupkach, słupki mają być drewniane. Reszta zamówiona w odpowiednich miejscach na wymiar (szyba, uchwyty). Dlatego pytam rozmiar takiej szyby, bo w sklepie jak znam życie doradzą tak, żeby sprzedać. Szyba 8 mm czy 10 mm, hartowana, atestowana, szlifowana będzie ok? Jutro jak znajdę chwilę wrzucę koncepcję balustrady wyszukaną w necie. A schody będą obłożone... ale niekoniecznie teraz drewnem. Są bardziej priorytetowe rzeczy niż okładzina schodów. Barierka zostanie. Stąd takie a nie inne decyzje. Co się odwlecze to nie uciecze. Pozdrawiam wszystkich "zgorszonych". Co do przewidywania budżetu to celowo nie było nic przewidziane...
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi na temat Z balustradą jest tak, że mam plan i koncepcję i szyby byłyby dwie. Jedna na biegu schodów o długości ok 1,1 m , druga u góry. Montaż we własnym zakresie- wszystko na uchwytach tych montowanych na słupkach, słupki mają być drewniane. Reszta zamówiona w odpowiednich miejscach na wymiar (szyba, uchwyty). Dlatego pytam rozmiar takiej szyby, bo w sklepie jak znam życie doradzą tak, żeby sprzedać. Szyba 8 mm czy 10 mm, hartowana, atestowana, szlifowana będzie ok? Jutro jak znajdę chwilę wrzucę koncepcję balustrady wyszukaną w necie. A schody będą obłożone... ale niekoniecznie teraz drewnem. Są bardziej priorytetowe rzeczy niż okładzina schodów. Barierka zostanie. Stąd takie a nie inne decyzje. Co się odwlecze to nie uciecze. Pozdrawiam wszystkich "zgorszonych". Co do przewidywania budżetu to celowo nie było nic przewidziane...
    To polecam wizytę u Malkul i trzymam kciuki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    To przy takich wymiarach standardowy zacisk 45x45 spokojnie utrzyma taką szybę 8 mm. Wystarczy, że wezmiesz VSG 8 mm ( 2x4 mm) to będzie najtaniej i bezpiecznie. Może być oczywiście dodatkowo hartowana, ale przy zaciskach to nie jest konieczne no i cena trochę wieksza.
    Nie wiem w jaki sposób mają byc montowane słupy, ale też trzeba o tym pomyśleć, żeby później dało się sensownie obłożyć schody - o ile to możliwe bez demontażu balustrady.

  17. #17

    Domyślnie

    Per hod dzięki za podpowiedzi. Coś pomyślimy. Jeżeli się zdecydujemy to montaż coś koło marca. Bez porządnych barierek nie wpuszczę swojej córci na poddasze. Pozdrawiam serdecznie

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    smeffetka

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Garwolin
    Kod pocztowy
    08-400
    Posty
    21

    Domyślnie

    Nasze dopiero co zamontowane, dębowe, wymyślone przez nas, do tego drzwi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0480.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	235058   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0482.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	235060  

  19. #19

    Domyślnie

    witam, czy dębina zmieni z czasem kolor ? mam w różnych kolorach dwa stopnie podobno kolor ma się wyrównać wstawiam zdjęcie (trochę niewyraźne spróbuję zrobić inne)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140118_001.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	235826

  20. #20

    Domyślnie

    tu chyba lepiej widać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140118_005.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	235827

Strona 175 z 309

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony