dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 326 z 336
Pokaż wyniki od 6.501 do 6.520 z 6701
  1. #6501
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Parę fotek z nowej realizacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20863213_1899336083662526_9179609511041493732_o.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	395304Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20881979_1899336020329199_69547449679414935_n.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	395305Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20914256_1899336016995866_9091845405378818460_n.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	395306Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20988817_1899336023662532_67812313227957323_o.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	395307

  2. #6502

    Domyślnie

    Ładnie wygladaja ale kacze

  3. #6503
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ładnie wygladaja ale kacze
    Tak i schodzić najlepiej tyłem.

  4. #6504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Per*hod Zobacz post
    Tak i schodzić najlepiej tyłem.
    Najlepiej by chyba było wyłożyć materacami i zjeżdzać

    Wykonanie ładne ale sam koncept tych schodów z kategorii "szalone pomysły architektów". Głębokość stopnia na zdjeciu wydaje sie zbliżona do wysokości podstopnicy. Całości dopełnia podest/platforma na dole który jest potencjalnym źródłem upadków i urazów oraz obniża ogólną funkcjonalność pomieszczenia

  5. #6505
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Schody eleganckie

    Witam, chciałabym prosić o pomoc w wyborze oferty na schody. Mam 2 wyceny ale nie mam już niestety czasu i głowy żeby się doktoryzować z technologi budowy schodów - bo właśnie mamy sam szczyt innych prac wykończeniowych.
    Wygląda to teraz tak - jak na zdjęciach.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7190107a.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	395419 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schody_A_A.JPG
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	395420 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schody_rzut.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	395421
    Chcemy żeby stopnie były z dębu lub jesionu, z rysunkiem słojów ale bez sęków. Wybarwione na kolor szary. Podstopnice białe, w połysku - ale nie wiem z czego. Balustrada cała metalowa.
    Wycena 1:
    Stopnie dąb proste w klasie pierwszej naturalnej (bezsęczne po stronie widocznej) o grubości 37 mm, w standardzie polakierowane lakierem poliuretanowym (100%), lub olejowane olejem bezbarwnym – 17 sztuk, w tym pierwszy nietypowy, – 3840 zł
    Podest lity dąb przyklejany na płycie OSB – 880 zł
    Materiały pomocnicze – kołki Fischera, pianka poliuretanowa, kleje itp. – 250 zł
    Bez podstopnic
    Montaż – 3500 zł
    Barwienie – system bejc barwiących SOPUR , lub olejów barwiących LIOS – 350 zł
    Listwy przyścienne MDF malowany farbą (Flugger) – 390 zł (65 x 12 mm)
    Noski – elementy łączące poziom podłogi z poziomem schodów – 250 zł
    Bez poręczy naściennej i bez balustrady
    RAZEM: 9460 zł + VAT 8%
    W cenie wykonania schodów jest rozrysowanie poziomów podstopnic, które wykona osoba trzecia.
    W przypadku zastosowania listew dąb klasa rustykalna, pierwsza naturalna, lub dąb prosto słoisty 65 x 12 mm zamiast z MDF koszt zwiększy się o 300 zł netto.

    Wycena 2:
    Specyfikacja: stopnie i podest (grubość 43 mm), podstopnie (22 mm) wszystko z litego, selekcjonowanego drewna klasy 1,
    - wszystko lakierowane, bejcowane, malowane na wybrany kolor (4 warstwy lakieru typowo schodowego niemieckiej firmy CLOU),
    - obróbka stropu kątownikiem,
    - cokoły przy ścianie,
    - transport i montaż.
    - 5 lat gwarancji

    Koszt całkowity schodów z białymi podstopniami z drewna to:
    dąb 12 000 zł, jesion 11 000 zł. Bez podstopni odpowiednio 11 000 zł, 10 000 zł.

    Co o tym sądzicie?

  6. #6506

    Domyślnie

    Zawsze jest ryzyko, że otrzymasz słaby produkt, bo wyceny to tylko słowa. Trzeba zobaczyć jak robi.
    Umów się ze stolarzem, niech pokaże swoją poprzednią realizację - co nazywa cokołem a co "Podest lity dąb przyklejany na płycie OSB – 880 zł " bo pewnie chodzi o podest z OSB z castoramy z 3mm drewnianym obłogiem - wiesz to?

  7. #6507
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Polerka, dziękuje za wskazówkę, już wysłałam zapytanie do stolarza o tę płytę OSB.

    Czy istnieje lakier/ bejca żeby dawała efekt perły? Widziałam podłogę z firmy Kahrs model Black Silver City, gdzie jest taki subtelny efekt mieniącej się perły. Niestety na zdjęciu tego nie widać. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czarne z perłą.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	395454
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 24-08-2017 o 14:07

  8. #6508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ten Khars... hm... może to jest Shou sugi ban i dopiero pociągnięte lakierem. Pasowałoby.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #6509
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    To jest efekt metalicznej perły, takie opalizujące drobinki. Deski dzięki temu mają wygląd 3D.
    Kupiłam perłową pozłotę z firmy Starwax, ale niestety nie udało się uzyskać nawet zbliżonego efektu do tego co widziałam na tej podłodze. To powinno być coś transparentnego z perłową poświatą.

  10. #6510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A widziałaś jak wygląda opalone drewno? Właśnie shou sugi ban daje efekt srebrzystosci, bo na powierzchni deski powstaje węgiel, który ma lekki połysk. Założę się, że te deski Kharsa są opalane.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #6511
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Firma od wyceny nr 1 podjęła się wykonania deski z podobnym efektem. Zobaczymy jaki efekt uda im się osiągnąć.

  12. #6512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Robią dla ciebie próbę, rozumiem? Koniecznie pokaż zdjęcia, bo bardzo ciekawa jestem efektu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #6513
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Próbka powinna być w ciągu tygodnia. Dzwoniłam, żeby dopytać jak chcą się za to zabrać ale powiedzieli tylko, że mają kilka pomysłów i będą testować co da lepszy efekt. Raczej chodzi o zastosowanie bejc i lakierów, bez opalania.

    Czy zastosowanie listwy cokołowej przy stopniach ma zadanie chronić tylko przed brudzeniem ścian czy tez są jeszcze inne argumenty za lub przeciw?

  14. #6514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tylko o brudzenie chodzi i... zamaskowanie ewentualnego niechlujstwa przy montażu stopnic i podstopnic. Listwa nie jest obligatoryjna. Zajrzyj na wątek Julianna16. Ona ma nawet spory odstęp między stopniami a ścianą, bo jest w nim umieszczone światło.

    Eh, masz linka, nie będziesz szukać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...szam-)/page117
    Wcześniej też jest trochę zdjęć. Julianna sporo pokazywała i opisywała różne etapy wykończeniówki. W ogóle ciekawy wątek.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 27-08-2017 o 08:34
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #6515
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Dziękuję, już czytam. Od razu wpadłam na wątek o muszlach Catalano - a my świeżo po zakupie...
    Wymyśliłam, że przy biało-szarej podłodze w holu chcę mieć szare schody i jeśli będzie listwa to czarna. Chciałam czarne schody ale moje są ukryte pomiędzy ścianami i bałam się, że zrobi się tunel. Wyglądałoby to mniej wiecej tak jak na zdjęciach plus kuta balustrada. Czy te szare schody będą w porządku?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schody szary beż z czarną listwą.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	395568 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody z deski dąb_opaska.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	395569 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00_podłoga hol parter.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	395570

  16. #6516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rozumiem, że chodzi ci o poszarzone drewno Piękny efekt i bedzie bardzo ładnie. Ale nie dawałabym czarnej opaski. Wychodzi bardzo agresywnie. Natomiast zastanów się nad odsunięciem stopnic i podstopnic odrobinę od ściany i wstawieniem tam listwy ledowej.
    Nie wiem czy znalazłaś u Julianny zdjęcie z podświetlonymi schodami. Ja, okazuje się mam tylko projekt i fotki, które były inspiracją
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03-Julianna_stairs-podstopnie_podciete.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	395576 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	La-Punta-House-13.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	395580 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	STAIRS-unusual light-02.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	395581
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #6517
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Tak widziałam i nawet trochę sobie z tym projektem podziałałam. Mam nadzieję, że autor zdjęcia się nie pogniewa za te przeróbki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schody_dla_Basi-2.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	395608 Jak to technicznie jest rozwiązane - czy to są zmodyfikowane schody dywanowe?

  18. #6518

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Natomiast zastanów się nad odsunięciem stopnic i podstopnic odrobinę od ściany i wstawieniem tam listwy ledowej.
    Czy odsunięcie stopnic i podstopnic od ścian, nie spowoduje, że zbierać się będzie tam kurz i brud. I to trudny do usunięcia?

    Nuxe: schody dywanowe to określenie rodzaju konstrukcji samonośnej, tu jest "obłożenie betonu", gdzie grubszy nosek sugeruje, że stopień jest grubszy niż w rzeczywistości - ot taki pomysł

  19. #6519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Tak widziałam i nawet trochę sobie z tym projektem podziałałam. Mam nadzieję, że autor zdjęcia się nie pogniewa za te przeróbki.
    Jak to technicznie jest rozwiązane - czy to są zmodyfikowane schody dywanowe?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schody_dla_Basi-1.jpg
Wyświetleń:	770
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	395650
    Tak się składa, że to konkretnie zdjęcie schodów odrobinkę zmodyfikowałam korzystając z oryginalnej fotografii ściągniętej z Houzz (https://www.houzz.com/photos/846980/...taircase-other). Potrzebowałam pokazać jak można poprawić fatalnie sfuszerowane obłożenie stopni u Barbary74 Tę grubość stopnia uzyskuje się przez wysunięcie noska i dołożenie / doklejenie pod nim podstopnia, ale nie sięgającego do stopnia niżej. Fajne oszustwo, a światło można też umieścić w zagłębieniu pod tym grubaśnym noskiem tak, jak narysowałam dla Lukarny.

    Cytat Napisał polerka Zobacz post
    Czy odsunięcie stopnic i podstopnic od ścian, nie spowoduje, że zbierać się będzie tam kurz i brud. I to trudny do usunięcia?

    Nuxe: schody dywanowe to określenie rodzaju konstrukcji samonośnej, tu jest "obłożenie betonu", gdzie grubszy nosek sugeruje, że stopień jest grubszy niż w rzeczywistości - ot taki pomysł
    Polerka, dobrze kombinujesz z tym obłożeniem betonowej konstrukcji schodów. Narysowałam swego czasu dla forumowej Lukarny takie schody i na profilu widać jak to się robi

    Jeśli chodzi odsunięcie obłożenia stopni od ścian, to najlepiej byłoby odpytać Juliannę16. Ma i użytkuje już jakieś 3 lata. Nigdy nie powiedziała, że stanowi to jakiś problem jeśli chodzi o zbieranie się kurzu. Ma 2 dzieci. Jedno z nich jeszcze nie chodziło, gdy schody powstały, więc problem czystego domu był na pewno podstawowy.


    Schody dla Lukarny
    Nazwa:  Lukarna_stairs-wiz01_night.jpg
Wyświetleń: 768
Rozmiar:  45,1 KB
    Nazwa:  Lukarna_stairs-wiz01_day.jpg
Wyświetleń: 760
Rozmiar:  46,9 KB


    Jeszcze zdjęcia pokazujące dokładniej jak wyglądają takie schody z „rynnami” po bokach. Myślę, że wsunięcie końcówki odkurzacza i pojechanie nią po całej długości to żaden problem.
    Nazwa:  STAIRS-Haus-am-Weinberg-08ab.jpg
Wyświetleń: 761
Rozmiar:  52,4 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 28-08-2017 o 11:09
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #6520

    Domyślnie

    Gorzej jak ktoś tam nogę wsadzi podczas schodzenia

Strona 326 z 336

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony