dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    DO PEPE wg mnie należy położyc od nowa gdyz zawsze będzie pękac przy takiej proporcji w garażu zawsze mniej styropianu więcej betonu ok

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepe
    A ja mam taki problem:
    mam już wylaną posadzkę w garażu, ale dałem za dużo styropianu (8cm), na to miała być siatka zbr. + 5 cm betonu. Ale betonu wyszło za mało (miejscami 3-4cm) a siatke położyli chyba bespośrednio na styropianie.
    Efekt jest taki, że posadzka fest się ugina, zwłaszcza przy wjeździe.
    Co robić? Zrywać? Dolewać? Wylać jakąś mocną masę (co to jest ten M17?)
    Garaż ma 26m2 tj. ok. 5,5x5,5m
    Istotna jest nie tylko grubosć ale i jego rodzaj. Do posadzek w garażu powinien to być styropian FS-30 lub FS-40 (zobacz artykuł na ten temat : Podłogi na gruncie pod duże obciążenia ).
    Z właściwości styropianu np. FS-30 wynika, że przy obciążeniu 200kP nie powinien mieć odkształceń większych niż 10% - oznacza to, że powinien bez problemu przenieść obciążenie od kół samochodowych.
    Zwróć też uwagę na sposób układania dobrze ujęła (ujął ?) to brzoza :
    styropian kładź na "podlewce" z rzadkiego betonu i kolejną warstwe też
    plastyfikator - konieczny
    zrób to na zasadzie tortu - przekładańca
    Zbrojenie wylewki jest dodatkowym zabezpieczeniem przed pękaniem posadzki. Aby miało sens powinno być umieszczone w środku wysokości wylewki.
    M17 oznacza klasę zaprawy cementowej i wiaże się z jej wytrzymałością na ściskanie.

  3. #23

    Domyślnie

    Czyli zrywać?!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepe
    Czyli zrywać?!
    Nie widziałem Twojej posadzki, ale na podstawie tego co piszesz radziłbym Ci zerwanie jej i zrobienie prawidłowe.

  5. #25

    Domyślnie

    Stan na dzień dzisiejszy:
    - ułożyłem mały podjazd z kamieni i wjechałem... popękało na brzegu przy wjeździe (co było prawie pewne), ale dalej nic a nic! A samochód najlżejszy nie jest, bo to diesel i kombi w dodatku. Może to nie najgorszy wynik jak na posadzke położoną 10 dni temu?
    Przyjechał kolega budowlaniec i poradził coby zerwać z przodu te 30 cm razem ze styropianem i wylać ten kawałek już całkiem bez styropianu jako monolit, bo przy wjeździe najwieksze obciażenia. Na pozostałej powierzchni mam na razie nie kłaść płytek, tylko wstrzymać się przez jakie pół roku i obserwować posadzkę - zewrwać zawsze można...
    Co wy na to?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepe
    Stan na dzień dzisiejszy:
    - ułożyłem mały podjazd z kamieni i wjechałem... popękało na brzegu przy wjeździe (co było prawie pewne), ale dalej nic a nic! A samochód najlżejszy nie jest, bo to diesel i kombi w dodatku. Może to nie najgorszy wynik jak na posadzke położoną 10 dni temu?
    Przyjechał kolega budowlaniec i poradził coby zerwać z przodu te 30 cm razem ze styropianem i wylać ten kawałek już całkiem bez styropianu jako monolit, bo przy wjeździe najwieksze obciażenia. Na pozostałej powierzchni mam na razie nie kłaść płytek, tylko wstrzymać się przez jakie pół roku i obserwować posadzkę - zewrwać zawsze można...
    Co wy na to?
    Poczekać z ostateczną decyzją zawsze możesz. Możesz nawet przetesować ją przy większym obciążeniu - niekoniecznie teraz, ale po pełnym stwardnieniu.

  7. #27

    Domyślnie

    A jednak zrywam, bo spać przez to nie mogę... Co kto przyjdzie to sie za głowe łapie i zapewnia mnie ,że na pewno popęka - jak nie teraz to za miesiąc, pół roku czy rok
    W sumie koszt to 2 kubiki betonu + styropian, siatke da się odzyskać, robocizna tych co kładli. Styropianu dam połowę, czyli 4cm (przetną ten obecny 8centymetrowy), a na to 8 cm betonu posadzkowego B20 ze zbrijeniem pośrodku.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony