dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie sposób na muchy...

    nie wiem jak u was ale my przezywamy prawdziwe oblezenie much!!! jest ich tak duzo ze nie mam sily ich wybijac lapka....

    maz kupil preparat na muchy... nie dosc ze smierdzialo to jeszcze nie zabilo wszystkich much...

    czy ktos ma moze moskietery???droga sprawa?

    szukalam jeszcze elektrycznych wkladow...ale sa tylko na komary....

  2. #2

    Domyślnie

    czy ktos ma moze moskietery???droga sprawa?
    Tańsza wersja moskitiery- kupujesz taką siatkę od owadów na metry, podobna do firanki, tylko chyba gęściejsza
    Kupujesz też na metry wąskiego rzepa z klejem, tą część "czepliwą" -
    docinasz na wielkość okna. Rzepa przyklejasz wew. ramy, do niego czepiasz siatkę.
    Są też gotowe komplety np w TESCO, siatki z rzepem, też docinasz, kleisz i masz

    Nie jest to jednak rozwiązanie na lata

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Ja cały zeszły rok sie męczyłem z muchami. rozlepiałem lepy, psikałem muchozolem, zabijałem je na potęge i efekty były marne.
    W tym roku założyłem w oknach moskitiery i jak ręką odjął
    Czasami pojawi się jakaś ale szybko ja zabiję i mam spokój
    Kosztowało to parę stówek ale moim zdaniem warto było

  4. #4

    Domyślnie

    rOM - A W ILU OKNACH masz te moskietery? noi ile mniej wiecej kosztuje 1 moskietera?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    moskitiery mam w prawie w całym domu, w oknach z podwójnymi skrzydłami montowałem tylko na jednym skrzydle i tylko to skrzydło otwieram.
    Z tego co pamiętam to m2 moskitiery kosztował około 50zł. Ładnie są wykonane z aluminiowymi brązowymi ramkami(okna mam w kolorze złoty dąb).
    Zrobione są na wymiar.
    Nie mam tylko moskitiery w drzwiach tarasowych. Mam z nia problem bo drzwi są z ruchomym słupkiem. Pasują do nich tylko drzwi rozsuwane za które zaśpiewali mi 1000zł
    Można też kupić taką siatkę ma metry. Chyba ją kupie i sam będę coś kombinował

  6. #6

    Domyślnie

    sposb bardzo skuteczny - wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, brak konieczności otwierania okien - brak much, komarów, itp.
    Mam tak i jestem bardzo zadowolony.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom
    moskitiery mam w prawie w całym domu, w oknach z podwójnymi skrzydłami montowałem tylko na jednym skrzydle i tylko to skrzydło otwieram.
    Z tego co pamiętam to m2 moskitiery kosztował około 50zł. Ładnie są wykonane z aluminiowymi brązowymi ramkami(okna mam w kolorze złoty dąb).
    Zrobione są na wymiar.
    Nie mam tylko moskitiery w drzwiach tarasowych. Mam z nia problem bo drzwi są z ruchomym słupkiem. Pasują do nich tylko drzwi rozsuwane za które zaśpiewali mi 1000zł Można też kupić taką siatkę ma metry. Chyba ją kupie i sam będę coś kombinował
    Niekoniecznie. W oknie tarasowym (180 cm) mam moskitierę w postaci rolety właśnie schowanej w kasecie rolety zewnętrznej, oczywiście ręcznie wysuwaną za uchwyt-sznurek. Kosztowała rok temu 100zł, tyle że to było łącznie z wykonaniem okien, osobno zapewne więcej, ale na pewno mniej niż w formie przesuwnych drzwi. Na pewno są też (widziałam kiedyś) w postaci rolety montowanej jak roletki do okien w kasecie. Jedyny kłopot to to, że jej nie widać jak się ją rozciągnię i można przez nią przejść! Inna sprawa, że latem jak się otworzy drzwi na taras, to się ciągle biega tam i spowrotem i komu by się chciało moskitierę co rusz podciagać i zaciągać, dlagego muchy są. Za to zdaje egzamin w gorące parne wieczory - nie wlecą do domu żadne komary o ćmach nie wspomiajac.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardziu
    sposb bardzo skuteczny - wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, brak konieczności otwierania okien - brak much, komarów, itp.
    Mam tak i jestem bardzo zadowolony.
    Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w wykończonym i zamieszkałym domu
    Szybki i tani w realizacji...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdotka
    Cytat Napisał ardziu
    sposb bardzo skuteczny - wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, brak konieczności otwierania okien - brak much, komarów, itp.
    Mam tak i jestem bardzo zadowolony.
    Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w wykończonym i zamieszkałym domu
    Szybki i tani w realizacji...
    hahaha
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdotka
    Cytat Napisał ardziu
    sposb bardzo skuteczny - wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, brak konieczności otwierania okien - brak much, komarów, itp.
    Mam tak i jestem bardzo zadowolony.
    Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w wykończonym i zamieszkałym domu
    Szybki i tani w realizacji...
    jak się ciesze, że wybralismy ą opcję-a much nawet nie brałam pod uwagę
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    opryskasz nim najbliższe 1,5 km2?

  12. #12

    Domyślnie

    Moskitiery są dobre o ile potrafi się je zakładać. Ja niestety nie należę do tych osób, zawsze wychodzi tak, że za mocno naciągnę i robią się dziury. Teraz się wycwaniłam i zamiast moskitier kupuję oprysk odstraszający diablo forte i psiukam wokół okiennic

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdotka Zobacz post
    Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w wykończonym i zamieszkałym domu
    Szybki i tani w realizacji...
    ,,Cieszy mnie ten rym polak mądr po szkodzie ...''
    Ps. potwierdzam słowa ardziu przy WM much w domu jak na lekarstwo , a koleżance xdotce pozostają moskitiery.

  14. #14

    Domyślnie

    Nie dowierzam, szukałam sposobu nam muchy i znalazłam... WM W lecie z WM nie otwieracie okien i drzwi -dziwnee

  15. #15

    Domyślnie

    Otwieramy ale zdecydowanie rzadziej niż przy WG.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam otwarte wyjście na tarasy. I niestety muchy są mimimo WM.

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki, czyli moskitiery, a może są jakieś super lepce?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moskitiera zupełnie wystarcza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony