dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 562
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 11231
  1. #181
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzS
    Wstępuje we mnie nadzieja
    Dzwoniłem do wykonawcy ogrzewania, ich wykonawca alarmu poleca czujki pasywnej podczerwieni. Co wy na to?
    Co miałem do napisania w tej sprawie, to już napisałem.
    Czujka dualna daje gwarancji braku fałszywych alarmów powodowanych przez ogrzewanie nadmuchowe. Czujka pasywnej podczerwieni - nie daje takiej gwarancji. Oczywiście wiele zależy od umiejscowienia detektorów. Dobór rodzaju czujki należy do instalatora, ale do domu czujki za 900 zł, to nieporozumienie (chyba, że wartość przechowywanego mienia wymaga zastosowania tak profesjonalnych i wyrafinowanych detektorów).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Czy możecie polecić jakieś kontraktony (wpuszczane w ramę drewnainego okna) jako dobre (forima, model) a jakieś jako nie dobre (firma, model)?
    Z dobrych proponuję Alarmtech model MC 370 (45 zł ), a także inne tej firmy.

    Nie polecam kontaktronów firmy C&K.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #183

    Domyślnie

    Cena też dobra .
    GG 5410889

  4. #184
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Cena też dobra .
    Mają tez tańsze. Nie od razu trzeba kupować Mercedcesa .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #185

    Domyślnie

    Czy instalując te kontaktrony o których mówicie trzeba fizycznie uszkodzić ramę okienną ?

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    tak
    ale są też kontaktrony nie uszkadzające,
    produkują je producenci okuć, np. firma Roto miała takie w swojej ofercie. Przykręca się je tak jak okucia do ramy (de facto przykręcając cokolwiek do ramy trochę się ją uszkadza). Ale są droższe.

    Ja pytałem producentów okien o kwestie gwarancji, i okazało się:
    - producent drewnianych okien - nie miał zastrzeżeń
    - producent okien pcv - twierdzi, że wywiercenie otworu pod kontaktron powoduje utratę gwarancji na profil.

    Koniec końców będę miał okna PCV i będę montował w nich te kontaktrony. Jak mi się okno przełamie na pół w miejscu montowania kontaktronu, to trudno, ryzykowałem. Ale jeśli mi się rozklei profil gdzieś na rogu, albo odkształci pod wpływem promieni słonecznych, to nie dam się spławić utratą gwarancji z powodu kontaktronu.

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanlay
    Czy instalując te kontaktrony o których mówicie trzeba fizycznie uszkodzić ramę okienną ?
    Uszkodzić??? Nie! Co najwyżej nawiercić
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #188
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Koniec końców będę miał okna PCV i będę montował w nich te kontaktrony. Jak mi się okno przełamie na pół w miejscu montowania kontaktronu, to trudno, ryzykowałem. Ale jeśli mi się rozklei profil gdzieś na rogu, albo odkształci pod wpływem promieni słonecznych, to nie dam się spławić utratą gwarancji z powodu kontaktronu.
    Oczywiście, masz rację. Co ma piernik do wiatraka? W zasadzie jeśli chodzi o reklamację, to producent okna zawsze będzie szukał dziury w całym, żeby reklamacje odrzucić (i taką dziurą w całym może być właśnie kontaktron zamontowany w ramie okna).

    Podobna sytuacja ma miejsce przy montażu osprzętu w nowych samochodach w nieautoryzowanych serwisach. Jak zamontujesz sobie alarm czy radio w nie autoryzowanym serwisie, to grożą utratą gwarancji!

    NIE DAJCIE SIĘ!!!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #189

    Domyślnie

    _ZBYCH_, interesuje mnie po jakiego Czorta w pierwszym projekcie chcesz dodatkowo zastosować czujniki kontaktronowe przy drzwiach wejściowych i bramie garażowej??? W wiatrołapie- rozumiem, dałeś kontaktron "zamiast" czujki podczerwieni, natomiast po co jest ten kontaktron w garażu, skoro tam już jest czujka podczerwieni (i to w dodatku dualna)?

  10. #190

    Domyślnie

    Uściślę swoje pytanie:
    Czy jest to tylko "wzmocnienie" zabezpieczeń garażu, czy też jest jakiś inny cel takiego rozwiązania?

  11. #191
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    _ZBYCH_, interesuje mnie po jakiego Czorta w pierwszym projekcie chcesz dodatkowo zastosować czujniki kontaktronowe przy drzwiach wejściowych i bramie garażowej??? W wiatrołapie- rozumiem, dałeś kontaktron "zamiast" czujki podczerwieni, natomiast po co jest ten kontaktron w garażu, skoro tam już jest czujka podczerwieni (i to w dodatku dualna)?
    1. Dodatkowa ochrona
    2. Kontrola zamknięcia
    3. Funkcja GONG przy otwieraniu drzwi lub bramy
    4. Automatyczne załączanie systemu w trybie nocnym jesli nie zostaną otwarte drzwi wejściowe lub brama garażowa
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    ...
    3. Funkcja GONG przy otwieraniu drzwi lub bramy
    4. Automatyczne załączanie systemu w trybie nocnym jesli nie zostaną otwarte drzwi wejściowe lub brama garażowa...
    Siedziałem cały weekend nad systemami alarmowymi i dopiero teraz zaczynam coś kumać. Jednak tych dwóch punktów nie rozumiem. Czy mógłbyś je jakoś rozszyfrować?
    Pozdrawiam

  13. #193
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    ...
    3. Funkcja GONG przy otwieraniu drzwi lub bramy
    4. Automatyczne załączanie systemu w trybie nocnym jesli nie zostaną otwarte drzwi wejściowe lub brama garażowa...
    Siedziałem cały weekend nad systemami alarmowymi i dopiero teraz zaczynam coś kumać. Jednak tych dwóch punktów nie rozumiem. Czy mógłbyś je jakoś rozszyfrować?
    Pozdrawiam
    Ad 3 Wszystkie nowoczesne centrale alarmowe posiadają funkcję gongu, tzn. naruszenie wybranej linii wywołuje krótki, określony sygnał w klawiaturze. Można to wykorzystać do sygnalizacji otwarcia drzwi, okna lub bramy. Osoba będąca sama w domu słyszy taki sygnał i wie, że ktoś wszedł.
    Ad 4 Jeśli w systemie alarmowym występują czujki ruchu, system można tak zaprogramować, aby samoczynnie rozpoznawał, które czujki ma włączyć w dozór. Po wprowadzeniu kodu system oczekuje na otwarcie drzwi lub bramy w garażu (naruszenie czujnika kontaktronowego). Jeśli drzwi zostaną otwarte (sygnał dla systemu, że wychodzimy z domu), system włącza w dozór wszystkie czujki. Jeśli drzwi nie zostaną otwarte (sygnał dla systemu, że pozostajemy w domu), system włącza tylko wybrane czujki.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  14. #194

    Domyślnie

    ZBYCHu - prośba o poradę.

    Która z czujek jest lepsza: PIR Prism/Talon czy PIR Paradox Pro - mój instalator proponuje którąś z nich - obie w tej samej cenie.
    I jeszcze jedno - jaka jest rozsądna cena za instalację czujki (kable już są rozprowadzone więc instalacja czujki będzie się chyba sprowadzać do ich podłączenia i przymocowania na ścianie)? W swojej ofercie widzę, że przy cenie czujki 54 zł jej montaż wynosi 60 zł - czy to jest standard na rynku?

    Z góry dziękuje i pozdrawiam,
    Maciek Jot

  15. #195
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    ZBYCHu - prośba o poradę.

    Która z czujek jest lepsza: PIR Prism/Talon czy PIR Paradox Pro - mój instalator proponuje którąś z nich - obie w tej samej cenie.
    Proponowane czujki są porównywalne. Paradox bardziej znana.

    Cytat Napisał JMaciek
    I jeszcze jedno - jaka jest rozsądna cena za instalację czujki (kable już są rozprowadzone więc instalacja czujki będzie się chyba sprowadzać do ich podłączenia i przymocowania na ścianie)? W swojej ofercie widzę, że przy cenie czujki 54 zł jej montaż wynosi 60 zł - czy to jest standard na rynku?
    Rozsądna cena, to taka, którą inwestor jest w stanie zapłacić .
    A tak poważnie, to montaż czujki kosztuje na rynku od 50 do 100 zł. Może się to wydawać dużo, ale to nie jest samo wywiercenie dwóch otworów, przymocowanie czujki i podłączenie przewodów. To jest cena za wiedzę, jak tą czujkę zamontować, ustawić, zaprogramować i jak to połączyć w logiczną całość .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Może się to wydawać dużo, ale to nie jest samo wywiercenie dwóch otworów, przymocowanie czujki i podłączenie przewodów.
    Już wiem - zostałem uświadomiony - w cenie mam 1 roczną gwarancję i 2 letni serwis instalacji.
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    To jest cena za wiedzę, jak tą czujkę zamontować, ustawić, zaprogramować i jak to połączyć w logiczną całość .
    Boszz, ja jestem zmuszony swoją wiedzę za bezcen oddawać - nie ma jak być na swoim - może kiedyś ??? - ale już dziś warto zapamiętać "Rozsądna cena, to taka, którą inwestor jest w stanie zapłacić " .

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot

  17. #197

    Domyślnie

    _ZBYCHU_, nie za bardzo znalazłem. Czy bramę garażową (sgementową) radzisz zabezpieczyć tylko kontraktoenm, czy kontraktonem i czujką inercyjną?
    GG 5410889

  18. #198
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    _ZBYCHU_, nie za bardzo znalazłem. Czy bramę garażową (sgementową) radzisz zabezpieczyć tylko kontraktoenm, czy kontraktonem i czujką inercyjną?
    Jak zdecydowałeś się na system z czujkami inercyjnymi, to zakładaj wszędzie, na prowadnicy bramy segmentowej również.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #199

    Domyślnie

    Bardzo fajny watek. Mam pytanka natury nie technicznej:
    1. Na jakim etapie budowy domu kladzie sie instalacje alarmowa? Razem z elektryczna?

    2. Zbychu – polecasz, zeby instalacje kladla inna firma niz ochroniarska. Rozumiem intencje i zgadzam sie z tym, lecz co sie dzieje, jesli byl alarm, ochrona nie przyjechala i twierdzi, ze nie dostali sygnalu. Czy mozliwe jest zrzucanie odpowiedzialnosci wlasnie na instalatora? Co wtedy?

    3. Czy sa jacys producenci okien ktorzy nie odbieraja gwaracji za montaz kontraktonow? Jacy? Czy to ewentualnie nie ograniczy zakresu dostepnych firm okniarskich? Nie chcialbym wybierac tylko miedzy np. dwoma producentami….Mysle Mieczotronix, ze jakby co mozesz miec przeboje z gwarancja na profile, chocby pekly w rogu. Bo coz tego ze masz racje, jak Ci sie firma bedzie wykrecac? Zawsze mozna sie sadzic, ale coz tego. Tylko nerwy i wrzody na zoladku…

    4. Temat skomplikowany i w zasadzie chyba cienki instalator moze zrobic chale popelniajac wiele bledow w fazie projektu czy w dobieraniu czujnikow, ilosci linii itp i inwestor sie niekapnie nawet ze mozna bylo to zrobic lepiej. Jak szukac dobrych instalatorow?

    Zbychu – dzieki za wszystkie porady w tym watku. To super ze dzielisz sie swoja wiedza.
    Pozdrawiam
    Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki...

  20. #200
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiu
    Bardzo fajny watek. Mam pytanka natury nie technicznej:
    1. Na jakim etapie budowy domu kladzie sie instalacje alarmowa? Razem z elektryczna?
    Najlepiej po wszystkich innych instalacjach. Przewody do systemu alarmowego są delikatne i łatwo je uszkodzić.

    Cytat Napisał Rysiu
    2. Zbychu – polecasz, zeby instalacje kladla inna firma niz ochroniarska. Rozumiem intencje i zgadzam sie z tym, lecz co sie dzieje, jesli byl alarm, ochrona nie przyjechala i twierdzi, ze nie dostali sygnalu. Czy mozliwe jest zrzucanie odpowiedzialnosci wlasnie na instalatora? Co wtedy?
    To się zawsze może zdarzyć - niezależnie od tego czy system i monitoring zakłada agencja ochrony, niezależny instalator czy są osobno zakładane przez różne firmy. Po prostu każda firma zastrzega sobie w umowie, że nie ponosi odpowiedzialności za zakłócenia transmisji radiowej . Dlatego ważne jest zapewnienie poprawnej transmisji radiowej, czyli nie zakładanie monitoringu „na siłę” (na skraju zasięgu sieci, z zewnętrzną anteną). Przy monitorowaniu przez agencję ochrony zdarza się, że jeśli patrol zawiedzie i nie przyjedzie do obiektu (z różnych powodów), to klientowi mówi się, że sygnał nie doszedł i że przyjedzie serwis sprawdzić nadajnik .
    Taka uwaga, jeśli system alarmowy zakłada niezależny instalator i monitoring będzie wykonywany przez agencję ochrony, to niech nadajnik zakłada technik z agencji ochrony w obecności instalatora systemu! Wówczas technik z agencji ochrony ma obowiązek sprawdzenia poprawności wysyłania sygnałów.

    Cytat Napisał Rysiu
    3. Czy sa jacys producenci okien ktorzy nie odbieraja gwaracji za montaz kontraktonow? Jacy? Czy to ewentualnie nie ograniczy zakresu dostepnych firm okniarskich? Nie chcialbym wybierac tylko miedzy np. dwoma producentami….Mysle Mieczotronix, ze jakby co mozesz miec przeboje z gwarancja na profile, chocby pekly w rogu. Bo coz tego ze masz racje, jak Ci sie firma bedzie wykrecac? Zawsze mozna sie sadzic, ale coz tego. Tylko nerwy i wrzody na zoladku…
    Nie mają prawa unieważniać gwarancji za zamontowanie czujnika alarmowego w oknie! Nie ma to związku z ewentualnymi usterkami podlegającymi reklamacji. Ostatnio widziałem, jak ekipa montująca piękne, drogie okna PCV kaleczyła ramy „fachowo” wiercąc po sześć otworów fi 10 pod kotwy mocujące ramy do ściany. I co, takie otwory nie wpływają na gwarancję, a taki sam otwór pod czujnik wpływa na gwarancję? Nie dajmy się rolować!

    Cytat Napisał Rysiu
    4. Temat skomplikowany i w zasadzie chyba cienki instalator moze zrobic chale popelniajac wiele bledow w fazie projektu czy w dobieraniu czujników, ilosci linii itp i inwestor sie niekapnie nawet ze można bylo to zrobic lepiej. Jak szukać dobrych instalatorow?
    Czytać forum i pytać .

    Cytat Napisał Rysiu
    Zbychu – dzieki za wszystkie porady w tym watku. To super ze dzielisz sie swoja wiedza.
    Pozdrawiam
    Do usług .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 10 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony