dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 504 z 562
Pokaż wyniki od 10.061 do 10.080 z 11231
  1. #10061

    Domyślnie

    Nie może jednocześnie wysyłać SMSów i dzwonić, bo ma tylko jeden modem GSM. Ale może to robić kolejno w reakcji na jakiekolwiek zdarzenie (w tym także naruszenie wskazanej strefy).

  2. #10062
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Enigma71fx

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    sprzed ekranu komputera
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jarek.P , ar***pl - dzięki za komentarze. Czy ktoś jeszcze mógłby się podzielić opinią ad.1?

  3. #10063
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Enigma71fx Zobacz post
    Jarek.P , ar***pl - dzięki za komentarze. Czy ktoś jeszcze mógłby się podzielić opinią ad.1?
    Kontraktron bym montował napewno,zgadzam się j Jarkiem w 100% co do czujnika ruchu to może już niekoniecznie,Zalezy to od wielu czynników , jakie jest sąsiedztwo,czy bedziesz robił system przewodowy czy bezprzewodowy? Czy będą tez czujniki udarowe w oknach? Może wystarczy czujnik ruchu na korytarzu na piętrze a w oknach kontraktrony

  4. #10064

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Nie może jednocześnie wysyłać SMSów i dzwonić, bo ma tylko jeden modem GSM. Ale może to robić kolejno w reakcji na jakiekolwiek zdarzenie (w tym także naruszenie wskazanej strefy).
    Czyli możliwe jest następujące zaprogramowanie centrali:
    1) naruszenie strefy I powoduje wysłanie SMS bez włączania sygnalizacji dźwiękowej.
    2) naruszenie strefy II powoduje włączenie sygnalizacji dźwiękowej oraz połączenie z wybranym numerem a po odebraniu/rozłączeniu, wysłanie SMS.

    Dobrze zrozumiałem?

  5. #10065

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz&Ewa Zobacz post
    Czyli możliwe jest następujące zaprogramowanie centrali:
    1) naruszenie strefy I powoduje wysłanie SMS bez włączania sygnalizacji dźwiękowej.
    2) naruszenie strefy II powoduje włączenie sygnalizacji dźwiękowej oraz połączenie z wybranym numerem a po odebraniu/rozłączeniu, wysłanie SMS.

    Dobrze zrozumiałem?
    Tak, możliwe jest i to i jeszcze z pińcet innych wersji. Poczytaj może instrukcję programowania Integry, to Ci się może trochę rozjaśni.

  6. #10066
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Enigma71fx

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    sprzed ekranu komputera
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Kontraktron bym montował napewno,zgadzam się j Jarkiem w 100% co do czujnika ruchu to może już niekoniecznie,Zalezy to od wielu czynników , jakie jest sąsiedztwo,czy bedziesz robił system przewodowy czy bezprzewodowy? Czy będą tez czujniki udarowe w oknach? Może wystarczy czujnik ruchu na korytarzu na piętrze a w oknach kontraktrony
    Nie będzie czujników udarowych, a system będzie przewodowy. Co do sąsiedztwa, to niestety akurat mój dom jest jedyny w promieniu 100-200m.

  7. #10067
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Enigma71fx Zobacz post
    Nie będzie czujników udarowych, a system będzie przewodowy. Co do sąsiedztwa, to niestety akurat mój dom jest jedyny w promieniu 100-200m.
    To tak jak pisałem kontraktrony bym zamontował napewno , czujniki ruchu wybiórczo na piętrze

  8. #10068
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Enigma71fx

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    sprzed ekranu komputera
    Posty
    12

    Domyślnie

    OK, dziękuję za radę i opinie.

  9. #10069

    Domyślnie

    pytanie - posiadam od kilku miesiecy manipulator INT-KLCDS-GR generalnie wszystko działa poprawnie
    Pojawił się natomiast prblem z samym manipulatorem.
    dziala sam w sobie łącznie z zielonym podświetleniem, natomiast gdy uzbroje/rozbroje na wyświetlaczu pojawia sie odliczanie od 9 do 0. Nic poza tym sie ne wyswietla, przez co nie mozna wejsc do menu, zmienic kodu, ustawien etc.
    czego to moze byc przyzyna??

  10. #10070
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    pytanie - posiadam od kilku miesiecy manipulator INT-KLCDS-GR generalnie wszystko działa poprawnie
    Pojawił się natomiast prblem z samym manipulatorem.
    dziala sam w sobie łącznie z zielonym podświetleniem, natomiast gdy uzbroje/rozbroje na wyświetlaczu pojawia sie odliczanie od 9 do 0. Nic poza tym sie ne wyswietla, przez co nie mozna wejsc do menu, zmienic kodu, ustawien etc.
    czego to moze byc przyzyna??
    Albo manipulator zaliczył zwiechę, albo padł, na pierwsze pomoże restart, na drugie wymiana/naprawa.
    Zresetuj centralkę to się okaże.

  11. #10071

    Domyślnie

    Jak przeprowadzić restart wrl128??

  12. #10072
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Restart - otwórz obudowę centrali, wyjmij bezpiecznik z trafo, odłącz klemę z akumulatora, odczekaj 30 s następnie podłącz klemę do akumulatora, włóż bezpiecznik, i zamknij obudowę

  13. #10073
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar memekt
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maanniutek Zobacz post
    Restart - otwórz obudowę centrali, wyjmij bezpiecznik z trafo, odłącz klemę z akumulatora, odczekaj 30 s następnie podłącz klemę do akumulatora, włóż bezpiecznik, i zamknij obudowę
    Też tak zawsze robiłem ale swoją drogą, nie ma możliwości zrestartowania centrali z poziomu manipulatora?

  14. #10074

    Domyślnie

    Cytat Napisał memekt Zobacz post
    ale swoją drogą, nie ma możliwości zrestartowania centrali z poziomu manipulatora?
    Jak znasz hasło serwisowe, to jest.

  15. #10075
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar memekt
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Jak znasz hasło serwisowe, to jest.
    Restarty --->
    Restart wszystkiego
    Restart ustawień
    Restart haseł
    Ustaw. z FLASH’a

    którym?

    jak dobrze pamiętam "restart wszystkiego" powoduje przywrócenie do ustawień fabrycznych centrali, "Restart ustawień" - nie próbowałem to nie wiem, "Restart haseł" pewnie przywraca ustawienia fabryczne haseł, zostaje "restart do Flasha"

    Jest jeszcze możliwość zmiany jakiegoś parametru w ustawieniach i wtedy tez wykonuje się zapis do flasha i restart ale...

    Jak się gdzieś mylę to mnie popraw

  16. #10076
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał memekt Zobacz post
    Restarty --->
    Restart wszystkiego
    Restart ustawień
    Restart haseł
    Ustaw. z FLASH’a

    którym?

    jak dobrze pamiętam "restart wszystkiego" powoduje przywrócenie do ustawień fabrycznych centrali, "Restart ustawień" - nie próbowałem to nie wiem, "Restart haseł" pewnie przywraca ustawienia fabryczne haseł, zostaje "restart do Flasha"

    Jest jeszcze możliwość zmiany jakiegoś parametru w ustawieniach i wtedy tez wykonuje się zapis do flasha i restart ale...

    Jak się gdzieś mylę to mnie popraw
    Ust z Flasha
    Ale czasami dobrze jest po prostu napięcie zdjąć

  17. #10077
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    dokładnie tak jak napisałem na początku zdjęcie zasilania

  18. #10078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    poproszę o pomoc...

    znajoma ma małe mieszkanie - chce mieć alarm - ale - tylko potrzebuje 1 czujkę ma tak rozmieszczone wejście i okna że wystarczy 1 czujka. do tego chciałaby powiadomienie na telefon ( koniecznie) ale - nie ma kabli - moje pytanie czy jakoś bezprzewodowo da rade to zrobić? tzn czujki pewnie są chodzi o centralke...czy dobrze myślę,że moża ją podłaczyć do kabla hmmm kontaktowego? jest wolny.

  19. #10079
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    poproszę o pomoc...

    znajoma ma małe mieszkanie - chce mieć alarm - ale - tylko potrzebuje 1 czujkę ma tak rozmieszczone wejście i okna że wystarczy 1 czujka. do tego chciałaby powiadomienie na telefon ( koniecznie) ale - nie ma kabli - moje pytanie czy jakoś bezprzewodowo da rade to zrobić? tzn czujki pewnie są chodzi o centralke...czy dobrze myślę,że moża ją podłaczyć do kabla hmmm kontaktowego? jest wolny.
    Twoja znajoma potrzebuje systemu Satel Micra
    http://www.satel.pl/pl/cat/479
    Ostatnio edytowane przez _ZBYCH_ ; 14-03-2014 o 21:00
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #10080
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Pytanie : czy jest jakis sens/potrzeba integrowania domofonu z centrala alarmowa ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

Strona 504 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony