dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 519 z 562
Pokaż wyniki od 10.361 do 10.380 z 11231
  1. #10361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Kolejne pytanie do speców od Satela: pilot APT-100 (i Integra 128WRL), chcę go użyć do otwierania bramy, czy sterowania oświetleniem, niestety nie wychodzi mi to.
    W pilocie mam zdefiniowany numer wejścia podpiętego pod przycisk, dajmy na to wejście 101. Skonfigurowane jest ono jako 47 "bez akcji alarmowej", choć o ile pamiętam z instrukcji, nie ma to znaczenia. I tu już pierwsza wątpliwość, czy w podglądzie stanu wejść w DloadX powinno być widać, że naciskam coś na pilocie? Bo nie widać. Pilot jest dodany poprawnie, w drugą stronę komunikacja mi działa, lampkami na pilocie migam jak chcę.

    Dalej, robię sobie wyjście, dajmy na to typ 24 "Przełącznik MONO", z czasem działania 10 sekund (do testów). Jeśli wyzwalanie ustawiam z jakiegoś fizycznego wejścia, pięknie działa, każde naruszenie tego wejścia powoduje zadziałanie wyjścia przez 10 sekund. Kiedy jednak usiłuję go wyzwalać z wejścia wirtualnego 101 od pilota, nie widzę żadnej reakcji.

    Co robię źle, albo czego nie robię choć powinienem?
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 30-12-2014 o 20:11
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #10362
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eltrox_pl

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Witam
    Poszukuję w miarę przyzwoitej kamerki zewnętrznej IP z oświetlaczem w jakiejś rozsądnej cenie. Dotychczas miałem coś takiego http://www.eltrox.pl/kamera-ip-ec101...fi-p-7726.html i sprawdziło się idealnie w trakcie pilnowania ekip budowlanych ale do monitoringu trochę za kiepski obraz. Co możecie ewentualnie polecić?

    Polecamy kamerę Kenik KG-2042D http://www.eltrox.pl/kamera-ip-kenik...mm-p-8311.html Kamera idealnie oddaje obraz, zarówno w dzien jak i w nocy. Jest dobry obiektyw 2 MPx z regulacją w zakresie 2,8 - 12 mm. Sama kamera daje obraz w rozdzielczości Full HD.

    Tutaj może Pan podejrzeć obraz z kamery nagrany miesiąc temu
    https://www.youtube.com/watch?v=Y0O40nY1y5g

    Adres sklepu Pan zna

  3. #10363
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Aha. czyli jednak najazdowe do takich celów. Chodzi po prostu o to, że są duże i sie łatwo nie rozmagnesują ? Niezaleznie od tego czy ich obudowa będzie metalowa czy PCV ?
    Bo samochodem na nie nie najade - będa do bramy zamocowane.

    Fantom
    Jeśli nie montujesz do posadzki to może
    http://www.alarmtech.pl/index.php/pl...200/mc-240-s48
    http://www.alarmtech.pl/media/djcata...240-s78t_m.jpg
    http://www.alarmtech.pl/media/djcata...-270-s45_m.jpg
    Swoją drogą nie łatwo znaleźć miejsce do mocowania kontaktronu nie posadzkowego aby działał poprawnie, długo i nie przeszkadzał w działaniu bramy.
    Przydatna czasami jest taśma dwustronna ale tylko jako pierwsze mocowanie do sprawdzenia działania.

  4. #10364
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    hikvision naprawde ma sprzęt wysokiej klasy my Amontowaliśmy już tego setki i do tej pory zero awarii. Kamerka 1,3 mpix to koszt ok 600pln netto jakość HDReady, 2mpix ok 700 pln netto jakość Full HD a 3 mpix ok 769 pln netto

  5. #10365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maanniutek Zobacz post
    hikvision naprawde ma sprzęt wysokiej klasy my Amontowaliśmy już tego setki i do tej pory zero awarii. Kamerka 1,3 mpix to koszt ok 600pln netto jakość HDReady, 2mpix ok 700 pln netto jakość Full HD a 3 mpix ok 769 pln netto
    Z całym szacunkiem ale ja bym żadnego z urządzeń tego producenta nie zamontował. Jak można tak narażać klientów nie łatając przez 2 lata dziury, która umożliwia dostęp innym osobom.??

    http://niebezpiecznik.pl/post/hasla-...itoringu-cctv/

  6. #10366
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Z całym szacunkiem ale ja bym żadnego z urządzeń tego producenta nie zamontował. Jak można tak narażać klientów nie łatając przez 2 lata dziury, która umożliwia dostęp innym osobom.??

    http://niebezpiecznik.pl/post/hasla-...itoringu-cctv/
    a kto każe taką (czy inną kamerę) bezposrednio do internetu wystawiać? trzeba być idiotą.. jakikolwiek ruter plus oprogramowanie go odpowiednie (typu VPN) i dziura niedostępna..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #10367

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    a kto każe taką (czy inną kamerę) bezposrednio do internetu wystawiać? trzeba być idiotą.. jakikolwiek ruter plus oprogramowanie go odpowiednie (typu VPN) i dziura niedostępna..
    po co naciągasz rzeczywistość ?
    większość używa w domach najtańszych routerów , wystawia swoje Foscamy *sion i inne na świat bo myśli że tylko On zna hasło. Większość klientów nie ma o tym pojęcia. Niedouczony instalator włącza mu podgląd na telefonie i klient zadowolony bo nie ma pojęcia o tym że każdy może to oglądać.
    Najtańszy router z VPN kosztuje ok 1000 PLN. Ile widziałeś domów z takim routerem ? Ja widziałem tylko jeden - mój.
    Już nie wspomnę o tym że VPN nie załatwia sprawy ale to na dłuższą dyskusję i nie na to forum.
    Generalnie , proszę nie uspokajaj fałszywie, bo problem jest i to duży. Klienci powinni o tym wiedzieć i nie można Ich w nieskończoność okłamywać, co ma miejsce w branży monitoringu od kilku lat.

  8. #10368
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ja też mam ruter z vpnem.. nie tylko w domu, w firmie też..
    to o czym piszesz to jest błąd instalatora który powinien mieć o tym pojęcie.. ruter z openwrt nie kosztuje majątku.. jak kogoś stać na parę kamer ip to i na dodatkowe 2 stówki też..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  9. #10369

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    ja też mam ruter z vpnem.. nie tylko w domu, w firmie też..
    to o czym piszesz to jest błąd instalatora który powinien mieć o tym pojęcie.. ruter z openwrt nie kosztuje majątku.. jak kogoś stać na parę kamer ip to i na dodatkowe 2 stówki też..
    to jest nas dwóch
    realia wyglądają jednak inaczej, większość instalatorów nie ma minimalnego pojęcia o tym.
    Zamawiają kamery z Aliexpress za 100PLN, sprzedają klientowi za 500PLN i mówią że jest full wypas i tania.
    Piszmy o realiach a nie o tym że jakiś promil postępuje prawidłowo.
    Z całą pewnością masz też pojęcie że sam VPN nie załatwia sprawy bo jak ktoś da sobie zainstalować złośliwy kod w kamerze to mu VPN nie pomoże.
    Większość nie zwraca na to uwagi bo nie ma takiej świadomości. Klientów trzeba koniecznie uświadamiać żeby wiedzieli na co się decydują.

  10. #10370
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Kolejne pytanie do speców od Satela: pilot APT-100 (i Integra 128WRL), chcę go użyć do otwierania bramy, czy sterowania oświetleniem, niestety nie wychodzi mi to.
    W pilocie mam zdefiniowany numer wejścia podpiętego pod przycisk, dajmy na to wejście 101. Skonfigurowane jest ono jako 47 "bez akcji alarmowej", choć o ile pamiętam z instrukcji, nie ma to znaczenia. I tu już pierwsza wątpliwość, czy w podglądzie stanu wejść w DloadX powinno być widać, że naciskam coś na pilocie? Bo nie widać. Pilot jest dodany poprawnie, w drugą stronę komunikacja mi działa, lampkami na pilocie migam jak chcę.

    Dalej, robię sobie wyjście, dajmy na to typ 24 "Przełącznik MONO", z czasem działania 10 sekund (do testów). Jeśli wyzwalanie ustawiam z jakiegoś fizycznego wejścia, pięknie działa, każde naruszenie tego wejścia powoduje zadziałanie wyjścia przez 10 sekund. Kiedy jednak usiłuję go wyzwalać z wejścia wirtualnego 101 od pilota, nie widzę żadnej reakcji.

    Co robię źle, albo czego nie robię choć powinienem?
    Ja mam wejścia ustawione jako zwykłe NC. Wyjścia wyzwalają z tej strefy w której mam wejścia do pilota.
    Całą reszta zrobiona jak u Ciebie.
    Działa bez problemu.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  11. #10371
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    U mnie już też działa, zapomniało mi się skasować ten post jako zbędny, zwłaszcza, że wyjaśnienie zagadki okazało się być trywialne: wejście skonfigurowane pod pilota może i sobie być wejściem wirtualnym, ale "typ linii" musi mieć określony jak najbardziej
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #10372
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Aha. Czyli faktycznie ta jedyna różnica to ustawienie typu linii na zwykła NC.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  13. #10373
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Mam pytanie : czy nie lepiej ustawić zasilanie czujek jako "Zasilanie w czuwaniu" ?
    Czy w sumie jest potrzebne zasilanie czujek w przypadku braku czuwania ?
    Rozumiem, że podczas załączania alarmu, zasilanie się tam pojawia i mam np informację o tym ,że jakieś wejście (czujka) jest naruszone ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  14. #10374

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie optymalnego systemu alarmowego dla następujących warunków:
    - maks 8 czujek ruchu w tym sufitowe - nie ma jeszcze tynków więc najlepiej przewodowych + 1-2 czujniki dymu, ze 2 kontaktrony.
    - sterowanie pilotami np APT-100 (uzbrajanie/rozbrajanie)
    - wykorzystanie kilku wybranych czujek ruchu do sterowania załączaniem/wyłączaniem oświetlenia przypodłogowego (o ile taka integracja jest możliwa) - musi działać w czasie, gdy alarm jest nieaktywny,
    - sterowanie dodatkowym ryglem elektromagnetycznym bramy garażowej (podczas uzbrojonego alarmu),
    - moduł GSM do wysyłania komunikatów alarmowych (współpraca z Ethernet i możliwość podglądu/sterowania przez aplikacje android jako opcja).

    Najlepiej coś z satela (centrala).
    Czy rezygnując częściowo z czujek przewodowych na rzecz bezprzewodowych dam radę spełnić ww. warunki na satelem micrą (zaleta to zintegrowany moduł bezprzewodowy czujek i pilotów + powiadamianie GSM).

    A może potrzebuję czegoś lepszego np którąś z "małych" integr + moduł bezprzewodowego sterowania pilotami + moduł GSM (jaki ?).

    Teraz pytania bardziej techniczne, pewnie laickie:
    - od czujek przewody 4x0,5 - jak rozumiem do centralki, nie do manipulatora, każda czujka odrębnie czy można łączyć równolegle np po 2 ?
    - połączenie manipulator(manipulatory)-centralka - jaki przewód ?
    - jak to zintegrować z automatyką rolet (sterowniki sterowania rozproszonego - jakiej firmy moduły jeszcze nie wiem coś w stylu Bister RCS lub podobne rozwiązania) tzn jaki przewód należy ułożyć pomiędzy centralką a sterownikiem (a może manipulatorem a sterownikiem rolet ??) i czy taka integracja możliwa - wystarczające jest zamykanie/otwieranie rolet grupowo z pilota,
    - jakie połączenia centralka/manipulator ścienny/instalacja przypodłogowego oświetlenia/rozdzielka elektryczna i jakie wymagania co do tej instalacji by możliwa była automatyka załączania punktowych ledów np na schodach lub przy podłodze za pomocą czujek ?

  15. #10375
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Myślę że tysiak to jest max za kamerkę. Będę potrzebował 2 sztuki. Masz może namiar na stronkę gdzie można porównać na żywo obrazy z kilku różnych kamer? Ostatnio u mnie na parkingu zamontowali i7-c724308-ir, obraz jest zarąbisty ale cena mnie przerosła - najtaniej ją widziałem za 1450 a przeważnie jest po 1600
    Ja polecam novusa seri 3000 naprawdę fajny mają obraz 1,3mp około500-600zł Zamontowałem ostatnio z 40szt i fajnie chodzą.

  16. #10376
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Generalnie to problem dotyczy raczej tylko kamer wystawionych bezpośrednio, ja montuję głównie kamery z rejestratorem i to on wystawia strumień na zewnątrz , nie kamera.

  17. #10377
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Panowie obeznani w Satelu, szybkie pytanie: czy z klawiatury strefowej INT-S-GR obok jej normalnej funkcji (uzbrajanie/rozbrajanie alarmu) da się uzyskać funkcję sterowania jakimś wyjściem przy pomocy jednego przycisku, w ostateczności jakiejś prostej ich kombinacji?

    Chciałbym mieć możliwość otwierania z poziomu tej klawiatury bramy garażowej (sterowanej z alarmu, centrala to Integra 128WRL) i chciałbym, żeby to było rozwiązanie przyjazne dla użytkownika, nie wymagające wcześniejszego godzinnego szkolenia z obsługi. Da się?
    Nie bawiłem się tym, ale nie można użyć np alarmu pomocniczego ? Czyli 3 sek wciśnięcia klawisza "0". I wysterować wyjście wejściem ustawionym na alarm pomocniczy.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  18. #10378
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł, dzięki!

    A przy okazji, zanim to zacznę ćwiczyć w praktyce, zacząłem czytać instrukcję od tej klawiatury i zaintrygowała mnie jej własna, niewykorzystywana u mnie funkcja: sterowanie ryglem drzwiowym. W opcjach klawiatury jest trochę ustawień dotyczących tego tematu, na zaciskach jest miejsce do podłączenia rygla, również czujnika domknięcia drzwi, brakuje mi tylko jednej informacji: jak u licha to obsłużyć z poziomu centralki? Czy rygiel jest widziany jako wyjście (jakie)? Gdzie się ustawia kod otwierania drzwi (tylko otwierania drzwi, bez zazbrajania/rozbrajania) i jak go się potem podaje?
    Nie wiem, może nie szukałem wystarczająco intensywnie, ale nigdzie takich informacji nie znalazłem, podpowiecie coś? Bo może to by się dało też wykorzystać do nietypowych celów...

    Instrukcje do Satela są naprawdę SKANDALICZNE!!!!!!! I to nie tylko te dla instalatorów, bo tu można by jeszcze zrozumieć ich politykę (przyjdź na kurs, zapłać, nauczymy), ale instrukcja użytkownika, która jest jednym wielkim mętlikiem to już jest przegięcie.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #10379
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Firma Europower ma w ofercie akumulatory 22 Ah o wymiarach takich, jak 17 Ah. Stosuję je w montowanych systemach - są godne polecenia, choć drogie.
    Wracam do tematu tych akumulatorów znowu.
    Tak z ciekawości sprawdziłme ten akku. Parametry ma ok, ale tak naprawdę to ma on pojemność 20Ah a nie 22Ah. Troche te liczby w nazwach są "oszukane"

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  20. #10380
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Wracam do tematu tych akumulatorów znowu.
    Tak z ciekawości sprawdziłme ten akku. Parametry ma ok, ale tak naprawdę to ma on pojemność 20Ah a nie 22Ah. Troche te liczby w nazwach są "oszukane"

    Fantom
    skąd masz takie wiadomości że ma 20 ah ja jak go testowałem miernikiem pojemności (fakt że może to nie 100% pewność ) to pokazywał nawet więcej 24-26ah na nowym.

Strona 519 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony