dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 536 z 562
Pokaż wyniki od 10.701 do 10.720 z 11231
  1. #10701
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Może jednak masz po prostu kontaktron z wbudowanymi rezystorami i stąd te dziwne wartości, bo wbudowane się równoleglą z dołączonymi z zewnątrz?

    Sprawdź wszystko po kolei i najlepiej, jeśli to możliwe, na stole, bez instalacji i nie wmontowane w okno. Omomierz w dłoń i sprawdzasz kolejno:

    1) w samym kontaktronie masz dwie pary przewodów. Jedne (o ile dobrze pamiętam, co wcześniej pisałeś, jakoś oznaczone jako te sabotażowe) są zwarte niezależnie od tego, czy przykładasz magnes, czy nie., rezystancja powinna wynosić mniej więcej zero (dopuszczalne kilka omów)
    2) druga para przewodów powinna reagować na magnes, bez magnesu rezystancja nieskończona, z magnesem równa zeru
    3) między oboma parami przewodów nie ma żadnego przejścia niezależnie od magnesu.

    Jeśli sprawdzisz pozytywnie powyższe trzy punkty, będziesz wiedział, że kontaktron jest na pewno dobry i na pewno jest to taki kontaktron, jak myślisz, że masz. Wtedy można dojść do stopniowego budowania docelowego układu i testowania, czy wszystko działa tak, jak ma działać. Docelowy układ to, jeślibyśmy ponumerowali zaciski kontaktronu na rysunku od lewej do prawej:
    - rezystor 1,1k dołączony do zacisków 1 i 2.
    - drugi rezystor 1,1k między zaciski 2 i 3
    - zacisk 1 oraz zacisk 4 idą do centralki alarmowej.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #10702

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Może jednak masz po prostu kontaktron z wbudowanymi rezystorami i stąd te dziwne wartości, bo wbudowane się równoleglą z dołączonymi z zewnątrz?

    Sprawdź wszystko po kolei i najlepiej, jeśli to możliwe, na stole, bez instalacji i nie wmontowane w okno. Omomierz w dłoń i sprawdzasz kolejno:

    1) w samym kontaktronie masz dwie pary przewodów. Jedne (o ile dobrze pamiętam, co wcześniej pisałeś, jakoś oznaczone jako te sabotażowe) są zwarte niezależnie od tego, czy przykładasz magnes, czy nie., rezystancja powinna wynosić mniej więcej zero (dopuszczalne kilka omów)
    2) druga para przewodów powinna reagować na magnes, bez magnesu rezystancja nieskończona, z magnesem równa zeru
    3) między oboma parami przewodów nie ma żadnego przejścia niezależnie od magnesu.

    Jeśli sprawdzisz pozytywnie powyższe trzy punkty, będziesz wiedział, że kontaktron jest na pewno dobry i na pewno jest to taki kontaktron, jak myślisz, że masz. Wtedy można dojść do stopniowego budowania docelowego układu i testowania, czy wszystko działa tak, jak ma działać. Docelowy układ to, jeślibyśmy ponumerowali zaciski kontaktronu na rysunku od lewej do prawej:
    - rezystor 1,1k dołączony do zacisków 1 i 2.
    - drugi rezystor 1,1k między zaciski 2 i 3
    - zacisk 1 oraz zacisk 4 idą do centralki alarmowej.
    Dziekuje Jarek.P za wyczerpujace wskazówki. Niestety kontaktrony sa juz zamontowane w oknach a kable ukryte.
    Bede mogl to sprawdzic dopiero za tydzien jak bede na budowie. Na pewno dam znac jak poszlo.
    Jeszcze raz dziekuje

  3. #10703
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaskow

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Pakość
    Kod pocztowy
    88-170
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam. Jutro będę samodzielnie zakładał alarm satel micra. Łącznie zakupiłem 8 czujek MPD-300. Dom buduję według projektu z232. Wrzucam schemat pomieszczeń, będę bardzo wdzięczny za propozycję rozmieszczenia czujek. Myślę, że 8 sztuk starczy, ale nie ma problemu, aby dokupić więcej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z232 parter.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	329919
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z232 piętro.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	329920

  4. #10704

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaskow Zobacz post
    Witam. Jutro będę samodzielnie zakładał alarm satel micra. Łącznie zakupiłem 8 czujek MPD-300. Dom buduję według projektu z232. Wrzucam schemat pomieszczeń, będę bardzo wdzięczny za propozycję rozmieszczenia czujek. Myślę, że 8 sztuk starczy, ale nie ma problemu, aby dokupić więcej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z232 parter.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	329919
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z232 piętro.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	329920
    TAK kup więcej ..zwłaszcza bezprzewodowych....

    Ludzie po co Wam instrukcja

    ps... po co na tym etapie alarm bezprzewodowy?
    popieram ZBYCHA!!

  5. #10705
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaskow

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Pakość
    Kod pocztowy
    88-170
    Posty
    21

    Domyślnie

    Mój błąd. Zapomniałem, że maks może być 8 czujek bezprzewodowych. Instrukcja nie jest dość ciekawie napisana w kwestii samego podłączenia podzespołów alarmu w obudowie. Mówię tu o transformatorze i akumulatorze. Mi akurat alarm jest potrzebny, gdyż budowa jest już ku końcowi, mam wyposażoną kuchnię, meble, agd itp., a nie mogę się jeszcze wprowadzić.

  6. #10706

    Domyślnie

    Pytanie do praktyków. Jaki kontaktron polecacie do okien na profilu veka v82 black design http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna...ck-design.html na stronie zamieścili rysunek techniczny pdf w przekroju. Na co zwrócić uwagę.

    Drugie pytanie odnośnie stalowych drzwi wikęd http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe Jaki kontaktron dobrać i na co zwrócić uwagę?
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  7. #10707
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaskow Zobacz post
    Mój błąd. Zapomniałem, że maks może być 8 czujek bezprzewodowych. Instrukcja nie jest dość ciekawie napisana w kwestii samego podłączenia podzespołów alarmu w obudowie. Mówię tu o transformatorze i akumulatorze. Mi akurat alarm jest potrzebny, gdyż budowa jest już ku końcowi, mam wyposażoną kuchnię, meble, agd itp., a nie mogę się jeszcze wprowadzić.
    JA zrozumiałem sarkazm poprzednika trochę inaczej.
    Po co robić alarm bezprzeowodowy w domu który jest dopiero budowany i można kłaść KABLE

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #10708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Może jednak masz po prostu kontaktron z wbudowanymi rezystorami i stąd te dziwne wartości, bo wbudowane się równoleglą z dołączonymi z zewnątrz?

    Sprawdź wszystko po kolei i najlepiej, jeśli to możliwe, na stole, bez instalacji i nie wmontowane w okno. Omomierz w dłoń i sprawdzasz kolejno:

    1) w samym kontaktronie masz dwie pary przewodów. Jedne (o ile dobrze pamiętam, co wcześniej pisałeś, jakoś oznaczone jako te sabotażowe) są zwarte niezależnie od tego, czy przykładasz magnes, czy nie., rezystancja powinna wynosić mniej więcej zero (dopuszczalne kilka omów)
    2) druga para przewodów powinna reagować na magnes, bez magnesu rezystancja nieskończona, z magnesem równa zeru
    3) między oboma parami przewodów nie ma żadnego przejścia niezależnie od magnesu.
    Kontaktron na pewno jest bez wbudowanych rezystorów. W Alarmetchu, wbudowane rezystory są na specjalnie zamówienie. Kontaktron wyciągnąłem z ramy i sprawdziłem wszystkie 3 punkty. Jest tak jak piszesz czyli zakładamy że kontaktron jest sprawny

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jeśli sprawdzisz pozytywnie powyższe trzy punkty, będziesz wiedział, że kontaktron jest na pewno dobry i na pewno jest to taki kontaktron, jak myślisz, że masz. Wtedy można dojść do stopniowego budowania docelowego układu i testowania, czy wszystko działa tak, jak ma działać. Docelowy układ to, jeślibyśmy ponumerowali zaciski kontaktronu na rysunku od lewej do prawej:
    - rezystor 1,1k dołączony do zacisków 1 i 2.
    - drugi rezystor 1,1k między zaciski 2 i 3
    - zacisk 1 oraz zacisk 4 idą do centralki alarmowej.
    Czyli łącze zgodnie z tym schematem...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	knt_rez4.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	330651

    te lekko pomalowane na czarno przewody, to pętla sabotażowa...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rez.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	330653

    Sytuacja wygląda następująco:
    - okno zamknięte - 1.1k - czyli dobrze
    - okno otwarte - rezystancja nieskończona.. a powinna wynosić 2.2k)

    Powinno to się wszystko zachowywać zgodnie z tym opisem (ale on nie uwzględnia chyba pętli sabotażowej która, tak mi się wydaje, jest główną sprawczynią tych problemów, bo jak ją zewrę i podłącze kontaktron zgodnie ze schematem 1 to rezystancje się zgadzają)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rez2.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	330656

  9. #10709
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Czyli łącze zgodnie z tym schematem...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	knt_rez4.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	330651
    Nie, nie z tym, mi chodziło o ten schemat od kontaktronu (ze skanu instrukcji), na nim wyprowadzenia są w odwrotnej kolejności. Trzymając się twojego schematu ma być tak, jak tu:
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 14-09-2015 o 13:32
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #10710
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie wejść w Integrze a potencjałem podanym.
    Mam wejście typu NO, do którego podłączony jest przycisk. Teraz muszę równolegle dołączyć drugi przycisk, ale .... jedna z jego stron, podłączona jest do jakiegoś zasilacza - do GND.
    No i pytanie : czy to można tak zrobić ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  11. #10711

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Nie, nie z tym, mi chodziło o ten schemat od kontaktronu (ze skanu instrukcji), na nim wyprowadzenia są w odwrotnej kolejności. Trzymając się twojego schematu ma być tak, jak tu:
    Po dłuższej przerwie wróciłem na budowę. Panowie nie zlinczujcie mnie. Działa. Zgodnie z powyższym schematem. Nie wiem, naprawdę nie wiem jak to mi wcześniej nie działało. Próbuje zreplikować ten problem ale nawet to mi się już teraz nie udaje. Wydaje mi się że łączyłem tak jak na tym schemacie i wcześniej miałem 0.5k na otwartym oknie. Teraz jest tak jak powinno czyli 2.2k. Jarek P. serdecznie dziękuje za pomoc...

  12. #10712
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Po dłuższej przerwie wróciłem na budowę. Panowie nie zlinczujcie mnie. Działa. Zgodnie z powyższym schematem. Nie wiem, naprawdę nie wiem jak to mi wcześniej nie działało. Próbuje zreplikować ten problem ale nawet to mi się już teraz nie udaje. Wydaje mi się że łączyłem tak jak na tym schemacie i wcześniej miałem 0.5k na otwartym oknie. Teraz jest tak jak powinno czyli 2.2k. Jarek P. serdecznie dziękuje za pomoc...
    Mierzyłeś pewnie rezystancję linii alarmowej podłączonej do centralki/ekspandera podczas pomiaru.

  13. #10713

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Mierzyłeś pewnie rezystancję linii alarmowej podłączonej do centralki/ekspandera podczas pomiaru.
    Właśnie o to chodzi że nie mam jeszcze centralki....Cały czas dumam co to mogło być

  14. #10714

    Domyślnie

    Mam szybkie pytanie, bo szukam i szukam i znajduję wszystko inne ale nie dokładnie to . Jak się nazywa ten element do uporządkowania kablu w środku skrzynki? Gdzie go dostanę?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podcentrala.JPG
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	331801

    Znajduję niestety tylko listwy do szaf rakowych - dosyć drogie. Z góry dzięki!

  15. #10715
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Organizer kablowy, organizer przewodów...
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #10716

    Domyślnie

    Tak, ale znajduje wtedy masę sprzętu do raków

    http://szafyrack.pl/organizery/organ...PMkaAh248P8HAQ

    To ze zdjęcia wygląda skromniej . Czy tego typu sprzętu do szaf rakowych używają instalatorzy?

    EDIT: OK chyba znalazłem. Jakby to kogoś interesowało KORYTKA GRZEBIENIOWE

    https://www.tim.pl/korytko-grzebieni...015-6178003-2m
    Ostatnio edytowane przez 5zymon ; 24-09-2015 o 17:14

  17. #10717
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Jak wydłużyć czas naruszenia wejścia ? Mam wejście podpięte do zwykłego przycisku (czyli jest NO). I powiedzmy, że wciskam przycisk na 1 sek, ale aby to wejście było naruszone przez 5 sek. Lub powiedzmy jakieś inne wejście było naruszone przez te 5 sek (jakos trigerowane tym głównym).

    Jak to zrobić ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  18. #10718

    Domyślnie

    Mam takie pytanie, w końcu wróciła moja centralka (WRL 12 z serwisu, w Dloadx mam zapisane pliki z ustawieniami , jednak nie mogę ich wczytać. Najpierw w pliku z ustawieniami uaktualniłem identyfikator integry, (inaczej w ogóle nie chciało sie połączyć), po otwarciu pliku, żeby zapisać dane do centrali muszę, najpierw odczytać dane z centrali, ale po odczycie mój plik z ustawieniami zostaje automatycznie nadpisany danymi z centrali. Pewnie coś robię, nie tak tylko co ?

  19. #10719

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące rolet. Mam zainstalowaną czujkę zmierzchu która automatycznie zamyka rolety i chciałbym aby w czasie gdy jest ciemno (naruszenie) rolety nie otwierały się i zamykały w momencie rozbrojenia alarmu. Czasami mam potrzebę w nocy zejść na parter i nie ma potrzeby otwierania rolet po odblokowaniu strefy.
    Drugie pytanie jak zaprogramować kontrakton zewnętrzny rolety aby nie pojawiała się informacja na TSG przy blokowaniu alarmu. Mam kilkanaście rolet i denerwuje mnie przeglądanie naruszeń. Oczywiście rolety zamykają się po włączeniu czuwania.

  20. #10720
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Jak wydłużyć czas naruszenia wejścia ? Mam wejście podpięte do zwykłego przycisku (czyli jest NO). I powiedzmy, że wciskam przycisk na 1 sek, ale aby to wejście było naruszone przez 5 sek. Lub powiedzmy jakieś inne wejście było naruszone przez te 5 sek (jakos trigerowane tym głównym).

    Jak to zrobić ?

    Fantom
    No dobra - odpowiadam sam sobie :
    Wystarczy zrobić wyjście wirtualne trigerowane wejściem tego przycisku i ustawić dowolny czas zadziałania tego wyjścia

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

Strona 536 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony