dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 125
  1. #61

    Domyślnie

    Np. czy więźba z drewna struganego czy nie, czy będzie nabitka czy podbitka.
    Co do pokrycia to czy dachówka ma być kładziona na dachu czy ułożona.

  2. #62

    Domyślnie

    przepraszam

    a co znaczy: dachowka kładzina czy ułożona?

    pozdrawiam

  3. #63

    Domyślnie

    Dachówka jest ułożona jeśli łaty były poziomowane, leży prosto w rzędach poziomych pionowych i skośnych.

  4. #64

    Domyślnie

    Witam, skoro o dachach mowa, to mogę się wypowiedzieć bo właśnie jestem na tym etapie.
    Jak zamawialem dekarza (w marcu) to rzucił cenę 25 - 30 PLN za m2 dachu (łacenie, przycinanie, osadzanie okien, obróbki, układanie dachówki - dwuspadowy, cztery okna, dwa kominy, wyłaz dachowy - 200m2). Zanim przyszedł trochę musialem za nim podzwonić. Ale przyszedł. Suuupeerr. Po kilku dniach podał zaytał się o pieniądze i wykalkulował nową stawkę bo przecież wszystko zdrożało i po negocjacjach 43 + osobno okna. Jeżelibym nawet zapłacił dużo więcej i tak nie ma gwarancji że będę spał spokojnie. Takie życie. Na razie nie śpię a jak wstaje rano to myślę... zawsze można aneksować umowę z bankiem. Przecież wszystko drożeje.
    Pozdrawiam
    MUM

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    No to niezły wałek.

    Nie daj się robić cwaniakom - mi facet od więźby też podał cenę 760, a przy dostawie chciał 800/m3

    Musiałem walczyć o swoje i po chwili konkretnej rozmowy obniżył cenę.

    Aktualnie u mnie w Jelczu za położenie dachówki biorą za dwuspadowy z garażem 35 zł/m2 standardowo, a za kompletny dach z montażem więźby 50 zł, ale niektórzy cwaniacy chcą 75 zł za to samo.

    Trzeba pytać i szukać różnych ekip - najlepiej tych z wiosek, a nie cwaniaków jeżdżących Jaguarami.

    Ja znalazłem ekipę za 45 zł/m2 za całość, zobaczyłem zrobiony przez nich dach i dotarłem do inwestora, który potwierdził, że warto zlecić im tą pracę, bo u niego wszystko było ok.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #66

    Domyślnie

    a ja nie wiedziałam, że pod dachówkę można nie równać! To jak to? Krzywo ma być dachówka?

    Na szczęście ciesielka jest zrobiona na medal, w dodatku deskowanie....

  7. #67

    Domyślnie

    Acha, a ze zmianą ceny to już zaczyna być standardem takie stawianie sprawy.

    Najprzyjemniejszy dla inwestora jest moment, gdy po długich negocjacjach wybiera w końcu jakąś ekipę, odmawia innych, a gdy ta wybrana przyjeżdża podpisać umowę, mówi o całkiem innej cenie, niż na początku Uważam, że to skandal.

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar #Asia#
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    No to niezły wałek.

    Nie daj się robić cwaniakom - mi facet od więźby też podał cenę 760, a przy dostawie chciał 800/m3

    Musiałem walczyć o swoje i po chwili konkretnej rozmowy obniżył cenę.

    Aktualnie u mnie w Jelczu za położenie dachówki biorą za dwuspadowy z garażem 35 zł/m2 standardowo, a za kompletny dach z montażem więźby 50 zł, ale niektórzy cwaniacy chcą 75 zł za to samo.

    Trzeba pytać i szukać różnych ekip - najlepiej tych z wiosek, a nie cwaniaków jeżdżących Jaguarami.

    Ja znalazłem ekipę za 45 zł/m2 za całość, zobaczyłem zrobiony przez nich dach i dotarłem do inwestora, który potwierdził, że warto zlecić im tą pracę, bo u niego wszystko było ok.
    Buduję w Nadolicach. Mogę prosić o namiar na twoją ekipę [email protected]

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Namiar wyślę gdy skończą u mnie i sam ocenię ich pracę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    ...Trzeba pytać i szukać różnych ekip - najlepiej tych z wiosek, a nie cwaniaków jeżdżących Jaguarami.
    Najlepiej jakby rowerami przyjechali, faktury nie wystawili (na czarno robili), ZUS-u nie płacili (na krusie byli) i 10 lat gwarancji dali. Powodzenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #71

    Domyślnie

    A tych, co robią w konia inwestorów?

    Panie Andrzeju, czy 60 zł za samą dachówkę na dachu pokrytym deskami i papą, bez wolich oczek itd. to jest uczciwa cena? Ja uważam, że to jest oszustwo.

    I nie chodzi o robienie na czarno itd, tylko o wykorzystywanie i naciąganie inwestorów.

    Ale to tylko moja subiektywna ocena.

    Pozdrawiam serdecznie.

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Cytat Napisał SUSPENSER
    ...Trzeba pytać i szukać różnych ekip - najlepiej tych z wiosek, a nie cwaniaków jeżdżących Jaguarami.
    Najlepiej jakby rowerami przyjechali, faktury nie wystawili (na czarno robili), ZUS-u nie płacili (na krusie byli) i 10 lat gwarancji dali. Powodzenia. Pozdrawiam.
    Najlepiej, żeby z inwestora nie próbowali robić idioty - niektórzy widząc projekt mojego dwuspadowego dachu bez lukarn itp., z 1 kominem i 2 oknami dachowymi zaczynali od stwierdzenia, że to nie jest taki prosty dach, a po chwili rozmowy i badania gruntu (rzucanie pojęciami kosz, płatew, kalenica, krokiew, łata i obserwowaniu czy rozumiem o co chodzi) długo myśleli nad ceną - a raczej nad tym na ile dam się naciągnąć.

    Większość uczciwych dachowców nie wymaga od inwestora znajomości pojęć itp. tylko ogląda projekt i podaje cenę za m2 i nie marudzą przy prostym dachu, że jest trudny, żeby podnieść cenę.

    Co do ZUS-u itp. to czy wiesz Andrzeju, że taki cwaniak płaci za pracowników ZUS od najniższej krajowej, a resztę daje "do ręki".
    W sumie płaci pracownikom 2.5-3 tys./miesiąc a sam kasuje za 3 dachy miesięcznie po 15-20 tys/sztuka, czyli 45-60 tys/miesiąc

    Skąd to wiem - ano stąd, że znajomy pracował u takiego aż w końcu się wkurzył i pojechał do Anglii.

    Niektórzy pracownicy gdy się dowiedzą jak ich szef na nich zarabia otwierają własne firmy lub niestety wyjeżdżają na zachód, bo nie potrafią prowadzić firmy - a potem na rynku brakuje ludzi.

    A'propos samochodów to najczęściej prawdziwi fachowcy od budów jeżdżą na nie busami z powodów praktycznych - może to zbytnie uproszczenie, ale wynika z obserwacji życia i własnych doświadczeń.

    Wyjątkiem są deweloperzy i właściciele dużych firm, ale duża firma do budowy małego domu to nie jest najlepsze rozwiązanie - znajomy w takiej pracuje - co kilka dni coś poprawiają, bo ktoś spieprzył robotę, a zapłaci za to inwestor - tych psujących robotę szef nie wywali, bo brakuje ludzi.
    Ponadto kupują materiały jak leci nie patrząc na ceny, no i sporo go się marnuje lub jest rozkradane.

    Podsumowując - nie dajmy się zwariować - 50 zł/m2 prostego dachu to dużo, ale do przyjęcia - to wychodzi około 10 tys zł za 7-10 dni pracy dla 3 osób, czyli nawet jakby płacili od całości ZUS itp. to miesięcznie zarobią po 5 tys zł - czy to mało - mało który przeciętny inwestor tyle zarabia.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #73

    Domyślnie

    Całkowicie się z Tobą zgadzam

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Łatwo się innym do kieszeni zagląda. Jest wolny rynek, jest wiele profesjonalnych firm dekarskich i jest w czym wybierać. Nie ma konieczności wybierać najdroższej firmy i nie ma też potrzeby krytykować kogoś, że ma takie stawki. Skoro ciesielstwo i dekarstwo to takie kokosy to nic prostszego jak założyć własną firmę i spijać ten nektar pamiętając, że zimą też trzeba pracownikom pensję zapłacić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek27

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam zastanawiam się nad własną firmą dekarską i czytając wasze uwagi o firmach to czy w okolicach Jelcza Laskowic cena 50zł za 1m2 (dachówka) bez więżby jest konkurencyjna?

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Witaj Slawek27

    W okolicy Jelcza typowa cena za całość (więźba + dachówki i obróbki) to 45-50 zł/m2 przy prostym dwuspadowym dachu - przy bardziej skomplikowanych jak np. koperta 60-70 zł/m2.

    Samo ułożenie dachówki kosztuje 30 zł/m2.

    Niektórzy próbują zedrzeć z inwestorów za prosty dwuspadowy dach nawet 75 zł/m2, ale nie słyszałem, żeby ktoś dał się nabrać na taką cenę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #77

    Domyślnie

    mój dach to koperta z kątem nachylenia 40 stopni;
    dekarze chcą 25 zł za metr konstrukcji plus deskowanie oraz 35 zł za dachówkę
    dobra cena?

    pomorskie - 35 km od gdańska na południe, okolice Tczewa


  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek27

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak
    mój dach to koperta z kątem nachylenia 40 stopni;
    dekarze chcą 25 zł za metr konstrukcji plus deskowanie oraz 35 zł za dachówkę
    dobra cena?

    pomorskie - 35 km od gdańska na południe, okolice Tczewa


    zależy czy potem nie doliczą rynien i kominów przy prostej kopercie to 35zł jest dobrą ceną.
    Jeśli są koprety łączone (dochodzą kosze) to myślę że krycie dachówką+rynny+kominy to 40-45zł okolice Wrocławia
    pozdrawiam Sławek27

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcinbill

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie .
    Proszę o zweryfikowanie kosztorysu położenia dachu ( więźba dachowa i pokrycie )
    Jestem właśnie po rozmowie z dekarzem który zaproponował mi następujące ceny za robociznę dachu o powierzchni 248m2 o wyższym od standardu stopniu trudności :
    - zrobienie więźby ( szkieletu ) cena 25zł m2
    - deskowanie z papą 14zł m2
    - położenie dachówki cementowej 28zł m2
    - obróbki ( rynny itp. ) 14zł mb.
    - gąsiory i zlewki 18zł mb.
    - obróbka okien dachowych , włazu 250zł szt. ( 9 okien i jeden właz )
    - obróbka kominów 150zł szt. ( 3 kominy )
    Oczywiście koszty obejmują samą robociznę .
    Termin realizacji sierpień 2008r ( do tej pory są zarezerwowani )
    Zastanawiam się czy nie podpisać umowy w tym roku gdyż w przyszłym może być ten cennik nie aktualny o jakieś + 50%
    Proszę o opinię z czego byłoby można urwać w miarę zdrowego rozsądku

  20. #80

    Domyślnie

    Ja w zeszłym roku też umawiałam się na inną cenę a wyszło w tym roku zupełnie inna kwota,nie licz na to

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony