dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 119
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 2365
  1. #1061
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    w starych typach 14 mruganie danych ikon świadczyło o aktywności danych elementów i funkcji czyli ich pracy.

  2. #1062

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    w starych typach 14 mruganie danych ikon świadczyło o aktywności danych elementów i funkcji czyli ich pracy.
    Hmmmm... U mnie działanie sprężarki czy pompy sygnalizowane jest przez wyświetlenie ikonki. Kiedy np. sprężarka przestaje działać ikonka znika. Co oznacza mruganie nie mam pojęcia. Te ikonki pomrugaly około godziny po zakończeniu dezynfekcji, potem wszystko wróciło do normy więc przypuszczam, że jest to jakaś sygnalizacja wysokiej temperatury wody lub zakończenia dezynfekcji lub czegoś w tym stylu. Niestety w instrukcji ani słowa o tym.

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    Czy ktoś z Was zauważył następujące zachowanie pompy (Altherma zintegrowana 14kW): mrugają trzy (lub dwie) ikonki naraz - sprężarka, pompka i prysznic (gdy sprężarka się wyłącza mrugają tylko pompka i prysznic). Pół godziny wcześniej skończyła się funkcja dezynfekcji i temperatura CWU jest ok 60 stopni. Być może mruganie tych ikonek oznacza jakiś rodzaj ostrzeżenia, ale nie mogę tego znaleźć w instrukcji. Mój instalator też szuka, ale nie może znaleźć jak do tej pory. Wszystko wydaje się w porządku, pompa działa, grzeje i pewnie takie coś już kiedyś było tylko nie zauważyłem. Jestem ciekawy co to oznacza?
    mati__, też mam Althermę zintegrowaną w wersji BB, ale 8,4kW i jednoczesne miganie trzech (lub dwóch) ikonek ma miejsce tylko podczas dezynfekcji. Żeby być absolutnie pewnym tego co piszę, załączyłem dezynfekcję i poobserwowałem ikonki. Mrugały wszystkie 3 czyli sprężarka, prysznic i pompa obiegowa.
    Musisz pamiętać o tym, że samo osiągnięcie przez wodę z zasobniku temperatury 60 stopni NIE OZNACZA końca procesu dezynfekcji. W Twoim przypadku temperatura wody osiągnęła zadany poziom 60 stopni. Dopiero od tego momentu rozpoczyna się dezynfekcja czyli utrzymywanie w/w temperatury przez okres czasu zdefiniowany przez użytkownika w pozycji 2-04, który waha się między 40 a 60 minutami. Stąd pompa jeszcze przez ten zadany czas prowadzi przegrzewanie wody w zbiorniku i dlatego ikonki migają dopóki ten czas nie upłynie.
    Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem i nie zamotałem zbytnio

    Pozdrawiam
    Dom Spokojna przystań M36aL parterowy bez poddasza użytkowego, 3 osoby, pow. całkowita 183m2, pow. ogrzewana 143m2 ściany: bk 36 + styr. 15, podłogi styr. 23 + wylewka anhydrytowa 5 cm, okna 3-szyby. Ogrzewanie PC P-W Altherma Daikin 8,4 kW zintegrowana + podłogówka 100%. CWU 200L. Mieszkam od 01.01.2013.

  4. #1064

    Domyślnie

    Cytat Napisał aluk Zobacz post
    mati__, też mam Althermę zintegrowaną w wersji BB, ale 8,4kW i jednoczesne miganie trzech (lub dwóch) ikonek ma miejsce tylko podczas dezynfekcji. Żeby być absolutnie pewnym tego co piszę, załączyłem dezynfekcję i poobserwowałem ikonki. Mrugały wszystkie 3 czyli sprężarka, prysznic i pompa obiegowa.
    Musisz pamiętać o tym, że samo osiągnięcie przez wodę z zasobniku temperatury 60 stopni NIE OZNACZA końca procesu dezynfekcji. W Twoim przypadku temperatura wody osiągnęła zadany poziom 60 stopni. Dopiero od tego momentu rozpoczyna się dezynfekcja czyli utrzymywanie w/w temperatury przez okres czasu zdefiniowany przez użytkownika w pozycji 2-04, który waha się między 40 a 60 minutami. Stąd pompa jeszcze przez ten zadany czas prowadzi przegrzewanie wody w zbiorniku i dlatego ikonki migają dopóki ten czas nie upłynie.
    Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem i nie zamotałem zbytnio

    Pozdrawiam
    Dzięki, tak myślałem, że musi to mieć coś wspólnego z dezynfekcją, ale tą funkcją zaskoczyłem nawet faceta, który mi pompę instalował. Znowu jakaś lekcja Althermy. Z dnia na dzień się uczę
    Przy okazji zadam Ci pytanie: sterujesz pompą czasowo czy jakoś inaczej (np. w termostatu pokojowego)? Na razie mam ustawione grzanie czasowe (11 godzin dziennie), ale nie zauważyłem znaczącej różnicy w zużyciu energii w stosunku do grzania non-stop z obniżeniem temperatury na noc..
    pozdrawiam!

  5. #1065

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    Przy okazji zadam Ci pytanie: sterujesz pompą czasowo czy jakoś inaczej (np. w termostatu pokojowego)? Na razie mam ustawione grzanie czasowe (11 godzin dziennie), ale nie zauważyłem znaczącej różnicy w zużyciu energii w stosunku do grzania non-stop z obniżeniem temperatury na noc..
    pozdrawiam!
    mati__, pompą steruję czasowo z wykorzystaniem pogodówki wyłącznie w II taryfie. Nie mam termostatu pokojowego. Podnoszę temperaturę na wyjściu między 13 a 15 na krzywą +3, a w nocy między 22 a 6 daję na 0, ewentualnie trochę modyfikuję te ustawienia w górę lub w dół w zależności od temperatury dnia i nocy. Jak na razie wystarcza.
    Jeśli chodzi o grzanie non-stop to też przerabiałem ten temat w kilku wariantach, lecz wtedy miałem jeszcze prąd budowlany w jednej taryfie. Wszystko masz opisane na końcu strony 49 tego wątku forum (post nr 980). Z moich doświadczeń wynikało dokładnie to samo co u Ciebie. Niezależnie od tego czy dałem czasówkę czy też grzałem całą dobę zużycie energii było takie samo. Taki wynik jest jak najbardziej uzasadniony. Każdy budynek ma określone zapotrzebowanie na energię do jego ogrzania. Oczywiście prowadząc testy i porównania należy robić to w podobnych warunkach temperatury zewnętrznej w dzień i w nocy przez kolejnych kilka dni. Tak właśnie było w moim przypadku. Gdy grzejesz non-stop to możesz dać niższy parametr na wyjściu i zużywać mniej energii w jednostce czasu. Gdy z kolei dasz czasówkę, to w czasie przerw w pracy pompy temperatura w domu spadnie, a pompa będzie musiała te straty uzupełnić kosztem zwiększonego zużycia energii. Więc w sumie masz krótszy czas pracy przy większym zużyciu prądu. No i w efekcie nie masz różnicy między tymi dwoma wariantami pod względem zużytych kWh ponieważ sumarycznie musisz dostarczyć taką samą ilość energii by utrzymać zadaną temperaturę w domu.
    Trzeba koniecznie zaznaczyć, że powyższa sytuacja dotyczy użytkowników, którzy mają licznik jednotaryfowy. W przypadku dwóch taryf sytuacja jest już inna. Trzeba wtedy starać się uzyskać jak najlepszą strukturę zużycia energii na korzyść II taryfy. W takim przypadku zdecydowanie bardziej opłaca się praca pompy w godzinach II taryfy i przerwa na czas obowiązywania wyższej stawki za kWh w I taryfie. Jak dotąd udaje mi się właśnie w ten sposób wykorzystywać pompę. Zobaczymy jak długo, bo przy niskich temperaturach na zewnątrz pewnie będzie konieczność wydłużenia pracy pompy i wejście (choćby częściowo) w I taryfę. Do tej pory najniższa zanotowana u mnie w tym sezonie grzewczym temperatura to około -6 stopni w nocy i pompa dała radę w II taryfie.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez aluk ; 17-12-2013 o 17:19
    Dom Spokojna przystań M36aL parterowy bez poddasza użytkowego, 3 osoby, pow. całkowita 183m2, pow. ogrzewana 143m2 ściany: bk 36 + styr. 15, podłogi styr. 23 + wylewka anhydrytowa 5 cm, okna 3-szyby. Ogrzewanie PC P-W Altherma Daikin 8,4 kW zintegrowana + podłogówka 100%. CWU 200L. Mieszkam od 01.01.2013.

  6. #1066

    Domyślnie

    Dzięki aluk za odpowiedź. Ja nie mam dwóch taryf więc staram się znowu grzać w ciągu dnia kiedy temperatura jest trochę wyższa, a w nocy tylko kilka godzin. Na razie jakoś się sprawdza, ale nie wiem jak będzie kiedy będzie np. poniżej -10 na zewnątrz. Czekają mnie kolejne obserwacje.
    Z ciekawości zapytam ile kWh zjada Twoja pompa dziennie? U mnie przy ok 180m2 podłogówki z tym, że część dość mocno przykręcona schodzi ok. 35 kWh. Nie wiem czy to dobrze czy źle.
    Pozdarwiam!

  7. #1067

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    Dzięki aluk za odpowiedź. Ja nie mam dwóch taryf więc staram się znowu grzać w ciągu dnia kiedy temperatura jest trochę wyższa, a w nocy tylko kilka godzin. Na razie jakoś się sprawdza, ale nie wiem jak będzie kiedy będzie np. poniżej -10 na zewnątrz. Czekają mnie kolejne obserwacje.
    Z ciekawości zapytam ile kWh zjada Twoja pompa dziennie? U mnie przy ok 180m2 podłogówki z tym, że część dość mocno przykręcona schodzi ok. 35 kWh. Nie wiem czy to dobrze czy źle.
    Pozdarwiam!
    mati__, porównałem właśnie stan podliczników z początku tego miesiąca i z dnia dzisiejszego. Wyszło mi średnio 24,5 kWh/dobę (100% w II taryfie), czyli około 7,60 zł za CO + CWU. Jeśli założyć, że warunki zewnętrzne nie ulegną znaczącej zmianie do końca grudnia, to powinienem zamknąć miesiąc kosztem około 230-240 zł.
    U mnie wszystkie pętle podłogówki (143 m2) otwarte na maksa.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez aluk ; 21-12-2013 o 22:16
    Dom Spokojna przystań M36aL parterowy bez poddasza użytkowego, 3 osoby, pow. całkowita 183m2, pow. ogrzewana 143m2 ściany: bk 36 + styr. 15, podłogi styr. 23 + wylewka anhydrytowa 5 cm, okna 3-szyby. Ogrzewanie PC P-W Altherma Daikin 8,4 kW zintegrowana + podłogówka 100%. CWU 200L. Mieszkam od 01.01.2013.

  8. #1068
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bart3105

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie odp.

    T3fl0n - co do temperatury powrotu - mam althermę C 7 kW z hydroboxem - jest jeden myk o którym za bardzo nie piszą w instrukcji - temperatura powrotu nie może być niższa niż 25 st. Urządzenie utrzymuje temperaturę powrotu >25 st dlatego przy nastawie temperatury zasilania poniżej 25 st stale chodzi agregat (praktycznie 24/ dobę). Właściwie dopiero przy temperaturze zasilania ok 32-35 st. jest ok. (agregat się wyłącza). Poniżej tych nastaw włącza się mieszanie zasilania z powrotem i nie temperatura zasilania nie może dobić do zadanej wartości. (Nie wiem czy jest jakaś opcja obniżenia ustawienia fabrycznego min. temp. powrotu, ale myślę że nie bez powodu ustawili to na tym poziomie.) Moje liczniki wskazują na zużycie od 25-30 kWh/dobę / 180 m2 podłogówki (grudzień-styczeń 2013/2014).
    Pozdrawiam


    Cytat Napisał aluk Zobacz post
    mati__, porównałem właśnie stan podliczników z początku tego miesiąca i z dnia dzisiejszego. Wyszło mi średnio 24,5 kWh/dobę (100% w II taryfie), czyli około 7,60 zł za CO + CWU. Jeśli założyć, że warunki zewnętrzne nie ulegną znaczącej zmianie do końca grudnia, to powinienem zamknąć miesiąc kosztem około 230-240 zł.
    U mnie wszystkie pętle podłogówki (143 m2) otwarte na maksa.

    Pozdrawiam.

  9. #1069
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    mam pytanie, a jak z awaryjnością? Jak to jest wykonane, wady? Pytam bo coś musze zakupić i patrze na kilka firm.

  10. #1070
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    "Robert pisze:

    4 grudnia 2013 o 08:21

    Sprawa z odszranianiem wyjaśniła się, serwis DAIKINA stwierdził, że zawiniła płyta głowna – nie przesyła sygnału odszraniania- zawinił algorytm. Płytę nową mogę sobie od nich kupić już za 3.000,00 złotych brutto. Althermę posidam od ponad 3 lat dlatego też nie mogę liczyć na darmową wymianę płyty. Kupując Althermę od japońskiej firmy DAIKIN byłem przekonany, że jak wszytkie posiadane przeze mnie produkty japońskie mogą one ulec fizycznemu uszkodzeniu ale pod względem elektroniki, sterowania, będą niezawodne i mogę wydać kilkadziesiat tysiecy złotych ze śwaidomością, że oprócz typowych przeglądów mam spokój na kilkanaście lat, w innym przypadku nie kupiłbym produktu tej firmy. "
    Więcej na blogu kol clarnet
    R-290 pod strzechy

  11. #1071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jak mi wypadnie kupowanie płyty za 3 tyś to poważnie się zastanawiam CZY Na ekogroszek nie wskocze
    załatwiałem teraz taki piec 16 kw za 4 tyś
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  12. #1072
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Jest tam jeszcze ciekawy komentaz autora
    "Natomiast ceny części serwisowych, są moim zdaniem grubo zawyżone. Zwracałem już na to uwagę producentowi, ale podobno takie są kanały dystrybucji, polityka serwisowa koncernu, ceny dostawców, ceny w EU itp, itd. A im dalej w czasie od zakończenia produkcji modelu, tym ceny wyższe. Niestety wszyscy producenci markowych urządzeń trzymają tutaj wspólny front, czyli wysokie ceny części zamiennych po gwarancji. I nie dotyczy to tylko PC, ale i AGD"

    Tańsze widocznie dla instalatorów i serwisantów w okresie gwarancyjnym
    Droższe dla szaraka w okresie pogwarancyjnym

    Jedna tego typu usterka i można zapomnieć o jakichkolwiek oszczędnościach względem gazu i że kiedykołwiek sie zwróci.
    R-290 pod strzechy

  13. #1073
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Niestety masz rację. Elektroniki nie kupi się nigdzie poza siecią dystrybucji danego producenta i w zasadzie jako monopolista może sobie ustalać ceny "z czapy".
    Lepiej wygląda sprawa elementów ukł. chłodniczego, tam przeważnie można coś dopasować tańszego ale awaria elektroniki po tych 5-8 latach jest o wiele bardziej prawdopodobna niż awaria "żelastwa".
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #1074
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    ---"Robert pisze:

    4 grudnia 2013 o 08:21

    Sprawa z odszranianiem wyjaśniła się, serwis DAIKINA stwierdził, że zawiniła płyta głowna – nie przesyła sygnału odszraniania- zawinił algorytm. Płytę nową mogę sobie od nich kupić już za 3.000,00 złotych brutto. Althermę posidam od ponad 3 lat dlatego też nie mogę liczyć na darmową wymianę płyty. Kupując Althermę od japońskiej firmy DAIKIN byłem przekonany, że jak wszytkie posiadane przeze mnie produkty japońskie mogą one ulec fizycznemu uszkodzeniu ale pod względem elektroniki, sterowania, będą niezawodne i mogę wydać kilkadziesiat tysiecy złotych ze śwaidomością, że oprócz typowych przeglądów mam spokój na kilkanaście lat, w innym przypadku nie kupiłbym produktu tej firmy. "
    Więcej na blogu kol clarnet ---

    --Jest tam jeszcze ciekawy komentaz autora
    "Natomiast ceny części serwisowych, są moim zdaniem grubo zawyżone. Zwracałem już na to uwagę producentowi, ale podobno takie są kanały dystrybucji, polityka serwisowa koncernu, ceny dostawców, ceny w EU itp, itd. A im dalej w czasie od zakończenia produkcji modelu, tym ceny wyższe. Niestety wszyscy producenci markowych urządzeń trzymają tutaj wspólny front, czyli wysokie ceny części zamiennych po gwarancji. I nie dotyczy to tylko PC, ale i AGD"

    Tańsze widocznie dla instalatorów i serwisantów w okresie gwarancyjnym
    Droższe dla szaraka w okresie pogwarancyjnym

    Jedna tego typu usterka i można zapomnieć o jakichkolwiek oszczędnościach względem gazu i że kiedykołwiek sie zwróci. ---

    Jak dla mnie nic odkrywczego , normalna praktyka wszystkich firm w których pracowałem. jako serwisant. dokładnie tak wygląda.Części zamienne drogie , lub bardzo drogie , po zakończeniu produkcji danego , dostęp do części jest przez siedem lat( przynajmniej w mojej branży) ale cena jest mocno zaporowa -,, panie kup pan sobie nowy lepszy model''- taniej wyjdzie niż naprawa , a jak się zepsuje ,to my markowa firma zapewniamy częścizamienn- i tak w kółko. Może jednak droga obrana przeze mnie nie jest taka zła?
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  15. #1075
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    -----------------------
    Niestety masz rację. Elektroniki nie kupi się nigdzie poza siecią dystrybucji danego producenta i w zasadzie jako monopolista może sobie ustalać ceny "z czapy".
    Lepiej wygląda sprawa elementów ukł. chłodniczego, tam przeważnie można coś dopasować tańszego ale awaria elektroniki po tych 5-8 latach jest o wiele bardziej prawdopodobna niż awaria "żelastwa".
    ------------------------------------------------------------

    Prawda najprawdziwsza , no chyba że się kupi , to co ja , wtedy elektronika (szumnie nazywając to co jest w mojej pc) nie stanowi jakiegoś problemu.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  16. #1076
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    No tak 3000:- na ile PC sprzedanych ?
    Ile kosztuje sterownik do samochodu za 100000
    Ba servis .... Ludzie nie kupujcie aut.... Jest tysiace przykladow ze sie psuja. Nawet te Japonskie.
    Nie chodzi o to ile sztuk rocznie padnie po gwarancji. Chodzi o to, że 1 taka akcja naprawcza jeśli się zdarzy kosztuje tyle co jakieś 2 sezony grzewcze

    Z samochodami to bardzo zły przykład, tutaj dostaniesz WSZYSTKO z demontażu sprawne za ułamek ceny nowego, "komputer" do Corsy nowy ile kosztuje w serwisie? 2000, 3000? Nie wiem.
    Używka sprawna w każdym mieście na szrocie ile? 200zł? Nie wiem, strzelam.
    Także widzisz, nie ma tu żadnej analogii.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  17. #1077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no ale ten przykład nie jest zachęcający do zakupu.
    w takim ekogroszku za 5 tyś czy piecyku gazowym jednak koszty zazwyczaj będą o wiele mniejsze.
    czyli w miare sprawdzona technika w dodatku z powszechnym serwisem
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #1078
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    dobrze to ujoł wichajster
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #1079
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Prawda najprawdziwsza , no chyba że się kupi , to co ja , wtedy elektronika (szumnie nazywając to co jest w mojej pc) nie stanowi jakiegoś problemu.
    Panie jbloch, mistrzu mistyfikacji, zejdź na ziemię albo nie wciągaj już tego białego....

    Już się dowiedziałem że podobno płytki układałem 10 lat temu w Toruniu, czy inne kanalizacje, więc mistrzu konfabulacji odstosunkuj się ode mnie i pogłaskaj swoją chinkę. Może na chwilę zapomnisz o swoich frustracjach, czego życzę.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  20. #1080
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Jest tam jeszcze ciekawy komentaz autora
    "Natomiast ceny części serwisowych, są moim zdaniem grubo zawyżone. Zwracałem już na to uwagę producentowi, ale podobno takie są kanały dystrybucji, polityka serwisowa koncernu, ceny dostawców, ceny w EU itp, itd. A im dalej w czasie od zakończenia produkcji modelu, tym ceny wyższe. Niestety wszyscy producenci markowych urządzeń trzymają tutaj wspólny front, czyli wysokie ceny części zamiennych po gwarancji. I nie dotyczy to tylko PC, ale i AGD"

    Tańsze widocznie dla instalatorów i serwisantów w okresie gwarancyjnym
    Droższe dla szaraka w okresie pogwarancyjnym........
    Widzisz Vld, troche tych instalacji wykonuję, ale nie mam żadnych oporów, by o tym z klientem mówić, chociaż są to jednostkowe przypadki, a komentarz na blogu, który podałeś, napisał napisał zupełnie obcy klient i takiego przypadku nie miałem. Są zresztą i inne, np. wpis awaria pompy ciepła.
    Ty natomiast widzisz wszędzie spisek i piszesz bzdury o jakiś tanich częściach w okresie gwarancji dla instalatora.
    Otóż tak klient jak i instalator dostaje części w okresie gwarancji bezpłatnie, natomiast instalator na WŁASNY KOSZT realizuje naprawę. NIKT mu za to nie płaci. Dlatego też od lat montuje Daikina, bo nie mam z tymi urządzeniami problemów, a tym samych kosztów gwarancyjnych. Jeśli chodzi o awarie Daikina - margines.
    Z serwisu w naszym kraju nie da się użyć, bo stawki robocizny odbiegają daleko od tych zachodnich. A jakakolwiek naprawa pogwarancyjna, to nie jest żaden miód dla firmy instalacyjnej.
    Poczekajmy na awaryjność konkurencji, która z pompami PW wchodziła na rynek 3-4-5 lat po Daikinie.
    pzdr

Strona 54 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony