dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał petr_151
    Cytat Napisał bladyy78
    Dziś spotkałem pracowników wodociągów i spytałem się ile oni by wzięli za zrobienie przyłącza u mnie po godzinach pracy i po wstępnych rozmowach ustaliliśmy cenę na 60zł za metr. Wszystkie formalności oni załatwią. Wiec uważam że to jest to dobra cena. Jak dobrze pójdzie w sobotę zaczną u mnie prace.
    Tylko miej na uwadze to ze jesli oni przylaczac cie beda do rury ktora lezy w drodze gminnej / miejskiej czy innej ktora nie jest twoja wlasnoscia to zrobia to nielegalnie, zeby wykonac takie roboty wystepuje sie do gminy/ dzielnicy o zgode na zajecie pasa drogowego i wbrew pozorom nie dotyczny to tylko miejskich ulic z asfaltem ale rowniez zwyklych nieutwardzonych drog.
    O tym to ja dobrze wiem i taka zgodę trzeba uzyskać niezależnie od tego kto takie prace będzie przeprowadzać.

  2. #42

    Domyślnie

    [quote="petr_151
    Tylko miej na uwadze to ze jesli oni przylaczac cie beda do rury ktora lezy w drodze gminnej / miejskiej czy innej ktora nie jest twoja wlasnoscia to zrobia to nielegalnie, zeby wykonac takie roboty wystepuje sie do gminy/ dzielnicy o zgode na zajecie pasa drogowego i wbrew pozorom nie dotyczny to tylko miejskich ulic z asfaltem ale rowniez zwyklych nieutwardzonych drog.[/quote]

    Podobno lepiej zapłacić karę za „zajęcie pasa drogowe” niż starać się o zezwolenie. Proszę mnie nie pytać ile wynosi teraz, bo nie wiem. Dwa lata temu znajomy płacił za to ok 200 zł. „zajął” pas drogowy drogi krajowej przy okazji remontu wjazdu na działkę.

  3. #43

    Domyślnie PRZYŁACZE

    Buduje dom w Sosnowcu iWoda przyłącze z rozprowadzeniem na fundamentaach wraz z rurami kanalizacyjnymi (rury kanalizacji tylko w fundamentach)
    4000,00 (materiały + robocizna)projekt przyłacza 700,00 wyrys na mapie geodezyjnej 400,00 oraz badaNIE WODY 360,00

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xzbyszek
    Nie wiem z skąd macie takie wysokie ceny.
    Niecały rok temu robiłem przyłącze 230 m. pod Krakowem. Nie dość, ze gmina nic nie dopłaciła, to jeszcze zażądali żebym na swój koszt założył rury 65 mimo ze do mojego domu wystarczyłaby by 40stka (Pod tym warunkiem dostałem zgodę na przyłącz). Przybliżone koszty, jakie poniosłem to:
    ok 4 tys. materiały: rury, zawory, studzienka (byłoby z 2 tys. taniej, gdyby była cieńsza rura)
    ok 3 tys. koparka (rów musiał być głęboki na dwa metry)
    1200 robocizna hydraulika, który to wszystko łączył
    Razem ok 8 tys., co daje poniżej 40 zł za metr.
    No i do tego dochodzą jeszcze koszty planów i inwentaryzacji geodety (razem ok 500 zł)
    Czy możesz podac mi jakis namiar do tej ekipy albo do siebie ? [email protected]
    dzieki

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony