dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: zapylacze dla jagody kamczackiej

Domyślnie zapylacze dla jagody kamczackiej

Witam

pogubiłam się zupełnie w kwestii zapylaczy dla jagody kamczackiej!
    wsadziłam zeszłej jesieni dwa krzaki - Duet i Atut - efekt - jedna rewelacyjna w smaku jagoda. Teraz dosadzam Czelabinkę. Czy powinnam dosadzić coś jeszcze?

Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

Domyślnie

Wydaje mi się, że Atut i Duet są nieco późniejsze od Czelabinki, ale nie jestem pewna (posadziam je dopiero w tym roku). Jeśli kwitną w tym samym terminie to nic nie musisz dosadzać. Jeśli jednak ich terminy kwitnienia rozminą się to dla Czelabinki dobra jest Dlinopłodna, wołosze... cośtam, i jest jeszcze chyba Sinogłaska czy jakoś tak.
    A tak przy okazji - która odmiana ma takie jagody dobre? ta z okrągłymi liśćmi czy ta z podłużnymi? (mówię o Atut/Duet)

3. Wiosenne prace w ogrodzie. Sadzenie kwiatów, przycinanie krzewów, pielęgnacja trawnika Jakie kwiaty wybrać do ozdobienia balkonu? Wiosenna aranżacja balkonu Jak zwalczać osy? Dowiedz się, jak pozbyć się gniazda os Co posadzić przy słonecznym tarasie?

Domyślnie

Witam,
    mnie do Czelabinki poradzono Sinogłaskę, owocują obie bardzo dobrze , tylko
    wydają mi się nie najsmaczniejsze ale może to tylko moje subiektywne odczucie.
    pozdrawiam

Domyślnie

smaczny był Atut
    dosadziłam teraz Wołoszebnicę i poszukuję wszystkich innych możliwych odmian jagody bo po zjedzeniu jednego małego owocka zaczęłam być jej fanką

Domyślnie

Kwestia smaku jest oczywiście dyskusyjna, mi akurat jagoda kamczacka smakuje (mam Duet i Atut, kupiłem Sinogłaską ale jeszcze nie owocuje bo posadziłem ją w zeszłym tygodniu ) , natomiast znam osoby którym nie smakuje i to bez względu na odmianę. Jagoda kamczacka ma natomiast jedną wielką zaletę, działa na organizm wzmacniająco i odtruwająco.
    Jagody są źródłem biologicznie aktywnych substancji korzystnie wpływających na organizm człowieka, m.in. witaminy C i A oraz żelaza, jodu, miedzi. Mają właściwości ogólnie wzmacniające, antyseptyczne, wspomagające leczenie wielu chorób i odtruwające organizm ze związków metali ciężkich, pomocne są również przy leczeniu chorób układu krwionośnego. Napar z suszonych kwiatów działa hamująco na rozwój wirusów i bakterii, cenny jest, więc przy przeziębieniach, grypie i zapaleniach gardła
    W amatorskiej uprawie radzę różnorodność odmian, daje to dobre wyniki pod różnym względem:
    • skuteczności zapylania,
      różnorodności smaku,
      wydłużenia ciągłości zbioru,

z czasem można zwiększyć liczbę tych odmian które przypadły do gustu najbardziej (o ile pamięta się co się posadziło )
    Pozdrawiam!
    nie zadaję pytań

Domyślnie

Cytat Napisał Flanker
    Jagoda kamczacka ma natomiast jedną wielką zaletę, działa na organizm wzmacniająco i odtruwająco.
    Cóż to takiego znaczy "odtruwająco". Czy jesli mam zatrucie pokarmowe albo zatruję się tlenkiem węgla to mi pomoże ? Sorry za ironie, ale proponuję aby ograniczyć powtarzanie słów-zaklęć którymi sypią czasopisma dla (mniej inteligentnych) kobiet, a które kompletnie nic nie znaczą. No chyba, że to komuś bardzo poprawia samopoczucie .
    Życzę miłego dnia !

Domyślnie

odtruwające organizm ze związków metali ciężkich
    bardzo prosto i po Polsku. Nie podejmuję dalej dyskusji która w sposób oczywisty zmierza do konfliktu.
    Pozdrawiam Flanker
    nie zadaję pytań

Domyślnie

Dlaczego do konfliktu ? Po prostu chciałbym wiedzieć co to znaczy odtruwająco ? Jak napisałem jest to moim zdaniem słowo-klucz, które powtarzane jest bez żadnych konsekwencji i zrozumienia. Co w tym pytaniu jest "konfliktowe" ? Czy padły jakieś inwektywy ? Czy ktoś został obrażony ? Czy sama próba wyjaśnienia już z definicji jest "konfliktowa" ? Nie popadajmy w histerię. Może zamiast szukac konfliktu lepiej merytorycznie odnieść się do sprawy ? Bardzo chetnie dowiedziałbym się w jaki sposób substancje zawarte w jagodzie kamczackiej odtruwają (usuwają ?) jony metali ciężkich z organizmu ? Myślę, że wyjaśnienie tego i udokumentowanie tego mogłoby mieć ogromne znaczenie, może nawet na Nobla można byłoby się załapać. Może jakaś literatura naukowa ?
    Życzę miłego dnia !

Domyślnie

"Dawniej stosowano liście, pędy, jagody i korę w ziołolecznictwie przeciw anginie, chorobom żołądka i oczu. Obecnie najważniejsze znaczenie mają owoce, bogate we flawonoidy, dlatego poleca się je przy miażdżycy, kruchości naczyń, nadciśnieniu i zatruciach metalami ciężkimi. " to ze strony ogrodu w Powsinie

http://ogrod-powsin.pl/kolekcje/pliki/pomologia.html

oj tam, odtruwa nie odtruwa pycha i tyle

Domyślnie

witajcie !

Mam od kilku lat ,kilka krzaków starych odmian. Owocują są OK.
    Wszystkim prowadzącym nowe nasadzenia polecam nowe odmiany Duet i Atut i może gdzieś zdobędziecie Wojtka. Odmiana ta powstała kilka lat temu w bardzo ciekawej szkółce k/ Bydgoszczy. Ponoć gdzieś pod warszawą jest kontynuowane dalsze rozmnażanie tej odmiany.
    Serdecznie Pozdrawiam

Krzysztof5426

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia