dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Remont starego domku

    Witam serdecznie,

    Stałem się posiadaczem domku na wsi, powstał około 1946 roku. Jest zrobiony z drewnianych bali, na zewnątrz pokrytych papą. Powierzchnia około 35 m2.





    W środku ściany są pokryte odpadającym tynkiem i kilkoma warstwami farb.



    Postanowiłem pomóc nieco "zębowi czasu" i usunąć stary tynk.


    Po skuciu tynku, ukazał się taki oto widok:




    Część bali jest w bardzo dobrym stanie, jakaś część z wierzchu jest spróchniała, kilka w niektórych miejscach spróchniałe dość mocno, ale nie na wylot.
    Nie oglądałem jeszcze strony zewnętrznej - nie chcę na razie zrywać papy.

    Co mogę zrobić aby doprowadzić ściany do porządku, czy da się jakoś naprawić spróchniałe bale, zakonserwować, wymienić?

    Serdecznie proszę o pomoc, gdyż jestem w tych sprawach zielony.

    Pozdrawiam serdecznie
    Mark0wy

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ładne zdjecia.
    Takie elementy nadaja sie tylko do wymiany. Metoda i sposob wymiany zalezy od tego co zamierzasz globalnie z tym domkiem robic - czyli jaki bedzie zakres calosciowych prac.

  3. #3

    Domyślnie remont starego domku

    chętnie będę wymieniać się doświadczeniami. niebawem i ja przystępuję do takiego remontu. podobny, mały drewniany domek.

    pozdrawiam i życzę powodzenia

  4. #4

    Domyślnie Re: remont starego domku

    Cytat Napisał LuiLin
    chętnie będę wymieniać się doświadczeniami. niebawem i ja przystępuję do takiego remontu. podobny, mały drewniany domek.

    pozdrawiam i życzę powodzenia
    Witaj,

    A jak u Ciebie ze stanem bali i podłogą?

    Pozdrawiam
    Mark0wy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitbull
    Ładne zdjecia.
    Takie elementy nadaja sie tylko do wymiany. Metoda i sposob wymiany zalezy od tego co zamierzasz globalnie z tym domkiem robic - czyli jaki bedzie zakres calosciowych prac.
    Witaj,

    Nie chciałbym go rozbierać. Jak można wymienić takie spróchniałe elementy bez rozbierania ściany?

    Pozdrawiam serdecznie
    Mark0wy

  6. #6

    Domyślnie

    hej wydaje nam się, po wstępnych oględzinach, że bale sa zdrowe i suche. przez jakis czas w pokojach leżało zboże. jest ono suche, nie smierdzi grzybem ani wilgocią. w jednym pomieszczeniu sa tylko legary, w pozostałych deski, ale nie wiemy w jakim stanie. więcej będę mogła napisać za tydzien, po dokładnych oględzinach

  7. #7

    Domyślnie Re: Remont starego domku

    [quote="mark0wy"]Witam serdecznie,

    Stałem się posiadaczem domku na wsi, powstał około 1946 roku. Jest zrobiony z drewnianych bali, na zewnątrz pokrytych papą. Powierzchnia około 35 m2.

    mark0wy, proszę powiedz, czy kupiłeś tę działkę podpisując tylko umowę kupno-sprzedaż u notariusza z właścicielem? czy składałeś jakieś papiery do Agencji nieruchomości rolnych z proszeniem o możliwość kupna? bo czytając rożne wymagane dokumenty trochę mnie to zbiło z tropu. ale właścicielka siedliska mówiła, że nie musimy nic nigdzie składać. Że wystarczy nam taka umowa, bo to nie są grunty rolne tylko nieużytki i tutaj nie obowiązuje prawo pierwokupu przez ANR. Notariusz tez nic nie mówił.

    dziękuję.

  8. #8

    Domyślnie Kupno nieruchomości

    Witaj,

    To są nieruchomości rolne, więc najpierw była umowa warunkowa, odpowiedź ANR, że nie korzysta z prawa pierwokupu i następnie przeniesienie własności.

    Pozdrawiam
    Mark0wy

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie remont domku - ściany

    Mark0wy, czy myślałeś już jak ocieplić dom bez kładzenia karton gipsów? szukam informacji na ten temat, ale kiepsko mi idzie. chciałabym zostawić gołe bale i ogrzewać piecem.

  11. #11

    Domyślnie

    Witaj,

    Tak sobie myślę, że można by od zewnątrz i obłożyć to deskami.

    Pozdrawiam
    Mark0wy

  12. #12

    Domyślnie ocieplanie

    polecam do poczytania numer specjalny Muratora 2/07 Dom Letni. sporo w nim informacji na temat drewnianych chałup

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie a to nasze cacko:)

    a to nasz stary-nowy dom-co Wy na to?:[img]
    Shot at 2007-06-27[/img]

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie zdjecia chalupy Makilmatów

    [img]
    Shot at 2007-06-27[/img]

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie cd kamusia i wlomac

    czeka nas jeszcze mnostwo pracy,ale nawet to nas nie wystraszyło przed kupnem naszej "ruinki"[img]
    Shot at 2007-06-27[/img]

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Piekny. Droga podobna do drogi do "komturii"
    Pozdrawiam Cię
    Kamusiu

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Piekny. Droga podobna do drogi do "komturii"
    Tomku, chyba nie posądzasz Kamusi o plagiat?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Nie, nie podejrzewam. Cieszę się, że kolejna ruinka zostanie uratowana. Te stare domy są piękne w swojej prostocie i mają duszę.
    Pozdrawiam Cię
    Tomek

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamusia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Piekny. Droga podobna do drogi do "komturii"

    Cieszę sie że Ci się podoba, ponieważ cała nasza rodzina na widok tych zdjęć załamuje ręce....My natomiast mamy mnóstwo pomysłów i sił,a co najważniejsze sprawia nam to radosc, mam nadzieje że nie jest to tylko chwilowe
    Pozdrawiam serdecznie Komturze...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Kamusiu, pozdrawiam raz jeszcze i trzymam kciuki by Wam sił starczyło. Sporo prac przed Wami, dużo wydatków i walk z ekipami. Może traficie na dobrych fachowców którzy potrafia pracować i cenią się na miarę swych umiejetności.
    A za jakis czas rodzina z chęcią przyjedzie do Waszej już nie ruinki.
    Tomek

    PS jesli możesz daj więcej zdjęć.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony