dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 127
  1. #41

    Domyślnie Ta, kladzenia dachowki stawiania scian i robiena wylewki.

    Jakie jetki, jakie krokwie - o czym ty mowisz??? Specjalizuje sie w poddaszach i nigdy nic takiego nie musialem robic. Nietypowe okna, wlazy na strych ok, rozumiem , ale krokwie to juz jest element konstrukcyjny - nie wykonczeniowka, jak ktos spartolil- niech poprawia, ja w to nie ingeruje, bo jest to odpowiedzialnosc, a jak jest ktos od wszystkiego to jest od niczego
    pozdr.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  2. #42

    Domyślnie Ta, kladzenia dachowki stawiania scian i robiena wylewki.

    Ordex z Gdańska napisał, że kto jest od wszystkiego to jest doniczego, lecz ja pracując już na Warszawie od szeregu lat widziałem różne cuda, sam też musiałem nie raz nie żle się nagłowic by wykonać pracę, co do wykonywania czyności ciesielskich to tylko w nielicznych przypadkach w domach są normalnie wykonane, większość trzeba dorabiać lub nawet przerabiać, najczęstrze przypadki są w domach po budowaniu przez firmy dla deweloperów z powodów jasnych cięcia kosztów usługi by zostać zatrudnionym bo wtedy fachowcy mają pewny rynek do pracy na dłuższa metę. Z góry przepraszam firmy w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Nawet teraz byłem uzgadniać pracę w budynku po deweloperze i od samego wejścia wita fuszerka która powala z nóg. Poczowszy od wykonania budynku(fundamenty, ściany, izolacja, kominy, dach, otwory, schody, tarasy itp...) na taką pracę brak słów, wszystko z powodu cięcia kosztów wykonania i szukania wykonawców którzy zrobią szybko tanio. Decyzja kupna domów deweloperskich w niektórych przypadkach to jest wręcz rosyjska ruletka lup jak kupno samochodu po wypadku, po którym taki pojazd nadawał się tylko do ałto szrotu.

  3. #43

    Domyślnie Nie no pewnie ze czesto tak jest

    Ale idac Twoim tokiem rozumowania musialbym czasem zburzyc i postawic od podstaw caly dom . Inwestor kupujac domek czy mieszkanie od dewelopera podpisuje protokol odbioru. Na dach, sciany, czy wylewki firmy udzielaja gwarancji (w moim przypadku 2 lata), a nie wiem czy wiesz, ze ingerujac np. w sprawy ciesielskie ludzie traca ta gwarancje.
    Ja sie nauczylem ze robie swoje- i tyle. Od oceniania robot jest kierownik, inspektor nadzoru i rzeczoznawcy. Co moim zdaniem jest zje....ne przez kogos to moge powiedziec wlascicielowi i posmiac sie z kolega.
    pozdr.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  4. #44

    Domyślnie

    Wracajac do tematu.
    Dzisiaj w necie znalazlem cennik brygady 102.
    11. Docieplenie poddasza (wełna+folia) + płyta g-k na stelaż 140,30 zł/m2
    12. Docieplenie poddasza (wełna+folia) + płyta g-k na stelaż wraz z materiałem 231,12 zł/m2
    http://www.brygada102.pl/cennik.html
    Normalnie zwalilo mnie z nog!!!
    Musze spojrzec w lustro- sprawdzic czy nie jestem Chinczykiem
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał ordex
    Wracajac do tematu.
    Dzisiaj w necie znalazlem cennik brygady 102.
    11. Docieplenie poddasza (wełna+folia) + płyta g-k na stelaż 140,30 zł/m2
    12. Docieplenie poddasza (wełna+folia) + płyta g-k na stelaż wraz z materiałem 231,12 zł/m2
    http://www.brygada102.pl/cennik.html
    Normalnie zwalilo mnie z nog!!!
    Musze spojrzec w lustro- sprawdzic czy nie jestem Chinczykiem
    Próbować zawsze można ...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #46

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał ordex
    Co probowac???
    Próbować sprzedać drogo swoje usługi.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #48

    Domyślnie

    Nie- no rozumiem, ale ci to chyba wkrecaja zlote wkrety, a jak tam u Ciebie robisz juz poddasze???

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kudlaty87

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jestem połen podziwu tym którzy wykonyją poddasza w cenie mniejszej jak
    40zł za mk bo albo ta firma jest mało co nie bankrytem albo ich wykonanie jest nic nie warte i nie estetychne lub wykorzystuje pracowników. Wykonuje poddasza i wiem że pośpiech jest nic nie wart(same buble). Czytam różne forum i widze co fachowiec to z innej książki kożysta niema nic od siebie, listwy wentylacyjne, folię nieraz to wcale nie jest potrzebne a co najważniejsze to nie pisze.
    Ktoś pyta "jaka grubość waty", mało kto odpisuje i pytając jaka grube ma krokwie czym dach pokryty i czy już czasem niema foli danej co jest istotne.
    Wracojąc to cen to zastanówcie się czy zawsze warto oszczędząć czy naprawde te niskie ceny powinny zachęcać czy wręcz odstraszać.
    Wykluczając ceny jak Brugada 102 itp.

  10. #50

    Domyślnie

    Jesteśmy po rozliczeniu docieplenia poddasza 80 m2
    Materiały(wełna dwie warstwy 15+5 cm) - 4600 z,ł
    robocizna 3600 zł ,razem 8200zł czyli koszt docieplenia 1m2 102,50 zł
    (południowe Mazowsze)
    Apis

  11. #51

    Domyślnie

    Jesteśmy po rozliczeniu docieplenia poddasza 80 m2
    Materiały wszystkie w tym wełna dwie warstwy 15+5 cm - 4600 zł
    robocizna 3600 zł ,razem 8200zł czyli koszt docieplenia 1m2 102,50 zł
    (południowe Mazowsze)
    Apis

  12. #52

    Domyślnie

    ja płacilem 45 m/kw za 260 m/kw tj robocizna welna, stelaze, folia ,gk,szpachel x2 ,gruntowanie,malowanie x1 na biało i jestem zadowolony,wszystko proste i gładkie jest.chłop ma dobry sprzęt
    robił wszystkie konstrukcje pod niwelator laserowy ,szlifowanie flexem .teraz kładzie mi glazure i terakote ok 350m/kw wszystkie obróbki bez tych badziewiastych plastikowych narożników i zakończeń .wszystko cięte na mokro .Firma z Łeby trójmiasto i okolice . jak coś to nr właściciela na priv

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kudlaty87

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    nie mów że to badziewia bo w niektórych miejscach odradzam szlifować płytki na 45 stopni ponieważ lekkie udeżenie powoduje ubicie winkla polecam szlifowanie tylko tam gdzie nie można w niego udużyć bo nawet udężenie suszarką do włosów może zniszczyć nasz winkiel

  14. #54

    Domyślnie

    badziewia i tyle.kupujesz ładne kafle np po 100 200 zł za m/kw o wysokiej klasie twardosci a glazurnik wykańcza ci to listweka z pcv .jaki w tym urok .a te miejsca newralgiczne nie robisz na 45 tylko 22 st.wykończenie zalezy od umiejetnosci glazurnika najwygodniej dac listweke i zakryc rozne kwiatki pozdrawiam

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kudlaty87

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    a jaki urok jest w mniejszych kontach tu dopiero to bez sensu wyglkąda a jak ubijesz winkiel to dobiero będzie to szpetnie wyglądać
    a co do zażynania na 45 stopni to nie jest żadna sztuka tu maszuna tnie a nie tak jak kiedyś szlifierka, listwa to wcale nie jest ułatwienie.
    A jak ubijesz winkiel to będziesz w tedy żałował

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kudlaty87

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    a jaki urok jest w mniejszych kontach tu dopiero to bez sensu wyglkąda a jak ubijesz winkiel to dobiero będzie to szpetnie wyglądać
    a co do zażynania na 45 stopni to nie jest żadna sztuka tu maszuna tnie a nie tak jak kiedyś szlifierka, listwa to wcale nie jest ułatwienie.
    A jak ubijesz winkiel to będziesz w tedy żałował

  17. #57

    Domyślnie

    no jak nie widzial Pan wzkonczen zacietych na 22 to pewnie i uroku w tym zadnego a taki naroznik )winkiel)trudno uszkodzic.pozdrawiam

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kudlaty87

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    może faktycznie co gust to gust a ważne by panu się podobało a nie mi, to pan tam będzie przebywał nie ja

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kudlaty87

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    może faktycznie co gust to gust a ważne by panu się podobało a nie mi, to pan tam będzie przebywał nie ja

  20. #60

    Domyślnie

    o gustach sie nie dyskutuje.pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w 2009

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony