dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 11
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 203

Temat: Nazwa domu

  1. #101

    Domyślnie

    A mnie sie podoba, juz nieco zapomniany zwyczaj umieszczania roku wybudowania domu (AD....) (w nowoczesnych willach tez sympatycznie to wyglada)
    ****************************
    NUTKA = SAMOTNA MŁODA DAMA
    ****************************

  2. #102

    Domyślnie

    Witam, nasz domek nazywa się Rozmaryn i takš też tabliczkę moja żonka wymaluje na ganku
    A o to zdjęcie innego domu z tabliczkš

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    nasz dom bedzie miał wyrzezbiona nazwe na belce ganku.
    Bedzie sie dumnie nazywał : ŚWIERCZÓWKA
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Świerczu, obejrzałam z wielkim zainteresowaniem Twój Dziennik Ślicznie będziecie mieszkać Nie dosyć, że macie pięknie położoną działkę, to jeszcze budujecie "chałupę" w moich klimatach

    Chłonę każdą fotkę z budowy i wyobrażam sobie wtedy jak to będzie wyglądało u nas..., a przy okazji oczywiście zazdroszczę
    To musi być fantastyczne uczucie widzieć jak rosną ściany własnego, wymarzonego domu

    Przy okazji: zaintrygował mnie Twój sąsiad

    .

    Jak to możliwe, że ścianę szczytową ma w granicy działki???

    A teraz przyjmijcie ode mnie najszczersze gratulacje... za wszystko

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Kurcze.... DZIĘKI Sloneczko
    a z tą ścianą jest wszytko ok - taki mamy plan zagospodarowania przestrzennego - mu poprostu nie stawiamy obok garażu i sostaje nam taka ściana.....

    ps. no i zaparaszam do komentarzy
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  6. #106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Świercz, pięknie opisany dziennik... ja jakoś nie mogę się zabrać, żeby taki prowadzić...i przykro mi z powodu fasolki.

  7. #107

    Domyślnie

    Imiona własne zazwyczaj nadajemy przedmiotom które darzymy szczególną atencją, a przecież dom dla większości z nas jest czymś wymarzonym i bardzo oczekiwanym. Dlatego też nazwę domu traktuję jako coś najbardziej naturalnego. Oczywiście należy uważać by nie wpaść w przesadę lub nazwa nie była za bardzo pretensjonalna.
    Ja jeszcze z czasów młodzieńczych mam pseudonim "Jasza". Do chwili obecnej starzy znajomi tak się do mnie zwracają. Dlatego też moja żona zaproponowała nazwę "Jaszówka" i tak zostało. Nazwa ta dla wtajemniczonych daje obraz mojego zaparcia i wysiłku jaki włożyłem w powstanie tego budynku i jest blisko związana ze mną. Tabliczki jeszcze nie ma ale myślę że w przyszłości będzie.
    ppp.j

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    agnieszkakusi dziekuje!!!! to brdzo miłe że komuś sie podoba...
    gdyby co zapraszam na komentarze
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    W Radomiu mamy coś co się nazywa "Myjnia Łosiów"

    Włascicielami są bracia Łosiowie

    Jak miałby nazywać się ich "bliźniak" ? Chata Łosiów ?
    Mariusz

    jadąc do Warszawy od mojej strony zawsze mijam" Myjnie Łosiów" i do tej nazwy gęba sama mi się smieje......

  10. #110

    Domyślnie

    O proszę jaki temat...
    Ja nazwałam swój domek wiosną tego roku.
    Tabliczka, a właściwie decha z napisem robi się
    Jak bedę miała zdjęcie to oczywiście zamieszczę...
    Jest mały drewniany, stać bedzie na niewielkim pagórku, a wdole rzeczka, a do tego to Park Krajobrazowy, naprawdę
    JUHASÓWKA teraz etymologia: dom budują górale z okolic Żywca, fabryka nazywa sią Juhas, na dom było mnie stac z powodu sprzedaży działki w Sowiej Woli, tam miałam mieć dom, ale się nie udało, natomiast sporo mnie już z Sową połączyło (prawie 10 lat), czyli od Juhasa i Sowy JUHASÓWKA
    No i już nasłuchałam się krytyki na temat tej nazwy: na mazowieckiej wsi taka nazwa , beznadzieja, to nie mogłaś Bacówka chociaż itp
    Darujcie mi proszę

  11. #111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Miał być Drzymałek (od "wozu Drzymały" oczywiście), ale zostanie Kamczatka, bo jednak ta nazwa bardziej oddaje klimat naszego zakątka. Raz że tu takie zimne miejsce, zawsze o kilka stopni mniej niż w samym miasteczku (i wiecznie "ciągnie" od wilgotnych łąk). A dwa, wszyscy myślą o nas jak o zesłańcach, bo z "wielkiego miasta Kielce" wyprowadziliśmy się na za..pie (tylko że to teraz u nas przystają te szybsze pociągi ).
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ewa Ficoń

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    187
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Kasiu.. bardzo podoba mi sie powód dla którego domek ochrzciliscie "kamczatką".. to ma sens !!!!
    Kiedys gdy studiowałam w Katowicach .. widziałam domek na którym pisało
    "maminowo", zawsze ta nazwe kojarzyłam z mamą.. i myslałam.. o tym jak dzieciaki zjeżdzaja sie tam pewnie co niedziela na obiad

    Teraz takie maminowo .. jest u mojej mamy.. jak zjedziemy z rodzeństwem i masą wnuków.. to w maminowie wre jak w ulu.
    Mojego domku na razie nie nazywam... moze urodzi sie jakies imie naturalnie.. a moze nie.

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa Ficoń
    Kasiu.. bardzo podoba mi sie powód dla którego domek ochrzciliscie "kamczatką".. to ma sens !!!!
    Kiedys gdy studiowałam w Katowicach .. widziałam domek na którym pisało
    "maminowo", zawsze ta nazwe kojarzyłam z mamą.. i myslałam.. o tym jak dzieciaki zjeżdzaja sie tam pewnie co niedziela na obiad

    Teraz takie maminowo .. jest u mojej mamy.. jak zjedziemy z rodzeństwem i masą wnuków.. to w maminowie wre jak w ulu.
    Mojego domku na razie nie nazywam... moze urodzi sie jakies imie naturalnie.. a moze nie.
    Ewa, Maminowo jest rzeczywiście świetne. Takie ciepłe.
    A Kamczatka to było pierwotnie moje określenie samej działki, miejsca. Kiedy jeździłam na budowę, mówiłam, że wybieram się na tę swoją Kamczatkę i wrzucałam jakiś dodatkowy polarek do samochodu. Potem doszło to drugie znaczenie, kiedy uświadomiłam sobie, że wszyscy nas tak strasznie żałują, że porzuciliśmy "wygodne" życie w mieście dla sosen i brzóz za oknem, rąbania drewna i chodzenia w kaloszach nawet w słoneczne dni.
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ewa Ficoń

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    187
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    " Maminowo" było apropos.. do mnie to raczej nie pasuje.. tym bardziej ze sporego przychówku jak na razie nie mam.. i w slady mamy pewnie nie pójde pod tym wzgledem ( jest nas siedmioro )
    Nie chce wymyslac nic na siłe.. twoja Kamczatka jest fajna.. poniewaz nazwa powstała naturalnie i ma sens, a to najwazniejsze

    Pozdrawiam

  15. #115
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    pomóżcie lingwistycznie!!!

    w nazwie domu musi byc jaszczurka. Mieszka ich u nas na działce mnóstwo, dają się łapac, są śliczne i moja córka je uwielbia.

    Najprościej byłoby "JASZCZURÓWKA" ale to juz nie takie "własne". Może ktos coś podpowie????
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    poprostu "JAsZcZURA"
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aggi
    pomóżcie lingwistycznie!!!

    w nazwie domu musi byc jaszczurka. Mieszka ich u nas na działce mnóstwo, dają się łapac, są śliczne i moja córka je uwielbia.

    Najprościej byłoby "JASZCZURÓWKA" ale to juz nie takie "własne". Może ktos coś podpowie????
    - Jaszczurka to takiminiaturowy smok, to może

    SMOCZA JAMA

    ale przemyśl moją pierwszą propozycję

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Jaszczur, Jaszczurowo, Jaszczureczka

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aggi
    pomóżcie lingwistycznie!!!

    w nazwie domu musi byc jaszczurka. Mieszka ich u nas na działce mnóstwo, dają się łapac, są śliczne i moja córka je uwielbia.

    Najprościej byłoby "JASZCZURÓWKA" ale to juz nie takie "własne". Może ktos coś podpowie????
    A jakie to jaszczurki sa?
    Moze pokombinowac cos od ich nazwy gatunkwej , mozna tez zainspirowac sie nazwa lacinska ....

    Moge pomyslec , ale obiecaj mi najpierw , ze zrobisz cos dla tych jaszczurek coby z czasem nie wyginely.
    Duza masz dzialke?

    Poczytaj tutaj: http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72115,2085572.html

  20. #120
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    A jakie to jaszczurki sa?
    Moze pokombinowac cos od ich nazwy gatunkwej , mozna tez zainspirowac sie nazwa lacinska ....

    Moge pomyslec , ale obiecaj mi najpierw , ze zrobisz cos dla tych jaszczurek coby z czasem nie wyginely.
    Duza masz dzialke?

    Poczytaj tutaj: http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72115,2085572.html
    Wydaje mi sie, że to zwinki - największa jaką widziałam miała ok 20 cm długosci, większość ma 10 - 15 cm. W różnych kolorach od brunatnego po jaskrawą zieleń.

    Obiecam Ci to w radością !!! Samej bardzo mi zalezy, żeby im nie zaszkodzić, dlatego nie bedziemy działac chemią na rośliny, ani przerabiac drastycznie otoczenia. Działka ma hektar, rosna na niej brzozy, świerki, sosny i niech tak sobie zostanie. Jedyne co mnie martwi to obecność psa...
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

Strona 6 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony