dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Dom o nowoczesnym charakterze z płaskim dachem na spokojnej

    Dom o nowoczesnym charakterze z płaskim dachem na spokojnej polskiej wsi

    Witam wszystkich forum-owiczów i zarazem Dziękuję.
    To forum zainspirowało mnie i zmotywowało do budowy własnego domu, zarazem było i jest nadal kopalnią wiedzy na nieznany mi temat. Proszę o uwagi i wszelkiego rodzaju spostrzeżenia, które mam nadzieję pomogą mi zakończyć budowę oraz innym którzy mają podobne zamiary.

    Zaczynam dziennik budowy:

    Mam 27 lat, jak do tej pory ani jednego siwego włosa i oznak łysienia. Od 2005 jestem z jedną kobietą. Doszedłem do momentu w którym chce zacząć budować dom i to na wsi. Mieszkam w mieście ok. 300 000 tyś. mieszkańców. Odległość z przyszłego domu do firmy ok..26km ( troszkę dziurawa droga ale cały czas asfalt ), 32km ( super równa droga ).
    Dojazd w jedną stronę będzie mnie kosztował ok.6.30zł(6L PB=100km*4.20=25,20zł/4=6.30)

    W tej chwili mieszkam w tym mieście w bloku i do firmy mam ok.9km (nie liczyłem kosztów) ale sierotkami komunikacji miejskiej dojazd kosztuje 2.5zł

    Więc wyliczyłem że się wyprowadzam !!!

    Budować będę z pieniędzy, które zarobię w czasie trwania budowy i nie wydam na konsumpcyjny tryb rzycia.

    We wrześni 2009 roku u notariusza podpisałem Akt notarialny, przez co nabyłem działkę o powierzchni 954m2 ok. 30x33m i udziały w działce sąsiedniej ( droga która prowadzi do działek podobnych za moją ).

    W niedalekiej przyszłości mam zamiar jeszcze dokupić dwie albo trzy działki obok o ile będą jeszcze niesprzedane i cena będzie satysfakcjonująca

    Zamieszczam zdjęcie działki w bliższej perspektywie jest ono starsze i w tej chwili doszło kilka drzew i staw . Widać na nim okolicę i podział jednej dużej działki na 8 małych ( kolor żółty ), czerwone cienkie to oryginalny podział działek, zielone moja działka.

    A tutaj nowsze z dalszej perspektywy, kolory się zmieniły ale sens pozostał ten sam.

    Od razu napisałem do miejscowego US czy cena jest ceną rynkową by niebyło niespodzianek za jakiś czas i otrzymałem odpowiedz że jest. Po jakimś czasie otrzymałem zawiadomienia o wpisie do ksiąg wieczystych.
    Działka opisana jest: SPOSÓB KORZYSTANIA grunty orne
    Ale obejmuje ją Plan Zagospodarowania Przestrzennego w nim ten teren opisany jest jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami.

    Do działki była doprowadzona woda, stał jakiś kontener i rosło kilka drzew.
    Ogólnie miło cicho i przyjemnie.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 29-04-2010 o 11:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony